Téma: Poirot

frenchbullie 2016 aug. 29. - 19:09:17 Előzmény Edmond Dantes
(460/500)
Off Idõközben találtam cikket arról, hogy Affleck Leonard Vote lesz, meg arról is, hogy Affleck Sir Robarts lesz. Ahány cikk, annyi féle:-) Aztán majd kiderül. Korban Vote karaktere állna közelebb Affleck-hez, az biztos.

Az lenne a legszebb, ha még Poirot-ot is beleszõnék:-):-)
frenchbullie 2016 aug. 28. - 10:36:58 Előzmény Edmond Dantes
(459/500)
Off

Ez most kevésbé Poirot, mint inkább AC...
Hasznosan telt a vasárnap délelõttöm, mert bepótolván egy mulasztást, megnéztem A vád tanúját. A Charles Laughton-változatot.
Tetszett, mert egy AC-mese jó, hogy tetszik:-):-), ráadásul szeretem a tárgyalótermi sztorikat. Laughton-t láttam már a Jamaica fogadóban, Elsa Lanchester-t a Feketeszakáll szellemében, így sejtettem, hogy az izgalom mellé humor is társul majd.

Láttam, hogy készült egy verzió, amelyben - Dietrich után -, Diana Rigg alakítja a feleség szerepét. Nem tudom, milyen lehet... Õt valahogy nagyon megszoktam a Nyaraló gyilkosokban, mint kevéssé éles eszû nõszemélyt, így talán az elõítélet mondatja velem, hogy nem tudom... (De, sajnos Mrs. Danvers-ként sem tudta überelni Judith Anderson-t a Rebeccában, szerintem.)
Viszont Wendy Hiller biztos jó, A vád tanújában, mint házvezetõnõ, õ kevésbé nevetségesnek ható, mint inkább karót nyelt és tekintélyt parancsoló. Miatta érdemes lenne megnéznem a színes változatot is, azt hiszem.
Aztán összevetni a hármat, ha a legfrissebb-ropogósabb is elkészül:-)

Tommy-Tuppence sztorit olvastam már, elvoltam vele. Filmben a Balhüvelykem misztikus vonala meg a Macbeth versike tetszett. Tuppence, Greta Scacchi miatt oké, akit kedvelek, de a könyv alapján azért nem egészen ilyennek képzeltem:-)

Off
Poirot-hoz és az elsõ cikkhez visszatérve, érdekel, hogyha Suchet nem akar többet Poirot bõrébe bújni, vajon kire fog esni a választás. S vajon ki mer majd vállalkozni a szerepre??
Edmond Dantes 2016 aug. 27. - 15:40:52
(458/500)
Kösz! Ben Affleck valszeg Tyrone Power szerepét fogja játszani, nem is lesz rossz. Power amúgy sem domborított nagyot, persze Dietrich és Laughton mellett nem is nagyon lehetett...

Nálam ez az új:

http://www.europakiado.hu/konyv/742312/sors-rejtekajto/

de elnéztem, azt hittem, ez vmi novellagyûjtemény, itthon láttam h 1 db regény, bõ 400 (!) oldal a T&T házaspárral. Várok egy hosszabb szabad idõre, mert elaprózva nem jó, egyben meg hosszú.
frenchbullie 2016 aug. 26. - 19:39:06
(457/500)
A Ferde házat én is szeretem. A versikét is, de szerintem ezt már említettem:-) Igen, a befejezés sajátos...

A háromrészes Tíz kicsinél a Tíz kicsi katonára gondolhattak, azt hiszem. Közben megnéztem végig, nem volt rossz, bár AC sztorihoz képest

Spoiler
kissé nyers és véres. Modern idõknek való megfelelési kényszer, na:-)

Közben találtam egy újabb adalékot:
http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/08/23/ben_affleck_agatha_christie_a_vad_tanuja_remake/
Edmond Dantes 2016 aug. 26. - 10:26:33
(456/500)
Kösz a linkért minden AC rajogó (köztük a magam) nevében :)

Vegyes érzelmeim vannak. Tíz kicsi néger: századik verzió...vajon tud még újat adni? És ha tud, milyen lesz az az "új"? Vád tanúja: dettó. Van klassszikus örökzöld elõd + sztem a fõ poént (a megfejtést) nem igazán lehet filmre vinni "technikai" okokból mint ahogy az Ackroyd-ügyben sem, csak ott más "technikai" okokból, asszem errõl írtam már régebben. Aki ismeri ezeket, megérti, te is h mikre gondolok. ABC is nagy kedvenc volt olvasva kb 40 éve, de hát azt is lerágták már párszor filmen, ahogy az Alibit is, amit kevésbé kedvelek, fõleg a 84-es filmet nem. A többi jöhet :) és leginkább várnám A ferde házat, ami a cikkben csak megemlítve van. Errõl is írtam már vmikor vhol = sztem nem merik filmre vinni a vége miatt...nekem (pár éve olvastam) az egyik legmegrendítõbb AC-ügy volt és valszeg más is így lenne ezzel..
frenchbullie 2016 aug. 25. - 18:09:59
(455/500)
Üdv! Találtam egy érdekfeszítõ cikket:-) Újabb AC írások megfilmesítése a láthatáron!

http://nullahategy.hu/agatha-christie-ujabb-het-muvet-filmesiti-meg-a-bbc/
proskit 2016 aug. 13. - 20:54:43
(454/500)
Közel negyven évesen kezdtem el Agatha Christie-t olvasni. Ellenérzéseimet többek között ezek a filmadaptációk táplálták. De rá kellet jönnöm, hogy a könyvek sokkal jobbak, mint a filmek. Sõt, rá kellet jönnöm, hogy a könyvek jók, a filmek pedig bûn rosszak. Nem csak a David Suchet-féle változatok, de az Albert Finney és Peter Ustinov filmek is.
Edmond Dantes 2016 júl. 27. - 09:16:11
(453/500)
A link "foghíjas" lett, de azért guglival megtaláltam, bizonyíték: a japán színész neve Nomura Mansai :)

Bezzeg Suchet papának nem gratuláltál...én legalább pár napja pótoltam a lemaradást ott:
http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=17537
frenchbullie 2016 júl. 27. - 06:07:50
(452/500)
Érdekes ez a cikkecske, amibõl kiderül, hányan eljátszották már a kis belga szerepét.

http://starity.hu/magazin/54268-a-krimi-nagyagyui-hercule-poirot/

Pestiesen szólva, nem semmi, hogy még egy japán színész is vállalkozott a feladatra:-) (Bár, ha Ustinov eljátszhatta a kínai Charlie Chan-t, akkor miért is ne?)
3/10
Xxy92 2016 júl. 13. - 15:21:13 3/10
(451/500)
Nagy kár, hogy agyba-fõbe ezt nyomja a Galaxy esténként. Korábban olyan jó filmek voltak rajta...
frenchbullie 2016 márc. 25. - 06:04:03 Előzmény frenchbullie
(450/500)
Off Így járok, ha nem olvasom vissza, mit írtam korábban... Csak ismétlem magam, hiába ez már a korral jár nálam, attól tartok:-)

Megint beütött, hogy nekem mindenrõl AC (illetve Poirot) jut eszembe, mikor megláttam a budapesti "sétabuszozásról" készült fotót. S ismét visszajutottam a Nyaraló gyilkosokhoz.
frenchbullie 2016 márc. 21. - 12:57:14
(449/500)
Off Lehet, hogy nem én voltam az egyetlen, aki nem bírta végigolvasni a Poirot-regényt?:-) Akármilyen vitézül kitartottam több tucat oldalon keresztül, nem akart elõjönni a Poirot hangulat. Mert Poirot nem (csak) azáltal lesz az, aki, hogy francia szavakat szúr be az angol nyelvû mondanivalójába... Ennyi kevés. Számomra legalábbis. Azt is furcsának találtam, hogy Hastings helyett más karakter jelent meg a mandzsettás regényben. Olyan, mintha Holmes mellõl eltüntetnénk a jó Watson doktort:-( Persze, én még ilyen regényt sem írnék, ez tény, de javamra szól, hogy nem is próbálkozom vele:-):-)
offtopic
Edmond Dantes 2016 márc. 21. - 09:00:56 Előzmény frenchbullie
(448/500)
off
Úgy tûnik, Hannah (egyelõre?) letett Poirot további felélesztésérõl, ez a legújabb mûve itthon:

http://www.kossuth.hu/adatlap/konyv/3677/kegyetlen
frenchbullie 2016 febr. 10. - 12:50:12
(447/500)
Nos, a képet elnézve lehetséges:-) Viccen kívül persze sajnálom szegényt, hogy ekkora hallószervekkel áldotta meg a Jóistenke...
Edmond Dantes 2016 febr. 10. - 10:07:22
(446/500)
Sztem a színész fülei miatt. Akinek ilyen fülgyûjteménye van, nem maradhat ki egy fülelõs krimibõl, inkább fiúsították a szerepet :)
frenchbullie 2016 febr. 09. - 17:42:56
(445/500)
Üdv! Mindig sikerül visszatérnem a Nyaraló gyilkosok-hoz... Pedig már olvastam/hallottam/láttam szinte minden létezõ verzióban. A regényben Linda, mint az neve is mutatja:-) lány. Az Ustinov-os változatban lány. Aztán a David Suchet-féle filmben hirtelen Lionel nevû fiú lesz belõle. Vajon miért?? A történet szempontjából nincs jelentõsége...
frenchbullie 2016 jan. 19. - 11:44:33
(444/500)
Szerintem igazán csak mi, AC rajongók ismerjük a színésznõt:-) Kifejezetten szeretem a játékát, kb. egy éve kezdtem is topicot,iránta való tiszteletem jeléül...

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=58331
Edmond Dantes 2016 jan. 19. - 10:06:48
(443/500)
A minap ezt a színésznõt, Lindsay Duncant láttam ebben a filmben: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=124475 aztán rájöttem h a pont aznap leadott A titokzatos kék vonatban is játszik...és A kristálytükör meghasadt c. Miss Marple-opusznak is kulcsszereplõje.
frenchbullie 2016 jan. 13. - 16:04:58
(442/500)
Off Azt nem írtam hozzá a kezdõmondatomhoz, hogy még Karácsony tájékán kezdtem el a regényt... Az viszont, tényleg most jutott eszembe, hogy bevalljam, kudarcot vallottam vele:-)
Edmond Dantes 2016 jan. 13. - 15:52:57
(441/500)
Csak most? Azt hittem, már el is felejtetted...na majd most (mármint most majd elfelejted)

Eljöhet még az az idõ h számítógép ír majd Poirot-t: beprogramozzák a karaktert, pár alapszitut, pár jellegzetes szerep(lõ)típust és hopp! ---> kijön az "új" AC...és az se lesz olyan mint egy igazi :)