Téma: Ragyogás

gerhajdu 2009 febr. 07. - 19:53:51
(124/504)
Most ez a kerettörténet valami elképesztõ módon felcsigázta az érdeklõdésemet, de annyira, amit utoljára csak a Karácsonyi lidércnyomásnál éreztem. Teljesen más film, de most úgy érzem, Tim Burton és Kubrick hasonlóak valamiben- egy ilyen ütõs alapötlettel tudni kell bánni. Ezt a filmet meg nyilván nem hiába dicsérik. Most már biztos, hogy megnézem.
10/10
baymotor 2009 febr. 07. - 19:20:02 10/10
(123/504)
Kedvenc filmem!!Hihetetlen,aki igazi feszültségre vágyik,ne hagyja ki.Nicholsson garancia a jó filmre,de amit itt alakít,az hihetetlen.A legjobb Thriller-Horror
8/10
Jagdglück 2009 febr. 07. - 17:18:03 8/10
(122/504)
Csak az újított változatot láttam olyan 13 éves korom körül, akkor para volt nagyon:D kiváncsi vagyok milyen az eredeti.
Alternat 2009 febr. 07. - 17:14:14
(121/504)
Szerintem ez az eredeti film és a másik Ragyogás lesz ennek a feldolgozása, nem? ( már csak 17 év különbségbõl is kiindulva :-) ) A másik, amit be is linkeltél, szerintem a közelébe sincs ennek.

Jack Nicholson-nál tökéletesebb szereplõt erre a karakterre nem találhattak volna. Bámulatos színész.
Alfonz1 2009 febr. 07. - 16:27:50
(120/504)
Alfonz1 2009 febr. 07. - 16:23:48
(119/504)
Nagyon jó film, nálam az elsõ ötben benne van. Amúgy ez egy feldolgozás létezik egy másik Ragyogás film is.
10/10
georgia57 2009 febr. 07. - 16:21:23 10/10
(118/504)
jó a film is de a könyv olyan hogy nem igazán lehet azt a hatást elérni filmen,az emberi fantázia riasztóbb mint a képi
BonFire 2009 febr. 07. - 16:00:52
(117/504)
Na, hála a jóistennek, hogy végre méltóztatnak valami értelmes dolgot is leadni. Habár ez a fél tizenkettes kezdés nem valami nézõbarát, de annyi baj legyen.

Még nem volt szerencsém a filmhez, s a könyvet is legalább 20 éve olvastam, úgyhogy hál'istennek nem emlékszek már annyira rá, hogy össze tudjam hasonlítani a kettõt. Mindenesetre Stanley Kubrick meg Jack Nicholson neve fémjelez.
10/10
antika4 2009 febr. 07. - 15:41:15 10/10
(116/504)
Könyvben százszor jobb. És, hogy õszinte legyek ez a film eléggé nem tükrözi a könyvet. Egyépként... legalább is a könyvben én jobban féltem az apukától, mint a szellemektõl. Bár a szellemek nem is olyan gonoszak.
asanisimasa 2009 febr. 07. - 15:22:17 Előzmény kozmamonika
(115/504)
Óva intettél a „Ragyogás” c. filmtõl, mely természetesen szíved joga. Azt azonban, hogy miért volt ennyire gyenge ez a film nem árultad el, pedig nagyon érdekelt volna...
10/10
Gabriella54 2009 febr. 07. - 15:09:10 10/10 Előzmény Cosette11
(114/504)
Próbáld ki - szerintem az elsõ 30 perc után látni fogod, hogy hatalmas film! És lehet, hogy ezentúl csak égve hagyott lámpánál tudsz majd aludni :)
perry 2009 febr. 07. - 14:08:37 Előzmény lilula
(113/504)
Igazából a kisfiún és Nicholsonon nyugszik a film.
Mindketten elemi erõvel játszanak, ez pedig ritka a horror filmek körében.
Mindkettõjük játéka annyira hiteles, hogy a félelem igazi forrásává válnak az alakítások.
A mozi az a fajta horror amikor jelen is van és nincs a félelem okozója, ezt hívjuk a tárgyak "bosszújának".
Nincsen jelen ember, csak a ház generál misztikus lényeket, szellemeket.
Ez az ami félelmetes...
Képzeld el ezt egy nyikorgó, kotyogó vízvezetékû,
falfúrós panelben és már mindjárt nem olyan félelmetes...
10/10
lilula 2009 febr. 07. - 13:45:24 10/10
(112/504)
Sziasztok!Én nem igazán szeretem a horrorokat,mikor 11 évesen láttam a Kört attól is teljesen kibuktam. :D Szóval szerintetek nem olyan durva,vagy inkább ne nézzem meg?
Cosette11 2009 febr. 07. - 12:54:10
(111/504)
Köszi!:) Az az igazság,hogy az én ízlésem filmek terén elég "kényes",vagy nem is tudom hogy mondjam...Kevés filmre mondom azt,hogy JÓ (az én saját egyéni ízlésem,meglátásom szerint!)Szóval lehet,hogy teljesen igazad van és engem sem fog elkápráztatni úgymond:)
Érdekes,hogy mégis inkább pozitív véleményeket+hozzászólásokat olvastam a filmmel kapcsban,bár ez olyan szempontból nem jelent semmit,hogy sok film amit mások lehúznak nekem bejön,de ez fordítva is igaz...!
Ha megnézem ígérem véleményt nyílvánítok!:)
kozmamonika 2009 febr. 07. - 12:19:43
(110/504)
Ha gondolod és fenn bírsz maradni, tedd azt. Ám én lebeszélnélek róla, puszta jóindulatból. Igen, A remény rabjai nálam a legjobb 10 filmben biztos benne van, a Tortúra sem rossz. Jack Nicolsont is nagyon kedvelem, sok filmje megvan. Ám a Ragyogástól óva intelek. Egyik évben szintén adták és megnéztem. Hát ilyen gyönge alkotást rég láttam. Pedig én vevõ vagyok a thrillerre, a drámára, de ez már sok volt egy kicsit. Illetve nem sok, hanem kevés. Ennél bármi jobb idõtöltés lehet. Na mindegy, ha mégis megnézed, utána kíváncsi vagyok a Te véleményedre is. Majd írd meg. Szép estét!
Cosette11 2009 febr. 07. - 12:11:19
(109/504)
Még nem láttam,de pár "King-féle" film,mint a Remény rabjai,a Tortúra vagy a Dolores Claiborne nagyon tetszettek,hát erre is kíváncsi vagyok.Este tutira megnézem!
10/10
Gabriella54 2009 febr. 07. - 12:08:32 10/10
(108/504)
Bocs, Atlantisz gyermekei :)
Kifejezetten mozifilmekre gondoltam! Sõt, ha meg tudod szerezni a Holtsáv filmváltozatát (NEM a sorozatot!), az is egészen kiváló, Christopher Walken-nel és Martin Sheen-nel!
Ha már tv-sorozat, akkor a Kingdom Hospital :) Tudom, hogy ott "csak" mint társszerzõ mûködött közre, de hatalmas volt - és nem nyúzták, mint a rétestésztát!!!
norton15 2009 febr. 07. - 12:06:57
(107/504)
Fúj, na az borzasztó lett, és nem a "félelmetességére" gondolok. Nem is láttam soha a tv-ben, dvd-n kaptam kölcsön, kíváncsi voltam, hogy milyen.:S Nem értem, hogy King azzal hogy lehetett megelégedve.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 12:00:38 9/10
(106/504)
Ü. Bocsesz, az Atlantiszt nem is ismerem, vagy nem emléxem....
9/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 11:59:49 9/10
(105/504)
Az Állj mellém, az Eminens, utána ezek. Igen.