Téma: Prometheus

8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 11. - 09:15:46 8/10
(657/2137)
szerintem meg csak nem értettétek a filmet, és már lesz*rozzátok...
a színészi alakítások pedig jók voltak..fõleg Fassbenderé meg Theroné
micra 2012 jún. 11. - 09:12:22
(656/2137)
Hát sok év után (tegnap elmentem és megnéztem a filmet a barátaimmal, és) most megérett bennem a gondolat, hogy regisztráljam magam.

A filmrõl a következõ szavak jutnak eszembe: fostalicska, borzasztó rossz,megaszar.

Most azért írok, mert a Port.hu 10-bõl 8 pontot adott a filmre. Szerintem itt valami gubanc lehet, mert nem tudom elképzelni, hogy valaki aki látta egyáltalán pontot adna a filmnek...4en néztük, de teljesen egyértelmûen mindenki nagy csalódással jött ki...

Az egész film nem szól semmirõl, nem történik semmi, pocsék színészi alakítások, egyetlen valamire használható új gondolat vagy jelenet sincs a filmben. A nevetségesség és az elcsépelt közhelyek tömkelege.

Nem a 2 ezer forint fáj, hanem az idõ, amit az életembõl ellopott...

És 8 Pont?! Tisztelt Port.hu. A kedves kritikusukat kérdezzék már meg, hogy látta-e a filmet!
8/10
kukulec 2012 jún. 11. - 08:28:15 8/10
(655/2137)
scott nem mondta egyszer sem, hogy most kaptok egy alien filmet. arról volt szó, hogy abban a világban egy ripley elõtti történet lesz, ami szép lassan megvilágítja a szörny születését. ha az elsõ részben mindent ellõttek volna, akkor mi lenne késõbb? illetve ki örült volna annak, ha van egy 3 órásra nyújtott film, ami viszont tényleg felszínes és alig válaszol meg valamit?
10/10
lv 426 2012 jún. 11. - 08:22:44 10/10
(654/2137)
Te neked tényleg igazad van. A másik véleménye nem számít, akkor ezen a logikán tovább haladva a tied se! Tehet minek is írsz a forumra?
greeen 2012 jún. 11. - 05:26:51
(653/2137)
"Egyebkent pontosan, amiatt kellett raaggatni ilyen kijelenteseket, mert azzal, hogy Alien elozmeny, tisztaban voltak, hogy keptelenseg eladni. "

Óriási tévedésben vagy és ez egy hatalmas marhaság amit írsz.Egy éve azt próbálják ill. próbálták (és sikerrel) ráaggatni minden létezõ filmes oldalon,baromi sok cikkben,hogy ez Alien elõzményszerûség,ha nem is teljességgel következetesen az.És ez alapozza meg a film óriási várakozását.Nem egy ilyen marhaság hogy filozófikus film lesz (és írhatsz 30 oldalt is akár héber nyelven ,de ez ezen a tényen akkor sem fog változtatni.Ráadásul ha már nagyon tudományosan akartad ezt kifejezni akkor ne azt írd a filozófikusra,hogy ez marketing szó mert ez így totál értelmetlen.A marketing teljesen mást jelent.Promóciós szó ha már valamire használni akarod ezt a kontextust a szavak ill. mondatok közt.Persze természetesen senki nem azért megy a moziba mert a filozófikus szóval promotálták.Még ha ezt is hiszed...
10/10
Charles Foster Kane 2012 jún. 11. - 04:22:19 10/10
(652/2137)
Hozzatennem a film nekem 10/8 nehany elkurt/rohelyes jelenet miatt, tizest a sok lehuzas miatt adtam.
10/10
Charles Foster Kane 2012 jún. 11. - 04:20:58 10/10
(651/2137)
"az embert pofátlanul kételyek közt hagyja", hogy ezek a mai filmesek, mikre nem vetemednek, hihetetlen.

Bezzeg a regi szep idokben, amikor meg mindent a szankba ragtak.


A kampanyrol meg annyit hadd mondjak, hogy ahhoz aztan Ridley Scottnak kurvara semmi koze. A film megy a sales agenthez, onnan a distributorhoz, ez az olyat hogy "filozofikus" Ok aggatjak ra. A filmet kell nezni, ha azzal van bajod, azt huzd le. En nem ereztem ki a rendezesbol egyszer sem, hogy RS azt mondta a szinesznek, hogy ha lehet, most filozofikusan nezz a kameraba. RS-nak meg semmi koze a marketinghez.

Egyebkent pontosan, amiatt kellett raaggatni ilyen kijelenteseket, mert azzal, hogy Alien elozmeny, tisztaban voltak, hogy keptelenseg eladni. Nem is akcio sci-fi, de nem is horror, ergo elmentek abba az iranyba, ami meg egy eladhato reteg. A filozofikus szo meg kivalt egy reakciot a "gondolkodos filmek" szeretoiben. Ennyi, nem kell tul"filozofalnod" ezt a marketing-jelzot.

OFF Amugy ugyanaz tortenik, mint anno a Star Wars elozmenyekkel, Lucas olyat akart alkotni, amire az emberek nem szamitotottak. Meg is kapta a magaet, szet is szedtek a filmet. Persze, hogy nem volt annyira letisztult, mint az elso szeria, de az senkinek nem tunt fel, hogy ez azert van, mert 20 evvel kesobb, az hogy fiu megy, lezerkard, nyer, mar nem eleg. Nem tul sokan fogtak fel mennyire zsenialis a politikai hatter es a karakter fejlodese (bukasa) kozotti parhuzam.

Na, mindegy ON. Itt is ez van. Hiaba ismered el, hogy nem is lehet Alien elozeteskent felfogni, es nem is ez volt a szandek, megis a vitad 80%-a erre a problemara epul. Ez nem gond! Tessek mar megerteni... Hogy miert hasznalja ezeket a szimbolumokat megis? Es miert nem keszitett egy "tisztesseges elozmeny filmet". Hat nekem pl. a tokom tele van mar a "tisztesseges elozmeny filmekkel". Baromi unalmasak. Nem erdekel, hogy Peter Parker-tol elvettek-e az uzsonna penzet az iskolaban. Ezek az ugynevezett elozmenyfilmek, ugyanugy kamu elozmenyek, csak ezek annak akarjak feltuntetni magukat, csak hogy eladjak a filmet. Mennyivel tobbet ertesz meg Batman karakterebol, miota megnezted a Batman Begins-t? Hat kurvara nem volt ra szukseg, miota Tim Burton egy otperces Flashback-ben tokeletesen kulcsot adott a karakterehez. az, hogy O aztan Tibetben trainingelt, meg anyam kinja, aztan igazan semmit nem ad a sztorihoz. Ugyanugy marketing, csak ez mar marketing a film irasanak pillanatatol.

Scott valoszinuleg nem 5 percet gondolkodott az Alien univerzumon, es maradt meg jopar gondolata, amit atadott az ironak. Es keszitettek belole egy igen tisztesseges, sot meglepoen eredeti filmet.

Az, hogy a valaszokat kered szamon, megint azt bizonyitja, hogy az elozmenyfilmbol indulsz ki. Vagy azt, hogy keptelen vagy a dialogusokon felulemelkedni, azokat valojaban ertelmezni.

Nem ertetted meg, hogy a film mozgatorugoja nem az volt, hogy mi megtudjuk, mi az eredetunk. Ha ez lett volna a film celja, hogy kibontsa az eredetunk kerdeskoret, akkor valoban, a film megbukott volna. De nem ez volt.

A film nem a teremtesrol szolt, hanem az ember kapcsolatarol a teremtessel. A film nem arrol szolt, hogy hogyan lettunk teremtve, hanem arrol, hogy EGYALTALAN MIERT KERDEZZUK EZT A KERDEST? Azt mondod, nem a jo kerdeseket tette fel a film. Tevedes. A film kerdese ilyen szempontbol tokeletes. De megint osszekevered a szereplok dialogjat a film mondanivalojaval/kerdesevel. A film kerdesei nem azonosak a foszereploevel, es nem is kell. A film hatralep, es a foszereplovel foglalkozik, nem pedig a kerdeseivel.

Ezert kezdodik a film, ahogy kezdodik. Ezert foglalkozik a hittel. Es folyamatosan azt kerdezi: van ertelme? Vezet valahova? Erdemes hinned abban, hogy VALAHOL vannak valaszok? Es a valasz egyertelmuen NEM, valaszokat keresni tulajdonkeppen celtalan. Es o megis hisz, es nem adja fel. Mert ez az emberi termeszet. Igy lettunk teremtve, de nem szandekosan. Veletlenul szuletett velunk kivancsisag, mint ahogy olyan sokmindenre nincs igazi valasz. Es ez vezerel minket, ez ad hitet. Ha TUDNANK, hogy valaszok vannak, akkor hitre nem lenne semmi szukseg.

Amikor az "eloember" valasz helyett szettepi a robotot, en lehidaltam. Annyira osszeallt az egesz film abban a jelenetben. Annyira meg voltak gyozodve, hogy ha kerdezel, akkor valaszt kapsz, hogy a lehetosege sem merult fel bennuk, hogy csak mert visszajutsz a forrasodhoz, az mar kozel sem biztos, hogy hajlando valaszokkal szolgalni. Egesz vegig elhitettek velunk, hogy ez lesz a vegkimenet, hogy megertjuk, mi vezetett mindehez. Es aztan rajottunk, hogy nincsenek valaszok. Mert a kerdes nem az volt, hogy honnan jottunk, hanem hogy van-e valasz egyaltalan.

-Engem miert teremtettetek? -Mert tudtunk... -El tudod kepzelni, milyen csalodas lenne, ha a Te kerdesedre ezt a valaszt kapnad? -Szerencse, hogy keptelen vagy csalodni.

Hat ha ez nem huzza ossze valakinek, mirol is szolt VALOJABAN a sztori, akkor semmi.

Reszemrol, hatalmas KUDOS az ironak a nezok modszeres felrevezeteseert, en kurvajol szorakoztam. Es nem csak en, hanem filmben nalam joval szofisztikaltabb barataim is. Tartalmas, es VALOBAN gondolkodos filmet hoztak ossze. Az olyan filmek, mint az Inception hoz rossz elvarasokat az ilyen "mufaju" filmekre, mivel azzal kecsegtet, hogy "nem baj, ha nem ertettel semmit, a vegen ugyis a szadbaragunk mindent... vagy nem?". Na ezt nem hajlando a Prometheus vegigvinni, de igy is folyamatos kovetkezetesseggel. Eegeszen az elejetol, ahogy David az Arabiai Lawrence-t nezi, egeszen addig, hogy a teremtojuk szo nelkul szetcsapja oket.

Kozel sem "tokeletes", viszont kivalo film, es vegtelenul alulertekelt. De nem lenne ilyen jo, ha nagyobb kozonseg szamara is elerhetove tettek volna.
greeen 2012 jún. 11. - 03:31:51
(650/2137)
Neked meg csak azt tudom mondani hogy huuu komolyan te is Alien fan vagy?::))) És akkor most fejezze be mindenki mert te vagy az aki megmondja a tutit?:) Hát hallod elképesztõ lesz amit mondok de rohadtul senkit sem fog érdekelni ez a vélemény,és nem fogja miattad máshogy érezni.Még ha 60szor is megnézted elõtte az Alient predátor jelmezbe öltözve vagy mittomén.Te megvilágosodtál ez kétségtelen:)
greeen 2012 jún. 11. - 03:25:57
(649/2137)
Van aki magasztalja a filmet az elképesztõ filozófikus mondanivalók miatt és van aki teljesen lehúzza mert nem ért semmit stb stb.Rengeteg hozzászólás e két szélsõ véleményeket tükrözi.Igazándiból van bennük igazság is meg nincs is de a legfõbb probléma az én véleményem szerint alapvetõen nem ez.Aki látta az Alien filmeket azoknak mindenképp maradt egy hiányérzetük,mégpedig az hogy mikor lesz már egy olyan ütõs Sci-fi horror mint a halál sorozat Ripley hadnagygal az élen.Volt egy mérce egy elvárás,és ügyesen a Prometheus tudta is ezt és a mozielõzetes trailereiben be is dobta a csalit.Igen én is megettem rendesen.Mert ugye reméltem egy brutál sci-fit aliengõzös rémes õrülettel,2012 ben 3d-ben maxra húzva.Hát ez nem az.Olyannyira nem az hogy ez a film nem is való horror mûfajba.De még az akció besorolás is erõs (mert ugye imdb-n Action | Horror | Sci-Fi ).Inkább misztikus triller,sci-fi...6/10 számomra. És helyes hogy még véletlen sincs a film címében beleszõve egy Alien védjegy.Mert ez fényévekre van attól a feelingtõl.
6/10
bittermoon1992 2012 jún. 11. - 02:39:50 6/10
(648/2137)
Jól felépített, lényegretörõ vélemény. Mi szólt számodra mégis amellett, hogy 10/10-re értékelted a filmet? Õszintén érdekel.
4/10
MorliHolect 2012 jún. 11. - 01:37:57 4/10
(647/2137)
A lentebb olvasható képzelt párbeszéd is zseniális, de Hannibal Lecter szóról szóra megfogalmazta, amit gondolok a filmrõl.
kybuck 2012 jún. 11. - 01:23:43
(646/2137)
Igen, szerintem is valami ilyenrõl van szó, legalábbis hasonlót éreztem: sci-finek igényes meg látványos, de Alien-filmnek, vagy annak világába tartozónak viszont roppant kevéske. Az meg, hogy "majd legközelebb folytatjuk", szimpla idõhúzás, mert még mindig nincs ötlet! Legalábbis a tapasztalatom szerint nem kizárt, hogy a folytatás(ok)ban megint csak egy lufit kapunk, nesze semmi, fogd meg jól! Ennyire azért nem kéne butának nézni a közönséget. Akkor álljon oda a SJ, azt mondja meg: unatkoztunk, tesztalany kellett, vagy kíváncsiak voltunk mi lesz ha megtesszük, de nem tudtuk, hogy a teremtményeink önállósítják magukat. Ha lezáratlan marad a történet, vagy valami béna hülyeség lesz a magyarázat, az csak a készítõk tehetségtelenségének és fantáziátlanságának bizonyítványa, amit ez a film is sajna megelõlegez.
5/10
Denevér333 2012 jún. 10. - 23:57:03 5/10
(645/2137)
Szóval az ami zavar nem az, hogy ez nem egy Alien elõzmény film hanem, mint mondtam már olyan a film mintha egy tv sorozat elsõ évadának elsõ része lenne! Csak, hogy míg egy sorozatnál ami hetente van hozzá lehet szokni az elnagyolt történetszálak lezáratlanságára, mert ugye majd a jövõhéten megtudjuk mi lesz lásd pl a Csillagkapu univerzumot.
Míg egy filmnél ez egy roppant nagy hiba hisz nem készítenek hetente 2 órás filmeket. Szóval ez a klipszerû történet mesélés nekem nem jön be.
8/10
kukulec 2012 jún. 10. - 23:54:15 8/10
(644/2137)
"Ha nyitó jelenetben önfeláldozást látunk, akkor egy olyan intelligencia szinten áll a "teremtõ", mely kizárja a rosszindulatot, etikátlanságot" - az intelligencia és az etika két külön dolog, erre sajnos az európai történelem tonnányi példát hoz. az szerintem is valószínû, hogy nem egyszerûen ego-ból alkottak minket (bár ugye õk is "emberek", tehát a pusztítás mellett, õk is szerethetnek istent játszani). de egy lehetséges magyarázat, amit ráadásul az ember is csinál kicsit bénábban: egy nagyobb célért készítettek; ne a sajátjainkon kísérletezzünk, hanem a mi dnsnükbõl kifejlesztett embereken (mi csimpánzokon tesszük), ráadásul megfigyelhetjük egy új faj születését, így mi is megtudhatunk valamit magunkról. a dühös gyerek is találó, de arra tuti, hogy a következõ részben lesz válasz, különben így önmagában tényleg érthetetlen. az igazság az, hogy ennek a filmnek akkor tudjuk meg az igazi értékét, ha bemutatják a következõ részt. ha valami, hát ez idegesítõ:)amennyiben ott kapunk válaszokat, úgy ez a film tényleg nagyon jó volt (ez az én feltételezésem), ha nem, akkor valóban sántít. viszont ezt a történetet nem lehetett volna alienesen lekerekíteni, mert ennél egy fokkal bonyolultabb.
10/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 10. - 23:39:42 10/10
(643/2137)
SPOILER:

Ha nyitó jelenetben önfeláldozást látunk, akkor egy olyan intelligencia szinten áll a "teremtõ", mely kizárja a rosszindulatot, etikátlanságot (fegyverek tesztelése, uralkodás, kísérlet, szórakozás) és semmiképpen sem az ego bizonyítási vágyának eredménye, különben az emberek szintjén lennének. Egy ilyen intelligens, fejlett civilizáció mint a Space Jockey, túlvan ezeken a dolgokon már, de mint mondtam ezek csak találgatások. Amit reagál a végén a "tervezõ" az egy dühös gyerek dacos kirohanása, de már megint nem tudjuk miért és így tovább...
10/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 10. - 23:36:09 10/10
(642/2137)
SPOILER:

Ha nyitó jelenetben önfeláldozást látunk, akkor egy olyan intelligencia szinten áll a "teremtõ", mely kizárja a rosszindulatot, etikátlanságot (fegyverek tesztelése, uralkodás, kísérlet, szórakozás) és semmiképpen sem az ego bizonyítási vágyának eredménye, különben az emberek szintjén lennének. Egy ilyen intelligens, fejlett civilizáció mint a Space Jockey, túlvan ezeken a dolgokon már, de mint mondtam ezek csak találgatások. Amit reagál a végén a "tervezõ" az egy dühös gyerek dacos kirohanása, de már megint nem tudjuk miért és így tovább...
Jankaou 2012 jún. 10. - 23:34:40
(641/2137)
Most jöttem haza a moziból. Nagyon jó film, tényleg ütõs, de mást vártam. A film látványilag ötös, a szinészek nagyon jól játszanak, hatása alatt van az ember, de valami nem az igazi. Nem lehet ezt megfogalmazni. Lehet hogy az évek során elolvasott sok idióta filmkritikus, idióta újságcikke, a találgatások, és a "készül az Alien nulla" típusú hitvány beharangozók baszták el, ölték le az egész feelinget, de én egy igazi szines szagos Alien-elõzményfilmet vártam... ehhez képest, egy nagyon jó minõségû fantasy-t nézhettem, amely lényegében az utolsó pillanatig várakoztatja, csigázza a nézõt, és csak a legutolsó zárójelenetben árulja el magát, hogy itt kérem a "Nyolcadik utas a halál" c. filmhez lesz majd a történetnek némi köze. Egyébként a film semmiképpen sem csalódás, de sajnos nem ad választ semmilyen kérdésre. Legfeljebb egyre, amit minden hithû Alien-buzi sejtett, vagy tudott: A lény folyamatosan változik. Örököl bizonyos tulajdonságokat a gazdalénytõl, de a többi részben megszokhattuk, hogy azért a lény formavilága, és külalakja változatlan marad. A prometheusban viszont nagyon drámai volt a változás, ha a zárójelenet nem lett volna, akár mondhatnánk is: A Prometheus önálló mozi. Annak viszont kurvajó! Szóval Az Alienek eredetét továbbra is homály fedi, az elõzõ gazdaélõlény valószínûleg tintahal, vagy óriáskalmár lehetett. Válaszok nincsenek, mint Alien-fan kielégületlenül hagyott. Viszont mindenképp ajánlatos megnézni, tényleg pazar sci-fi.
8/10
kukulec 2012 jún. 10. - 23:22:59 8/10
(640/2137)
elõre bocsátom, hogy értem amit írsz, magam is utálom, ha valaki valami nagyon nagy gondolatot akar beletenni valamibe, aztán vagy nincs vagy teljesen nevetséges. de ebben a filmben - ha egyéb nem is - az minden kicsit értelmes embernek feltûnik, hogy megvan benne az egyik alapkérdés, nevezetesen, hogy amennyiben teremtettek minket, úgy miért gondoljuk automatikusan, hogy pusztán jószándékból, szeretettel történt meg - a teremtõ pedig keblére ölel -, és nem valami önbizonyításból ("mert képesek vagyunk rá") vagy valaminek a melléktermékként, esetleg egy nálunk nagyobb cél eléréséhez "készültünk".
CTU 2012 jún. 10. - 23:18:35
(639/2137)
Fejezzétek már ezt az "Alien fan vagyok, de ez sz*r volt" c. monológokat.

Higgyétek el, mégegyszer meg kell nézni a filmet, és átértékelni magunkban a látásmódunkat.

Én ezt tettem, és sokkal élvezhetõbb volt így!!

MÉG ANNYIT TUDNÉK MONDANI, HOGY NÁLAM NAGYOBB ESZEMENT ALIEN FAN NINCS A FÖLDÖN:)

A Prometheus megnézése után maratont csináltam és bedaráltam az Alien 1-2-3-4-et, és utána megnéztem a Prometheust mégegyszer moziban.
Ez két külön franchise lesz, ami egykét helyen közös elemeket tartalmaz.

AMÚGY MEG NINCS OLYAN FILM, AMIBEN NE LENNE HIBA!! OLYAN EGYSZERÛEN NINCS!!
Szlacza 2012 jún. 10. - 23:12:55
(638/2137)
Sziasztok,
Nekem tetszett a film, bár valóban nem adott válaszokat a kérdésekre. Kb. úgy volt vége ennek a filmnek, mint a karib-tenger kalózai második részének, láthatóan egy csomó válasz azért maradt el, mert nem ebben a filmben kapunk választ, hanem egy másikban. Biztos vagyok benne, hogy ennek lesz folytatása, ahol ez jobban ki lesz fejtve...
Csak mielõtt mindenki fikázza, gondolkozzon el ezen a lehetõségen is egy pillanatig...