Téma: Richard Kelly

wega22 2011 nov. 05. - 12:33:45
(5/5)
Zseniális rendezõ-író, kellõ könnyedséggel és iróniával, a zenei választások meg egyszerûen tökéletesek. Igen, megérteni néha nehéz, többször meg kell nézni a filmjeit & nagyon figyelni a háttérben zajló dolgokra (is), aki nem szeret így filmet nézni (vagy eleve nem ragaja meg a stílusa), annak nem lesz öröme a munkáiban.
A Doboz kicsit mellékvágány volt, de a Southland Tales (Káosz Birodalma) egy igazi társadalom-kritika, politikai cselszövések, mindenki-mindenki ellen, de a felszín mázos és együttmûködõ, persze minden a pénzrõl-hatalomról és egymás eltaposásáról szól - az egyén érvényesülésének érdekében) némi sci-fi köntösbe bújtatva. Zseniális színészi játékok és ötletek - persze ezt sokan nem fogják elkapni, de hát nem is a nagyközönségnek akar megfelelni a srác.
Nagyon várom a következõ mûvét, s remélem, az sem lesz "normálisabb" (hétköznapibb) az eddigieknél! :)))
ati002 2011 okt. 12. - 00:30:47
(4/5)
Donnie Darko mai napig unhatatlan film:-D zenéjét is imádom :-D
De azután készült filmjeik nagyon összefüggéstelenek találom - gyenge alkotás - amiben csak agyalni kell (bár szeretek gondolkodni egy filmen) erõltetni amire nincs mondanivalója vagy tán van de legalább tízszer meg kell nézni ahhoz hogy értsem mire akar kilyukadni pl. A Káosz birodalma (az mondjuk ma sem értem teljesen), S Darko (nem kellet volna folytatás készítenie). Kezdek aggódni amiért lassan elveszítheti szerencse csillagjaik illetve leáldozóba van:-( nem kívánok neki:-S valahogy motiválni kellene hogy kapjon össze magát :-S
Tudom még nagyot fog alkotni de hogy mikor? Nem tudok megjósolni:-S
offtopic
GodFather81 2011 máj. 22. - 21:39:45
(3/5)
Kijavítom magam, mindenkitõl elnézést kérek :)

'hogy vehetett részt ilyen gyenge filmek készítésében'
GodFather81 2011 máj. 12. - 21:51:26
(2/5)
A Donnie Darko és a Domino után, hogy csinálhatott ilyen gyenge filmeket, nem értem...
Miki1900 2008 júl. 17. - 18:43:35
(1/5)
érdekes