feketevipera 2013 dec. 12. - 20:19:28
(1/1)
Amikor láttam a filmet, meglepõdtem, hogy Reguly milyen sok területen gazdagította a magyar tudományosságot, és szerintem kevesen tudják, hogy valójában tkp. "polihisztor" volt. Rendkívüli teherbírással, akaraterõvel, szorgalommal is rendelkezett, hosszú éveken át utazott, kutatott, gyakorlatilag "kezdetleges" módszerekkel, ami csak tovább növeli az általa elért eredmények jelentõségét. Az is érdekes volt, hogy a mûsor két kutató diskurzusára, idõnként (tudományos) vitájára épült, így némileg "személyesebbé" vált a film, mintha egy narrátor "eldarálta" volna a szöveget. Közben persze ízelítõt kaphattunk magának Regulynak az írásaiból is, s ezt igyekeztek párhuzamba hozni a nyelvrokonok mai életérõl készült videófelvételekkel (amibõl persze az is kiderült, hogy az életmódjuk lényegében véve csak nagyon keveset változott az elmúlt másfél évszázad alatt). Ugyanakkor megismerkedhettünk Reguly - sajnos - nem túl szívderítõ sorsával, nagyon fiatalon halt meg, pedig még voltak tervei. Azt gondolom, ez a film adni fog némi pluszt a nézõnek, csak ajánlani tudom, hogy akit érdekel, az igyekezzen elcsípni.