Téma: Reggeli gyors

Ferkó1943 2015 júl. 21. - 15:19:14
(2580/20900)
Igyekezz, mert hosszú az átfutás, aztán jön a hideg.
oxális 2015 júl. 21. - 13:44:25
(2579/20900)
klassz, nálunk már szinte mindenhol megcsinálták, csak nagyon irtóztam a kosztól és húztam amíg lehetett. Erre nem gondoltam, hogy egy mérõcsere jön és eldönti az idõpontot.
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 13:30:31
(2578/20900)
Anyósomnál mindenki a sajátját fizeti. Õ még jól jár, mert a harmadikon lakik 4,70 belmagasság + sátortetõ.
oxális 2015 júl. 21. - 13:24:47
(2577/20900)
de, de azért az mégis más, hogy a közösktg-bõl kifizetik, mint ha most le kell akasztani ennyi pénzt. És lehet, hogy még többet, mert az elsõn lakom és 3 emeletes régi villaház, 3,80-as belmagassággal, sátortetõvel.
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 12:56:33
(2576/20900)
De a ház költségeit a tulajok állják, nemdebár?
oxális 2015 júl. 21. - 12:52:01
(2575/20900)
bár jut eszembe a kéményt a ház fizeti, csak a kosz marad nekem.
oxális 2015 júl. 21. - 12:51:17
(2574/20900)
jézusmária!
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 12:40:05
(2573/20900)
Nem akarlak elriasztani, de itt már adott egy árbecslést egy szaki: kb. 250.000 Ftrõl.
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 12:12:57
(2572/20900)
Ajvé.
oxális 2015 júl. 21. - 11:51:55
(2571/20900)
ez rosszul hangzik, hozzám is jönnek órát cserélni és nincs bélelve a kémény.
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 11:37:40
(2570/20900)
Nem nálunk, az anyósomnál. 89 éves.
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 11:36:33
(2569/20900)
Most elmesélem nektek, hogy a magyar reformok tényleg mûködnek. Így:

A gázmûvek elzárta a gázt, mert gázszivárgás miatt órát cseréltek. Ezért nem mûködhetett a vízbojler. Múlthéten szerdán 2 hét várakozás után kijött a Fõkétüsz (az ex-kéményseprõ vállalat) 2 embere kéményt ellenõrizni, megállapították, hogy huzat van, de ki kell cserélni az új szabvány szerint a kéménybélést, a kormozóajtót, stb. Ezt majd le fogják írni szakvéleményben is. Ma érdeklõdtem telefonon. A nyolcadik hívás után végre sikerült kapcsolniuk a szakszolgálatukat (mert csak központi számon lehet õket elérni, mert a központos szerint kevesen vannak és sok a hívás, a munka, az ügyintézés). Közölték, hogy a szakvélemény elkészítésének ideje a helyszíni szemlétõl számított 3-5 hét. MAJD ÉRDEKLÕDJEK, HA ELMÚLT 3 HÉT.


Õket rezsicsökkentették, ezért az ügyfél meg melegítheti fazékban a fürdõvizet míg az elsõ szakvélemény elkészül, utána megcsináltathatja az elõírt munkákat, eztán kérheti az új szakvéleményt, aminek alapján majd a gázmûvek leveszi a plombát a készülékek gázcsapjáról. Ez kb. 3 hónap. Még szerencse, hogy nyár van és nem kell fûteni.
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 11:12:49
(2568/20900)
Most temetik Szabad Györgyöt
Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI

Többek között Áder János államfõ, Lovász László MTA-elnök és az egykori MDF-es Kónya Imre is beszédet mondott az Orszûggyûlés elsõ szabadon választott elnökének temetésen. Ott van Orbán Viktor, Kövér László, Boross Péter, Schmitt Pál és Szili Katalin is...


Ha Szili nem lenne ott, el sem temeznék.
Sopánka2 2015 júl. 21. - 10:25:57
(2567/20900)
Ez a hölgy úgy hiányzott, mint egy falat kenyér... Bódi Gergõ átvette Jaksity Kata áltudományos kampányát?
Ferkó1943 2015 júl. 21. - 09:14:34
(2566/20900)
Ezek dehogy mennek Szíriába, Irakba. Csak itthon és a gyengébbekkel mernek erõsködni, akkor is csak akkor, ha többen vannak. Ha mégis elindulnának, már Magyarország határánál eltévednének.
Oldmano 2015 júl. 21. - 06:50:17
(2565/20900)
Bocs, még egy idézettel untatnálak benneteket:
"Nem akaródzott hozzászólnom ehhez a témához. Ennek oka többrétû, de legfõképpen az, pihenni jöttem oldalbordámmal együtt szeretett szülõvárosomba, Szegedre, s nem foglalkozni sem bûnügyekkel, sem politikával, vagy más zavaró körülményekkel. Mégis most, józan eszem ellenére megteszem, csak úgy, ezen becstelenség margójára.
Még otthon, Washingtonban voltunk, mikor egy kedves, még Magyarországon élõ ismerõsöm linkelt pár oldalt (nemzetiarcvonal.net, / http://nemzetiarcvonal.net/201... s ehhez hasonlókat), mondván, számíthatunk erre. Írtam, errefelé is vannak hasonlók, Ku Klux Klán, náci, miegymás, annyira zavaróak, mint légy a falon, nem foglalkozom velük. Joguk van véleményt nyilvánítani, míg ezt törvényes keretek között teszik.
Július 17-én érkeztünk Magyarországra, s rögtön láthatóvá vált: teljesen más világba csöppentem. Most nem mennék ebbe mélyebben bele, nem szólnék komolyabban a közlekedési kultúráról (mi itt nem igazán létezik), sem arról, ember s ember mennyire tudja gyûlölni egymást piszkos kis semmiségek miatt.
18-án reggel átfutottam pár netes oldalt, köztük azokat is, miket a már fent említett ismerõsöm küldött, s innen, szülõhazámból, városomból már kissé más színezettet kaptak az olyan írások, melyek arról szóltak, miszerint fegyvert kell ragadni, háborút kell kezdeni azok ellen, kiket mi nem tartunk magyarnak. Ezen oldalak, melyek odaát, a nagy vízen túl még nem számítottak, idehaza már komolyabbnak tûntek.
Aznap este jegyünk volt a Mamma Mia musical-re a Szabadtérin, és már az indulás elõtt volt egy kis félsz bennem: mi a lópélót csinálok én egymagam, ha esetleg pár baromállatnál elszakadna a cérna, s probléma támadna. Félreértés ne essék, nem kaptam agyfaszt, csupán átfutott szürkémen ez a cseppet sem biztató gondolatfoszlány. Hisz nyolc órakor még világos van, sokan járnak még az utcán, ebbõl pedig azt a messzemenõ következtetést vontam le, nem lesz baj.
Az elõadás szünetében, miközben a Dóm téri szobor-árkád elõtt pöfékeltem el egy cigit, újfent elõkapott a kényelmetlen érzés: jó, jó, kora este még nincs is problem, ámde mi a helyzet éjfél körül? Gyorsan elhessegettem magamtól a gondolatot, mondván, ez nem a harmadik világ, mégiscsak európai ország európai lakosokkal. Háromnegyed tizenkettõkor, az Aradi téren átkelve észleltem csupán a szirénázó mentõautót, mi a Zrínyi utcából száguldott ki, a klinikák felé tartva. Nem spóroltak a mentõsök sem a hangerõvel, sem a sebességgel, ergo, gondoltam én, komoly probléma lehet. Ekkor már semmi rosszra nem gondoltam, teljesen kiment a fejembõl, hogy ebben a békés, csendes városban gond legyen a közbiztonsággal, menekültek ide vagy oda.
Csupán másnap raktam össze agyban a dolgokat, mikor olvastam a Délmagyar cikkét. Mondhatom, mesés. Ám ennek ellenére sem fogunk meghátrálni, maradunk az eredeti tervnél, miszerint augusztus vége felé megyünk majd haza. Ha ezzel bárkinek gondja, problémája van, állok elébe, szívesen eldiskurálok vele."
Oldmano 2015 júl. 21. - 06:44:12
(2564/20900)
"Nõverés helyett takarodjatok harcolni Szíriába.
Most, hogy a Betyársereg föltehetõen már visszatalált a Nagy Magyar Alföldrõl, ahol GPS nélkül bolyongtak szegények a kiismerhetetlen tereptárgyak között, és most, hogy szegedi eszme- és harcostársaik a bátorság és férfiasság jegyében, csoportosan megvertek egy nõt, talán lesz idejük egy picit gondolkodni. (Ez egy emberi tevékenység, nagyon hasznos, az alábbiakban megkísérlem megmutatni, hogy milyen.)
Van ugyanis egy konstruktív (betûzöm: k-o-n-s-t-r-u-k-t-í-v, azaz építõ jellegû, elõrevivõ, a megoldást szolgáló) javaslatom Rózsa Sándor és a végvári vitézek kései és kissé komikus utódainak. Lerajzolni sajnos nem tudom, de valaki majd fölolvassa.
A proteinben és tesztoszteronban gazdag nemzetvédõk smile emoticon ti, nácikáim) azt állítják, hogy õk a csupán bevándorlóktól óhajtják megóvni hazánkat.
Tudható, hogy Európát azért érte el egy új bevándorlóhullám, mert százezrek menekülnek gyilkos diktatúrák elõl és háborús övezetekbõl. A legismertebb problémát az Iszlám Állam nevû terrorszervezet jelenti, amely Irakban és Szíriában rendez vérfürdõt napi rendszerességgel.
Közkeletû és náci körökben különösen elterjedt nézet szerint a problémákat gyökerüknél kell megoldani, vagyis nem a tüneteket kezelni, hanem az okokat megszüntetni. (Remélem eddig Tyirityán Zsolt is tud követni.)
Magyarország helyesen fölajánlotta részvételét egy Iszlám Állam elleni, nemzetközi katonai akcióban, vagyis az IÁ ellen küzdeni államilag is elismert tevékenység.
Amennyiben tehát a katonásdit játszó, földoppingolt posztkamaszok smile emoticon még mindig ti, nácikáim) valóban a bevándorlástól akarják megmenteni az országot, akkor szépen elmennek harcolni Irakba vagy Szíriába. Nem kell ezzel megvárni a mûveletek hivatalos megkezdését sem: bátor ember mer elébe vágni az eseményeknek.
Ellenkezõ esetben az összes fölvonulást, masírozást, erõdemonstrációt kénytelen vagyok napközis szájkaraténak tekinteni. Az olyan alkalmakról nem is beszélve, amikor összejönnek valami szerepjátéktáborba, ott lefényképezik magukat egy jól oda fogunk csapni értelmû föliratot viselõ pólóban, majd sötétségüket bizonyítandó (nem mintha ezt nagyon bizonyítani kéne) föltöltik a fészbukra, és hazamennek meginni a tápszeres kakaót. Most itt az alkalom demonstrálni, hogy komolyan gondolják. Férfinak, bátornak, nemzetmentõnek lenni, de amíg ezt nem teszik, addig logikájukat követve kuss van.
Ugyanis éppen õk és fotelszurkolóik szokták odadörgölni a menekülteket védõknek, hogy amazok akkor pofázzanak, ha befogadtak egy bevándorló családot. Erre az infantilis érvre ugyan már válaszoltunk többször is, ám legyen: ha a betyársereg és az összes többi hobbibanda tényleg elmegy háborúzni, esküszöm, befogadok egy menekült családot. Hármat is. Ezen ne múljék."
Para-Kovács Imre
Ferkó1943 2015 júl. 20. - 19:58:03
(2563/20900)
Nincs szülési szabadságon?
mavtelep 2015 júl. 20. - 19:55:32
(2562/20900)
Ne cicózzunk ! Orbán egy g...!
mavtelep 2015 júl. 20. - 19:52:00
(2561/20900)
Haháááá! Tiborcz ellen vizsgálódnak, hála DK-nak !