Téma: Prometheus

3/10
Keló Scofield 2012 okt. 06. - 02:33:53 3/10
(1493/2133)
"Régi jövõ"
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 01:08:21 2/10
(1492/2133)
Ha olyan részletek nem érdeklik, amiktõl egy film értelmes, érthetõ, hiteles és logikus lehet(ne), akkor nem sok igényt támaszt bizony a filmmel, mint zsánerrel szemben.
Tehát elég, ha van egy elgondolás, ami tetszik, az hogy mindez milyen bárgyú és értelmetlen történettel, cselekménnyel van interpretálva, már nem számít.
Értem :)))
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 01:05:00 2/10
(1491/2133)
Pontosan errõl van szó, pontosan az ilyesfajta érvelésrõl: "Az ûremberek technológiája "isteni" technológia, sem magyarázni, sem megérteni nem (feltétlenül) szükséges."
Ilyen gondolkodással bármilyen baromságot el lehet fogadni és dicsõíteni, hogy milyen remek.
Abba belegondolt a kedves fórumozó, hogy a történetet egy egyszerû forgatókönyvíró írta? (Aki munkáira alapvetõen jellemzõ a logikátlanság és a kibogozhatatlanság.)
Bár ha valakinek tényleg az ad élvezetet, hogy egy B kategóriás sci-fi történetbe - amibe beledobáltak néhány mitológiai és vallásos morzsát, hogy legyen mint csámcsogni az erre hajlamosoknak - belemagyarázzon mélyebb létkérdéseket, akkor lelke rajta :)
Noha én a magam részérõl teljes mértékben kétlem, hogy értelmes alkotó emberek, akik az élet és értelem keletkezésének és eredetének kérdését kívánják körbejárni filmes eszközökkel, azok ezt egy horrorisztikus sci-fi-vel tennék, amiben rémisztgetõ, visszataszító és öncélú akció és horror jelenetek viszik elõre a cselekményt...
Vajon a 2001 Ûrodüsszeia-járól miért tudom mindezt inkább elhinni, mint a Prometheus-ról?
2/10
Diferente 2012 okt. 05. - 23:53:52 2/10
(1490/2133)
Azért annyira jó lenne, ha kifejtenéd, hogy szerinted milyen szempontból olyan nagyon igényes ez a film (a látványt leszámítva, mert az elõtt tényleg el a kalappal).
Szerintem elég sok értelmes, gondolkodó ember kifejtette már a véleményét arról, hogy mit kifogásol a filmben, mindezt részletezve, levezetve.
Meglehetõsen nagyképûség azt állítani, hogy csak azért találják az elégedetlen nézõk ócskának a filmet, mert "igénytelen", vagy esetleg "nem szeretnek gondolkodni" stb.
Sajnos számomra se körvonalazódott egy valóban jól átgondolt koncepció, sokkal inkább egy inspiráció nélküli kohéziót nélkülözõ történetet láttam.
Értelmetlen jelenet: a Prometheus fedélzetén megvizsgált 2 ezer éves fej vizsgálta. Az egész jelenetnek mi értelme, mi jelentõsége volt azon kívül, hogy kicsit felpumpálja az adrenalint a nézõkben? Megtudtunk bármit is azon kívül, hogy valójában egy sisak az, amit fejnek hittünk? Miféle plusz információval szolgált? Vezessünk áramot egy 2 ezer éves mumifikálódott feje, hogy "elhitessük vele, hogy még él" (WTF?), majd szépen felrobban. Tyû, ez aztán értelmes jelenet, ami semmit sem ad hozzá a cselekményhez de plusz információval se szolgál.
Logikus emberi reakció: egy archeológus aki az egész életét arra tette fel, hogy az emberiség eredetét kutassa és így (a film szerint) földönkívüli életet is, miután 2 évet utazott az ûrben és bebizonyosodik, hogy valóban létezik földönkívüli értelem, sõt ennek az értelemnek építményét is találják, csak azért, mert az elsõ példány 2 ezer éve halott, az elsõ reakciója, hogy annyira elkeseredik, hogy teljesen lelkesedését veszti és leissza magát. Ez most komoly? Ez egy igényes filmbe illõ reakció? Basszus, az emberiség legnagyobb felfedezése, hogy valóban létezik földönkívüli értelem, civilizáció és találunk egy nem élõ példányt, szerintem bármilyen tudós összepisilné magát izgalmában és örömében! De nem, a mi expedíciónk tagjai 1. vagy rémületükben hazarohannak egy 2 ezer éves tetem láttán, 2. vagy leisszák magukat elkeseredésükben, mert nem élõ földönkívülivel találkoztak elõször.

Még 1 kérdés: azok a hologramok, amik feltûntek a filmben, mi indokolta a megjelenésüket vagy létezésüket? Mert hogy értelmük volt persze, a forgatókönyvíró így tök egyszerûen tudathatott olyan információkat, amiket kicsit több agymunkával kellett volna beleszõni a történetbe. Tehát van egy földönkívüli ûrhajó, ami folyamatosan rögzíti, hogy mi történik a fedélzeten, majd a felvételeket évezredek után csak úgy lejátssza bárkinek bármikor aki csak az ûrhajóra lép, legyen az barát vagy ellenség, sõt még azt is megmutatja, hogyan is irányították az ûrhajót a készítõi(?). Vagy esetleg a "tervezõk" tudták, hogy majd jönnek az emberek valamikor és "hé haver, csináljunk már ilyen hologramokat, hogy legyen fogalmuk egy kicsit arról, mik történek itt"? Én csak néztem, hogy kerültek ezek a hologramok egyáltalán oda és miért. Amúgy nem furcsa, hogy egy ûrutazásra alkalmas gépen nincs semmilyen biztonsági protokol? Bárki bejuthat és bárkinek lejátssza a hajó a felvett hologramokat, ami segítségével még azt is megtudhatja, hogyan kell irányítani a hajót? Így én is tudod forgatókönyvet írni, hogy bármit belerakhatok, semmit sem kell megmagyaráznom, mindenki elfogadja.
Dragonsaver 2012 okt. 05. - 23:11:03
(1489/2133)
Tény, hogy vannak hibái és logikátlan néhol a történetvezetés, de néha én sem találok több logikát a kritikában.
Pl. miért adták meg a space jockey-k a katonai bázisuk helyét az embereknek? Hm... hát lássuk, talán nem adták meg, csak az emberek látták a térképet (motívumot) az egyik hajón - ahogy David is - és megörökítették.
Miért néz ki máshogy a space jockey, mint az Alienben? Hm... ez tényleg óriási fail, hisz itt a Földön is mindannyian ugyanúgy nézünk ki.
Stb.
Igazából ami zavart: a biológus 1. nem kiváncsisága, majd 2. mégis kiváncsisága. Hát szerintem egy bioszos eleve elélvezett volna, már az elsõ vízcsepptõl. :D 1 évig azt tanultam és sokkal lelkesebb emberekkel is találkoztam élõben, mint amikor õ akarta megsimizni az alien férget.
Néhány karakternek egyáltalán nem volt értelme, így, hogy meghalt. PL. Vickers. Akkor legalább maradt volna életben, ha már annyira fontos volt mutogatni, vagy akkor az apja maradt volna halott. Mindegy.
Arra azért kiváncsi lettem volna, hogy a Társaság hogyan hajtotta volna be a befektetett pénzt Shaw-on meg a pasiján, ha nem találnak semmit.
2/10
Diferente 2012 okt. 05. - 22:05:39 2/10
(1488/2133)
Ez így van, ráadásul külsõre sem egyeznek egy az egyben :)

Azért nagyon vicces, hogy micsoda teóriákkal képesek magyarázni azt, hogy miért nem tök egyformák :)))
Pl. "It's probably due to different Space Jockeys under the influence of different gravity fields upon different worlds leads to bigger meduim about the same and smaller looking versions (hybrids) of the same "common" version..."

Atyavilág! :) Durva, hogy minden köré képesek valami elméletet kitalálni, miközben sokkal valószínûbb, hogy valami egyszerûbb és földhöz ragadtabb oka van a legtöbb dolognak (pl. egyszerûen fogták a film készítõi az ötletet, de nem akartak mindent egy az egyben lemásolni).

Ezek az ürgék teljesen elrugaszkodtak már a valóságtól, de azért vicces, én csak a fogom a fejem :)))
10/10
sidhartya 2012 okt. 05. - 22:03:51 10/10
(1487/2133)
Igen, túl drága a CGI, és egy ilyen böhöm jelmezbe már nem bírt volna bebújni egy élõ szereplõ. :)
10/10
sidhartya 2012 okt. 05. - 21:44:29 10/10
(1486/2133)
Még egy érdekesség: aki elég szemfüles, az észreveheti, hogy az Alienben lévõ csontváz sokkal nagyobb, mint a Prometheusban a Tervezõk. Itt meg lehet nézni:

http://prometheus-movie.com/community/forums/topic/5889

Van vagy kétszer akkora.
2/10
Diferente 2012 okt. 05. - 20:30:38 2/10
(1485/2133)
Malarki, a legnagyobb problémád úgy látom azt, hogy nem passzolnak a részletek tökéletesen az Alien-nel.
Tényleg nem bántani akarlak, mert egyetértek veled abban, hogy a film egy rakás fos, viszont ne így nézd a filmet, mert többször is hangsúlyozták, hogy ez nem az Alien elõzményfilmje lesz, csak "ugyanabban az univerzumban" játszódik és "közös a DNS-ük" :D
Úgy ne az, vagy az ne okozzon csalódást, hogy a részletek nem illeszkednek az Alien-hez, mert ez a történet nem arról szól, hogy hogyan került az ûrhajó a bolygóra, amit Ripley-ék megtaláltak :)
Az, hogy ez egy ugyanolyan ûrhajó és a tervezõk ûrruhája megegyezik (nagyjából) a space jockey-éval, csak egy dolog, de ez nem az az ûrhajó, ami az Alien-ben szerepel.

Az már más dolog, hogy a Prometheus mint egy parazita élõsködik az Alien hagyatékán, történetesen lenyúlták a space jockey-t, amirõl a legkiábrándítóbb módon kiderül, hogy valójában humanoid - na én ezt az ötletet nagyon utáltam!, ebben hatalmas tojások helyett, hatalmas tojás alakú tartályok vannak. Szóval szépben meglovagolja az Alien érzést, közben az arcodba köp.
2/10
Diferente 2012 okt. 05. - 20:17:41 2/10
(1484/2133)
Meglehet, hogy még az elején kiírják a képernyõre, vagy talán megemlítették egy mondatban :)

Alapvetõen nagyon nagy gondok vannak egy olyan filmmel, amit egy átlag nézõ (nem Alien fanatikus) nem érthet meg, csak ha megnézni a vírus videókat, utána olvas cikkeknek, wikipedia-nak és fórumokon okfejtéseknek. Ha egy film nem állja meg önmagában a helyét, akkor az nem jó. Mondjon nekem bárki olyan filmet, ami nem volt értelmezhetõ a második vagy harmadik rész nélkül, mert én nem tudok. Mégis a filmet védelmezõk jönnek azzal, hogy azért nem érthetõ egy csomó minden, mert majd a második rész értelmet ad nekik. Gratulálok, hogy egyesek szerint ez így teljesen normális és elfogadható. Nagy elvárásokat támaszthatnak egy filmmel kapcsolatban, ha tudják úgy élvezni a filmet, hogy közben nem értik... (Hozzá teszem, egy David Lynch féle film nehezen értelmezhetõsége teljesen más tészta.)
Malarki 2012 okt. 05. - 19:47:07
(1483/2133)
Most kicsit utána olvastam, és kiderült, hogy nem az LV-426-on játszódik a történet, hanem az LV-223-on. ezt mondjuk nem tudom melyik ujjukból szopták ki, mert a filmben egy büdös szóval nem említik ezt.
2/10
Diferente 2012 okt. 05. - 19:31:38 2/10
(1482/2133)
Eljutottam oda, hogy életemben elõször én is írjak erre a fórumra, ami sajnos nem hatalmas lelkesedésemnek, hanem hatalmas csalódásomnak köszönhetõ. Rengeteg mondanivalóm van a témával kapcsolatban, sajnos mindent nem tudok leírni most.
A filmet a magyar bemutató elsõ napján néztem. Már hónapok óta be voltam sózva, annyira vártam. Sajnos teljesen magával ragadott az amúgy zseniális marketingje a filmnek. Egy olyan klasszul megcsinált trailer, amibõl az ember azt hitte, a világ legjobb filmje lesz belõle, annyira lenyûgözõ, annyira hátborzongató volt az egész. Ehhez jön, hogy imádom az Alien filmeket, én speciel nem utálom a 3. részt se, de azt elismerem, hogy a 4. rész tényleg felemásra sikerült, bár mindegyik rész másmilyen volt.
Szóval irány a mozi a bemutató napján egy haverral, aki sosem látott egy Alien filmet se és amúgy se rajong a sci-fi vagy horror filmekért, az utóbbiaktól kifejezetten fél (úgy jött ki a moziból, hogy egyszer se ijedt meg vagy parázott be...).
Elvárások: mivel többször elhangzott, hogy nem az Alien elõzményérõl van szó (eredetileg még éppen hogy errõl volt szó, majd utólag cáfolták, hogy mégsem) és hogy nem lesz benne egyetlen Alien sem, hanem a Space Jockey-ra fog koncentrálni a film, ezért én nem is egy Alien elõzményt vártam. Sokan azzal vádolják azokat, akiknek nem tetszett a film, hogy azért csalódtak a filmben, mert egy elõzményt filmet vártak pedig nem is az. Jelentem, ez nem igaz, a film azért keltett csalódást sokakban, mert egy iszonyatosan elcseszett, nagyon buta, de gyönyörûen kinézõ film.
Míg ültem a moziban és néztem a filmet, bevallom, nem tudatosodott bennem az, hogy mennyire szar egy film ez, hanem utána, hogy kijöttünk a terembõl és átgondoltuk többször is, hogy mit is láttunk, mik is történtek a filmben. Minél többet gondolkodtam rajta, annál jobban nõtt bennem a csalódás és a düh.
Hogy miért nem utáltam a filmet nézés közben? Egyrészt azért, mert úgy ültem be rá, hogy valami észvesztõen zseniális lesz, képtelenség hogy rossz legyen. Másrészt képileg tényleg ott van a csúcson, tökéletes trükkök, kristálytiszta kép, szuper 3D (IMAX), vagyis képileg hibátlan, szó se róla. Azt hiszem, ez az egyetlen amibe nem lehet belekötni. Sõt, azt mondom, hogy még a rendezés is okés volt, teljesen korrekt, nem voltak "bénán" megrendezett jelenetek. A színészek is rendben voltak, szinte a nagy semmivel kellett kezdeniük valamit, az korrektül hozták. Noomie-t, Fassbender-t és Theron-t amúgy is szeretem, szimpatikus színészek. Azért hozzáteszem, hogy Theron karaktere például teljesen felesleges volt. Semmit nem adott hozzá a történethez. Talán kellett egy igazi húzónév, vagy õ lett volna a fõszereplõ eredetileg, de megváltozott a szereposztás, viszont õt meg akarták tartani. Ezt csak feltételezem, de tény, hogy egy karikatúra volt, jelentéktelen szereppel - egyáltalán semmilyen súlya nem volt annak a "meglepetésnek", hogy õ Wayland lánya (micsoda csavar, pfff).
Elkalandoztam.
Az a baj, hogy annyi probléma van a filmmel, hogy felsorolni is nehéz, de már sokan kifejtették itt is, az IMDB-n is, úgyhogy megnyugtat, hogy nem csak én gondolom így. Inkább az döbbent meg, hogy egy ilyen ócska sztorival, teljesen logikátlan cselekménnyel bármelyik igényes moziba járó ember is meg lehet elégedve, mi több, el legyen ragadtatva tõle. Ez tényleg nagyon meglepõ, engem egy kicsit el is keserít. Ennyi erõvel bármilyen baromságot, ha szépben becsomagolnak, attól ennyi ember el tud alélni? Ennyi embernek nincs kritikai érzéke? Ennyien képesek a legnagyobb ökörségeket is "logikusan" elfogadhatónak és megmagyarázhatónak találni?
Természetesen vannak olyan hülyeségek is a filmben, amik felett én is szemet tudok hunyni, hiszen nem igazán létezik sci-fi amiben minden egyes részlet hibátlan és logikailag kikezdhetetlen lenne (ilyen nekem az pl, hogy egy android hogy a fenébe tud megszólaltatni egy furulyát, miközben nincs tüdeje és se ki, se belélegezni nem tud?).
Már ott sejtettem, hogy valami nem lesz rendjén, amikor leszállnak egy bolygóra és mit ad isten, pontosan ott szállnak le az egész bolygón, ahol a keresett objektumok vannak (noha akkor még nem tudták mit keresnek). Ez pl. tipikusan B kategóriás film pillanat. De az egész film egy csúcstechnikával és jó rendezõvel készített B, de inkább C kategóriás film, mindez köszönhetõ a totálisan idióta és pocsék forgatókönyvnek.
Én csak néhány Lost részt láttam, de azért utána olvastam és nem is csodálkozom, hogy a Prometheus olyan lett, amilyen. A Lost is tele volt beledobált ötletekkel, amiket késõbb próbáltak meg valahogyan megmagyarázni több vagy kevesebb sikerrel, a Prometheus ugyanebben a betegségben szenved. Szinte ordít a filmrõl, hogy néhány jelent csak azért lett megírva, hogy legyen egy drámai jelent, vagy hogy eltelt 10-20 perc, most már kell valami akció. Teljesen öncélú jelenetek sorát nézhettük végig. A karakterek kidolgozatlanok és klisészerûek voltak, azonnal tudtuk, hogy ki fog elõször meghalni. Egyik karakterhez se kerültünk közel, mert a forgatókönyv erre nem is adott lehetõséget, éppen ezért a kutya sem érzett sajnálatot egyik szereplõ iránt se, ha meghalt. Arra emlékszem, hogy én is rezignáltan figyeltem amikor épp meghalt valaki. Nem szorítottam senki iránt, és nem azért, mert érzéketlen vagyok.
Sajnálom, hogy ennyire csapongok, pedig jó lett volna következetesen felépíteni ezt az irományt, de ugyanúgy nem sikerült, ahogy a filmnél se a történet :)
Bizony vannak dolgok, amiket egy "tudományos-fantasztikus" filmtõl nem tudok elfogadni. Kezdjük az alaptörténettel: archeológusok különbözõ õsi kultúrák leleti között egyezõséget találnak, mégpedig egy nagy humanoid alakot, ami 5-6 bolygó felé mutat. Könyörgöm, mondja már meg valaki nekem, hogy ez milyen logika alapján jelent "meghívást"??? Mindezt tudósoktól... Na ja. Én körberöhögném õket. De nem, felkeresik a világ leggazdagabb emberét, és ezzel a piktogrammal és nulla magyarázattal meg tudják gyõzni, hogy indítson egy csilliárdos kutatóexpedíciót az ûrbe, mert õk úgy "hiszik", hogy ez bizony meghívás a mi teremtõinktõl. Én akkor úgy éreztem, hogy a film viccet csinál magából. Az egyik szereplõ még meg is kérdezi az úgy nevezett tudósokat, hogy mik a tények, amikkel ezt a teóriát alá tudják támasztani, amire a válasz: "mi ezt nem tudjuk, hisszük" (it's what i choose to believe). Wow!
Persze ezek után még számtalan oltári nagy hülyeség történik a filmben, amiket nehéz lenne felsorolni. Amit többen is említettek, hogy idiótaként viselkedõ tudósok úgy mennek több éves ûrutazásra, hogy azt sem tudják, hová és miért mennek. Na persze. Teljesen elfogadható. Bármilyen expedícióra a legjobb szakembereket választják, hetekig tartó tréningen vesznek részt, hogy alkalmasak-e a feladatra és mennyire tudnak együttmûködni egymással, pszichésen felkészültek-e stb. Mondjuk engem az is meglepett, hogy a fõszereplõ csaj eredetileg archeológus, késõbb már biológus (õ irányítja a fej vizsgálatát, ami késõbb felrobban - na annak a jelenetnek mi értelme volt? bármit megtudtunk közben? csak kellett egy drámai jelent ennyi), végül már sebész is, aki fél perc alatt beprogramozza a korábban általa sosem használt mûtõgépet császármetszésre... Na még az a császármetszés is! Akik a filmet csinálták a legminimálisabb anatómiai ismeretekkel sem rendelkeznek? A méh nem a bõr alatt van, hanem bizony a hasizom alatt, ráadásul függõleges metszést kell ejteni. Nem mondom, tényleg horrorisztikus jelent volt, én is paráztam és undorodtam, de amikor megláttam, hogy egy TINTAHAL jön ki a csajból, az azért epic csalódás volt. Tintahal? Most komoly? Jó, nyilván nem egy földi tintahal, de ez a legelcsépeltebb ûrlényes alak, a csápos izé. Gratulálok a designernek!
Ott még az a fekete trutymó, ami bassza meg, mindent csinál. Ez tényleg az igazi forgatókönyvírói jolly joker. Figyu, legyen valami izé, ami kiszámíthatatlan dolgokat csinál, igazából bármit, így nem is kell magyarázni, hogy mikor mi miért történik, mert rá lehet fogni, hogy ez egy ilyen bármire képes dolog. Ha a tervezõ megissza, akkor felbomlik sejtjeire, ha ember iszik belõle, akkor kicsi kukacok nõnek ki a szemébõl és gyorsan valami undorító fertõzés jeleneit mutatja, nem mellesleg a spermája még a terméketlen nõket is megtermékenyíti, amibõl tintahal ûrlény fog születni; de ha kukacok lépnek érintkezésbe vele, akkor albínó kobraszerû izék lesznek belõlük, aminek savas a vérük és újranövesztik a fejüket, ha levágják és persze roppant agresszívak és csak ölni akarnak; ha az ember nem issza meg, csak arccal belesik a trutyiba, akkor szuper erõs õrjöngõ zombi lesz belõle, aki kommunikálni nem képes, de arra igen, hogy megkeresse a többi embert és csépelje õket. Kihagytam valamit?
Mindez megspékelve olyan állati nagy baromsággal, minthogy egy ûrutazásra képes faj nem talál normálisabb módját az élet teremtésének, mint az öngyilkosságot és így hagyni DNS-t a élettelen bolygón. Na és még egy akkora állatság, hogy nem is értem, bárki hogy képes erre rábólintani és azt mondani rá, hogy milyen remek ötlet, tetszik. Ennyi erõvel általános iskolások is írhatnának forgatókönyvet! Persze a film tele van mindenféle szimbólikus utalásokkal (az önfeláldozás mások életének ára, karácsonykor megfogan a terméketlen nõ stb.), de ezek nem alkotnak koherens egészet, ráadásul nem is passzol a film mûfajához. Ha valaki filozofálni is akar, akkor nézze meg a Kapcsolatot, az legalább egy intelligens film. Normális, sõt jó sci-fiként pedig ajánlom a Napfényt, arról a legénységrõl legalább elhittem, hogy hiteles és mindegy egyes tagja érdekelt és szorítottam értük. A Napfényben a srác önfeláldozása teljesen hiteles volt, míg Prometheus-ban a kapitány és a 2 pilótájának kamikaze akciója nevetséges volt.
Csomó mindent kihagytam, ami még baromság és logikátlanság volt a filmben (pont az a geológus téved el a barlangban, akinek a feladata a terület feltérképezése és aki elindította a feltérképezõ mütyüröket?), de úgysem olvassa el senki, olyan hosszú lett az írás :)
Hogy miért foglalkozom ilyen vehemenciával a filmmel? Mert azóta vártam, amióta megtudtam, hogy csinálnak egy elõzményt, ami a space jockey-ról szól, mert imádom az Alien sorozatot, mert a király trailer és a film marketingje elhitette, hogy ez egy iszonyatosan állat film lesz, és azért, mert számomra ez a film az évtized legnagyobb filmes csalódása, ami nem tudok megemészteni, hogy lehetett egy ilyen eszméleten szarságot csinálni belõle! Anno még nagyon örültem annak, amikor halottam, hogy trilógia készül, most már inkább elkeserít, hogy még 2 film lesz, ebbõl az ócskaságból. Dühít, végtelenül dühít ez az egész! Scott hogy csinálhatott ilyen filmet? Erre mondta, hogy "i want to scare the shit out of you"??? Ugyan! A film végére, amikor végre megjelenik a xenomophra emlékeztetõ életforma, semmilyen katarzist nem éreztem, sõt semmit. Ami lássuk be, nem igazán jó jel.
4/10
Tamás22 2012 okt. 05. - 19:02:39 4/10
(1481/2133)
Ez valami nagyon sz*r volt, idõpazarlás a 2 óra, kár volt megnéznem, csak azt hittem legalább kicsit hasonlít az Alien 4.-re, de közel sem. Nagyon untam magam és úgy ahogy van rendkívül rossz film!!! 10/4, de csak jóindulattal ennyi...
Malarki 2012 okt. 05. - 18:47:56
(1480/2133)
Hát én személy szerint hatalmasat csalódtam eben a filmben. Nagy Alien rajongó vagyok, szeretem az összes filmet, láttam is õket nem is egyszer. Ez elõ a film elé úgy ültem le, hogy választ kapok pár kérdésre, legfõképp arra, hogy mi közük a Space Jockey-knak a xenemorphokhoz. Hát ehhez képest egy nagy rakás lósz*rt kaptak a képembe. Ennek a filmnek semmi köze az Alien filmekhez, csak az ûrhajó ugyan az, ha azt kicserélnék el lehetne adni egy teljesen független filmnek is. Problémáim:
1. Mi a franc az a fekete trutymó ami a raktérben vázákban van? eddig szó se volt ilyen anyagról.
2. Space Jockey. Egy vicc amit csináltak vele. Õ volt a legnagyobb rejtély az Alien univerzumban, erre csináltak belõle egy ûr-terminátort. Azt már meg se említem, hogy az a páncélszerû izé, amit ráaggattak mennyire eltér az eredetitõl, akit érdekel, az talál nem egy összehasonlító képet a neten. Az elõ példány nagyon nem kellett volna bele, bõven elég lett volna ha hologramon látni õket, esetleg boncolhattak volna egy halott példányt, de így teljesen elvesztette a misztikumát.
3. Mik azok a szürke polipszerû lények, amik megtámadják õket? Hogy kerültek oda? Miért nem találkoznak velük Dallas-ék, amikor kb 100 év múlva átkutatják a hajót? 2000 évet kibírtak, de 100 év alatt kipusztultak? Valamiféle fegyverek lennének õk is?
4. A hajó irányítótermébõl hová tûnnek a hibernálótartályok amikben aludtak a SJ-k? Mert a Prometheus-ban még vagy 4-5 van ott belõlük, az Alien-ben meg csak az a bazi nagy izé van ott. Egyáltalán hogy kerül annak az ülésébe az Ûrutas, ha az mentõkabinban hal meg?
5. Ki sugározza az adást, amit a Nostromon fognak Ripley-ék?
6. Miért nem találják meg a roncsokat Dallas-ék? Amikor lezuhan az ûrhajó, az egész környéket beteríti hulladékkal, és ott van még a mentõkapszula is. ezeknek nyoma sincs az Alienben. Sõt, az irányítóteremben meghal 3 férfi, de az õ nyomaikat se találják meg.
7. A Space Jockey-ból kikel egy lény, ami láthatóan nem királynõ. Akkor ki rakja a tojásokat? És mi lesz ezzel az elsõ lénnyel?
8. A nyitójelenet mi a f*szt akar jelenteni?
9 A kapitány egybõl elvágja hogy ez nem az anyabolygójuk, hanem egy katonai kísérleti telep. WTF?
Hirtelen ennyi jut eszembe. Ezek nagy része figyelmetlenség, baki. Ha már elõzményfilmet csinálnak, ráadásul ugyan az rendezni, ezekre illene figyelni. Ha meg nem elõzményfilm akkor miért kellett lenyúlni elemeket az Alienbõl? Miért nem lehetett egy korrekt filmet lerakni, amibõl kiderül, hogy mi merre hány méter.

Rahar: nõstény alien?? Na ettõl majdnem lefordultam a székrõl. Ezt milyen barom találta ki? A királynõ rakja a tojást, abból kikel az arctámadó, ami lerakja a petét a gazdatestbe, amibõl kifejlõdik a xenomorph. Hova kell ide nõstény? A "hímek" se hímek, hanem katonák, igazából nemtelenek, mivel a szaporodásban semmi szerepet nem játszanak.
7/10
offtopic
Rahar 2012 okt. 05. - 18:18:32 7/10
(1479/2133)
Sajnos a hangsúlyt nem lehet érzékeltetni írásban, ezért a megjegyzésem gúnyos hangvételûként értékelendõ. Bár valójában ki lehetne találni erre egy írásjelet. Mindenféle érzelmi töltés kifejezéséhez használni kellene jeleket.
Sz. Péter 2012 okt. 05. - 17:06:27 Előzmény Rahar
(1478/2133)
Szerintem ennek a második részében aligha lesznek ilyenek. Inkább az AvP folytatásban.
aricsys 2012 okt. 05. - 12:24:35
(1477/2133)
Silány, ötlettelen, plagizáló...
Szinészileg 0!
Látvány tekintetében 7, a 10-es skálán.
Sokkal többet vártam ettõl a filmtõl!
2/10
7/10
Rahar 2012 okt. 03. - 18:43:42 7/10
(1476/2133)
Megvártam a hivatalos Blu ray kiadást és szép minõségben végre megnéztem. A film képi világa, annak megvalósítása gyönyörû. A színészek szerintem jól játsszák el a karaktereiket. Az alaptörténet érdekes, bár aki olvasott már ilyenekrõl, annak semmi új nincs benne, legfeljebb most már Hollywood is fel merte vállalni ezt a nézõpontot. A cselekményvezetéssel problémáim vannak.
***SPOILER***
Nekem tetszik a történetvezetés egyoldali bemutatása, általában két oldal konfliktusát úgy szokták bemutatni, hogy mindkét oldal cselekedeteit, nézõpontját, mozgatórugóit reprezentálják. Viszont ebben az alkotásban csak az egyik oldal van részleteiben bemutatva, míg az idegenek csak a cselekedetei. Ez miatt nagyon sok kérdés merül fel, valamint a másik oldal tényként közölt kijelentései is valójában csak spekulációk. Például a film elején megtalált bizonyítékokat a két tudós úgy értelmezte, hogy az egy meghívás, pedig a tény az, hogy meg lett határozva, egy bizonyos naprendszer egy bizonyos bolygójához tartozó hold helyzete. Viszont ha már elgondolkodik a filmet megnézõ személy, akkor szembetûnhet, hogy ha meg akarom adni a fajom elérhetõségét, akkor az anyabolygót jelölöm meg és nem egy elhagyott, félreesõ kolóniát vagy pedig óvatosság esetén az anyabolygótól messze lévõ, erõsen felfegyverzett ûrbázist. Természetesen lehet folytatni többek között a két tudós spekulációit, hogy szerintük mi miért történt.
A másik nagy problémám, hogy az Alien címû film sikerén felbuzdulva születtek folytatások, 3 darab, valamint a Predator filmekkel is összekapcsolták õket és ezután létrejött egy külön univerzum is, melyben elég sok regény is játszódik, közülük ami megjelent magyar nyelven csak egyet nem olvastam. A probléma az, hogy ezek után elõállni egy teljesen más alien eredettel igencsak inkorrekt dolog. Csak mert az egyik alienes regényben elmentek arra a bolygóra, ahonnét az alienek származnak, azon a helyen nem is számítottak csúcsragadozónak, inkább csak nagyra nõtt hangyákként más, nagyobb lényeknek voltak a táplálékaik. Viszont ebben a filmben az idegen lények a kicsit ormányos sisakjukkal kísértetiesen emlékeztetnek az egyik alienes regényben szereplõ idegen fajra. Na mindegy, türelmesen várom a második részt hátha lesz benne néhány nõstény predator is, csak hogy még több kérdés vetõdjön fel (a vadászgató ragadozók mind hímnemûek voltak, a nõstényekrõl csak az egyik regényben esik szó, az is csak pár mondatban).
***SPOILER VÉGE***
1/10
gregmech 2012 okt. 03. - 13:13:21 1/10
(1475/2133)
én csak találgattam, gondolkodtam is hogy nem vázák vannak, hanem tojások, de a hajótípus ugyan az a képek alapján.
10/10
sidhartya 2012 okt. 03. - 01:30:58 10/10 Előzmény Findzs
(1474/2133)
Errõl Dr. Anil Biltoo-t tessék kérdezni. :)