1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 21. - 20:40:00 1/10 Előzmény johngold
(158/238)
nekem jobban tetszik, amikor Freddy vagy Jason egyedül aprítja a népet, nem pedig egymást csesztetik. sokszor a kevesebb több.

az a probléma, hogy az ördögûzõt egy kicsit sem tudom komolyan venni, mivel mindig James Woods baromkodása jut eszembe, amit a scary movie 2 elsõ pár percében mûvelt.
ja, és ha sátáni cuccok, akkor megemlíteném az oment, ami nem rossz, de lehetne pörgõsebb.

a paródiákkal semmi bajom, pl a shaun of the dead remek film és az is a zombifilmeket figurázza ki. vagy megemlíthetném a shoot 'em up címû remekmûvet is, ami meg az akciófilmeket rúgja tökön.

az a helyzet, ha egy film jó, akkor nekem teljesen mindegy, hogy Romero mester vagy Rob Zombie rendezte. sõt, az sem zavar, ha remake. szeretem a régebbi zombis vagy hentelõs filmeket is és az újabbakat is, ha van bennük valami, ami megfog.
johngold 2010 jan. 21. - 18:00:27
(157/238)
akkor olyannyira másként mégse gondolkodunk.
a rec szerencsére messze áll a koppintástól. ugyanaz a forma tény, de érdemes egyszer megtekinteni, mert kifejezetten kellemes.
jah ragyogás tiszta sor.
freddy vs jason sztem nem hülyeség, sõt. amellett hogy jó ötlet az összeeresztés, a film is egy pörgõs slasher. freddy karaktere amúgy is nagy találmány, mellé az a bamba jason külön kuriózum. mint a vámpír és a farkasember: intellektus vs izom.
és akkor ott az alien. igen, nekem is nagy kedvenc. és tök mindegy, hogy milyen mûfaj, mert egy rendes film az mindig korcs mint az állat.
az ördögûzõ azért megér még egy misét, próbálkozz vele késõbb. meg a sátáni cuccok amúgy is baromi jól tudnak elsülni.
a gonosz halott meg naná hogy nem zombifilm, hanem egy ordas paródia. mint a pokolba taszítva. és hát éppen azért, mert ez a fránya raimi rendezte.

no hamár zombi, akkor ezek szerint romero? vagy az újhullám? danny boyle meg zack snyder?
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 21. - 09:33:15 1/10
(156/238)
rec- nem láttam a filmet, csak egy elõzetest, de blair witch project remakenek tûnik, szóval nálam felejtõs kategória
ragyogás- remek film, de nem horror, hanem thriller, ahogy a 1408 sem horror...
freddy vs jason- hülyeség volt összeereszteni õket. a rémálom az elm utcában sorozat és a péntek 13(no meg a halloween) sorozat is tetszik, ez a film viszont nem annyira.
az alien sorozat szintén nagy kedvenc, de nem nevezném 100%-ig horrornak
az ördögûzõvel kapcsolatban elkövettem azt a "hibát", hogy elõször a scary movie 2. részét néztem meg, így kb végigröhögtem az elsõ részt.
a gonosz halottnál pedig vannak jobb zombis filmek is, pl az élõhalottak éjszakája...
johngold 2010 jan. 20. - 23:51:31 Előzmény damienisback
(155/238)
stílusa rendezõnek van. felénk ;)

igazság szerint éppen egy horror-film forgatókönyvön dolgozgatunk. ennek apropóján az elmúlt fél évszázad összes nagy horrorfilmjét volt szerencsém az elmúlt negyed évben megtekinteni. no persze ez még ugyan nem jelent semmit, de azért nem érzem, hogy sötétben tapogatóznék, ha errõl van szó. de nézzünk példákat akkor, neked hogy tetszettek ezek?
Rec
Ragyogás
Freddy vs Jason
Alien
Exorcist
Evil Dead-sorozat
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 19. - 11:13:20 1/10
(154/238)
SPOILER

miután annyit szerencsétlenkedtek a kecskével, egyáltalán nem volt meglepõ, hogy nem tud kimászni a gödörbõl és még a kereszt is rádõl. az, hogy itt-ott felbukkant az öregasszony szintén nem volt meglepõ.

"sikeres paráztatás". na lol, max annak, aki kevés hasonló filmet látott.

kategorizálni pedig érdemes és kell is. gondolj csak arra, mekkora adatbázisból kellene válogatnod, ha nem tudnád szûkíteni a keresést.

a stílussal semmi bajom, hiszen pl a sorvadj el szerintem jól sikerült...
johngold 2010 jan. 18. - 22:05:00 Előzmény damienisback
(153/238)
persze hogy tudtad, mert klisékkel dolgozott! illetve persze hogy nem tudtad, hogy

SPOILER

mondjuk nem tud kimászni a gödörbõl vagy a zálogba adandó tárgyak gyûjtésekor ott terem a függöny mögött a nyanya.

SPOILER VÉGE

tegyük azért hozzá, hogy valóban van jó adag sikeres paráztatás. ne akadjunk le a mûfajnál, felesleges. egy jó filmet szerintem lehet jellemezni mûfaji jegyekkel, de egy sokszor nem lehet beletuszkolni egybe. van benne horror-elem, jó sok paródia meg humor meg groteszk meg abszurd. thriller-elem tán egy szál se. a 'milyen hatással van a nézõre'-vel egyetértek, csak elég felszínkarcolgató volt a definíciód. illetve azzal már kevésbé, hogy kategorizálni kéne. minek? hogy a port-ra fel lehessen tenni? :)
mindenesetre azt megértem, ha azzal érvelsz, hogy nem jön be a stílus. azt viszont nem, hogy kiszámítható; igazság szerint mi nem az már? nincs már új a nap alatt, posztmodern tragédia, helyette vannak remakek meg Imax 3d meg a fenetudja. ez legalább egységesen egyedi.
8/10
BadBoy14 2010 jan. 17. - 16:42:57 8/10
(152/238)
Nekem tetszett bár elég sok rész volt amit nem nagyon mondanék horrornak hanem inkább vígjáték de azon kívül egész jó! Azért van benne bár hirtelen ijesztgetõs rész meg elég hangos...
1/10
damienisback 2010 jan. 17. - 14:21:37 1/10 Előzmény johngold
(151/238)
pedig az alapján lehet leginkább kategorizálni egy filmet, hogy milyen reakciót vált ki a nézõkbõl.
aki lát is, nem csak néz, az tudja és érzi is, hogy a ragyogás miért thriller és a péntek 13 vagy a texasi láncfûrészes miért horror.
oké, a pankrátornál az alapstoryban tényleg semmi extra nincs, viszont ott a színészek és a befejezés tesz hozzá annyit, hogy a végén azt mondod, hogy ez biza nem volt rossz. ha valaki szereti a 80-as évek metal zenéit és a pankrációt, akkor pedig kifejezetten tetszik neki a film.
ebben a filmben nincs meg az a plusz, ami miatt azt mondanám, hogy akik szeretik a thrillereket, azok nézzék meg. egyébként mint korábban mondtam, túl sok minden kiszámítható ebben a filmben, ami szintén nem válik az elõnyére. így azt kell mondjam, amiket felsorolsz, mint "abszurd és nevetséges elem" azok többségére mind úgy reagáltam, hogy: tudtam, hogy ez fog jönni.
johngold 2010 jan. 17. - 02:31:31
(150/238)
nem érzem hogy a borzongás és a rettegés közt olyan egetverõ különbség lenne, mint a két mûfaj közt valóban van. és hát ez kicsit azért olyan, mintha a drámát úgy definiálnám, hogy sírok rajta, a vígjátékot meg úgy hogy nevetek. másrészt a horrornak azért jó néhány almûfaja van más-más célzattal, eszközrendszerrel, hatással. egészen másként hat a Ragyogás, mint a Péntek 13, vagy Romero zombifilmjei. szerintem nagyon nehéz megfogni, hogy mi is a különbség thriller és horror közt: egy ötlet, hogy horror nem nagyon létezik a megmagyarázhatatlan, transzcendens jelenléte nélkül. legyen az kísértet, vagy sorozatgyilkos, vagy démon.

az pedig miért lenne probléma, hogy nincs semmi új a történetben? pl. A pankrátorban sincs semmi új, mégis egy mûködõ dráma... Raimi fogta az átokfilmek zsánerét és alaposan felturbózta a maga undorítóan vicces módján. no persze valahol igaz az, hogy hozzá gyomor kell! de mivel egy klasszikus horror-formával dolgozik, igenis jogosult a horror címkére. az külön vidámságra ad okot, hogy jól dolgozik vele! az átokba kell egy esendõ fõhõs, kell egy sértés, kell az átkozás, kell a szenvedés mindkét félnek, és kell a bûnhõdés is. ez remekül megvan mind, a karakterek élnek, a cselekedetek megokoltak, a dramaturgia logikai döccenõ nélkül zakatol elõre. eddig még a helyén is van a dolog, és aszongyuk hogy nah, csinált egy átlagos, középszerû átokmozit. de a jó öreg raimi az egészet megbolondítja az undor és a nevetés elegyével!

SPOILER

mert most komolyan: nem nevetségesen abszurd, amikor magára rántja a halott öregasszonyt, az meg még halálában is valami undorító gennyet köp rá? vagy mikor a szakadó esõ miatt nem tud kimászni a sírból és az öregasszonnyal pancsizik? vagy amikor a fõ cselekmény mellett néhány képkockára láthatjuk, ahogy az öregasszony különbözõ gyomorforgató hangeffektekkel kísérve kiveszi a protézisét és elkezd cukrot csócsálni? szerintem ez a mi van??? ezmi??? és röhögök kategória. raimi remekül tud egyensúlyozni ezen, és szerintem csak annak sok ez, aki alaphangon nem bírja az ilyen dolgokat képen. gondolom téged ez nem zavar, akkor csak a rendezõ tényleg elég egyéni látásmódja nem jön be.

én amondó vagyok, hogy ez egy horrorfilm, hiszen az átokfilmek eszközeit használja; és jó horrorfilm, mert olyan formába ágyazza ezt raimi, ami egyszerre abszurdan nevetséges és hihetetlenül undorító.
1/10
damienisback 2010 jan. 09. - 09:25:58 1/10 Előzmény johngold
(149/238)
SPOILER

attól nem lesz ez a film horror, hogy pár gusztustalan jelenetet tettek bele. a thriller lényege a borzongás, míg a horroré a rettegés.

az egész történetben semmi új nincs. pl adott egy csajszi, aki el akar érni valamit, ezért "átgázol" valakin, aki megátkozza. megpróbálja semlegesíteni az átkot, de persze egészen véletlenül felcseréli a borítékokat, így nem megy vele semmire. most az, hogy ebben a filmben bankár volt a csajszi és az elõléptetésért mondott nemet az öregasszonynak teljesen lényegtelen, a story kb a Stephen King: Sorvadj el koppintása. jajj és persze ott volt az anyósjelölt, akinek nem tetszik, hogy a fiacskája miért nem egy menõ ügyvéddel jár, aztán az a jelenet, amikor megpróbálja a csávó leszúrni a beszélõ kecskét vagy amikor a halott öregasszony "rátámad" a csajszira...
johngold 2010 jan. 08. - 19:36:56
(148/238)
légyszíves akkor oszd meg velünk, hogy mik a thriller jellemzõi a horrorral szemben? illetve csak hasracsapás-szerûen lökjél már nekünk vagy 3 klisét, ha ily nagy értõje vagy a filmeknek! ;)
1/10
damienisback 2010 jan. 08. - 16:29:30 1/10
(147/238)
egyrészt ez a film nem horror, hanem thriller, nem utolsó sorban tele van klisékkel és teljesen kiszámítható az egész. maximum egyszer nézhetõ, de akkor sem húdenagy élmény annak, aki látott pár thrillert vagy lightosabb horrort...
johngold 2010 jan. 07. - 14:36:19 Előzmény lambo83
(146/238)
akkor vajon az miért van, hogy nagy ijedtség után az ember azonnal nevet egyet, hogy jujj de megijedtem? olyan nincs, aki végigretteg 2órát, mert konkrétan szörnyethalna. és miért létezik a horrorparódia, mint mûfaj, évtizedek óta? vannak itt kiváló pszichológiai meg ilyen-olyan magyarázatok, de hogy a két mûfajt keverik, és fogják is, mert igény van rá és maga az anyag természetes szükséglete ez, az 100%.
lambo83 2009 dec. 29. - 01:07:33
(145/238)
Én nem tudtam megemészteni ezt a horror triller vígjáték paródia egyveleget... Sztem egy nulla a film. illetve volt benne pár jó jelenet, de azt sikeresen elrontották másodpercek alatt. SZóval, hogy a kecske vagy mi (rég láttam) elkezd szitkozódni, meg táncol az asztal felett a manusz... Ha vígjáték, akkor nem tudom komolyan venni az ijesztgetõst, ha ijesztgetni akar, akkor nem tudok nevetni közben...
Fõleg, hogy ha valaki meg akar ijeszteni, vagy valamilyen érzést kar kiváltani belõlem, ami ehhez hasonló, vagy úgymond meg akar érinteni, akkor nem fog menni neki, ha közben nevetek. De egy 28. színésztõl sem fogok megijedni, ha közben felköp egy macskát és õ elvileg a gonosz... vagyis benne van.
Sztem egy tyúkot könnyebb lenne keresztezni egy fókával, mint egy horrort egy vígjátékkal. Akkor már legyen paródia.
2/10
6/10
gabree 2009 dec. 24. - 00:35:35 6/10
(144/238)
Én moziban láttam, angolul. A páromnak fel sem tûnt, hogy a cigány asszony magyarul átkozódik. Szerintem az egész teremben senki nem vette észre csak én... Voltunk vagy 10-en:)
Számomra sajnálatos, hogy a cigányasszony aki lopja a cukrot, koszos sõt, gusztustalan, az eredeti nyelven magyarul szólal meg. Szégyen, hogy ezzel azonosítják a magyarokat!
4/10
donbosco 2009 dec. 23. - 23:52:34 4/10 Előzmény Charles Foster Kane
(143/238)
Sõt, a megátkozásnál meg azt, hogy az ördög szálljon beléd! Durva akcentussal.
6/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 20. - 16:11:09 6/10
(142/238)
Aki angol felirattal nézte, feltûnt, hogy a boszi azt, hogy "szajha" magyarul mondja? :) Illetve azt üvölti, hogy "szájhááá". :DD
6/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 20. - 15:24:45 6/10
(141/238)
Hmm... A cigánynõ magyar volt. Bár arra nagyon kíváncsi lennék, mit értenek az alatt, hogy "magyar akcentussal beszél". Legalábbis még nem hallottam amerikait szándékos magyar akcentussal beszélni. :D
6/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 20. - 15:07:40 6/10
(140/238)
Munka közben filmezéshez 10/10. Egyébként viszont nem lehet nem észrevenni, mennyire alacsony szellemi teljesítményt ígényelt a sztori gidolgozása. Csak Alison Lohman meg Christopher Young miatt 10/6.

Már csak az a kérdés, vajon a szájbahányós horror, mint új zsáner horizontja tûnik fel?
10/10
bioanita 2009 dec. 19. - 16:31:05 10/10
(139/238)
Ja és azért 5,9-nél szerintem sokkal többet ér....
Az a baj hogy ha valakinek nem jön be vmi akkor rögtön 1-est ad és ez eléggé lehúzza a filmeket.Én talán 1 max 2 filmre adtam 1-est,mert azért a legtöbb filmben lehet értékelni valamit.