Téma: Reggeli gyors

Frutta 2016 nov. 24. - 15:03:32
(14940/20900)
Hát, ezt a hipotézist én már régen leírtam...
Cafee. 2016 nov. 24. - 12:42:10
(14939/20900)
Ez az ugy egyre zavarosabb:
Lehet, hogy tenyleg jol megszivattak Orbanekat? Vagy ennel bonyolultabb jatszma megy a szinfalak mogott?
http://tablet.hvg.hu/itthon/20161124_Fordulat_Pharaonugyben_CIA_titkosszolgalatok
oregbeatsuhanc 2016 nov. 23. - 14:48:49
(14938/20900)
jav.: A párom kolléganõje..
oregbeatsuhanc 2016 nov. 23. - 14:09:43
(14937/20900)
Ha én ezt elõadnám egy bíróságon, mint a macskát szarni, úgy vágnának ki, de elõtte még szénné büntetnének.
Pedig nekünk is volt "elvárásos" munkaügyi perünk, ahol a kedves bírónõ menet közben elfogadott további felmondási indokot, keverve a kiszervezést az átszervezéssel, mint szezonnal a fazont. A párom ugyan azzal a céggel és ügyvédjükkel szemben, ugyanilyen valótlan felmondási ok miatt a 2. tárgyalás után nyert.
Ferkó1943 2016 nov. 23. - 13:27:30
(14936/20900)
http://magyarnarancs.hu/belpol/tarsoly-csaba-ghaith-pharaonnal-targyalt-a-quaestor-bedolese-elott-101667

"...Tarsoly reményei nem is voltak alaptalanok: kormányzati segítséget is kapott a megvalósításhoz. Állítása szerint egyenesen Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminisztériuma hajtott fel egy befektetõt a Quaestornak, hogy végre beindulhasson a projekt. „2015 elején a Külügyminisztérium hozott is egy Ghaith Pharaon nevû szaúd-arábiai befektetõt tárgyalni. A Buddha Bárban volt egy nagy ebéd, ahol bemutattak neki és a titkárának, aztán én is meghívtam õket ebédelni. Utána megjelentek az irodámban a befektetõk, és elmondták, hogy beszállnának a Duna City fejlesztésébe. Én kicsit keveselltem a felajánlott összeget, amire azt mondta a szaúdi befektetõ, hogy ha adok neki öt százalékot, akkor megszervezi a finanszírozást...”


Na, Szijjártó most kit fog lehazugozni.
Ferkó1943 2016 nov. 23. - 13:22:19
(14935/20900)
"...Morvai ráadásul még fel is lebbezhet a döntés ellen. .." :-)))
Cafee. 2016 nov. 23. - 13:06:29
(14934/20900)
Ok, nalam ezzel nem utottek ki a biztositekot, bar korantsem tartom oket idealisnak, viszont most mennem kell

Itt ezen a kepen igencsak pufi Morvai
http://b1.blog.hu/2016/11/23/megbuntette_morvait_az_elte_es_ezzel_tovabb_asszisztal_az_amokfutasanak?token=3cd4c4b767329b3b4fc7d5e6e47a0c31
Frutta 2016 nov. 23. - 13:01:18
(14933/20900)
Eddig már sokszor megtudtuk... Hány dologra mondtuk azt, hogy ezt nem merik megtenni? És megtették. Te azt hiszed, hogy, ha hatalmi játszmákról van szó, akkor a fidesz tekintettel lesz egy mostani alkura? Egy fenét, náluk ez egy pillanatnyi megoldás. Lehet, hogy Schiffer elvi politizálást folytat, de a fidesz nem. A fideszt csak a kérdések napi megoldása érdekli és lelkiismeret furdalás nélkül fog átlépni holnap a mai megegyezésen.
Ismétlem: nem érdekelnek a többi pártok, ismered a véleményemet mindegyikrõl. Különös tekintettel a DK-ra.
Meggyõzte õket? Volt elõzetes egyeztetés a tagsággal úgy bázis-demokratikus alapon? Amire annyira büszkék? Schiffer írásának számos pontjáról tudnék vitatkozni, de akármit is ír most, post festam ez már mindenképpen egy utólagos magyarázkodás. Igen, más az optikája, ha elõre leírja, hogy milyen alapon tárgyalnak és helyet, idõt hagy a társadalmi vitának, meglátja, hogy milyenek a reakciók és azokat is figyelembe veszi. De legalább a pártján belül! Azért ez nem egy piszlicsáré kérdés. Sok minden volt eddig is, ami nem tetszett, de kitartottam, mert az alapkérdésekben bírták a bizalmamat. Van egy bizonyos határ. És ezt most lépték át.
Cafee. 2016 nov. 23. - 12:09:41
(14932/20900)
Azt, hogy ertelmetlen- e, majd kesobb tudjuk meg. De semennyivel nem tartom bolcsebbnek, mint a passzivitast es azon valo sirankozast, hogy ugyis mindegy, meg ha valojaban majdnem igy is van. De ha felcsillanhat egy aprocska remeny, hogy nem egy, hanem mondjuk 3 ugy nem megy at, mar megerte. A Dk viselkedese pedig taszito.
Az pedig, hogy ez a kulvilag szamara / nyugat/ hogy jon le, nem mindegy? mi tudjuk, mi megy itt ebben az orszagban, a kulfoldiek pedig legyintenek, "nalunk is igy van" , "ismeros" es hasonlo megjegyzesekkel tulteszik magukat A fidesz szavazoknak eddiig is mindegy volt, hogyan mukodik az alk.birosag, szamukra nem attol lett legitim, hogy most az LMP segitsegevel kiegeszult.
Azt alairom, hogy Hadhazyek Schifferre bizzak magukat ezekben az ugyekben, de valszinuleg oket is meggyozte azzal, amit le is irt most.
De ha Schiffer ezt leirja juniusban,akkor mar nyilt kartyakkal jatszott volna? Ok, most az elveid, elkepzeleseid ellenere tettek valamit, ez akkor azt jelenti, hogy elfordultsz toluk, s keresel egy masik formaciot, amely jobban kepviseli a te elkepzeleseidet, elveidet, ami jelen pillanatban megdogalmazhato ugy, hogy bojkottaljak az egyezkedeseket a fidesszel de ha nem, akkor nyilt kartyakkal, nyilvanossagot bevonva targyaljanak. Hm.
oregbeatsuhanc 2016 nov. 23. - 11:39:22
(14931/20900)
" Én nem voltam soha a Schiffer-utálók között."
Alapjában véve én sem, mert sokszor szimpatikusnak tartottam benne azt, hogy tartotta magát az elveihez, de amit most tett az nekem érthetetlen. Ha ezt most megpróbálnám tolerál ni, akkor ugyanolyan elfogult lennék, mint a többi levitézlett pártok hívõi.

"De ezt az alkut a saját pártjával szembeni tõrdöfésnek tartom, aminek ráadásul kizárólag önzõ, személyes szereplési vágy a háttere."
Gyakorlatilag lenullázta Széll, Hadházy, és a többiek kitartó munkáját.
Frutta 2016 nov. 23. - 11:19:47
(14930/20900)
De könyörgöm, én az lmp döntését önmagában találom elfogadhatatlannak és értelmetlennek nem a többi ellenzéki párthoz viszonyítva. Azokra nem vesztegetnék egy szót sem.
Frutta 2016 nov. 23. - 11:17:44
(14929/20900)
Még, ha tiszteletre méltó szakmai út van mögöttük, de mindegyik életrajzán van már egy-két politikai pötty... Ha azt vesszük, talán Balsainál jobbak... Ha ez eredmény, akkor érdemes volt így lejáratni az lmp-t...
Frutta 2016 nov. 23. - 11:14:38
(14928/20900)
Ez is igaz.
Frutta 2016 nov. 23. - 11:13:44
(14927/20900)
Ez igaz.
oregbeatsuhanc 2016 nov. 23. - 11:06:14
(14926/20900)
Együttezni sem kellett volna, szerintem nekik.
oregbeatsuhanc 2016 nov. 23. - 11:00:39
(14925/20900)
"Ha mar PM, en sokkal inkabb tartom elvtelen kompromisszumnak azt, amit Karacsonyek muveltek a osszefogas cirkusszal, lehet , talan nem itt tartanank, ha maradnak a seggukon az LMP ben es a millaval, civilekkel osszefogva erositettek volna fel az ellenzeket, talan Gyurcsany sem tudott volna megint valaminek a hatan bemaszni."

Ebben sajnos igazad van, ráadásul Együttezni sem kellett szerintem volna nekik.
oregbeatsuhanc 2016 nov. 23. - 10:56:21
(14924/20900)
Ezt az eddiginél is kevesebb választójuk fogja megérteni, az meg az 5% hoz édeskevés.
Az álbaloldali tábor meg kéjesen fogja a labdát lecsapni. Pl. a gusztustalan DK-s Molnárnak maximálisan túllihegve máris sikerült megtenni. Jó nagy hányinger az a pali.
Frutta 2016 nov. 23. - 10:56:00
(14923/20900)
Emlékezz vissza, hogy én Sólyommal értettem egyet abban, hogy nem fogadta el a pártok alkuját és nem volt hajlandó semmi színfalak mögötti párt- egyeztetésben részt venni. És most õszintén milyen változást lehet várni egy jogaiban totálisan kiherélt AB-tól? Csináltak egy olyan bohóc-testületet, ahova személyes, napi bejárása volt/van Lázár Jánosnak minden kényesebb szavazás elõtt. Ahonnan kirugdostak/kiutáltak mindenkit és elkötelezett Pázmányos jogász-janicsárokkal töltötték fel még a kiszolgáló személyzetet is. Még egy ELTE-n végzett sincs közöttük. Ezt Schiffer nem tudja? Miért kell ezt bármilyen formában legitimálni? Én az ellenzéktõl nem ilyen aktivitást várok el, ha már tétlenségrõl beszélünk. Én nem voltam soha a Schiffer-utálók között. De ezt az alkut a saját pártjával szembeni tõrdöfésnek tartom, aminek ráadásul kizárólag önzõ, személyes szereplési vágy a háttere. Esetleg megágyazás a saját majdani alkotmánybírói pozíciójának.
Ferkó1943 2016 nov. 23. - 10:51:29
(14922/20900)
Ez igen jól jellemzi az új alaptörvénybírákat. Nem tudom, volt-e már, ha igen akkor elnézést:

http://kettosmerce.blog.hu/2016/11/18/az_lmp_segitsegevel_erositi_poziciojat_a_fidesz_az_alkotmanybirosagban

Egy volt bíró ismerõsöm - aki dolgozott már Marosi Ildikóval egy helyen - azt mondja, hogy szakmailag alkalmatlan, rém gyenge, és erõsen befolyásolható.
Cafee. 2016 nov. 23. - 10:49:48
(14921/20900)
Nem, akkor mar inkabb a ketfarku.
Ha mar PM, en sokkal inkabb tartom elvtelen kompromisszumnak azt, amit Karacsonyek muveltek a osszefogas cirkusszal, lehet , talan nem itt tartanank, ha maradnak a seggukon az LMP ben es a millaval, civilekkel osszefogva erositettek volna fel az ellenzeket, talan Gyurcsany sem tudott volna megint valaminek a hatan bemaszni.