nekemvanigazam 2019 febr. 08. - 22:50:37
(28/68)
Nektek semmi nem jó, minek néztek bármit is?
nekemvanigazam 2019 febr. 08. - 22:50:11
(27/68)
Qrvajó film, kedvenclistás! A sok fikázó bekaphatja!
6/10
szamóca67 2019 febr. 05. - 22:32:26 6/10 Előzmény Wine
(26/68)
Még valami kötekedni való esetleg?
Sz. Péter 2019 febr. 04. - 18:37:34 Előzmény INFJ
(25/68)
Szintem pont az alapsztori áll gyenge lábon.
Lánctalpas város? Ne mááár! :)
Wine 2019 febr. 04. - 09:02:02 Előzmény szamóca67
(24/68)
Korhű ? A jövőből ?
9/10
NorbiB 2019 febr. 02. - 22:37:35 9/10
(23/68)
Teljesen rendben volt, végig lekötött, jó kikapcsolódás volt.
10/8,5 :)
4/10
Nico71 2019 febr. 01. - 19:12:12 4/10
(22/68)
Nagy marhaság!
Andriska07 2019 jan. 27. - 21:11:44
(21/68)
Nekem abszolút tetszett annak ellenére, hogy az első 10 perc után látni lehetett, merre és hogyan fog haladni a sztori. Ettől függetlenül eredeti volt a koncepció, a lánctalpas városok nagyon jól szimbolizálták a fogyasztói társadalom állandó, földet és mindent letipró éhségét + tele volt egyéb jópofa utalásokkal, kezdve a XXI. sz.-ból fennmaradt összetört mobiltelefonnal, de írásos emlék zeró...stb. A utolsó fél óra egy igazi StarWarsIV-remake-re sikerült, de én mégis úgy keltem fel előle, hogy ez végre - ebben a kategóriában - nagyon jó film volt. Sikoly karaktere nagyon el lett találva, annak pedig külön örültem, hogy a főszerepet (számomra) ismeretlen emberek játszották, s csak a mellékszerepekben tűntek fel ismertebb arcok. Olyan film, amiben egyszerre van tökéletes történet, látványvilág, jellemábrázolás, karakterfejlődés egyszerűen nincs, kár is ezek hiányán károgni. Ja, de volt 1980-ban: Birodalom Visszavág címmel, de akkor még hozzáértők készítették a filmeket egy normálisabb közönségnek. Elmúlt mind a kettő.
10/10
KirariChan 2019 jan. 27. - 10:15:16 10/10
(20/68)
Még megjelenése után, hétvégén láttam a moziban 3D-ben. Viszont azóta se értem, miért visszhangoztatják erről a filmről, hogy rossz. Nem igazán érintett a film, kikor csak az előzetesét láttam, de őszintén bevallom, ahogy jött a stáblista, megszólaltam, hogy "Ez egy baromi jó film volt!", pedig nem igazán vagyok oda az ilyesmi filmekért, de ez valahogy megragadott. Nincs benne üres perc, folyamatosan történik valami. Vannak részek, melyekre simán rá lehet jönni, de all-in-all szerintem élvezhető film volt, a 3D elemek nem voltak emlékezetesek. Lehet, csak az életkorom miatt tartom ennyire nagyra most ezt a filmet és ha 20 évvel később került volna megjelenésre, nem így állok hozzá.
Szerintem mindenkép megéri legalább egyszer megnézni!
Krisz000007 2019 jan. 22. - 20:35:09 Előzmény King Diamond
(19/68)
nekem mindig a top volt az apokaliptikus filmek, csak az baj, h nem az ilyenek.
rengeteg jó posztapokaliptikus regény, vagy akár képregény van, amiből lehetne véresen komoly, felnőtteknek való kultfilmet csinálni, nem ilyen gyerekeknek/fiatal tiniknek való ostobaságot.
csak sajna nem ez a cél. nem véletlenül ezeket csinálják.
Krisz000007 2019 jan. 22. - 20:29:43
(18/68)
már megint ez a "young adult" hulladék. egymás után jönnek ki ezek a szarok.
nem kérdés, hogy mi a cél, ahogy hallom amerikában egy új tinédzser/fiatal felnőtt generáció van feljövőben, nevezzük Z vagy Z2 generációnak, akik már jóval tájékozottabbak, mint az 5-10 évvel ezelőttiek, blogolnak, politikai véleményt alkotnak Trump és a hazafiság mellett, nehezebb őket manipulálni, jobban átlátják a világot mozgató szálakat, stb...
Hamarabb kiábrándulnak.
Ezeknek az agyát kell mosni, és mosni minden erővel. ezekkel az ostoba gyerekes, gyerekkori érzelmekre, félelmekre apelláló fságokkal, hogy visszabutítsák őket manipulálható szavazókká.
INFJ 2019 jan. 19. - 02:32:38
(17/68)
Förmedvénynek is kevés. Pedig az alapsztoriból ki lehetett volna hozni valamit... De nem sikerült. Az alakítások utcáról behívott statisztákkal jobban sikerült volna. Hamis volt és gagyi minden szál és részlet. A Morpheus-Triniti összegyúrása a kockaszemüveg kínai nővé sem éppen volt sikeres. A karaktereket nem igazából tudtuk megismerni, megszeretni. Ránkzúdították a drámájukat, de nagyon hiteltelen módon, így nemigazán lehet akceptálni. A feltámasztott képi megjelenítése kifejezetten szánalmas. Bár ha az egészet egy hétvégi mesefilmnek értelmezem akkor végülis elfogadható minden. Inkább az bánt, hogy ennyi pénzből lehetett volna maradandót is alkotni, nem egy ilyen förmedvényt. De valahogy mostanság mindig olyanok kerülnek helyzetbe, akik az adott dologhoz valymi keveset értenek. De mivel sokaknak ez a film is tetszett, addig megmarad az ő könnyebb kiszolgálásuk....
INFJ 2019 jan. 19. - 02:18:53 Előzmény blood.1
(16/68)
:)
6/10
King Diamond 2019 jan. 12. - 20:22:53 6/10
(15/68)
A Ragadozó-filmekből a "harmadik" rész következik, ám előtte elmentünk megnézni a Ragadozó városokat a moziban, 3D-ben. Hát, én nem ismerem a regényt, amiből készült (sőt, ahogy látom ennek a sorozatnak már 4 könyve is van). Nem is gondolom, hogy a film után el fogom őket olvasni, pedig maga a történet egész jó volt.

SPOILER IS LEHET BENNE MOSTANTÓL!!!
Az előzetest látva (moziban is láttam már más korábbi filmnél, valamint itthon is megnéztük egyszer) egyből felkeltette az érdeklődésünket a film, igaz, számítottunk arra, hogy látványfilmmel lesz dolgunk. Ahogy olvastam, több mindent/történést is megvariáltak a könyv történéseihez képest. Ezen most nem akadok fenn, mert ez általában így szokott lenni a könyvadaptációknál. Viszont, még csak azt sem tudnám mondani, hogy olyan hű, de látványos lett a film, legalábbis itt, Debrecenben, sima 3D-ben nem volt az. Valószínűsítem, hogy Pesten, IMAX 3D-ben az lehetett, ott kellett volna megnézni, valamivel szerintem jobban tetszett volna. A történet nem rossz, érdekes az egész futurisztikus koncepció, a posztapokaliptikus világ ábrázolása nekem mindig bejön. A színészek nem rosszak, szerintem az ismeretlenebbek sem, nekem például kimondottan bejött Jihae (és nem csak a karaktere), Hugo Weavinget vagy Colin Salmont (a Kaptárból) vagy éppen Patrick Malahide-ot (Trónok harca Balon Greyjoy) pedig külön jó volt látni. Az a feltámasztott félig robot vagy mi, az pedig szintén kemény karakter volt (és még szép, érzelmes jelenet is kapcsolódott hozzá).
A hangulatot, látványt kellőképpen alátámasztotta/támogatta a zene, a magyar hangok pedig szintén rendben voltak.
Nem tudom, hogy lesz-e folytatása(i) a filmnek, a könyvek alapján, mert ahogy nézem, még az elkészítési költségét sem érte el a film bevétele, ami azért csúfos (még akkor is, ha 100 millió dolláros filmről van szó). Azért kíváncsi vagyok, hogy lesz-e folytatása, meglátjuk. Maga az alapötlet és hangulat, valamint néhány szereplő miatt számomra valamivel jobb, mint egy átlag közepes film.
6/10
6/10
blood.1 2019 jan. 11. - 18:23:56 6/10
(14/68)
Hát... Az első 10 perc után még egy "nem túl csavaros eszű" egyén is kitalálja az egész történet alakulását. Lehetett volna benne valami csavar vagy leleplezés, de nem volt.
10/6

SPOILER
Nem is értem, miért húzták 1 óráig, hogy kiderüljön mi épül a bazilikában. Aztán a csavar az lett volna, hogy a lánynál van a gépleállító, de istenem.... Ez is tök egyértelmű a szívfacsaró anya-apa incidens kiderülése után. Az egyetlen meglepetés talán a feltámasztott és a lány között kialakuló szál volt. A kínai nő szerepeltetése annyira gagyi volt, annyira művi, hogy én voltam zavarban alatta, ahogy dirigál mindenkinek a téglatest alakú szemüvegébe.
black_eagle 2019 jan. 04. - 06:35:45 Előzmény banoczya
(13/68)
Itt a rendező sokat nem rúgott labdába, van ott egy név, aki miatt ilyen frankó lett a film...
Peter Jackson. Ő írta, Ő pénzelte és Ő is dirigálta a "rendezőnek", hogy is lesz a legjobb az, amit fell kell venni. :)
10/10
Arato Ben 2019 jan. 03. - 20:53:25 10/10 Előzmény szamóca67
(12/68)
Mondanál pár példát lécci! szeretem a jó sci-fi filmeket!:)
10/10
nokedli80 2019 jan. 01. - 21:08:17 10/10
(11/68)
Nekem és családomnak nagyon bejött azt kaptam amire vártam maximálisan 10 pont
10/10
tomtomtom 2018 dec. 31. - 19:53:49 10/10
(10/68)
Számomra kellemes csalódás volt. Nekem jobban bejött mint az Aquaman mesefilm.
10/10
banoczya 2018 dec. 31. - 15:05:35 10/10
(9/68)
Szerintem is, mint egy izgalmas könyv, amit nem tudsz letenni! Ahhoz képest, hogy ez az első rendezése a rendezőnek,