napraforgó 2012 márc. 09. - 20:51:46 Előzmény fogjunkössze
(19/39)
Én is szeretem. Olyan hétköznapi emberek a hõsei. Imádom az olaszos temperamentumot. Nagyon jó Helyei László szinkronja is.
ködszúrkáló 2012 márc. 09. - 19:37:06 Előzmény fogjunkössze
(18/39)
Tudom nem egy filmesztétikai kategória,de ez nagyon emberi,szerethetõ,kedves sorozat...olyan jó nézni! Jó szinészek,illeszkedõ zene,kidolgozott forgatókönyv...no szóval nagyon egyben van!
10/10
fogjunkössze 2012 márc. 03. - 04:59:51 10/10
(17/39)
Nagyon jó kis sorozat! Jó a parancsnok!
napraforgó 2012 febr. 15. - 07:11:53
(16/39)
Ezt a hétfõi részt nem egészen értettem. Nyilvánvaló volt, hogy az apa szexuálisan zaklatta a lányát, aki emiatt félt tõle. Ezért is szökött meg, és próbálta meg eltûntetni a nyomait. És a végén nem fogták el, csukták le az erõszakoskodó apát, mert a család nem tett feljelentést.
Feljelentés hinyában ezek a mocskok bûntetlenek maradhatnak?
Frony 2012 febr. 10. - 20:25:13 Előzmény napraforgó
(15/39)
Igazad van....nekem is ezért tetszik - NAGYON!!!!!!! :)
napraforgó 2012 febr. 08. - 17:32:33
(14/39)
El kell keserítselek. Nem olyan, mint a Polip. A többit, amit felsoroltál meg én nem láttam.
Úgy látom, hogy itt egy-egy bûneset mindig ketté van vágva, két egymást követõ napon adják. A második fele végére megoldódnak a dolgok, elkapják a rosszfiúkat. De az aktuális bûncselekmény és annak kinyomozása mellett a kisvárosi csendõrparancsnok zajos családi élete is nagy szerepet kap (3 gyermekes özvegy apa, akinek valamelyik csemetéjével mindig történik valami. Közben közel kerül a szomszédos patika csinos vezetõjével, de a nõ magánélete sem problémamentes.)

Nekem pont azért tetszik, mert a világot behálózó szervezett bûnözés, annak összefonódása a politikával itt nem játszik szerepet.
tanhu 2012 febr. 08. - 13:42:12 Előzmény napraforgó
(13/39)
Az olasz maffiás sorozatok mint a Fõnökök fõnöke vagy a La Piovra- Polip verhetetlenek.Volt egy film is a Polipos szereplõkkel egy tanuvédelmis illetõt védtek a testõrök, az is tv-film volt sajnos nem jegyeztem meg a címét, pedig jó lenne azt is tudni ha valaki esetleg...A La Piovra elsõ 1-2 évada sem rossz, mai viszonylatban sem noha cseppet megfakította az idõ, a többi azonban minden kritikát áll.Kérdésem az, hogy ez az olasz filmsorozat ilyen "átlagnyomozósdi bárkinek" (ami nem érdekel, még mustra szinten sem) vagy olyan, mint a Polip? Aminek fõleg a Tanos, Espinozás beszélgetéseit tanítani lehetne,és már teljesen mindegy, hogy hány hulla lesz,vagy hogy egy akcióban levõ 'kopter percekig köröz csak céltalanul a légben vagy felugatnak e a fegyverek és milyen a látvány,mert a minõségi dialógusok már a székhez is szegeztek.Köszönöm a választ
napraforgó 2012 febr. 02. - 07:06:41
(12/39)
Végre folytatják (vagy újra játszák, mindegy). Annyira szeretem az olasz sorozatokat, valahogy az olasz mentalitás, temperamentum közel áll a miénkhez, legalábbis annyira érthetõ. Talán kicsit nagyhangúbbak, ordibálósabbak, de alapvetõen nem különböznek annyira. És jók a színészeik!
dosandor 2012 jan. 12. - 08:08:08
(11/39)
Nem kell megtanulnom olaszul, mert január 23-tól az m2-n kezdõdik az elsõ évad. :-)
napraforgó 2011 okt. 12. - 13:04:05 Előzmény dosandor
(10/39)
Vajon mikor fogják adni a következõ részt? Mert nem találom sehol.
dosandor 2011 okt. 09. - 12:05:22 Előzmény napraforgó
(9/39)
Egyetértek Veled Napraforgó, hogy nem kellene ide-oda ugrálni, csak az a baj, hogy az MTV (és más TV-sek) se igen olvassák ezeket a bejegyzéseket. (Pedig nem ártana) Valószínûleg csak a saját nézettségi felméréseiket veszik figyelembe.
Egyébként még 2008-ban azért említettem csak Francesca-t (Veronica Pivettit ), mert az elsõ 3 évadot nem láttam akkor a DunaTV-n, és csak most tudtam pótolni.
És miért nem adták le az elsõ évadot ? Megint várhatok néhány évet vagy megtanulok olaszul, mert úgy már elérhetõ.
napraforgó 2011 szept. 21. - 08:34:15
(8/39)
Rémes, hogy így szétszabdalják. Ennél sokkal jobb volt, hogy az M1-en szombaton és vasárnap du ugyanabban az idõpontban vetítették.
Talán megvárhatták volna a Karvaly végét, esetleg azt kezdhették volna néhány héttelé késõbb vetíteni.

Észrevehetné már a mûsorszerkesztés, hogy aki ráér hétvégén TV-t nézni, az nem biztos, hogy ráér hétközben is, pláne nem délelõtt, vagy koradélután. (mert mondjuk dolgozik)
És nyilván van, aki inkább hét közben TV-zik (nyugdíjas, vagy kismama), de hét végén nem ér rá, mert akkor családi, vagy társasági életet él.

Szóval, ha elkezd egy sorozatot, akkor ne ugráljon ide-oda a kezdési idõponttal.
napraforgó 2011 szept. 10. - 17:56:12
(7/39)
Vajon miért az M2 adja a sorozat 4. évadját? Nem volt elég jó a nézettsége az M1-en?
A szerelemhajónak nemsokára vége, nem lehetett volna utána betetnni a mûsorba?
Látom a hét elsõ két napján a parlamenti ülés miatt amúgy is elmarad. Remélem szerdától már nem halasztják. Mert OV elég sok negatív intézkedést helyezett kilátásba, úgyhogy biztos nem lesz elég a hét elsõ két napja...
10/10
PEIPER71 2011 aug. 07. - 21:39:26 10/10 Előzmény napraforgó
(6/39)
Esetleg valakinek megvolna a sorazat? Az 1-2-3-4-5 évad?
napraforgó 2011 aug. 02. - 14:05:24
(5/39)
Kár, hogy szegény Rocca második feleségét is meghalasztották. Nem szép tõlük. Szerettem Stefania Sandrellit.
10/10
Gabriella54 2011 aug. 02. - 12:30:06 10/10 Előzmény napraforgó
(4/39)
Veronica Pivetti-t ezekben az epizódokban én sem láttam, ha jól tudom, a negyedik és ötödik évadban szerepel majd.

Nagyon jó kis sorozat, valahogy az olasz sorozatok sokkal "emberközelibbek", mint az amerikaiak (legalábbis az én számomra).
oldbone 2011 aug. 02. - 11:01:39 Előzmény napraforgó
(3/39)
Hát igen. Stefania Sandrelli az olasz filmgyártás egyik nagy alakja, rengeteg híres színésszel játszott együtt. Most is csinos, de fiatalabb korában egyenesen „bombázó” volt. Van/volt egy másik hasonló sorozat is, a címére nem emlékszem pontosan. Talán „Boldano felügyelõ” ?
napraforgó 2011 júl. 31. - 08:53:20
(2/39)
Hát nem tudom ki Veronica Pivetti, de Margheritát Stefania Sandrelli játsza. Egyébként Helyey László szinkronhangaja tényleg telitalálat. Imádom Mátyás királyként is, kár, hogy azt is ritkán látni.

Valaha, amikor csak 1, vagy 2 TV volt, normális esti idõben volt normális esti mese a gyerekeknek. Az enyémek ezeken nõttek föl. (Futrinka utca, Mazsola, stb). Most az egész vasárnap délelõtt tele van rajz- és animációs filmekkel. Sajnos a többségük borzasztó gagyi. És olyan idétlen a szinkron, a sok sipítozás, artikulálatlan üvöltözés, óbégatás, stb. Én olyan ideges leszek tõlük.

Kiábrándító, hogy vasárnap délelõtt csak idétlen rajzfilmeket, vagy idétlen reklámokat lehet látni. Ami véletlenül ért valamit (Delta, Fõtér), azt eltették valami követhetetlen idõpontra.
dosandor 2008 jan. 10. - 19:32:56
(1/39)
Nagyon kedvelem ezt a sorozatot. Jól ötvözõdik benne a krimi a családtörténettel. Egy jellegzetes olasz családról szól, aminek feje Rocca, benne családi konfliktusokkal, szerelmekkel, és közben zajlik a nyomozás. A színészek közül számomra kiemelkedik a Rocca-t alakító Gigi Proietti, akinek magyar hangja: Helyei László, különösen jó. A másik pedig Veronica Pivetti, aki Francesca-t játsza Spilák Klára kiváló szinkronjával. Sajnos, az elsõ részeket, ahol még Rocca-nak él a felesége, még nem láttam. Jó lenne, ha valahol felbukkanna.
Ajánlom azoknak, akik szeretik a családtörténeteket, a krimiket, és elviselik az olasz temperamentumot.