9/10
offtopic
tesz-vesz szept. 23. 09:44:09 9/10 Előzmény moti77
(31/51)
kik a patkányok?
9/10
offtopic
tesz-vesz szept. 23. 09:42:02 9/10 Előzmény DuraAce
(30/51)
mondj egy ellentmondást, amit nem sikerült megértened. segítek
9/10
tesz-vesz szept. 23. 09:35:10 9/10 Előzmény Tudom
(29/51)
mondj már egy klisés párbeszédet a filmből légyszi. ilyenre én nem emlékszem, persze angolul néztem, nem magyar szinkronnal.
9/10
tesz-vesz szept. 23. 09:33:11 9/10
(28/51)
Nagyon realista, külön tetszett az a rész, amikor hasalnak a mesterlövész előtt és ráfókuszál a kamera a virágokra. Az élet apró örömeiként. És a fényképek mutatása is jó ötlet a jelenet közepén, persze nem eredeti, de az mindegy. Tetszik hogy nem szájbarágós, és jó a road movie hangulata.

Mindig lesznek népirtások, ahogy most Bucsában is, mert az ostobák sose tanulnak semmiből, nemhogy a holocaustból, de még a humanizmusból sem.
Ezért sajnos bizonyos emberek olyan buták, lásd az itthoni belpolitikát, hogy a polgárháború még mindig egészségesebb, mint a vegetálás a roncstársadalomban. Vitázni se lehet velük, nem értik az alapvető logikát, és mondatokat.
10/10
BKARESZ_C3PIO szept. 01. 13:37:36 10/10
(27/51)
Szerintem nagyon jó volt. Pont ez volt a lényeg, hogy nincs túlmagyarázva. Nem keresek egyéb mélységet mert azt én adom hozzá.!
2/10
Tudom jún. 17. 11:46:21 2/10
(26/51)
A film története - bár egy napjainkat meghatározó rémisztő trendből merít ihletést - igencsak LAPOS. Attól még, hogy egy filmnek jó a koncepciója, még nem lesz élvezhető, szórakoztató, vagy intellektuálisan stimuláló. A filmnek nagy szüksége lett volna magával ragadó karakterekre, jó dialógusokra, és egy érdekesebb cselekményre. Az alapkoncepció érzelmi töltete hamar kimerül: a polgárháború borzalmainak sokadszorra bemutatott látványa nem tudja megmenteni a filmet az irritálóan klisés párbeszédektől, karakterektől, történetvezetéstől és végkifejlettől! Hatalmas csalódás volt!
10/10
méregfog jún. 13. 08:08:31 10/10 Előzmény Sz. Péter
(25/51)
Igen, a plakátokon. De a kampány "NO MIGRATION, NO GENDER, NO WAR". (Északi szomszédunknál valós eset volt, hogy a megosztás az elnök, Fico lelövésével járt. Más kérdés, hogy végül nem halt meg és nem lett polgárháború. Bár nevezhetjük hideg polgárháborúnak.) Mivel ez nem politikai oldal, ezért hagynám is a dolgot. Viszont, mivel a film az, a hasonlóság ütős. Továbbra is úgy látom, hogy itt nem értik a valós mondanivalót. Foglalkoznak a látványvilággal, a négy karakterrel, aki utazik és ennyiben kimerül. A Titanicban is két színész viszi a filmet: Leonardo DiCaprio és Kate Winslet. Írtak egy történetet köréjük, hogy mozi legyen. De baromira nem ők számítanak, hanem a hajó. A hajó katasztrófája. Itt sem a négy "utazó" a lényeg, hanem amit rajtuk keresztül mutatnak be.
offtopic
Sz. Péter jún. 06. 23:32:39 Előzmény méregfog
(24/51)
Van olyan, hogy "NO WAR" kampány?

Én csak olyan plakátot láttam, hogy "HÁBORÚ Június 9."
3/10
Gaddemon jún. 06. 21:09:06 3/10
(23/51)
A trailer totál átverés, az ember pörgős akciófilmet vár, helyette kap egy csiga lassan haladó, vontatott filmet, ahol a négy főszereplő itt-ott ücsörögve dumálgat. A végén a kb. negyed órás harc remekül kivitelezett, illetve az is igaz, hogy gyönyörűen van filmezve. Ugyanakkor a karakterek röhejesen leegyszerűsítettek, spoilerezni nem akarok, így csak annyit mondok, minden úgy történik, ahogy az ember arra számít, meglepetés nem lesz.
A háttértörténetről semmit nem tudni, ki ki ellen és miért harcol, ezen kívül az amerikai elnök rövidke beszédén kívül szinte semmi nem utal arra, hogy az USA-ban vagyunk (van pár jelenet, ahol néhány redneck a semmi közepén egymásra lődöz, mert miért ne, de ez sehogy nem kapcsolódik a polgárháborúhoz). Csalódtam a sok ódákat zengő vélemény után, nekem semmi pluszt nem adott.
10/10
méregfog jún. 06. 10:15:12 10/10 Előzmény méregfog
(22/51)
Természetesen a hívekre gondoltam.
10/10
méregfog jún. 06. 10:05:44 10/10
(21/51)
Szerintem qrvára fel sem fogják sokan, hogy miről szól a film. Kőkemény politika. Javasolnám a "NO WAR"-ral kampányolóknak a megtekintését, bár úgysem esne le nekik...
8/10
kaloz44 máj. 26. 00:36:28 8/10
(20/51)
Látványvilág tényleg jó picit viszont üresnek éreztem helyenként a filmet és az sem volt baj hogy nem egy akcióhős filmet láttam. Igazából talán maga a háborúról kevés infót kapunk a filmben talán ez ami hiányzott.
moti77 máj. 24. 21:10:41
(19/51)
Hálivúúúd be mutatja a jövőt, amit a patkányok el terveznek. Minden a forgatókönyv szerint megy. Lehet nem lesz 2028-as olimpia az angyalok városában? 🤪😀
3/10
DuraAce máj. 23. 22:26:55 3/10
(18/51)
Inkább a Tűzvonalban Nick Nolte-al. Sokkal jobban dolgozza fel ezt a témát.
3/10
DuraAce máj. 23. 22:19:16 3/10
(17/51)
Egy őszinte jelenet, egy hiteles képkocka nincs ebben a filmben, teljes kamu tele ellentmondásokkal. Próbálja komolyra venni a rendező, de nem sikerül. Kár volt a rá áldozott időért...
10/10
nighttrain máj. 22. 18:49:26 10/10
(16/51)
Nagyon jó film. Kerüli a hollywoodi kliséket (legalábbis a jelenetépítés, sztorivezetés szempontjából) olyan érzésed van hogy valami újat látsz, pedig a téma már sokszor volt feldolgozva. Ütős, a vége után is sokáig maradtunk a moziban. Ez igényesebb kategória, nem akciófilm (pedig egy percig nem unatkoztunk és akció is van bőven, csak realisztikusabban bemutatva), ezért jó pár embernek ez csalódás, nekik a Kaszkadőr fog tetszeni.
10/10
Akosvok máj. 04. 16:23:15 10/10
(15/51)
Szerintem az idei év eddigi legjobb filmje.
Aki akció filmre számít, az csalódni fog, mert ez egy háborúl-politikai thriller
A film hangulata idegörlő
A látványvilág gyönyörű (abszolút nagyvásznon ajánlott)
A karakterek igen, felemások, de nem is róluk szól a film, rajtuk keresztűl látjuk a világot, arra meg tökéletesek
Van benne pár elég merész momentum, mint pl a civilek közé lőtt légicsapás (nem spoiler, a trailerbe is benne van)
Nem tudjuk meg hogy mi volt a kiváltó ok, hanem csak az utóhatást
Ami lehet így kellett
Végszó, abszolút tudom ajánlani a filmet, ez egy olyan film amit nem jó nézni, de látni kell
8/10
New-man máj. 01. 22:52:20 8/10
(14/51)
Látványos, izgalmas film, de elég durva. A mai világ eseményei az USÁ-ban … érdekes.
2/10
Kutasi Kovács Zoltán máj. 01. 00:01:59 2/10
(13/51)
Teljesen felesleges volt ebbe a politikai környezetbe illeszteni ezt a történetet, de gondolom az ufókra, meg az arabokra, meg az oroszokra már csak legyintettünk volna. Csapnivalóan rossz ez a film és még csak nyomokban sem tartalmazza azt, amit Garland több interjúban is felvázolt.
Aki látta a Bang Bang Klub-ot vagy a Felejtés virágait és ez a két film tetszett neki, akkor a Civil War - Polgárháború biztos, hogy nem fog.
3/10
Balint1 ápr. 26. 14:23:03 3/10
(12/51)
Fotóriporterek veszélyes életéről akart szólni ez a film nem a nagy egységes amerikai társadalom összeomlásáról, főleg nem egy polgárháborúról.
Aki "egy háború okaira" kíváncsi annak ajánlom a Jugoszlávia lángokban c. dokumentum filmet.
https://port.hu/adatlap/film/tv/jugoszlavia-langokban-the-balkans-in-flames/movie-223821