Téma: Poirot

borzi84 2015 szept. 10. - 18:38:30
(400/500)
Azért ez teljesen mégsem igaz, mert egyszer láthattuk, ha jól emlékszem, "Az ijedt szemû lány" címû történetben.

SPOILER LEHET! A csavar kedvéért: Egy ideig a hölgy volt a gyilkosság fõ gyanúsítottja, végül Poirot derített fényt az igazságra. SPOILER VÉGE!
frenchbullie 2015 szept. 10. - 18:11:43
(399/500)
Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, mert nem láttam az összes Poirot epizódot, de azon gondolkoztam, Hastings kapitány felesége is olyan, mint Columbo hadnagyé. Tudom, hogy létezik Mrs. Hastings, de még soha nem láttam.
Edmond Dantes 2015 szept. 10. - 16:51:47
(398/500)
...és nem Szíriában (Randevú a halállal), Irakban (Gyilkosság Mezopotámiában) vagy teszem azt, Egyiptomban (Halál a Níluson) keresett-talált menedéket.
LexH 2015 szept. 10. - 11:54:30
(397/500)
Szinte mindegyik Poirot-történetben szó esik arról, hogy hõsünk belga, nem pedig francia - de azt ritkábban említik, hogy menekült.
Így vall errõl elsõ megjelenésekor, A titokzatos stylesi eset lapjain: "Az angyali Mrs. Inglethorp jóságának köszönhetem, hogy az önök országában élhetek. Mrs. Inglethorp volt olyan szíves és kiterjesztette vendégszeretetét rám és honfitársaimra, akiknek sajnos menekülnünk kellett szülõföldünkrõl. Mi belgák örökké hálásak leszünk a jóságáért."
Edmond Dantes 2015 szept. 06. - 13:44:13
(396/500)
Nem is emlékszem, olvastam-e a Zátonyok közt-öt, a film nem igazán tetszett, számomra meglehetõsen zûrzavaros úgy, ahogy van és mint olvasom, eléggé eltér a könyvtõl, ami a P-oknál azért ritkább mint M.Marple-ok esetében. Port és IMDb szereposztás ismertetõje a Zátonyok közt-ben pedig -ha nem tévedek- gyakorlatilag spoiler.
frenchbullie 2015 szept. 06. - 13:03:18
(395/500)
Néhány hete láttam a filmet, így nekem a Felül semmi-bõl ismerõs Celia Imrie, ott sem volt fõszereplõ, de - elnézést a magyartalan kifejezésért, fülsértõn hangzik, de hirtelen nem jut jobb eszembe -, még így is "jelen bírt lenni", Helen Mirren és Julie Walters mellett. A Zátonyok közt-öt még egyszer sem láttam tisztességesen, vagyis folyamatosan az elejétõl végéig nézve, valahogy így adódott. A Paddington 16.50-ben pedig inkább Michael Landes kötötte le a figyelmemet:-)

Az elsõ kutyám egy drótszõrû foxterrier volt, épp ilyen kajlafülû, mint Bob, ezért kerülök nosztalgikus hangulatba, ha meglátom említett ebecskét.

Agatha Christie Mary Westmacott néven írt mûveit nem olvastam, talán egyet kezdtem el... De az annyira más volt, mint amit megszoktam tõle, hogy nem jutottam tovább. Viszont el tudom képzelni, hogy azokban esetleg szerepel India.

Ha valamit nem találok a port.hu-n szerencsével szoktam járni a filmkatalógussal.
Edmond Dantes 2015 szept. 06. - 11:36:19
(394/500)
Tegnap láttam a Marigold Hotelt (ld ott) és bár pocsék arcmemóriám van, az egyik (nem is fõ) szereplõ, Mrs. Hardcastle arca ismerõs, sõt: Agatha Christie-sen ismerõs volt. Itt a porton nincs AC-film a topikjában, de a wikin végül csak-csak megtaláltam:
Zátonyok közt és Paddington 4,50. Milyen kár h AC-nek (tudtommal) nincs Indiában játszódó sztorija, biztosan jól beférne a többi egzotikus közé. Õ az tehát, Celia Imrie:
Edmond Dantes 2015 szept. 05. - 11:37:44
(393/500)
Mint tudjuk, Bob figuráját AC aktuális ebe (Peter) "ihlette", neki szól a mû ajánlása is :-)
frenchbullie 2015 szept. 05. - 05:11:22
(392/500)
Elolvastam:-)

Az öt malackával kapcsolatban természetesen képben vagyok:-), de a Nyolc tanú-t meg kellene néznem megint... Régebben láttam, fõként Whitaker és Noriega miatt kezdtem bele, arra emlékszem, hogy õk szokás szerint jók voltak, de a sztori már homályos. Ettõl függetlenül kétségtelen a párhuzam, ennyi még rémlik. S milyen találó!

Öff Annyira kellemes a tudat, hogyha az ember meg szeretne találni egy Poirot-kedvelõ fórumtársat, ezen a topicon tuti megtalálja:-)

Tegnap belelestem A kutya se látta epizódba, Bob kutya megint elbûvölt, a kajla kis füleivel, meg a magasugró bajnok kunsztjaival. Poirot pedig micsoda zseniális kutyaidomár:-)
Edmond Dantes 2015 szept. 04. - 23:10:25 Előzmény frenchbullie
(391/500)
Most néztem meg a 8 tanú c. filmet és meg nem álltam h be ne csempésszem oda (is) jó Poirot-nkat. Miként? Olvasd el! :-)
frenchbullie 2015 aug. 31. - 10:52:35
(390/500)
Igazán nem is a történet a "nagy szám", hanem Poirot hisztije:-)
Edmond Dantes 2015 aug. 31. - 10:41:07 Előzmény frenchbullie
(389/500)
Ha adták, valszeg láttam, nem emlékszem, de az imént "puskáztam" = elolvastam a wiki/Poirot Investigates szócikkben a novella tartalmát :-) most már valami rémlik.
LexH 2015 aug. 30. - 17:32:46
(388/500)
Ariadne Oliver a Gloriett a krimiírójaként szokásos "megérzéseivel" áll elõ. Ez nála olyan személyes plusz, mint Poirot "szürkeállománya". Zoë Wanamaker ismét remekel az írónõ szerepében - akárcsak A harmadik lány, a Nyílt kártyákkal vagy Az elefántok nem felejtenek címûben.
frenchbullie 2015 aug. 27. - 18:14:28 Előzmény Edmond Dantes
(387/500)
Marsdon-darab:-)
Edmond Dantes 2015 aug. 26. - 14:04:34
(386/500)
Így igaz, sok mindenrõl kialakult álláspontom van, kedves Poirot-nkról vagy a Lumet/Finney-féle Orientrõl is és megesik olykor h vmit 2x le is írok. De ezt ki kell érdemelni! És Poirot ki- és megérdemli :)

Ám -és megint önismétlésre kényszerülök- Poirot itteni döntésének sem a regényben sem a fent említett klasszikus feldolgozásban az égvilágon semmi, de semmi köze nincs a "kis belga" vallásához v vallásosságához; ezt a "vonalat" csupán az új feldolgozás hozza (erõlteti?) bele a cselekménybe és a fináléba, ahogyan néhány más nyomozása végén s e m vallási, hanem ilyen-olyan egyéb megfontolásból enged "futni" (pl békében és szabadlábon meghalni) 1-1 bûnöst.
LexH 2015 aug. 25. - 16:24:44
(385/500)
Kedves Dantes!
Örülök, hogy néha azért rászánod magad az önismétlésekre: lásd a Lumet-féle Orient Expresszrõl mondottakat.
Amúgy Poirot valóban gyakran néz szembe nagy erkölcsi kérdésekkel, de csak *** spoiler*** az említett mûben ad feloldozást gyilkosságra. ***spoiler vége*** Ennek nem a vallási túlbuzgóság az oka, hanem az, hogy a szereplõk nagy szerencséjére katolikus.
frenchbullie 2015 aug. 25. - 14:56:34
(384/500)
Nahát, pont azt fogalmaztad meg, amit én is szerettem volna, nekem is épp a Lumet által rendezett Orient jutott eszembe, abban nincs ilyen szinten kihangsúlyozva a vallás kérdése, mint ebben az új verzióban, sõt, (bár lehet, hogy újra kéne olvasnom), emlékeim szerint a regényben sem. Én sem szeretem, ahogy Finney alakítja Poirot-t... Azt hiszem, mindent elmondtál helyettem is:-)


Olvastam, hogy kérték AC-t, írjon olyan regényt is, amelyben együtt nyomoz a két "nagyágyú". De nem akart, úgy volt vele, hogy Poirot és Miss Marple nem jönnének ki egymással, és egyébként is két külön világban élnek.
S Agatha Christie miért álmodott volna meg olyan regényhõsöket, akik hajszálra egyforma tulajdonságokkal bírnak? Vagy egyikük a mélyen vallásos lélek, vagy másikuk, de ha mindketten azok, akkor borul a külön világ-elmélet, szerintem.
Edmond Dantes 2015 aug. 25. - 14:19:11
(383/500)
Három héttel a 125. születésnap elõtt szaporodnak a cikkek...és vannak még újdonságok!

http://hvg.hu/kultura/20150825_Letezik_olyan_Agatha_Christie_mu_amit_meg
Edmond Dantes 2015 aug. 25. - 14:17:18
(382/500)
Nem általánosítanék. Poirot más esetekben/történetekben hasonló dilemma elõtt áll(t) mint itt és a kérdéses új Orient-opuszban látható rengeteg imádkozás, rózsafüzér és a finálé quasi idegösszeomlása n é l k ü l szembe tudott nézni a legsúlyosabb erkölcsi kérdésekkel és a bûnösök esetleges felmentésével. Sõt: az Orient-regényben és a klasszikus Lumet/Finney-féle filmben is. (Utóbbival más bajom volt: Finney karikaturisztikus szerepformálása.)

A vallási buzgalom, sõt túlbuzgóság/vakhit emlékeim szt pl A csokoládésdoboz c. novellában jelentkezik markánsan, ám ott korántsem Poirot részérõl.
LexH 2015 aug. 25. - 07:56:33
(381/500)
Poirot vallásossága elsõsorban azért kerül szóba AC mûveiben, mert a nyomozó katolikus, amivel az írónõ az a figura idegenségét hangsúlyozza - számtalan egyéb jellegzetessége mellett. A "Gyilkosság az Orient Expresszen"-ben a nyomozó a legsúlyosabb erkölcsi kérdésekkel néz szembe, ezért fontos, hogy mint hívõ lélek hogyan vélekedik általában a gyilkosságról, és a bûnösök esetleges felmentésérõl.