Téma: Ragadozó

olahmiki1959 2012 júl. 25. - 16:59:28
(224/404)
"Szerintem pedig a különleges egységek tagjai nem úgy néznek ki mint Mr. Universe.
Inkább szikárak mint koksztól felfújtak."

Ebben igazat adok neked, csak ennek a most már 3 folytatásból álló sorozatnak a legelsõ filmje felállított egy mércét, egy képet, amely óhatatlanul összehasonlításra készteti a nézõket.
Nem lehet véletlen, hogy az elsõ részben így válogatták össze a szereplõket, pedig biztosan tudták, hogy a valóságban egy hatalmas izomzatú, kigyúrt ember talán még hátrányban is van a trópusi körülmények között egy szálkás, ügyes emberrel szemben, hiszen jobban szenved a melegtõl, izzad, nehezebben tud mozogni a terepen.
Mégis, Arnold Schwarzenegger személye miatt kénytelenek voltak hasonló testalkatú emberekbõl összeállítani egy kommandót, testépítõkbõl és pankrátorokból, hogy ne legyen túl nagy a kontraszt Arnold és a többiek között.
Ez már a film követelménye volt, nem véletlen, hogy végül Jean-Claude Van Damme is kimaradt belõle, más okok mellett szerintem a 173 cm-es magassága is közrejátszhatott ebben, a Predatort végül is eljátszó Kevin Peter Hallt a 220! centis magassága viszont tökéletessé tette a figura eljátszására.

A Predator 2-ben, amely egy nagyvárosban játszódó film, nem volt szükség a szereplõk "levetkõztetésére", tehát nem kellett nagyon izmos embereket mutogatni a vásznon.
A "Ragadozók"-ban viszont, amely ismét egy õserdõben játszódik, és visszautal az elsõ, klasszikus, Arnolddal és a többiekkel fémjelzett részre, ismét kigyúrt figurákra lett volna szükség, mert a nézõk fejében így maradt meg a film.
Játékfilmek esetében nem mindig a realitás játssza a fõszerepet, hanem sokszor a látvány, a fõszereplõk szuper tulajdonságokkal való felruházása, lélegzetelállító izmokkal bíró külseje, stb.
A "Ragadozókkal" nekem tulajdonképpen az a legnagyobb bajom, hogy nem egy maradandó, katartikus élményt nyújtó, a nézõket nagyon sokáig a hatása alá kerítõ film, hanem egy közepesnél valamivel jobb, utánérzésekkel teli, semmi újat nem hozó akciófilm.
A Predator óta eltelt kb. 25 év, és a mai napig emlegetjük, bármikor szívesen újra megnézzük, a "Ragadozók" soha nem lesz ilyen klasszikus, filmtörténeti jelentõségû alkotás.
Ha egyszer láttuk, túl vagyunk rajta, megvolt, másodszor már nem akarjuk újból megnézni.
Én legalábbis így voltam vele...
9/10
lotto 2012 júl. 25. - 14:51:14 9/10
(223/404)
Nem feltétlen, de a szálkásak az biztos, hogy szívósabbak, gyorsabbak és strapabíróbbak mint a felfújtak.
Ezt a moviet nem lehet elégszer leadni, se megnézni.!:)
Sz. Péter 2012 júl. 25. - 10:35:35
(222/404)
"testalkata ..... nem alkalmas ilyen figurák eljátszására, hiába próbálják ..Pláne nem Schwarzenegger után"

Szerintem pedig a különleges egységek tagjai nem úgy néznek ki mint Mr. Universe.
Inkább szikárak mint koksztól felfújtak.
olahmiki1959 2012 júl. 25. - 06:13:46 Előzmény Gaben26
(221/404)
Én még "annak idején", a videózás hõskorában a videotékából elmentettem magamnak VHS-re a filmet, minden jelenet benne van, nagyon jó a minõsége, eredeti a szinkron,- bár úgy tudom, erre nem készült másik, - és amikor a tv-k által leadott, jó alaposan megvágott változatokat látom, pontosan tudom, hogy hol, mit vágtak ki belõle.
Ebben az RTL és a TV2 a legnagyobb, akik majdnem minden filmet össze-vissza vagdosnak, mert félnek, hogy az ORTT valami miatt beléjük köt.
Sõt, ami egészen elképesztõ, a múltkor a barátom kölcsönadta a filmet eredeti DVD-n, és még az is meg volt vágva néhány helyen. Amikor megtámadják a fogolytábort, és látványosan lemészárolnak mindenkit, a gépfegyverek és a gránátok valósággal szétrobbantják az emberi testeket, ott vannak néhány másodperces vágások.
Úgyhogy ha meg akarom nézni a filmet, csak egyszerûen berakom a VHS kazettámat a videóba, és lejátszom. Nem idegesítem magam vágásokkal, a negyedóránkénti idióta reklámokkal, a tv által levágott filmvégekkel, hanem áldom az eszemet, hogy a mai napig gondosan megõriztem ezt a kazettát, - sok más, ma már nagyom nehezen megszerezhetõ filmmel együtt, - és élvezem a dzsungel félelmetes, fenyegetõ látványát, Alan Silvestri elképesztõen jó zenei aláfestését, az izgalmas sztorit, a szereplõknek a filmhez éppen elegendõ minimalista színészi játékát, a bemondásokat, a poénokat, a karakterekhez kitûnõen illeszkedõ szinkronhangokat, a testépítõkbõl és pankrátorokból álló, tökéletesen összeválogatott szereplõgárdát, (szerintem Jean-Claude Van Damme semmilyen formában nem illett volna bele a filmbe), az akciójelenetek brutalitását, és még azt is megbocsátom a filmnek, hogy néhány nehezen hihetõ jelenet is van benne, de hát mégiscsak egy scifi-akció-thrillerrõl van szó.

Ebben a mûfajban ez a film gyakorlatilag hibátlan, klasszikus, akárhányszor látja az ember, mindig ugyanolyan izgalmat érez, az élmény semmit sem csökken az évek során.
Schwarzinak az egyik legjobb filmje, a Terminátor 1-2, a Két tûz között, és a Kommandó mellett.

A második rész sem rossz, bár többek között Scwarzi hiánya miatt azért gyengébb, Antal Nimród Ragadozók címû filmje pedig - számomra - kifejezett csalódás volt.
A karakterek nem voltak ugyan rosszul összeválogatva, de pont a fõszereplõ Adrian Brody nem tudta elhitetni velem, hogy egy kemény kommandós. Õ abszolút hitelesen el tudta játszani "A zongorista" fõszerepét, a holokauszt borzalmai elõl bujkáló, és azokat túlélõ zsidó mûvészt, de szereposztási tévedésnek tartom, hogy egy ilyen jellegû akciófilmbe beválogatták.
Sem a testalkata, sem a külseje, sem a karaktere nem alkalmas ilyen figurák eljátszására, hiába próbálják erõltetni.
Pláne nem Schwarzenegger után!
A Ragadozók egyetlen nagy erénye Pados Gyula operatõri munkája, ami szenzációs.

A Predator elsõ része a nyolcvanas évek egyik legnagyobb "dobása" volt, amely a mai napig megõrizte az erényeit, semmit sem kopott, vagy avult az évek során, szerintem ma sem nagyon lehetne jobban megcsinálni, mert hiába lennének esetleg látványosabbak a számítógépes jelenetek, magának a filmnek a légköre, feszültsége, izgalma valószínûleg nem érné el az eredeti változatét.
10/10.
10/10
caya 2012 júl. 03. - 16:32:09 10/10
(220/404)
A ragadozó Musical, kihagyhatatlan :)

http://www.youtube.com/watch?v=qlicWUDf5MM
8/10
tonyrulez 2012 jún. 11. - 15:59:50 8/10
(219/404)
Van benne pár logikai bukfenc, de élvezhetõ.
10/10
Gaben26 2012 jún. 01. - 08:16:32 10/10
(218/404)
mikor elösször láttam nem most volt :) sokkal több jelenet volt benne mint a mostanában játszottban ami agyon vágott cenzúrázottban.
offtopic
Sz. Péter 2012 máj. 19. - 13:57:42
(217/404)
Ki mondta, hogy nem jó?
És nem én kezdtem hasonlítani a kettõt!
10/10
offtopic
cellasto 2012 máj. 19. - 00:41:17 10/10 Előzmény Sz. Péter
(216/404)
az a film teljesen más kategória és a maga nemében nagyon is jó film :)
1/10
vuist 2012 máj. 12. - 20:50:45 1/10 Előzmény Sz. Péter
(215/404)
az sem unalmas,meg a predator sem,csak én arra számítottam,hogy kicsit többet fogják õket mutatni.
az Alien 1 meg tény,hogy nem túl akciódús,de arra,hogy "beindítsa" az Alien sorozatot,arra tökéletes,ráadásul én szeretem a Földtõl távol játszódó sci-fiket,szóval engem megfogott.
8/10
kleavenae 2012 ápr. 30. - 22:55:46 8/10
(214/404)
A film teljesen rendben van, csak én a "hihetõ" filmeket szeretem, amik nem rugaszkodnak el teljesen a valóságtól.
1. hiba: Nagyon úgy tûnt, hogy az SPOILER idegen lény maszkja infralátást biztosít. Elõször is, azzal a víz alá nem láthatott be, másrészt Schwarzeneggert nem védte volna meg az iszap, legfeljebb 1-2 percig.
2. hiba: Azért lássuk be, azt a robbanást a film végén nem lehetett volna túlélni.
SPOILER VÉGE
Én 8/10-et adok rá, mert azon túl, hogy szerintem izgalmas film, semmi extrát nem mutatott, de elrugaszkodott a valóságtól.
offtopic
Sz. Péter 2012 ápr. 29. - 20:37:46
(213/404)
Nem is tudom de szerintem az Alien(1) sokkal unalmasabb mint ez. :)
cometzjeah 2012 ápr. 29. - 20:33:04
(212/404)
Szó mi szó ..ez egy jó film!!
10/10
cellasto 2012 ápr. 29. - 16:55:45 10/10 Előzmény vuist
(211/404)
Az ok,hogy neked nem tetszik...de hogy unalmas lenne.....
1/10
vuist 2012 ápr. 29. - 15:57:35 1/10 Előzmény Maximus Decimus
(210/404)
azért mondtam,hogy unalmas,mert megnéztem az Alieneket,azok tetszettek és mivel van egy crossover film ezekbõl gondoltam ez is jó.nekem nem tetszett.kinek a pap,kinek a papné.te majom.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 24. - 07:54:12 10/10
(209/404)
Na az szép lett volna ahogy lekaratézza a Predatort.
10/10
Maximus Decimus 2012 ápr. 23. - 21:33:44 10/10 Előzmény vuist
(208/404)
Nézzél akkor Micimackót,az való neked!Rohadt jó film!
1/10
vuist 2012 ápr. 15. - 15:08:53 1/10
(207/404)
unalmas film.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 26. - 05:45:01 10/10
(206/404)
Én is nézem sokat a film+-ot, és néha a Filmmúzeumot is. A film+-on vannak olyan hetek, amikor minden nap van 1 jó film, vannak olyan napok, amikor több jó film is van, ez általában hétvégén. Vannak jobb hetek, meg vannak olyanok amikor csak hetente 2-3 jó film van.
10/10
offtopic
cellasto 2012 márc. 25. - 23:27:35 10/10 Előzmény _Freddy_
(205/404)
szerintem ez nem igaz..én a legtöbbet a film pluszt és a filmmúzeumot nézem :)
bár nem vagyunk egyformák,ez tény :D