Téma: Prometheus

6/10
Carolin80 2012 jún. 13. - 02:13:35 6/10
(793/2133)
A Filmet moziban láttam 3D-ben.ÉS egyébként nekem sem tetszett. Gagyizás ahogy a kommenteket olvastam nem is nagyon volt. Ettõl függetlenül szerintem is sokan megnézik a rossz minõségû mozis valamit.Ha nem is tetszett a film de azt semmiképp nem lehet elmondani rá, hogy gagyi. Azt képviseli majd egy Asylum Prometheus kiadás.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 13. - 01:37:44 10/10
(792/2133)
Épp azok verik a nyálukat, s gagyiznak egy az átlagból magasan kiemelkedõ filmet, akik alapból, s önként a gagyi minõséget (minõségtelenséget...) választják: lopott, kamerás, netrõl letöltött gagyit... Szánalmas, s ez nem a filmet minõsíti...

Ja, "hasonló hasonlót vonz" :D
Takács Bálint 2012 jún. 13. - 00:52:39 Előzmény Denevér333
(791/2133)
Ha valaki nekiáll gyalázni, legalább figyelne oda egy cseppet, hogy ne csináljon segget a szájából. Már nem elsõ alkalommal jön elõ, hogy milyen kis távolságra ment a Prometheus (el sem hagyta a Naprendszert, stb.) Ha nem gagyi minõségû, letorretezett kamerás fost néztetek volna talán el tudtátok volna olvasni, hogy az ûrhajó 3,24 * 10^14-en kilométerre volt a Földtõl amikor megérkezett, ami kicsit több, mint 34 fényév.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 12. - 23:56:47 10/10 Előzmény ezusteger
(790/2133)
Nemere 1990-ben megjelent regénye (Világok világa) szerint is így keletkezett a földi élet. Olvasmányos, egy-két estés sci-fi, egy fejlett fajról, amelyik "világokat teremt". Épp a napokban olvastam, tök véletlenül került a kezembe, érdekes volt látni, hogy a filmben épp az történik, amirõl Nemere 22 éve írt. Egyébként zseniálisan megírt történet, egyáltalán nem "nemerés", aki szereti a jó scifi-ket, s még nem olvasta, nyugodtan tegye meg, érdemes.

A filmrõl: a látványvilága monumentális, a zenéje a legjobbak közül való. Valódi, látványos ûr-sci-fi, ahol a "kaland az ismeretlenben"-en van a hangsúly, nem pedig az öldöklésen. Mindenképpen 10/10. Ez elvitathatatlan.

Nem rajongok a 3D-ért, de olyan városban láttam, ahol csak így van mûsoron, kellemes csalódás volt a 3D.

Amit mindenképpen hiányoltam: az elsõ jelenetsornál jó lett volna egy narrátori felvezetés, akár írásban, mint a Star Wars-nál.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 12. - 23:51:03 10/10 Előzmény ezusteger
(789/2133)
Nemere 1990-ben megjelent regénye (Világok világa) szerint is így keletkezett a földi élet. Olvasmányos, egy-két estés sci-fi, egy fejlett fajról, amelyik "világokat teremt". Épp a napokban olvastam, tök véletlenül került a kezembe, érdekes volt látni, hogy a filmben épp az történik, amirõl Nemere 22 éve írt. Egyébként zseniálisan megírt történet, egyáltalán nem "nemerés", aki szereti a jó scifi-ket, s még nem olvasta, nyugodtan tegye meg, érdemes.

A filmrõl: a látványvilága monumentális, a zenéje a legjobbak közül való. Valódi, látványos ûr-sci-fi, ahol a "kaland az ismeretlenben"-en van a hangsúly, nem pedig az öldöklésen. Mindenképpen 10/10. Ez elvitathatatlan.

Nem rajongok a 3D-ért, de olyan városban láttam, ahol csak így van mûsoron, kellemes csalódás volt a 3D.

Amit mindenképpen hiányoltam: az elsõ jelenetsornál jó lett volna egy narrátori felvezetés, akár írásban, mint a Star Wars-nál.
2/10
sdt 2012 jún. 12. - 23:38:52 2/10
(788/2133)
Mér buta az, akinek nem tetszik? A látvány jó - de semmi új a régihez képest. Ugyanaz mégegyszer, jobban. A sztori logikátlan. A színészek a kötelezõ kûr futják. De semmi gond, van, akinek tetszik, van akinek nem. De az mér buta?
10/10
ozzdomy 2012 jún. 12. - 23:31:02 10/10
(787/2133)
Ez jobb mint a régi alien film! Kinemszarjale hogy mennyire reális és valósághû egy scifi. Olvastam pár hozzászólást de csak nevetek, hogy mennyi buta ember van. A téma jó, a látvány eszméletlen, a színészek is jók, kell ennél több!? Scott papa nagyot alkotott várom a folytatást.
2/10
sdt 2012 jún. 12. - 23:27:54 2/10 Előzmény Denevér333
(786/2133)
Ennek van értelme, kár, hogy a film e köré olyan történetecskécskéket is kerített, amiben semmi logika nem volt. Öncélú horrorisztikus elemek. Ja, amit leírtál, abból, ha csak ennyit alkottak volna, egész jó film lett volna. De sajnos, továbbgondolták.
9/10
sonbi1987 2012 jún. 12. - 22:29:31 9/10
(785/2133)
bocs ez nem neked ment :D
9/10
sonbi1987 2012 jún. 12. - 22:28:35 9/10
(784/2133)
Nekem több szempont miatt is tetszik, egyrészt igen csak érdekesnek tartom a paleoasztronautika gondolatát, lehet nem túl "reális" elképzelés, minden esetre egy ilyen filmhez passzol. Másrészrõl érdekesnek tartom ezt a fajta teremtés kultuszt és a vallások szembeállítását, ami ugyancsak eleme a filmnek. Másrészrõl elég ritka manapság a normális Sci-fi, ami többet nyújt annál, hogy lövegek csattogását és repkedõ ember és idegen testrészeket lássunk. Bár a filmben a legtöbb karakter kidolgozásán nem fáradoztak, ami mellesleg nem is konkrét baj, mert ez ugye nem egy család regény :) azért a fõ karakterek közt fellelhetõ igen érdekes viszonyok is érdekessé teszik számomra a filmet, itt fõleg David-re gondolok, aki ugyan csak nem ember, de próbál azzá válni, és teremtõjének véli az embert, akit elárul. Az õ kapcsolata a tudósokhoz szerintem önmagában is feltár egy fajta kapcsolatot a teremtõ és teremtett közt, persze ez az alapkoncepció úgymond inverze ( tervezõ/ember).
Én személy szerint nem úgy ültem be, hogy ez a film egy közvetlen elõzmény, és nem is vártam el, hogy egy a 8. utas-hoz hasonló borzongás járjon át miközben nézem, többek közt ezért nem is csalódtam.
10/10
BKARESZ_C3PIO 2012 jún. 12. - 21:54:32 10/10
(783/2133)
Nekem tetszett 11 pont.
szilvus 2012 jún. 12. - 21:42:39 Előzmény Kulcskészítõ
(782/2133)
oké :) Köszi:) és ezt (hol) jelzik a filmben? Csak mert most néztem meg megint kb 2 napja, és erre nem emlékszem. Vagy a vágatlan verzióban lenne? Én csak annyit tudok, hogy az Alien 1 és 2 között 57 év telik el.... Tényleg szeretném tudni. Köszi.
6/10
szinhazimado 2012 jún. 12. - 21:26:29 6/10
(781/2133)
A filmrõl: valóban nem egy nagy durranás a film. A története nem rossz, de egy igazi ûrhajós-ûrlényes filmtõl mást vár az ember.
Én is csalódtam, de ez van. Bár a bemutató alapján jobbra számítottam, azért nem volt "olyan nagy" csalódás.
Egyszer azért vagy kétszer meg lehet nézni. Én adok rá egy 6-ost, annyit azért megérdemel. (látvány, hang, szinkron stb.) Szerintem is túl sok az összesített pont itt a port.hu-n, bár akinek tetszett és örömét lelte a filmben annak örülök, gondolom azok simán adtak rá 8-9-10-eseket is!

Én is olvasgattam itt a hozzászólásokat és eléggé megoszló a vélemény a filmrõl. De akinek tetszett az írhatna esetleg bõvebben róla, mert szeretném én is megérteni mások véleményét, hogy miért tetszett, mert leginkább olyan véleményekkel találkoztam ami negatív volt és az viszont érthetõ hogy miért, le is írták ezért megértettem, egyetértettem. A filmrendezõt én is nagyon kedvelem, de ez a film tényleg olyan mintha nem is õ rendezte volna.

SPOILER

A medúzaszerü ûrlény ábrázolás elég hihetetlennek tûnt. Miért éppen medúzára hasonlított az az ûrlény? Ez inkább csak egy vicc a filmben. A mûtét elég abszurd volt, tényleg gyorsan átvészelte a hasi mûtét utáni lábadozást a doktornõ (csoda hogy egyáltalán túlélte), akármilyen szuper technikát is használnak már akkor. A végén miért mondta a robot, hogy van még másik ûrhajó is, és azzal fogják elhagyni a bolygót. Bennem is ehhez hasonló kérdések merültek fel és tényleg nem tudok én sem olyan jelenetet mondani, ami megmaradt volna, amire azt mondom, hogy na ez aztán a tuti.

Mindenesetre azt mondanám a filmre, hogy érdekes volt és akár többszörnézõs is, DE csalódás.
borkasztik 2012 jún. 12. - 21:11:18
(780/2133)
Most nézem meg majd hétvégén és kíváncsi leszek rá.
Sok kommentet és interjúkat olvastam a filmrõl, hiszen már több mint egy éve várok rá. Ezt alapjában véve trilógiának szánták és azt mondták ez egy külön álló film rész aminek nem lesz sok köze az Alienhez csak utalások és majd a trillógia végén kapunk kerek egész történetet az elõzményekrõl. Szóval senki nem állította, hogy itt is majd Alinek fognak szaladgálni rögtön mindjárt ebben a részben és én így is készülök fel a filmre.

Másrészt Ridly S. úgy írta egy interjújában hogy voltak viták az õ tervei és a stúdió tervei között. A rendezõ alapból egy vérbeli nem is tudom milyen kategóriás horror sci-fi mozit akart(azt hiszem R) de a Stúdió leszavazta hogy inkább csak "popcorn" mozi legyen. Szóval nem az õ hibája hogy a fejesek "bes*ariak" voltak és mindig keresztül húzzák a filmkészítõk terveit és álmait.

valamint õ is azt nyilatkozta hogy itt a focus a "teremtõkön" lesz és az Alien filmektõl egy külön álló egységes filmeket tervez ami majd a végén tényleg oda vezet az igazi eredeti filmekhez és ahhoz a titokzatos hajóhoz a 8 utas a halál-hoz"

Én biztos a magam részérõl már elõre örülök hogy nem egy agyzsibbasztó Csatahajó és Transformers féle filmet fogok látni, és végre lesz egy olyan film is amin ellehet gondolkodni és nem hagy nyugodni. Persze adtól még lehet nem fog tetszeni majd szombaton kiderül, de akkor is ha engem lefog kötni egy kicsit is már meg fogja érni.
1/10
domo.robi 2012 jún. 12. - 20:10:30 1/10
(779/2133)
Egyébként normális filmek normális pontozásához kell mérni a Prometheust! A Gagyi Mami például az IMDB-n 4.8 pontot kap, ott simán veri a Prometheus 7.8 ponttal.

Az IMDB-n az Alien sorozathoz lehet mérni például:
Alien: 8.5 pont
Aliens: 8.5 pont
Alien3: 6.4 pont
Alien Resurrection: 6.2 pont

Lehet örülni! Az IMDB viszonylag objektív közönsége feljebb értékeli a Prometheust, mint az Alien kvadrológia utolsó két részét. Egyébként nem is értem, hogy miért az Alien filmekhez hasonlítom a Prometheust, amikor semmi köze hozzá...Igaz-e Ridley?
1/10
domo.robi 2012 jún. 12. - 19:54:12 1/10
(778/2133)
Nem, ja, bocs, tényleg igazad van!
Felpontoztam a Gagyi Mamit...
10/10
fenrir 2012 jún. 12. - 19:49:18 10/10
(777/2133)
a Prometheus a porton jelenleg 7,4-nél tart. ez megegyezik a Gagyi Mami c. remekmû értékelésével. normálisak vagytok?
sziirena 2012 jún. 12. - 18:01:09
(776/2133)
- a film végi "óriáspolip" a csajból lett kimûtve még babyként :) - viszont miért nem volt már ekkor "alien szerû" hiszen a "teremtõk" dns-e megyegyezik az emberével így nincs rá ok, hogy a "teremtõbõl" való elõbújás után "alienesedjen" ...ötlet?
- tehát a "teremtõ folyadék" az emberi spermával "polipot" eredményez, viszont ez a polip teremtõvel keveredve , "alien kezdeményt"

csak egy kérdés a 100-ból, lehet én néztem be ha valaki tudja írja meg a választ
5/10
Denevér333 2012 jún. 12. - 17:01:13 5/10
(775/2133)
Ez ugyan csak a könyvekbõl és képregényekbõl derül ki, de legalább ennek van értelme!
5/10
Denevér333 2012 jún. 12. - 16:51:47 5/10
(774/2133)
A faj

Témanyitás by W.B. on Pént. Aug. 12, 2011 11:19 am
A Pilóták

Az elõzmény:
A xenomorphok egy õsi faj mesterséges gyermekeiként születtek több tízezer évvel ezelõtt. Akik egy hatalmas brutális polgárháborút vívtak maguk közt. A technológiájuk organikus volt és olyan erõs, hogy egy csata veszteségei milliók voltak. A háború évtizedek óta tartott, és úgy tûnt soha nem ér véget, amíg az egyik fél ki nem talált egy halálos fegyvert.

Az elsõ kísérlet volt, hogy biomechanikus fegyvert készítsenek, a koncepció, készíteni egy kitartó, vérengzõ fegyvert, ami adaptálódik a környezetéhez, majd, furcsa szaporodása révén kiírtja a körülötte lévõ szinte összes organizmust. A lényeket hangyaszerû bolyokba rendezték, tudatukat ehhez igazították, erre azért volt szükség, hogy a terjedésüket kordában tartsák, mindig közel kell lenniük a királynõjükhöz.
A kísérlet teljes siker volt (elsõként a Proteuson), a lények alapvetõ használata a beszivárogtatáson alapult, becsempésztek a populációba egy tojást, az kikelt, gazdatest után kutatott, újra megszületett a gazdatestbõl persze megölve azt, majd a következõ feladata olyan lényeket keresni, amiket tojássá alakíthat, amik majd újabb gazdatestek után vadásznak. Így a populáció hamar kihalt. Állítólag a pilótáknak volt egy eszközük az ottmaradt idegenek biztonságos kiirtására.
A pilóták szabadjára engedték a fertõzést ellenségeikre, a proteusi kísérlet biztonságosnak tûnt. Egy tökéletes fegyver volt, a küldetéstõl függõen egy szállítóhajó felvett egy királynõt, dolgozót, vagy csak egy tojást, majd eljutatta a kiirtandó bolygóra. A háború hamar véget ért. A xenomorphokat úgy tervezték, hogy alkalmazkodjanak a környezetükhöz, de az alap morfológiájuk ne változzon... megváltozott. Mielõtt a pilóták meg akadályozhatták volna, a kísérletük kicsúszott az irányítás alól, fejlõdtek. Egy apró jelentéktelennek tûnõ változás volt, ami nem volt benne az alap hangya rendszerben, Fészek Zselé (pempõ). Az anyag, amit az idegenek a királynõik létrehozásához használtak. Mikor észrevettek pár fertõzött bolygót, amiknek nem kellett volna fertõzöttnek lennie, aggódni kezdtek. A reprodukálódás csodájával megáldva, az idegenek hamar létrehozták saját királynõjüket, majd kitörtek béklyóikból.
A pilóták eltûntek, évezredekkel késõbb azok a bolygók ahová egy lény is került, kipusztult. Ám szállítmányozás nélkül nem tudtak tovább terjedni. Lerohanták könnyedén a bolygókat, majd kipusztultak maguk is, hosszú életûek, de nem hallhatatlanok, évezredekkel késõbb kihaltak. A tojások fosszilizálódtak, a testek elrohadtak, az utolsó hírmondója is eltûnt a fajnak... legalábbis azt hitték. Egy szállítóhajó maradt, ami a Proteusról indult, több ezer éves sztázisban tartva a hordozott tojásokat.
Dr. Keitleltõl ered ama zavaros elmélet miszerint, az idegenek 3.2 milliárd évvel ezelõtt kiirtották a Föld akkor élõvilágát. (feltehetõen pilóta terraformálás lett volna) Elõször csak egy „akkori” fosszilliát találtak, ehhez hasonló lényt az idegenekben látta. Késõbb egy pilóta városra lelt a galaxisban, bár ekkora mentálisan megtört, a próbálkozási pedig kudarcba fulladtak. Az elmélet abban is hibás, hogy más bolygón lezajlott fertõzésekbõl tudjuk, hogy az idegenek nem pusztítják el a növényzetet, továbbá számos kistermetû fajt sem tudnak elpusztítani. (kicsik és gyorsan szaporodnak) Továbbá a xenomorph leleten kívül soha sem találtak mást, ama lelet is valószínûleg téves kormeghatározást kapott. Az inkább a Kr. sz. e. 10 000 tájékán lévõ idegen fertõzésbõl származhat, mi a predatorok számlájára irható.


Ám ez a hajó lezuhant, távol a bolygótól, az LV-426-on, a pilóta meghalt, mikor egy idegen tojás kiszabadult és bele implantálta a gyilkos fajt. A pilóta, tudva, hogy meg fog halni, viszonylag biztonságban letette a hajót a bolygón majd elküldött egy figyelmeztetõ jelzést. A sztázismezõk megsérültek és egyen kívül az összes raktár kipusztult, a hajón több ezer tojás lehetett. Ám a megmaradt sztázismezõben lévõ tojások, az idõ vasfogával viaskodva a végtelenségig vártak, hogy megtalálja valaki õket.

Számos más forrásban is fent maradtak az idegenek. A Proteuson hozzájuk alkalmazkodott az új ökoszisztéma, így a xenomorphok számára volt elég gazda test mindig. Továbbá, a pilóta faj eltûnése után a frissen ûrbe kirajzott predator faj kezdte vadászat céljából tenyészteni az idegeneket.


A biomechanoidok:

A tudományos kifejezés a pilótákra a biomechanoid szó, teljesen összhangba kerültek a gépeikkel, ami fejlõdésüknek és természetüknek volt köszönhetõ. Az intelligenciájukat senki sem ismeri igazán, és valamennyire hasonlítanak is a humánokhoz. Két karjuk, lábuk és szemük van, egy szájjal, de ez az összes hasonlóság. Nagyon magasak, 6-8 méter az átlag testmagasság. Hihetetlenül erõs karokkal és lábakkal rendelkeznek, a szemük nagyon gyenge, szinte vakok. A testszínük sötét hússzínûtõl a koromfeketéig terjed. Egyes példányok rendelkezhetnek farokkal is, úgy mint valami féle pofaszakáll vagy haj szerûséggel. Az ormány szerûség rendeltetése ismeretlen, fõleg azért, mert a fejbõl a mellkas vagy gyomorba folytatódik.

Az agyuk teljesen más szinten mûködik, ezzel olyan erõknek parancsolva, amirõl soha nem is álmodnánk. Képesek telepatikus kommunikációra, képesek a fejletlenebb lények (pl. emberek) gondolataiba bele „nézni” és megzavarni õket. Talán még irányítani is õket.
A technológiájuk is teljesen beépült az életükbe. Látszólag úgy tûnik, hogy organikusak, ám valamiképpen rendelkeznek azzal a képességgel, hogy valahogy egybe olvadjanak a használt technológiájukkal, legyen az egy egyszerû eszköz, vagy épp egy egész ûrhajó. Mikor egybeolvadnak, az eszköz a saját elméjük meghosszabbításaként szolgál. Léteznek a háborút túlélõ pilóták, de nomád életmódot kezdtek élni a háború után. Általában egymagukban vannak és a halált várják. Páran aktívan a megmaradt technológiájukat keresik, hogy elpusztíthassák azt, hogy ne végezze senki úgy ahogy õk. Megint mások újra akarják éleszteni a fajukat a semmibõl. A félelem és gyûlölet keverékét érzik a xenomorphok iránt, ami egy elég morbid hozzáállás, általában, ha idegeneket találnak, azokat kétségkívül elpusztítják. A megmaradtak, akik az ûrt szelik keresztül a saját fajuk eltûnésének tanúi.