Kerepesi Farkas 2012 okt. 03. - 09:59:09
(132/172)
Maradjunk annyiban, hogy ez nem sci-fi, hanem valami akciótrágya de mindenképp a szamárpadban a helye.
8/10
Killbox 2012 okt. 03. - 01:48:22 8/10
(131/172)
****SPOILER****

"Értem nem vállalta a halált vagy Értem nem halt meg" az tök ugyanaz, de ezt a négernek meg a kislánynak mondhatta
volna,azt hozzátéve,hogy értetek halt meg, nem pedig értem!

De a lánynak mondta,amikor a lény elragadta,hogy érte ne haljon meg.
Nem RÓLA beszélt,hogy nem halt meg érte, hanem NEKI beszélt,hogy érte ne!

Lelkifurdalásként tört ki belõle,amikor látta,hogy elragadják a lányt,mert õ egy jó ember volt, Riddick pedig egy
szökött fegyenc, egy gyilkos,aki valahogy mégis "jó útra tért", megmentett embereket a saját életét veszélyeztetve
s elkeseredve felkiáltott,amikor látta,hogy õt védve hal meg a lány:Értem NE!
8/10
cellasto 2012 okt. 02. - 23:44:23 8/10
(130/172)
jobb sem...sõt.
agarik 2012 okt. 02. - 23:35:57
(129/172)
Nem "értem ne haljon meg", hanem "értem nem vállalta a halált".
8/10
Killbox 2012 okt. 02. - 23:24:20 8/10
(128/172)
***SPOILER***

Ha narrátor szövegként hangzik el a végén,hogy: a kapitány meghalt az utasokért,de értem nem! - ennek van értelme.
De nem ez történt.
Az történt,hogy a kezei közül ragadták el a lányt,s így õ megmenekült. Ezért mondta, ezért szakadt ki belõle,hisz
tudta magáról,hogy az õ élete nem ér annyit,hogy más meghaljon azért,hogy õ éljen. Ezért mondta - mivel korábban
beszélgettek róla,hogy az utasokért meghalna, ezért mondta,hogy érte ne(haljon meg)! Ez egy utólagos
fájdalomkiáltás volt, hisz a lány már meghalt.
De hát az elõbb már leírtam az utolsó párbeszédjüket, a szövegkörnyezetbõl ez a logikus.
Kerepesi Farkas 2012 okt. 02. - 22:49:58
(127/172)
Ilyen szar aligha.
Temptress 2012 okt. 02. - 22:41:51
(126/172)
Láttam már párszor, de most is leköt. Van egy hangulata, ami számomra az igazi sci-fi érzést adja. Jók a szinészek, meg a szinkron is. Plusz egy csaj aki úgy szexi, hogy nem akar az lenni. Apropó. Van mostanában készült hasonló alkotás ebben a müfajban?
agarik 2012 okt. 02. - 22:39:10 Előzmény Killbox
(125/172)
Az "értem nem" arra való visszautalás, amikor a pilóta azt mondja, meghalna az utasokért.

A körülmények miatt az "értem ne" változatnak/fordításnak nincs értelme.
8/10
Killbox 2012 okt. 02. - 21:30:36 8/10 Előzmény agarik
(124/172)
Ennek mi az értelme?

****SPOILER****
"Gyerünk,Riddick! Én halnék meg értük - (a kislányért és a négerért) - nem maga!"
"Értem ne! - (haljon meg,áldozza fel magát stb.) - Értem ne!" Õértük igen,de értem ne!
Mivelhogy pont megmentette.
9/10
tombenko 2012 okt. 02. - 20:57:11 9/10
(123/172)
Köszönjük a bõséges és kimerítõ elemzést. Egyelõre eddzed magad a bk/jr páros hihetetlenül mély és összefonódó cselekményén.
fricsi01 2012 okt. 02. - 19:39:01
(122/172)
csak tudnám minek ez a hosszas vihogó jel, mint egy 12 éves...
2/10
DrAgy 2012 okt. 02. - 14:43:13 2/10
(121/172)
Teljes idõpazarlás,de aki nem hiszi kezdje el nézni aztán 10 perc után nyugodtan kapcsoljon el,nem
fog veszíteni semmit :DDDDDDDDDDDDDD
Kerepesi Farkas 2012 okt. 02. - 14:11:31 Előzmény JohnnyBGood
(120/172)
"nagyon régen készült" Valóban. 2000 az nagyon régen volt. Az õskorban még tudtak valamit eleink. Bár az olyan újdonságok, mint az 1969-es 2001 Ûrodüsszeia talán mégis jobban sikerültek.
10/10
csaba1978 2012 okt. 02. - 11:10:17 10/10 Előzmény JohnnyBGood
(119/172)
Ezt a sok hülye okos tojást aki itt van !:D meg kell nézni a filmet és vagy tetszik valakinek vagy nem!Ennyi!Szerintem jó film!Valakinek meg nem jó film!És akkor mi van!?Izlések és pofonok!
10/10
JohnnyBGood 2012 szept. 27. - 21:12:32 10/10
(118/172)
Ez a film azoknak szól, akik olvasnak szabadidejükben science fiction mûveket, fõképp novellákat, akik szeretik a sci-fit és látják hogy akár ez a film is, egyedi világot mutatnak be egyedi körülmények között a filmre jellemzõ sajátságos látványvilággal.

Ez a film etalon, nem úgy mint a folytatása ami meggyalázása a sci-finek.

Nagyon régen készült, mégis jól van elkészítve, tök jók a szereplõk jól játszanak (taláncsak a szöszit cserélném le), és a Dark Fury-val együtt nagyon klassz - a megszokott látvány-, és hatásvadász filmektõl távol esõ - világot alkotnak.

Aki sci-fi rajongó az tudja, ez miért nem egy tucatfilm, aki nem, az meg nézze a transformerst és ne ezt a filmet cseszegesse, fõképp ha alig múlt 10éves.

Ritka a jó sci-fi a mai napig és ez azok közé tartozik.
Egyébként kedvenc jelenetem mikor 'bezárodik' a csapat pár tagja elõtt a kis barlang-üreg ajtaja és kialszik a fény, és megmutatkoznak a természetüknél fogva világító élõlények a barlangfalakon amik nem két napja élnek a bolygón. Több ilyen kidolgozás kéne a filmekbe, ami nem klise, de jó! ..akkor is van fény mikor minden elveszettnek látszik.. de ez csak egy szösszenet :)
szaszka0520 2012 júl. 20. - 21:06:23 Előzmény _Freddy_
(117/172)
Nem érdekel ha megsértõdsz, de ez már durva, hogy megnézted a filmet, és másnak kellett képletesen a "szádba rágni" azokra a kérdésekre a válaszokat. Rossz olvasni, hogy vannak ezen az oldalon olyan emberek, akik megnéznek egy filmet (vagy még azt sem) és csakúgy kritizálják. De ami a legidegesítõbb, hogy értelmetlen hülye kérdéseket tesznek fel, mert nem értették a film lényegét. Hát elég nagy baj, ha valaki úgy néz filmet, h meg sem érti a mondanivalóját. Én filmnézés közben (még ha eszek-iszok is közben)próbálok a filmre koncentrálni. Általában elõre megértem a lényeget, de ha van valami, ami számomra megválaszolatlannak tûnik, akkor megnézem újra. És nem írom ki a port.hu oldalára a hülye kérdéseimet hogy gyakorlatilag is hülyének mutassam magam mindenki elõtt, még ha személyesen nem is látjuk egymást. Nézd meg még egyszer a filmet, és próbáld meg magadnak megválaszolni azokat a kérdéseket. Megjegyzem, ezek a kérdések egyébként roppant egyszerûek, nem beszélve a válaszokról. Na szép napot!
agarik 2012 júl. 09. - 22:44:49 Előzmény tametta
(116/172)
Rossz a fordítás. Helyesen: "Értem neM!"
9/10
offtopic
Kara_kán 2012 júl. 09. - 22:39:30 9/10
(115/172)
Fogadjunk, hogy ugyanazoknak a fanyalgóknak tetszett A függetlenség napja!
Na, vajon miért?
offtopic
Kenshitora 2012 jún. 20. - 22:53:26 Előzmény _Freddy_
(114/172)
Nekem meg van DVD-be a film és talán tudok segíteni néhány kérdésben. :-)

"Kik ezek???"
1., Telepesek és kutatók, akik egy új világban akartak letelepedni, de végül hajótörést szenvedtek.

"Hova mentek, s miért??? (Nagymedve csillagkép oké)"
2., lásd az 1. választ. :-)

"Alapvetõ dolog hogy tudassák velünk a film mikor játszódik."
3., A második résszel is egybe vetve valamikor a távoli jövõben játszódhat a film. De ez annyira nem is fontos szerintem. :-)

"Miért volt a legénységgel egy rab a semmi közepén???"
4., Riddick, a bûnözõ nem a legénység tagja volt, hanem egy elkülönített helységben volt leszíjazva és leláncolva. Jones foglya volt, aki fejpénz fejében utazott a teherhajón Riddick-el együtt. Mikor a hajó lezuhant Riddick kamrája megsérült és Riddick kiszabadult.

"Lezuhannak egy bolygóra ahol húhhaaa véletlenül tudnak levegõt venni?:DDD"
5., Miért? Olyan hihetetlen, hogy belélegezhetõ atmoszféra van egy idegen bolygón? :-)
A Marson is van levegõ, de az atmoszférája sokkal kevesebb oxigént tartalmaz, mint a Föld légköre. Ahogy a filmbéli bolygó levegõje is. :-)

"Lezuhannak egy idegen bolygón és találnak emberek által épített dolgokat???"
6., A telep, amit megtaláltak kutatóállomás volt.

"Ja és persze, hogy pont akkor lesz sötétség amikor õk lezuhannak..."
7., Hát, persze! Hiszen pontosan errõl szól a film. :-)
10/10
tametta 2012 jún. 20. - 21:17:49 10/10
(113/172)
Nem tudom miért, de imádom ezt a filmet, már vagy 8x láttam. Akkora hangulata van, nagyon-nagyon jó sci-fi!
A 2. részt nem láttam, és nem is akarom megnézni. Ez egy minimálköltségvetésû gyöngyszem, akárki akármit mond! Logikát nem lehet találni benne, de ez mese, és annak kiváló.
Imádom a végét, amikor VD azt mondja: "ÉRTEM NE!!"