Téma: Rain

Maryu 2014 júl. 22. - 17:37:41 Előzmény eonni
(251/3251)
Olyan aranyosan bolondozik benne.
eonni 2014 júl. 21. - 20:55:12
(250/3251)
Ha már nindzsák, akkor egy kis kung fu Bi Rain-tõl! :-))

https://www.youtube.com/watch?v=ndcFUOxJdBc&index=6&list=RDlGYekYnavDM
Maryu 2014 júl. 21. - 19:18:47
(249/3251)
Sajnos a magyar szinkronhangja nem jó. A Speed Racer-ben is borzasztó volt.
Maryu 2014 júl. 21. - 18:57:07
(248/3251)
Megértelek, tényleg sokkoló ez a sok vér. 1-2 nindzsás filmet láttam eddig én is és nem szeretem õket. Mindegyik folyik a vértõl és kegyetlenséggel van teli. Gondolom azért, mert a nindzsáknak ilyen a hírük, hogy kegyetlen gyilkosok voltak és sokan éppen ezért szeretik nézni ezeket a filmeket.
Sajnos Hollywoodba nehéz egy ázsiai színésznek betörni. Legtöbbször kung-fus szerepet vagy az ázsiai rossz fiú szerepét osztják rájuk. Bi sem nagyon válogathatott, így is a maximumot érte el, mert jó nevû rendezõk (Mátrix) jegyzik a Ninja Assasint. Valami hiányzott a filmbõl az átütõ sikerhez. Talán a sztorija nem volt elég érdekes, de egy biztos Be-n nem múlott, õ tökéletes nindzsa volt.
eonni 2014 júl. 21. - 11:39:25
(247/3251)
Az este végignéztem a Ninja Assassint. Nem vagyok elragadtatva tõle. Nem azért, mert akciófilm, azzal nincs bajom! De...a tonnányi mûvér, és a drasztikus jelenetek nekem nem hiányoztak a történethez. Vannak borzalmas dolgok a világban, amikrõl mi nem is tudunk...de, ez a film számomra nagyon erõltetett jelenetekkel volt tele...kimondottan arra játszottak, hogy borzolják a kedélyeket. Ráadásul a két amerikai fõszereplõ játéka is erõltetettnek tûnt számomra (talán már elszoktam tõle?). Hogyha nincs Rain, nem nézem tovább. Szinkronosan néztem, és felállt a szõr a hátamon Rain hozzá nem illõ magyar hangjától, ami nagyon sokat rontott a karakterén. Próbáltam elvonatkoztatni tõle, de...attól, hogy valaki egy titokzatosabb figurát alakít, miért kell élettelenre venni a hangját. Rögtön meg is bántam, hogy nem felirattal nézem! :-( Ráadásul annyira ázsiaira vetették vele a figurát (ami nem baj, hisz ázsiai), annyira idegen volt a számomra, hogy talán ha kétszer feledkeztem rá egy szemvillantására, vagy egy félmosolyára, hogy TÉNYLEG Õ az!!! :-)) De ez megint csak nem baj, mert azt jelenti, hogy remekül megfelelt a feladatra. Az Õ munkáját elismerem, mert tudom, hogy rengeteg energiája fekszik benne...bizonyítani akart, és sikerült is neki a nagy Amerikában. Elképesztõ miket vitt véghez a harci jelenetekben, megérdemelten díjat is kapott érte, maximálisan teljesített...de a film úgy egészbe véve nem tetszett, bár ezt vártam tõle!
eonni 2014 júl. 20. - 17:13:49
(246/3251)
ÓÓÓÓ!Köszönöm!

Tegnap néztem a Rain Effect 5. részét. Azt hittem, hogy az Effectek legmeghatóbb részeit láthatom, amikor Szingapurban szinte önfeled gyermeki mosollyal ráfeledkezett az Óév búcsúztató tüzijátékra, aztán elsõként az Újévben felhívta az édesapját. Vagy amikor az album megjelenése után nem tudott szabadulni az édesanyja sírjától...Erre, ma délután végigbõgtem vele a Rain Effect 6. részének ominózus jelneteit! Már a diagrammal is teljesen lenyûgözött, amilyen õszintén beszélt az életérõl...Nekem soha nem jutott eszembe diagrammot készíteni a sajátomról!
Elképesztõ egyéniség!
Minden egyes leírt szavadból ez köszönt vissza...
Maryu 2014 júl. 20. - 16:58:23
(245/3251)
Amióta katona volt megváltozott a sajtó hozzáállása Rainhez. Azelõtt leginkább pozitív cikkek jelentek meg róla. Ilyeneket írtak, hogy õ Korea elsõ számú exportcikke. Mr. Perfect. Õ mindig igyekezett is a képnek megfelelni. Jó példával elõjárni....de az is lehet, hogy nem kellett túlságosan igyekeznie, mert alapjában véve ilyen.
http://otakusound.blog.hu/2009/06/25/rain_10
Katonaság alatt változott meg valami. Bi ezt jól érezte elõre, hogy nem kellene a szórakoztató egységhez kerülnie. Kérte, bevonuláskor az õ nevét is tegyék be a többi újonc neve közé és sorsolják ki, hogy hová kerül. Rendes kiskatonaként akart szolgálni. Így került az egyik legkeményebb egységhez, a határhoz. Állítólag elég spártai körülmények közé. Nagyon jól teljesített az alapkiképzésen és a harcmûvész tudása miatt, az egységénél segített a többiek kiképzésében is. Majd pár hónap múlva Lee Jun Gi leszerelt és a szórakoztató egységnek szükségük volt egy nagy névre. Egyszerûen áthelyezték a szórakoztatókhoz. Állítólag õt nem kérdezte senki.
Errõl az egységrõl már addig is ment a vita, hogy az ott szolgáló kiskatonák több elõnyt élveznek, mint egy normál kiskatona. Gondolom Bi ezért szeretett volna kívül maradni ezen, mert nagyon jól tudta, hogy egyesek ki fogják ezt használni ellene.
Nagyon sok az ügynökség és a feltörekvõ fiatal tehetség, ezeknek érdeke, hogy Bi eltûnjön egy kicsit a színrõl. Ezért aztán gondoskodnak róla, hogy valami negatívum mindig legyen róla az oldalakon.
Nem véletlenül nem lép fel otthon. Nem csinált még koncertet otthon a leszerelés óta. Csak a rajongói találkozót.
Maryu 2014 júl. 20. - 16:20:19
(244/3251)
Tényleg gyors volt.
eonni 2014 júl. 20. - 14:54:17
(243/3251)
Ez pedig az Cloud USA-n találtam, aranyos 화이팅 (hwaiting) üzenet...:-))

"We're not going to address the tax evasion question when it comes to #RAIN & #JangGeunSuk. Time's too precious to spend it on bullsh!!. Rain, 화이팅 ! ^@@^"

Úgy nagyjából ezt jelenti...

"Nem fogunk foglalkozni az adócsalás kérdésével Rain & JangGeunSuk. Az idõ túl értékes ahhoz, hogy .... (hülyeségekkel) töltsük!. Rain, 화이팅! ^ @ @ ^"
eonni 2014 júl. 20. - 14:40:39
(242/3251)
Tegnap még kerestem, ma már itt a válasz rá! :-)) A Facebookon jött velem szembe...
...köszönöm Cloud Hungary, nagyon hálás vagyok érte!

"A Rain Effect eddig lefordított három részét itt láthatjátok, most már az elsõ rész feliratai is olvashatóbbak Viszont siessetek a megnézésével, mert a youtube-on már nem elérhetõ az elsõ rész, ezért nem is lehet az ottani csatornánkon megosztani. A további részek fordításához arra várok, hogy hátha hozzá tudok jutni a hivatalos angol felirathoz, mert a most rendelkezésre álló rajongói fordítás nagyon lerövidítettnek tûnik, ami Rain mondandóinak esetében elég fájdalmas. De így is nagyon hálásak vagyunk a készítõjének, hiszen hatalmas munka egy-egy ilyen fordítás elkészítése."

https://www.dailymotion.com/playlist/x3al5t_NotASingleDay_rain-effect-tv-portre-sorozat/1#video=x21sjtf
eonni 2014 júl. 19. - 20:46:17
(241/3251)
Köszönöm! Megnyugodtam, hogy nem ügyetlenkedtem el a keresést! Egy kicsit furcsa volt, hogy pont a közepérõl hiányzik...Marad az angol feliratos.

Milyen aranyosan mondta a videóban a rajongóinak, hogy "szeretlek titetek, tényleg szeretlek benneteket"!
Szerintem ez minden ajándéknál többet ért nekik! :-))
Maryu 2014 júl. 19. - 20:21:58
(240/3251)
Sajnos én sem találtam. Úgy látom, hogy 3,4,5-höz nincs még magyar felirat. A Cloud Hungary csinálja (köszönet neki), viszont a nagy keresgélésben ezt találtam, most rakták fel. Télen beteg volt és azért mondja, hogy nincs valami jó passzban.
http://youtu.be/VQY8E38w_1o
Maryu 2014 júl. 19. - 19:37:58
(239/3251)
Nézik a mangát?
Maryu 2014 júl. 19. - 19:35:58
(238/3251)
A Fighter in The Wind egy japán manga alapján készült, Mas Oyama harcmûvészról, a Kyokushinkai Karate legendás alapítójáról.
eonni 2014 júl. 19. - 18:20:31
(237/3251)
Szia Maryu! Lehetséges, hogy a Rain effect 3-4-5 része nincs lefordítva? Csak az 1-2-6-t találtam meg magyar felirattal. Tegnap a hármast az angolos verzióval néztem!
Vagy csak én vagyok ügyetlen! :-)))
Maryu 2014 júl. 19. - 18:16:09
(236/3251)
Rain 2002-tõl kemény karatés képzésen vett részt japán hegyekben. 22 kilométereket futottak a nagy hidegben.
Maryu 2014 júl. 19. - 18:00:05
(235/3251)
2003-ban Rain elsõ filmszerepe a Fighter a Wind-ben lett volna, de lemondta mert a második albuma felvételeivel ütközött volna.
Maryu 2014 júl. 18. - 22:45:38
(234/3251)
Én is megnéztem már párszor a Rain Effect 6 részét. Sok apró kis részlet, ami közelebb hozza hozzánk Bit. Hogy csak az elejérõl beszéljek, tündéri ahogy a nagyobbik kutyát igyekszik rávenni, hogy azt tegye, amit kér tõle. Reménytelen....a kisebbiket szaglássza....és nem tudja merre nyílik a hûtõszekrénye ajtaja. Igaz, hogy nem sok kaja volt benne, mert nem talált magának semmi ennivalót. A barátját kérte meg, hogy hozzon valamit.
Ezen azért elgondolkodtam, lehet, hogy keveset tartózkodik a házában. Állítólag arrafelé vett a papájának és húgának is egy lakot és sokszor ott lakhat õ is. A papája, amikor bevonult írt pár levelet a Twitterre. Abból kiderült, hogy a bevonulás reggelén ott volt és az emeletrõl a szobájából jött le reggel. Átadta a tárcáját a papájának, gondolom ilyesmit nem lehet bevinni. A papa ezt olyan szívbemarkolóan írta le....
Maryu 2014 júl. 18. - 22:28:27
(233/3251)
Igen, most szavaztam és láttam, hogy már õ az elsõ, egy kicsivel, de akkor is elsõ és jó lenne ha így maradna! Annyi jóindulat és szeretet van ebben az emberben, hogy ezt a kicsit (tudom, hogy ez nem túl nagy dolog egy listán elsõnek lenni, mert rengeteg másik is van, de hátha örömet okoz neki) megtehetjük érte. 26-án 17 óráig tart a verseny elsõ fordulója. Fighting!
eonni 2014 júl. 18. - 21:38:18 Előzmény Maryu
(232/3251)
Olyan keveset tudok Róla, jó hogy Te színesíted ezt a palettát! :-)
Az Rain effecteket nézem esténként. Jó rácsodálkozni a magánember Bi-re. Lead egy hatalmas, forró hangulatú teltházas, tökéletes kivitelezésû koncertet, aztán hazamegy kutya ka.it takarítani, és nem tudja bekapcsolni a TV-t. :-)) Aztán elrepül Amerikába filmet forgatni Bruce Willis-el, ahol a kötelezõ orvosi vizsglat alatt úgy viselkedik, mint egy kisfiú, aki retteg a fehér köpenytõl, aztán este felhívja a húgát, hogy mire hazaér takarítson ki, és ne mászkáljon este egyedül.
Imádom érte...!