Téma: Rába Roland

lietta 2021 máj. 02. - 12:16:00
(11/11)
Madam Rekamié Kultúrszalonja interjút készített Rába Rolanddal. 05.05-én 2-től hallható (később a hnagtárban) www.radiobezs.hu/radiobezs/bacskaijuli
10/10
azem 2015 jan. 08. - 01:40:44 10/10
(10/11)
Rendezõként is kreatív, intelligens alkotónak tartom, de mint színész nálam országos TOP3.

A stúdió k-s W.S. Othello-ban lubickol Jago szerepében, külön élmény azt figyelni, hogy mennyire táplálkozik a kollégái játékából. Megragad minden egyes mozzanatot, kedves, humoros, pofátlan, energikus, improvizatív megnyerõ Jago-t hoz létre. "Az ördög legnagyobb ámítása, hogy meggyõzi a világot, hogy nem létezik". Rába Roland végrehajtja ezt a bravúrt.

Kár, hogy nem sok elõadásban látni mostanában.
9/10
Bellavita 2011 okt. 18. - 13:27:34 9/10
(9/11)
Szerintem nagyon tehetséges színész, több mindenben láttam, filmben is és színpadon, mindkét helyen szinte õ vitte el a darabot. Meglepõdtem, hogy csak 74-es születésû, sokkal érettebbnek tûnik....Mindenesetre nagyon tehetséges. SOk felkapott sztárszínész van, akik feleannyira nem tudnak, mint õ. Õ valóban jól játszik és valóban benne van a szerepben, magáévá teszi, átéli. Gratula.
mulao 2010 aug. 28. - 21:55:02
(8/11)
A Levegõt venni c. kisfilmben is játszik, méghozzá a fõszerepet, ez hiányzik a filmjei közül. Nem is rosszul.
mulao 2010 máj. 24. - 02:07:02
(7/11)
Zseniális színész lehet színpadon. Én még korábban a Nincsen nekem vágyam semmiben találtam figyelemreméltónak játékát, most meg a Köntörfalakban gyõzött meg, talán a három színész közül neki volt a legnehezebb a szerepe. Bejön a hangja is. Azt nem értem miért foglalkoztatják ilyen keveset filmen, illetve én eddig csak negatív szerepben láttam, hogy miért nem adnak neki szimpatikusabb szerepeket is. Persze negatív figurát nehezebb alakítani, és könnyebb is bizonyítani a tehetséget.
10/10
Gabriella54 2009 okt. 13. - 23:10:53 10/10
(6/11)
Most értünk haza a Pánik bemutató elõtti elõadásáról - csak dicsérni tudom Rolandot! Amellett, hogy rendezte is a darabot, Miklós Marcell helyett be is kellett ugrania - kiváló volt mindkét "szerepkörben".
Örülök, hogy színházban is láthattam :)
10/10
Dzsuláj 2008 júl. 20. - 21:11:42 10/10 Előzmény Dudlidu
(5/11)
Ez aranyos. Velem is történt hasonló iskoláskoromban. :)
Dudlidu 2007 dec. 08. - 23:11:58 Előzmény rubner
(4/11)
Erdõkertesen, akkor az apukájánál lakott.
rubner 2007 nov. 13. - 14:39:04 Előzmény Dudlidu
(3/11)
És ez az idill Erdõkertesen vagy Tatabányán volt?
Nézõke
danab1 2007 szept. 15. - 12:35:05 Előzmény Dudlidu
(2/11)
Aranyos történet! Tehetséges fiatal színész õ is!:-)
Dudlidu 2007 szept. 12. - 01:03:50
(1/11)
Hehe!

Szerelmes voltam belé nagyon és sokáig! Egy általánosba jártunk egy darabig, akkor itt élt vidéken ahol én. Nem velem járt egy évfolyamba, de az unokabáttyámmal igen, néha ott is összefutottunk, különösebb benyomást nem tehettem rá, ellenben õ rám igen, emlékszem, hogy egész nyárom az erkélyünkön skubiztam, mikor gurul el a házunk elõtt a bordó csepelbringájával.
Azt gondolom korán beérhetett benne a végy, miszerint színész lesz, már akkor TVbemondott az akt. mûsorújságból, az iskolai seregszemlén Jánosvitézt alakította, én meg rettenetesen féltékeny voltam az Iluskaként feltûnt K.M.-ra!
Egyszer rettenetesen zavarba hozott: kicsit figyeltük mindig a barátnõmmel az iskolaudvaron, kicsit mindig követtük, kicsit mindig szem elõtt tartottuk, de hát annyira izgalmas volt és különben is! Látni kellett és kész! No egyszer odajött hozzám mint a villám s így szólt: "Szia! Rába Roland vagyok! Mit akarsz tõlem?Mindig ott vagy körülöttem?"