10/10
krundisti 2014 febr. 19. - 23:19:31 10/10
(526/686)
Az egyik legnagyobb filmes elményem valaha :D
Cordelia 2014 febr. 19. - 08:04:03 Előzmény stalone
(525/686)
most, hogy ilyen jól megetettelek kocsonyával és céklával örökké ez fog eszedbe jutni Vincent Vega-ról :)
Cordelia 2014 febr. 18. - 12:30:23 Előzmény stalone
(524/686)
a cékla íze hasonlít a sárga répa ízéhez, csak a cékla sokkal édesebb:)

vannak jófajta céklás halsaláták, kár kihagyni :)
egy sor pácolt hal, mondjuk ruszli, rá egy sor fõt cékla, rá majonéz, megint egy sor hal, egy sor fõtt répa, majonéz. egy napig áll a hûtõben, míg összeérnek az ízek.

(persze a pacal tetszetõs elkészítési módját velem senki sem tudná elhitetni, mert egyszerûen csúnyán néz ki és kész :))
10/10
Charlie Sheen 2014 febr. 15. - 23:49:22 10/10
(523/686)
Most már egyre több ilyen legendás történetet olvasok, hallok mint amit írtál...
Most komolyan. Ha én fognám magam, és elmennék 3 zseniális forgatókönyvvel a kezemben, Hollywoodba, akkor bemehetnék a Warner Bros fejéhez, és megmutathatnám nekik?? Ez azért jól hangzik. :)
10/10
stalone 2014 febr. 15. - 23:37:19 10/10 Előzmény Statham20
(522/686)
Érdemes utánna olvasni a filmnek. Például olyan érdekes infókat lehet találni, hogy Tarantino három forgatókönyvvel érkezett Hollywoodba. Csak a Ponyvaregényt engedték meg neki, hogy elkészítse. A Tiszta románcot odaadták Tony Scottnak, a Született gyilkosokat pedig Oliver Stone-nak.
10/10
stalone 2014 febr. 15. - 23:29:30 10/10
(521/686)
Köszi a tippet. Ha lesz rá alkalmam feltétlenül kifogom próbálni. Már többször próbálkoztam a kocsonya evéssel, de sajnos reménytelen esetnek bizonyultam, egyszerûen nem megy.
Másik mumus a cékla...:)
Cordelia 2014 febr. 15. - 10:30:49
(520/686)
off

ne dönts elhamarkodottan a kocsonyával kapcsolatban :)

van például olyan szalonkocsonya, amelyben sovány hús van, kemény tojás, zöldség és citrommal nagyon finom :)

bár a pacalt meg én nem bírom megenni:)
10/10
stalone 2014 febr. 15. - 00:58:47 10/10 Előzmény Statham20
(519/686)
Üdv. Engem szórakoztatnak a hozzád hasonló figurák. Hiszen Te más vagy mint a "többi". Jókat derültem a "ponyvaregényes" eszmefuttatásaidon. Aki ilyeneket ír errõl a filmrõl az komolytalan. Nem vagyok fanatikus Tarantino rajongó. De elolvastam jó pár igazi kritikát filmes portálokon, ill. egyéb kultúrális témákkal is foglalkozó újság kritikáit és mindenhol csak elismerõ véleménnyel találkoztam. Majd én is megnéztem a filmet, és valóban szerintem is egyedülálló alkotás. De most nem kezdem el én is dícsérni a filmet, mert semmi értelme nem lenne. Mert valakinek " átjön a film ", de sokan csak nézik és nem értik, hogy mi ebben olyan fantasztikus. De ez így van jól. Hisz különbözünk egymástól, más az ízlése minden embernek. Én például utálom a kocsonyát, de nem írok be fõzõs fórumokba, hogy milyen pocsék kaja, hogy bírják mások megenni. És nem adok rá 1/10-es pontot sem. Aki szereti annak jó étvágyat kívánok hozzá. Ezért nincs értelme ízlésekrõl vitatkozni. De attól függetlenül olvass utánna a filmnek, és próbáld megfejteni azt a tényt, hogy miért tartják a Ponyvaregényt kultuszfilmnek.Ha megérted, azzal csak több leszel...attól még nem kell rajonganod érte.
Cordelia 2014 febr. 06. - 13:50:31 Előzmény Statham20
(518/686)
talán azért van nagy rajongótábora ennek a filmnek, mert a maga idejében (20 éves a film legalább, nem?) meglehetõsen szokatlan, bizarr, nehezen emészthetõ film volt. De Tarantino visszahozta nekünk Travoltát, Bruce Willis-bõl csinált egy meglepõ karaktert, jó zenéket válogatott be a filmbe, divatos táncmozdulatokat talált ki, amiket azóta sokan utánoznak. Azt a bizonyos bibliai idézetet emberek milliói tanulták meg kívülrõl.
Egyik munkahelyemen már az elsõ héten nagyon jópofa akartam lenni és egy informatikusnak elküldtem az õ nevére átszerkesztve. Egy gombnyomással sikerült az egész cégnek elküldeni, azoknak is, akik utaztak, szóval mindenkinek. Mindenki megjegyezte a nevem, amíg ott dolgoztam én voltam a jópofa, szellemes lány:)

Mindegy, azóta sok meghökkentõ és szokatlan film született,a Pulp Fiction már kopik vagy elkopott, de az volt a kezdet. Mondjuk nem tudnám újranézni, de a zenéjét és a beszólásokat bárhol felismerem. Hogy hívják a franciák a dupla sajtburger-t, stb.
1/10
Statham20 2014 febr. 06. - 13:30:33 1/10 Előzmény stalone
(517/686)
Ne vedd a lelkedre. Nem téged fikáztalak, hanem a filmet. :) Úgy vélem, mert valaki más véleményen van, még nem kell egybõl "nagyot mondani", hogy megmutasd a többi rajongónak mekkorát beszóltál. Sosem értettem azokat az embereket, akik ha egy filmrõl kimondom a véleményem, amit mondjuk sokan pozitív élményként emlegetnek és velük szemben a negatív hozzászólást osztok meg, akkor egybõl nekiállnak anyatigrisként kivédeni az alkotást, mintha csak a sajátjuk lenne. Tudjuk már elfogadni más kritikáját is, még ha az ellenkezik is sajátunkkal. Fõként, hogy a film alkotóin kívül itt senkinek semmi köze az adott mûhöz, szóval nem kell személyes sértésnek felvenni ilyenkor. És te még a normálisabbak közé tartozol, ugyan is akadtam már össze olyannal is, aki foggal-körömmel védett olyan szinten egy filmet, hogy rólam, akit nem ismer, a nick nevem és a hozzászólásom alapján olyan lepocskondiázást írt, hogy csak lestem. Mintha közvetlen õt sértegettem volna. Nem is értem... Szóval mindezt csak azért írtam, hogy tanuljuk már meg: Ezek az oldalak azért vannak, hogy mindenki szabadon szólhasson a filmekrõl, mert aki még nem nézte meg, láthassa a hsz-ekbõl, hogy akad olyan is, akinek nem jön be és akkor úgy áll az adott alkotáshoz. És persze mindezt jó lenne úgy megtenni, hogy egy-egy ember ne védje ki úgy a filmet, hogy mást kioktat, lefikáz, stb...
10/10
Charlie Sheen 2014 jan. 26. - 11:27:24 10/10 Előzmény cellasto
(516/686)
Tarantino ezzel a filmmel került be a nagy könyvekbe, és azért, mert hozott valami baromi egyedit, amit nem csak egyszer szeretne látni az ember. Kevés ilyen van nem?

Az egész filmben az a tökély, hogy több szálon ismerünk meg más karaktereket, akik a végére csak azért is összefüggenek. A film eleve a végével kezdõdik, majd megint nem az elejére csöppenünk, de erre aztán rájön az ember ,amikor SPOILER Travoltát lelövi Bruce a WC-ben SPOILER VÉGE hogy össze-vissza mozognak az idõsíkok, de talán, sõt biztos ez is a film javára vall. Nem csoda, hogy erre a filmre megkapta elsõ Oscarját azon belül forgatókönyvre Tarantino, mert hogy magával ragad a film, az egyszer biztos!

10/10
10/10
stalone 2014 jan. 18. - 00:22:31 10/10 Előzmény Statham20
(515/686)
Köszönjük emese...
10/10
cellasto 2014 jan. 17. - 21:07:06 10/10
(514/686)
nekem ugyanez a véleményem a becstelen brigantyk-ról
szépen megfogalmaztad :D
ez a film pedig 10/10
1/10
Statham20 2014 jan. 17. - 17:22:43 1/10
(513/686)
Tarantinotól bírtam a Becstelen Brigantykat és a Django Elszabadul címû filmet, ezek miatt döntöttem a Ponyvaregény megnézése mellett, de csalódtam. Ez egy mérhetetlenül primitív, unalmas, gyenge valami. Egy olyan tényezõ sincs benne, ami miatt kicsit is pozitívan tudnék róla véleményt alkotni. Annyira egyszerû és lényegtelen, hogy az valami elképesztõ. Nem nevettem, nem izgultam, nem szórakoztatott, nem kötött le semmilyen téren, sem tanulsága, se eleje se vége. Ezzel biztos sok rajongónál rossz pontot szerzek, dehát ez az oldal ezért van, hogy megírjuk a véleményünket és ha valaki épp tanakodik, megnézze-e vagy sem, akkor ott legyen mindenki nézõpontja. Egyszer is túl sok volt. Nem is jellemezném tovább a filmet. 1/10
Swing Wing 2013 dec. 29. - 14:03:44
(512/686)
..és sajnos a magyar szinkron egyik jellemzõje, hogy kedvük szerint fordítgatnak, olykor teljesen öncélúan, még a szájmozgást is figyelmen kívül hagyva.
Swing Wing 2013 dec. 29. - 14:02:30
(511/686)
Ebben semmi logikát nem látok.
Lehet, h azért mert két külön szemszögbõl látjuk, de szerintem akkor sem helytálló.

Mert igazából mindkétszer filmes szemszögbõl látjuk, nem valaki meséli vagy ilyesmi, mert akkor elõfordulhatna h egyik személy másképp emléxik rá, mint a másik.

Egyébként mivel nem tudok andolul nem tudok megbizonyosodni az állításodról.
offtopic
zottyo534 2013 dec. 29. - 11:19:54
(510/686)
Akkor az QT hibája, mert angolul is egy kicsit más a szöveg az elején és a végén.
Swing Wing 2013 dec. 29. - 02:12:28
(509/686)
10/10

A szinkronhoz annyit, hogy ugyanannál a jelenetnél a film elején picsafejûeket mond nyuszimuszi alias Jolanda a film végén, pedig faszfejeket. Elég feledékeny lehetett a szinkronszövegíró, gratulációmat mindenesetre elnyerte, hogy egy ilyen filmnél ekkora hibát bírt elkövetni.
artupku 2013 nov. 24. - 22:41:30
(508/686)
A legjobb...
Csekély értelmû medvebocs 2013 szept. 19. - 20:34:25
(507/686)
Az eleje nem indult számomra érdekesen, sõt ha idõrendi sorrendbe ment volna le az egész film nem ért volna semmit. De így azt kell hogy, mondjam ötletes és eredeti filmet kaptam.

SPOLIER

Butch-ot bírtam a legjobban. Habár kíváncsi lettem volna hogy reagál Mia és Jules Vincent halálára, hagyni fogja-e Marsellus Wallace hogy, bosszút álljanak?

SPOLIER VÉGE

10/9 (a vér miatt)