6/10
nihilke 2008 febr. 17. - 23:14:03 6/10
(4/4)
persze, végülis igen:)...mondjuk én abból indultam ki,hogy csak egy rövid sétára indul az ember a környéken, akkor sztem nem készül fel arra, hogy akár el is tévedhet és a pár órás kirándulás pár napos vagy pár hetes is lehet. És ha így járt, akkor ez a sorozat nem sokat segít, de ha direkt több napra megy és fel van készülve, akkor más a helyzet:)
simca 2008 febr. 17. - 21:54:33 Előzmény nihilke
(3/4)
Tehát megtudhattad, hogy mit fontos magaddal vinni, ha ilyen tájakra merészkedsz. Akkor mégse volt haszontalan.
6/10
nihilke 2008 febr. 11. - 14:51:33 6/10
(2/4)
Vannak ennél sokkal jobb ilyen jellegû mûsorok is. Van benne néhány hasznos ötlet, de összességében szerintem pont a lényeg nem derül ki belõle. Ha ettõl eltekintük, egész jó:) De a mûsor alapján szerintem nem igazán lehet túlélni a hasonló helyzeteket, ha csak nem vagy felkészültebb az átlagnál, pl. a felszerelésed terén.

***spoiler***:)

Volt az a rész, amikor egy család (apa, 1 fiú és 2 lány) hajótörést szenvedett, és vmi kis házhoz kellett eljutniuk, de a csónak, amivel el tudtak volna menni, csak 2 embert bírt el. A 2 lányt otthagyták vmi szigeten, azt hiszem 3 hétre. Azután visszamentek értük, és kiderült, hogy túlélték. De vajon hogyan? Abból semmit nem mutattot a mûsor. A kövi jelenet meg az volt, hogy Ray Mears a kis szigeten épp halat sütöget és osztja az észt: igaz, hogy most süt a nap és szép az idõ, õk viszont télen, hidegben jártak erre, de mégis túlélték. Az arizóniai sivatagos rész meg kb. arról szólt, hogy túlélheted, ha van nálad egy vastag kesztyû, amivel a kaktuszokat is tudod markolászni, van egy több méter hosszú gumicsöved, egy hatalmas fóliád és esetleg még egy fém edényed is. Szerintem, aki mondjuk séta közben tévedt el, annál ilyenek nincsenek. Akkor mégis mit tegyen?
10/10
Silvellie 2008 febr. 11. - 01:24:30 10/10
(1/4)
Ezt a filmet annak is érdemes megnézni, aki még nem volt veszély helyzetben soha, de esetleg(bár Isten õrizz') még lehet...........