10/10
kata3 2011 ápr. 29. - 11:59:00 10/10
(94/134)
10/10
kata3 2011 ápr. 29. - 11:58:45 10/10 Előzmény Vazeljevics
(93/134)
Itt van Dean Stockwell bio:
http://www.starpulse.com/Actors/Stockwell,_Dean/Biography/
Dean Stockwell (még a Quantum Leap elõtt) 1988-ban forgatta a "Keresztanya" (Married to the Mob) c. filmet, ahol ugyan azt a stílust (öltözet és szivar) képviseli, mint Al-ként.
http://www.starpulse.com/Actors/Stockwell,_Dean/Videos/?vxChannel=Movie+Trailers+-+VD+-+Comedy&vxClipId=2430_1386&video_title=Married+To+The+Mob&video_count=12
10/10
kata3 2011 ápr. 28. - 15:19:36 10/10
(92/134)
"...még így, évekkel késõbb is lehetne folytatni, csak mai technikával... szereplõk maradhatnának..."
Az jó ötlet volt Vazeliustól: "...egy ugrás Sam öregkorába..."
A színészek és az alkotók élnek, kivéve Gooshie-t (Dennis Wolfberg), aki 1994-ben meghalt. Dean Stockwell 75 éves volt márc. 5-én, Scott Bakula pedig 56 éves volt okt. 9-én.
Készül egy Quantum Leap mozifilm, amiben állítólag õk is szerepet kapnak, igaz nem a fõszerepeket. Még mindig nem értem, anno miért nem próbálkoztak a folytatással az NBC helyett egy másik csatornánál?
10/10
kata3 2011 ápr. 28. - 15:12:03 10/10 Előzmény Atara
(91/134)
Hogy mindenki értelmezze a kedve szerint? Hát ez amint látom a hozzászólásokból sikerült is.
Nem tetszett a befejezés, az egész epizód más volt, eltért a megszokottól (gondolom nem véletlenül). Sehol egy verekedés, sehol egy csók. :-D Eléggé lehangoló volt, humor sehol. Megmentés ugyan volt, de mivel Sam szerint az Sztyopának volt köszönhetõ, ezért õ ugrott. Egy siker azért volt...teljes siker a nézõ összezavarása és lehangolása terén. Nem hiszem, hogy Sam azért nem tér haza, mert nem akar, vagy mert nem hiszi el, hogy haza mehet. A csapos szerint technikailag (lényegében) hazaugorhat, csak fogadja el azt, hogy õ is vele ugrik (és a tükörbe mutat, ahol Sam-et látjuk).
Na most...csupa kérdõjel...mit is kell elfogadnia? Hogy õ irányítja saját magát és nem más, és Sam ezt nem fogadta el? Ezért nem megy haza? Hát nem kitolás? Pedig megérdemelné szegény Sam, ha már annyi jót tett másokkal. Évekig nem látta saját tükörképét. Belefáradt, bele is õszült, ráncosodott az évek során.
Hát ezaz: "...Pont a fõszereplõ nem kapta meg, amit akart...Al pedig kapott egy feleséget meg egy komplett családot..." Pedig az amerikai filmek a happyendrõl híresek, neeem?
A másik, alternatív befejezés/folytatás a szõke cicababával és a görögdinnyékkel frenetikus lehetett volna!!! :-) Nem értem, miért nem folytatták anno a sorozatot egy MÁSIK csatornánál, hamár az NBC nemet mondott.

Valaki tegye már meg legyen szíves, hogy lefordítja és elmagyarázza ennek a linknek a lap alján a utolsó cikket a sorozat befejezésérõl (Bellisario, Bakula és az NBC), nagyon köszönöm. http://www.imdb.com/title/tt0096684/trivia
10/10
kata3 2011 ápr. 28. - 14:58:44 10/10
(90/134)
Az Alrõl készült fotó meg is jelent, sõt emiatt kapott díjat a fotóscsajszi. Ezek szerint az újság Al fotójával nem jutott el Beth-hez.
Sam: "de kiszabadíthattunk volna Al", mire Al a fejére mutat: "de itt fent szabad voltam...különben is...4 év múlva ígyis-úgyis hazamentem."
Ahhoz képest, hogy Al rájön szereti Tinát tényleg meglepõ a befejezés.
Valezius 2011 ápr. 28. - 13:52:45
(89/134)
Sam azért nem tért haza, mert nem akart.
Az õ döntése volt. Legalábbis számomra ez egyértelmû az utolsó részbõl.

A Leap Home-Vietnam c. részben ugye Alrõl készült egy fotó, ott azt vártam, hogy mivel Beth is látja a fotót megvárja Alt. De nem ez történt, ami azt sejteti, hogy Al sorsát nem lehet megváltoztatni.
Al a Dr Ruth c. részben eljutott odáig, hogy ki tudja mondani, hogy szereti Tinát.
Ehhez képest elég meglepõ befejezés.
10/10
kata3 2011 ápr. 28. - 13:36:35 10/10
(88/134)
Minden epizód végén az aktuális részbõl adnak be képeket. Most nem így történt, egy régi fotót láthattunk: egy repülõgép elõtt álló férfit, karján egy kisfiúval, aki szerintem a producer, Don Bellisario. Õ a befejezõ részben egy bányászt játszott, és a "Portrait for Troian" epizódban pedig õ volt Dr. Mintz tükörképe. A bár, ahol a befejezõ rész forgatták Bellisario nagyapjáé volt. Szerintem valahogy ezzel akart neki emléket állítani.
http://www.quantumleap-alsplace.com/mirror.htm
Vazeljevics 2011 ápr. 28. - 13:30:21
(87/134)
Szerintem a Quantum Leap-et még így, évekkel késõbb is lehetne folytatni, csak mai technikával...
A szereplõk maradhatnának, Scott Bakula (Sam Backett) és Dean Stockwell (Al Calavicci) persze csak ha az utóbbi közben nem halt meg, már mint a színész...

Az 5.évad vége pedig, pff...

Pont a fõszereplõ nem kapta meg, amit akart?? Hogy hazatérjen, Al pedig kapott egy feleséget meg egy komplett családot...

Szívás! Sam Backett részérõl! :((
10/10
kata3 2011 ápr. 28. - 12:59:02 10/10 Előzmény btz1983
(86/134)
Dr. Sam Becket never returned home.
Valezius 2011 ápr. 27. - 11:11:02 Előzmény btz1983
(85/134)
Az egyik oldalra felkerült most a 4-5. évad Donp jóvoltából. (ennyi infó talán elég, hogy google-lel rákeress)
Emellett fenn van feliratosan az 1. évad, szinkronnal a 2. és a 3. évad eleje. A 3. évad nagy része sajnos nincs fönn.
9/10
btz1983 2011 ápr. 25. - 21:35:03 9/10 Előzmény rockkaca
(84/134)
Nem beszélni Magyar?
rockkaca 2011 ápr. 24. - 12:22:18
(83/134)
in is mekneznem a 6 otik evatod.
10/10
Atara 2011 ápr. 24. - 11:36:50 10/10
(82/134)
Szerintem ennél egy picivel többrõl van szó, de nyilván Neked is igazad van. A készítõk biztos azt akarták, hogy mindenki értelmezze a kedve szerint.

(az elõzõ hsz-nél elfelejtettem spoilert írni...-.-")


***SPOILER***
Én sem voltam teljesen elragadtatva ettõl a befejezéstõl, de alapjában véve nem volt rossz.
Azért nem éppen vígjáték volt végig, voltak benne jócskán drámai részek is. ;)


Most utánaolvastam picit a másik, alternatív befejezésnek. Leírom, hátha vkit érdekel:

Beth tanácsára Al is idõutazó lesz. Al abba a bárba ugrik, ahol legutoljára találkozott Sammel, hogy beszélhessen a csapossal.
Itt kiderül, hogy Sam a jövõben van. Al közli, hogy utána akar menni, hogy segíthessen neki, de a csapos figyelmezteti, hogy ha ezt vállalja, akkor már nem hologramként lesz jelen, hanem ugyanúgy mint Sam, kitéve minden lehetséges kockázatnak.
Al így is vállalja, a csapos azt mondja, hogy csak akarnia kell, hogy odaugorjon.
Al belenéz a bárban levõ tükörbe, ahol már nem ugyanazt a bárt látja, hanem egy jövõbelit. Saját magaként pedig egy szõke cicababát lát, majd melléül egy pasas, és elkezd vele flörtölni kb ezzel a szöveggel:
"Megannyi bárban jártam már, de a tiédnél nagyobb görögdinnyéket még nem láttam, azt elhiheted." XDDDDD
Mire Al: "ó, anyám/ Ó, te jó ég!"

Így kezdõdött volna a 6. évad.
Komolyan, lelki szemeim elõtt látom a jelenetet és sztem marha jó lett volna. Kíváncsi lennék, h mit tudtak volna még kihozni ebbõl úgy, hogy most már mind a ketten ugranak.

***SPOILER VÉGE***
zOli897 2011 ápr. 24. - 10:45:33
(81/134)
***SPOILER***
Azért indította a Quantum Lep projektet, hogy másokon segítsen és gondolom emiatt nem tér haza bár megtehetné.

Amúgy nekem nem tetszett ez a befejezés...elvégre több komikus epizód van benne, mint drámai...
***spoiler vége***
10/10
Atara 2011 ápr. 24. - 10:02:05 10/10
(80/134)
Bevallom, nekem is könnybe lábadt a szemem az utolsó résznél...
De egy csöppet összezavarodtam, hogy ez most hogy is volt?

Egész végig azt sejtették, hogy a csapos "Isten", aki azt mondta Samnek, h bármikor hazatérhet (és eddig is hazamehetett volna), vagyis oda ugorhat AHOVA AKAR, csak el kell fogadnia, h õ irányítja saját magát és nem más. De Sam ezt nem fogadta el. (akkor ezért nem tud hazamenni?)

Aztán amikor külön beszélgettek, akkor mondta Sam, h még helyre kell hoznia Al házasságát, és nem mehet haza. Aztán továbbugrott Beth-hez.
Viszont Sam egyedül ugrott, SÕT saját maga ugrott testileg is. És hova? Oda ahova ugrani AKART. Tehát csak arra tudok következtetni, hogy ezek után simán haza tudott volna menni, ha akart volna, hiszen Beth esetében is sikerült.

Azt sem értem, hogy Al fényképénél miért láttuk a kék fényt, mintha ugrott volna. Ha vki tud rá magyarázatot, szívesen meghallgatom.

Mert ha helyrehozta Al házasságát, akkor lehet, h késõbb nincs is benne a Quantum Leap project-ben, sosem találkozik Sammel. Vagy lehet, h Sam ezért nem tudott hazaugrani, mert egy ilyen idõcsapdába esett?
Nem értem...kissé össze vagyok zavarodva. XDDDD
Valezius 2011 ápr. 24. - 00:42:02
(79/134)
Ha nem készül el a folytatás annak legtöbbször az az oka, hogy a stúdió nem rendeli meg, mert alacsony a nézettség, magasak a költségek stb.

Itt van pár infó a cancelrõl.
http://www.imdb.com/title/tt0096684/trivia
10/10
kata3 2011 ápr. 23. - 21:39:54 10/10 Előzmény Atara
(78/134)
Mi a vélemény a záró epizódról? Más is bõgött? Vagy csak én vagyok ennyire szentimentális?
Mikor megláttam Al elsõ feleségét, Beth-t ugyan arra a zenére táncolni...már vettem is elõ a zsepimet. De nem értem, hogyha Sam helyre hozta Al és Beth házasságát, akkor miért nem ugrott haza?
Egyik pillanatban még arról beszéltek, hogy õ maga irányítja, haza ugorhat, ha akar. A következõ pillanatban pedig már arról, hogy nem mehet, mert még fontos feladata van. Hát nem ez volt a legfontosabb, a barátja házassága? Hiszen Al szerint is azért nõsült ötször, mert mindegyik feleségében Beth-t kereste.

A youtube-on is megtalálható ez az alternatív befejezés, amit itt film végérõl hiányoltam.
Alternate Ending: http://www.quantumleap-alsplace.com/mirror.htm

Terveztek egy 6.évadot, amibõl ki tudja miért (talán belefáradtak) nem lett semmi: http://www.quantumleap-alsplace.com/scripts/script_mirrorimage.htm
9/10
btz1983 2011 ápr. 23. - 15:20:18 9/10
(77/134)
Vagy inkább valaki felrakhatná a netre
10/10
kata3 2011 ápr. 23. - 14:57:59 10/10
(76/134)
Igen, legalább utalhattak volna rá, mi lett Aliával, ha már nem folytatták tovább a történetet.
Az "Ugrás az államok között"-ben én is végig azon gondolkoztam, honnan ismerõs a másik katonát játszó szinész (Geoffrey Lower), de mivel nem nézem a Quinn doktornõt, így nem tudtam hova tenni. http://foo99.tripod.com/Geoff.htm

Teljesen jól érzed, nekem is az a véleményem, hogy itt a sorozat vége felé mintha csak attól féltek volna, hogy ellaposodik a sorozat, és igyekeztek beleadni apait-anyait. Ezenkívül be kellett tartani az "elõírt" darabszámot, a 22 részt. Ezért elõszedtek olyanokat, mint Kennedy, Marilyn, Elvis, vagy különlegesebb témákat, mint a vámpír, a távoli ugrás, egy gonosz ugró, a lakatlan sziget, vagy a prûd Sam, mint Dr.Ruth.

Sajnos ma véget ér a sorozat... Nekem nagyon hiányozni fog. Remélem még valamikor megismétlik.
9/10
btz1983 2011 ápr. 23. - 14:49:05 9/10
(75/134)
Sam Backet never go back home