Téma: [Rec]

IntiR 2009 febr. 08. - 17:31:35
(79/179)
Sokaknak maga a mûfaj kizáró ok,hogy megnézze.Elõzõleg ismerhettük az Ideglelést,ami ilyen stílusban készült.Illetve ott van Cloverfield is.Az már más tészta,hogy az Ideglelés a világ egyik legjobb költség-bevétel arányú film lett,míg a Cloverfield megbukott.Ha röviden szeretnék nyilatkozni a filmrõl,akkor annyit mondanék,hogy besz@artam,kikészültem.Nagyon egy mocsok film.ÉS annyira de annyira élethû,köszönhetõen a stílusának.Tehát én 20 évet öregedtem és megálltam a szellemi fejlõdésben is ezalatt az 1 óra 20 perc alatt.Ajánlani tudom. 9/10
10/10
nessboth 2009 febr. 05. - 17:17:43 10/10
(78/179)
Igazából nem tudom, hogy ki unta végig a filmet, de bevallom ismerem az ilyen málészájúakat, akik alapból nem szeretik ezt a stílust, és nem is érdekli õket, mert szerintük csak a Keresztapa, Schindler listája és a Ponyvaregény film (tény, hogy zseniálisak), az összes többi idióta baromság....
Bevallom nagyon horrorfreak vagyok, és rengeteg horrort láttam már, és régen nem találkoztam ilyen kaotikus és rémisztõ filmmel. Akik tényleg szívrohamok sorozatát szeretnék átélni, azoknak bátran ajánlom.
10/10
bourne 2009 febr. 04. - 17:49:11 10/10
(77/179)
ja és a legjobb a filmben, ahogy kiejtik a kislány nevét : Henifer :))))

egyszer az jutott eszembe, hogy valszeg emiatt lett Jennifer Lopezbõl J.Lo ... mert ahogy a spanyolok kimondják a Jennifert, attól a kés megfordul az ember szívében :)))
10/10
bourne 2009 febr. 04. - 17:46:06 10/10
(76/179)
végre nekem is szerencsém volt a filmhez ... nincs mit kertelni ... én totális magam alá piszkítottam ...

az utolsó 1o perc amikor bent vannak a lakásban ... jesszus ég ... még most is a hideg ráz ... és frankón Pablo felvett mindent tényleg ...
nagyon durva ... nagyon jó ...
n.szandy 2009 jan. 31. - 18:36:07
(75/179)
Sziasztok!
Én ma néztem meg a filmet, miután haverom nemrégiben látta a mozikban, és mesélt belõle részleteket. Nem bántam meg, h megnéztem. Bár nem mondanám egy nagyon ijesztõs horrornak, kb. 2 alkalommal ugrottam egy kicsit (hozzáteszem sötétben és egyedül néztem gépen), de ettõl függetlenül jó kis film.
-spoiler-
Végén mikor benyomták a csaj állandó szövegét ("Pablo vegyél mindent"), azon jót röhögtem. XD Megtette...felvett MINDENT! xDDD
Monkóka 2009 jan. 30. - 20:24:49
(74/179)
*spoiler*
a végén mindenki meghal? Vagy mi az a beszélgetés azután, hogy a csajt is elkapta?
verdeleth 2009 jan. 29. - 11:47:38 Előzmény ricsi75
(73/179)
nagyjából egy idõben készültek, a Rec 2007 végén a Cloverfield 2008 elején jött ki A Cloverfield azért más, mert abban a mûfajban eredeti volt, gyilokhorrorból viszont sok ilyen van
ricsi75 2009 jan. 28. - 23:25:18 Előzmény verdeleth
(72/179)
Azért azt tegyük gyorsan hozzá, hogy ez a film elõbb készült (2007), mint a Cloverfield (2008).
verdeleth 2009 jan. 24. - 17:23:57 Előzmény Sammie
(71/179)
azért 5 vágásnál több van benne
Egyébként jó film, bár az ötlet már nem túl eredeti (Ideglelés, Cloverfield), és sok a sablon is, de az ember izgul rajta, és nem röhög, mint a legtöbb mai horrorfilmen Szerencsére nem is húzták sokáig, ennyi játékidõ pont jó volt Erõs 7-es
10/10
Sammie 2009 jan. 18. - 17:06:40 10/10
(70/179)
Nagyon nagyon jó film volt. Ehez foghatót életemben nem láttam.
Olvasgattam a kommenteket és nagyon meglepõdök azon hogy ennyien húzzák...
Valaki azt írta hogy szarok a szinészek. Hát de akkor nézzük már meg meg azt is hogy leszámítva a film legelejét összesen kb 5 vágás van. Van hogy 30 percig játszanak vágás nélkül. Amúgy meg marha jók a szinészek.
És az operatõr is...:)
offtopic
Grishnak 2009 jan. 11. - 12:00:51 Előzmény Mahurian
(69/179)
Megnéztem az Eden lake-t szerintem ez egyértelmû horror, mert a brutalitáson a sokkoló képeken van a hangsúly. De azért érdekelne hogy szerinted ez miért thriller. Am tényleg nem rossz film, kicsit abszurd a történet (de realitást nyert számomra az alapján, hogy valahol itt Magyarországon a diákok összeverték a haverjukat egy vascsõvel mert nem volt jó fej)
offtopic
Grishnak 2009 jan. 10. - 02:17:52
(68/179)
Jah és még vmi.. a "The outpost" c. film (bár ez a II. vh.s német témakör miatt tetszett- félreértés ne essék a náci ideológia nem kenyerem, de sok más téren mutattak fel érdekes dolgokat, mint az interkontinentális rakéta, nagy kezdõsebességû harckocsilövegek, távirányítású bombák...)
És a "Doomsday" ami post-apokaliptikus, extra erõszakos, fordulatokban gazdag... egyszóval élvezhetõ többször is.
Grishnak 2009 jan. 10. - 02:10:48
(67/179)
Hát a mirrorst talán meg lehet nézni, az sem túl jó de a legjobb amit mostanság láttam. Meg hát nekem van ez a perverzióm, hogy szeretem a b filmeket is, azt tudok párat ajánlani (Feast, Slither, Splinter, Rotweiler-A halálkutya, Mezsgye(Pulse) 2-3, Amitiville horror, ezek közül ami kifejezetten vicces meg gusztustalan body-snatcheres is az a Slither; én megnéztem barátnõmmel tudtunk rajta nevetni is meg volt 1-2 horrorisztikus jelenet is, de inkább nevetni)

Ja és a Passengers c. filmet ajánlanám, attól nem ijedsz meg de nagyon tudnak a feszültséggel játszani a filmben. Viszont annyira nihil, hogy csak másnaposan nézhetõ sztem.
10/10
Mahurian 2009 jan. 10. - 02:01:12 10/10
(66/179)
Én is úgy értettem ám, hogy ha maaaajd megnézted, írjál. :) Nah, megyek is, ne offoljuk tele szegény topicot. És amúgy ha neked van valami filmötleted, szívesen várom. Pont ma próbáltunk barátnõmmel horror-estet tartani, de film hiányában nem igazán jött össze, a már említett Eden Lake-en kívül nem volt más. (olvasgattam róla, és vannak, akik szerint horror. Ha az, akkor végleg elvesztettem a fonalat, mi micsoda. :D)
Grishnak 2009 jan. 10. - 01:55:51
(65/179)
Bocs az elírásért, már késõ van. Az Eden Laket nem néztem még meg, csak a szükséges lépéseket tettem meg, hogy a filmet meg tudjam nézni. Illegálisan letölteni csúnya dolog, természetesen semmi ilyesmirõl sincs szó :)
A Hírnõk c. filmet meg már láttam, az nem rossz, de különösen jónak sem tartom. Mihelyst megnéztem az Eden Laket természetesen megírom a véleményem.
10/10
offtopic
Mahurian 2009 jan. 10. - 01:51:05 10/10
(64/179)
Jó lesz az Mahuriannak is, nem kell rögtön bezöldülni. :P Nem, hálistennek az ilyenek kimaradtak az életembõl mostanság. :D Ha megnézted a filmet, írd már meg, hogy tetszett! Én még nem tudom hova tenni, érdekel mások véleménye. Van még egy film, a Hírnök, abba még csak belenéztem, de horrormán barátnõm, aki soha nem fél ilyen filmeken, ettõl megijedt! XD Szóval ajánlom azt is, amennyit én láttam belõle, az alapján nem rossz.
Grishnak 2009 jan. 10. - 01:44:28
(63/179)
Marihuan köszi a tippet, a tettek mezejére is léptem; esetleg vmi post-apokaliptikus horrort mostanság láttál?
Grishnak 2009 jan. 10. - 01:42:27
(62/179)
SPOILER
A "kislány" úgy tudott éveken át a szobában "élni" hogy õ ugye szegény 1 zombi és tudniillik azok halottak. Úgy értelmeztem h a férfi azt hitte, megszállta a lányt az ördög és megpróbálta kiûzi belõle, de nem járt sikerrel, így otthagyta, a lakbért pedig jóelõre kifizette. Azóta a bácsi meghalt v vmi, a zombilány pedig a szobában volt egyhangóságából csak a beérkezõ friss hús mozdította ki, meg az hogy a kis ketrecét kinyitották.
10/10
Mahurian 2009 jan. 10. - 01:36:53 10/10
(61/179)
Én már eléggé elvesztem a mi a horror, mi a thriller, stb. dolgokban, de ha még nem láttad, nézd meg az Eden Lake-et. Nem horror, az tény, de elég brutális. Ma sikerült megnézni, mondhatni sokkolt.
Grishnak 2009 jan. 10. - 01:34:05
(60/179)
am. vmi jó horrort ajánlhatna nekem vki...