Téma: Ragadozók

5/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 05. - 14:58:50 5/10
(774/1054)
Örülök, hogy valamiben azért egyetértünk.
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 05. - 14:54:43
(773/1054)
Errõl jut eszembe, a trailer jobban lett megcsinálva mint a ez. Jobb volt végignézni, és ott még legalább úgy tûnt, hogy jó lesz a film. Inkább azt nézem.

Na jó erre nem kell reagálni mert csak úgy is felesleges szitkozódás jönne. :)
offtopic
ibacs 2010 okt. 05. - 12:37:34
(772/1054)
Igen, sajnos így van.Ezért kerülöm lehetõség szerint a trailereket.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 05. - 12:08:51
(771/1054)
Sajnos ez a tipikus esete, amikor a sztori alapját visszatartják az elsõ fordulópontig. Ugyanis benne KELL lennie a trailerben (különben senkit nem érdekelt volna egy újabb dzsungel predi parádé), viszont elméletileg meglepetést kellene okoznia.

Általában ezért tartom elhibázottnak - marketing szempontjából - a plotpoint1ig visszatartott alapszitut. Lásd Mátrix. Amikor elkezdtük nézni, már mindenki tudta, hogy ez egy virtuális valóság, és a meglepetés ereje egyáltalán nem érvényesült - mint ahogy itt sem. Pedig hogy odavert volna.

Ez igazából nem a film(ek) hibája, csak egyszerûen figyelmen kívül hagyják a marketinget, aminek egyszerûen muszáj közölniük az információt, ha figyelmet akarnak felkelteni.
ibacs 2010 okt. 05. - 11:23:01
(770/1054)
Na talán lassan visszatérnek a normális kritikák a topikba, mert ezeket már érdemes boncolgatni.Nekem esetlegesen, persze ez is nyögvenyelõs magyarázat, az jutott eszembe. hogy itt az éjszaka akkor van amikor egy bolygó bekúszik a nap és a "föld" közé, és így lehet egy helyben a bolygó.De erre nincs utalás a filmben, így hibának tûnik.
Az viszont egy nagy marhaság volt, hogy a promócióban le volt lõve, hogy nem a földön játszódik, mert akkor ütõs rész lett volna mikor meglátják a bolygókat, ez nagy hiba volt.
A másik ami nem tetszett ez persze jó pár filmre igaz, az a élõ helyszín Hawaii, mer borzasztóan lerágott csont, már úgy ismerem mint a tenyerem és így nem hiteles.Például a vízbeugrós résznél a vízesésnél azt vártam mikor bukkan fel az Oceanic 815-ös járat utasülése , vagy esetleg Hugó egy DHARMA csokit majszolva.Vagy a bambuszerdõs résznél mikor szalad el egy jegesmedve.
A Dzsungellel kapcsolatban kicsit hiányoltam a kicsit "idegenebb" növényzet darabjait, nem olyan szinten persze, mint az Avatarban de egy két egzotikus dolog jó lett volna.
5/10
Citromtorta 2010 okt. 05. - 10:16:22 5/10
(769/1054)
SPOILER lehet benne....

Ebben igazad van ez mekkora (WOW), na ez kemény. Mondjuk az is elég vicces, hogy ki kell menni bizony az erdõ szélére, hogy meglássák a hatalmas bolygókat, amik rózsaszínben pompáznak, amikor a fák között felnéztek az égre ott minden frankó volt? Engem mondjuk az is zavart, hogy nem álltak meg pihenni, nem láttam õket, se enni se inni...meglepõ, azt hittem, amikor rátalálnak arra a ejtõernyõvel letakart "valamire", hogy az valamiféle kaja lesz nekik ledobva... Szóval valahonnan elhozták õket, ahol étlen, szomjan voltak, aztán elkábították, elutaztatták kitudja mennyi ideig, majd ledobták...(vagy lehet h a sötét ûrhajó belsejében ettek vmit?...nemtom, me túl sötét volt)

Nem akarok nagyon genyó lenni, de aki látta a Pandorumot, az sztem tudja, hogy nagyjából azonos a sztori...
atro 2010 okt. 05. - 09:22:14
(768/1054)
Annak ellenére, hogy magyar vonatkozása van a filmnek, sajnos azt kell mondjam, hogy eléggé gyenge, egy közepest kaphat legfeljebb. A látvánnyal persze ezúttal sem volt gond, de a történet sajnos mint mostanában a legtöbb esetben szerintem eléggé gyenge. Azt hiszik a rendezõk és forgatókönyv írók, hogy a látványos számítógépes effektek mellett a cselekményre már nem is kell ügyet fordítani...

* SPOILER *
Pdl. Megjegyzi az egyik karakter, hogy amióta földet értek a bolygóra, még semmit sem mozdult a "nap" állása, ehhez képest vannak éjszakai jelenetek. (Most hirtelen ez jutott eszembe szombat óta, amikor láttam)
A befejezés meg egyenesen katasztrofális. Talán direkt hagyták félbe? De szerintem így eléggé gagyi lett...

Az biztos, hogy a legelsõ, A.S.-féle Ragadozó filmet nem szárnyalja túl egyik késõbbi változat sem!
5/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 05. - 00:04:00 5/10
(767/1054)
Más az, amikor egy LEGENDÁRÓL van szó. De már lecarom és amondó vagyok, nem nézek meg több új ragadozó és indiana filmet, mert nem méltó a legendájukhoz semmilyen remake, vagy folytatás. A Predátort lecarom, mivel nem annyira szívügyem, mint Indiana Jones...az azért még fáj.
5/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 04. - 23:34:35 5/10
(766/1054)
Az elmúlásról ja, csak nem kéne filmben megörökíteni.
5/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 04. - 23:22:49 5/10
(765/1054)
Nah kristálykoponyáknál épp azért akadtam ki annyira, mert Indi rajongó vagyok nekem igazi mélyzuhanás. Az ilyen filmeket bár ne gyártanák le. Rémes volt látni az elsõ rész fõhõsnõjét öregen dagadtan. Az ember nem így szeretné emlékezetében megõrizni...most ha az elsõ részt nézem is akaratlanul eszembe jut hogy vénasszonyként is ott totyog Indiana Jones mellett...NONSZENSZ:(((((((((
offtopic
ibacs 2010 okt. 04. - 23:04:19
(764/1054)
Ha lesz olyan gomb, hogy Roland Katarn elrejtése ,akkor benyomom ne félj, de addig kénytelen vagyok olvasni õket:)
Nem engem csesztek át a trailerben hanem téged, úgyhogy magadnak gratulálj.Csak azért gondoltam, hogy vágod, mert ekkora predator szakértõ/rajongó vagy.
Egyébként a vicc tényleg csak annyi, hogy más topikban azt kéred számon ,amire itt nagy ívben teszel.
Tényleg nem életcélom téged figyelgetni, de sajna az Indiana Jones topikban is összefutottunk, ahol szintén olyanokat mondasz, hogy aki Indy rajongó az nem adhat arra a filmre 1 pontot még ha szar akkor sem.Ez is tök ellentmondás , hogy te mint pred I rajongó itt tûzzel-vassal üldözöl mindenkit aki egy jó szót szól a filmre.

Itt tényleg csak az a gáz, hogy semmi normális kritika nincs a filmhez csak a fikázás azon hogy milyen vastag a bicepsze a csávónak.
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 04. - 21:17:49
(763/1054)
Ja, még annyit, hogy egy trailer, egy elõzetes azért van, hogy eldöntsem, tetszeni fog a film. Tudom, hogy ezekben nem lehet megbízni, de akkor se rakjanak bele olyat ami átbaszás.

Ja, hogy nekem egybõl vágnom kellett volna, hogy jé bazzeg tényleg ez csak átbaszás hahahaha de jó hogy ilyen hülyének néznek....

Ja mert neked ilyen természetes, hogy mindenki átcsesz? akkor grat..... :)
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 04. - 21:16:03
(762/1054)
Úgy volt, hogy nem írok ide, de ezt nem hagyhatom szó nélkûl mert most nincs igazad.
Már bocsi de nem írtam semmi felháborítót a Pancser Policehoz. Csak azt írtam le, hogy miért nem írják le a teljes véleményüket. Ha ez neked felháborító akkor grat. Ja és jó tudni, hogy annyira ráérsz, hogy az én hozzászólásaimat olvasod... :)
ibacs 2010 okt. 04. - 20:24:17
(761/1054)
És akkor mindenki nézzen át a Pancser police film topikjába
és nézze meg hogy ez a Roland gyerek, hogy panaszkodik, amikor indoklás nélkül sz*rozzák a neki tetszõ filmet.

Ja az a átb*szás a trailerben marha jó volt, nagy ötlet persze tudható volt hogy kamu, hiszen nem járnak a predik ekkora falkában vadászni.De azt hittem ezt vágod?
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 04. - 20:08:02
(760/1054)
Ugyan már akkor ennyi erõvel minden filmre ráhúzható, hogy nem reális. De most nem értem, hogy ez hogy jön ide, én nem a valósághûségét szidtam, hiszen csak egy film.
Csak, hogy a Vasember sokkal látványosabb, nézz csak rá a páncéljára, és Robert Downey Jr. azért ezerszer jobb mint Adrien Brody....

Igazatok van csak szidtam a ezt a valamit. 1. nem voltam egyedûl...
2. ez nem érdemel meg egy normális kritikát.

Ennyi, nem érdekel mit írtok én nem növelem tovább ennek az ipari hulladéknak a hozzászólásait. Akiknek meg ennyire tetszik azoknak ajánlom, hogy jöjjenek össze egyszer és nézzék meg eme hihetetlenül shit alkotásnak minden egyes percét, és remélem, hogy egyszer majd megfekszi a gyomrotokat.

Jaj de még egy utolsó kérdés. Ha annyira jó a film és szerintetek a nézõknek csinálták. Akkor vajon mit szóltok ahhoz az átbaszáshoz amit a készítõk csináltak a trailerrel. Bele rakták azt a jelenetet amikor a fõszereplõ Adrien vézna Brody-n egy csomó plazma ágyú lézeres célzója jelent meg. De persze a filmben nem volt benne. Vagyis csak kibaszott nagy mozicsalogató nézõ átbaszó jelenet volt. Ennyit a filmrõl és készítõirõl.....
offtopic
ibacs 2010 okt. 04. - 17:15:50
(759/1054)
Hát ja megnéztem, be is teszem hátha elfelejtetted:)

"Csak nézzetek rá, úgy néz ki mint valami anorexiás. Tök vékony, sztem egy kisebb fuvallat el fújná és akkor õ az egyik aki túléli? Õ lett volna az utolsó akire gondoltam volna ez ügyben. Csoda, hogy a puskát elbírta vinni"

Itt van még pár szösszenet az elsõ kommented tájékáról:

"Az egy dolog, hogy valakinek tetszik, valakinek meg nem, de sztem eléggé egyértelmû, hogy ez a film akkor is shit!!!"

"A sztori még jó is lenne talán, de a kivitelezés mindenképpen sz*r!!!"

Szóval ez messze van a kritikától, ezt pusztán fikázásnak hívják és sajnos az utóbbi 2-300 hozzászólás kb. ezt a szintet tartja



Részemrõl én is lezártam a témát, ha nekem szánsz továbbiakat ott a privi.
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 04. - 16:53:18
(758/1054)
Miért mit kellett, volna írnom. Nézd meg az itteni legelsõ kommentemet. Ott normálisan leírtam, hogy mi nem tettszik a filmben. Az utáni kommentek már csak válaszok a sok baromságra, ennyi kész lezárva.... :)
offtopic
ibacs 2010 okt. 04. - 16:46:32
(757/1054)
Nem amiatt:)) Hanem amit itt írogattál normális kritika néven.A Mag már csak hab volt a tortán.
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 04. - 16:34:55
(756/1054)
Köszönöm szépen, hogy csupán egyetlen szavazatom alapján lenézel és nem tartasz egy olyan embernek aki egy normális kritikát le tud írni....
offtopic
ibacs 2010 okt. 04. - 16:31:16
(755/1054)
A kritikák között szívesen válogatok, mert szerencsére vannak itt értékelhetõ kritikák, és kritikusok.Az a lényeg, hogy az ember megtudja kiére lehet adni és kiére nem.De ez itt hamar kiderül:)