The Cortez 2023 dec. 29. - 03:08:31
(92/92)

A Therapy

4 perces Prada-reklám Polanskitól, Ben Kingsley-vel & Helene Bonham Carterrel a főszerepben. Az egészet viccesre kreálták, igényesen van fényképezve és persze még ebben a 4 perces szösszenetben is színvonalas a színészi játék, főleg Kingsley-é, aki végig mélyen kussol benne.

6/10
The Cortez 2023 szept. 27. - 21:14:50
(91/92)
Emlősök

Ez rövid némafilm egy fekete fehér burleszk. Mind a 10 perc totálisan unalmas és röhejes, ráadásként még szarul is néz ki az egész téli képi világ. Mindezek mellett, végig nevetséges zene szól a képek alatt.

4/10
The Cortez 2022 nov. 04. - 00:05:50 Előzmény pod tibi
(90/92)
Még jó, hogy felülmúlják az alkotásai Az emberi százlábút. Aki pedofil az gyerekekre gerjed, és nem 30+-os nőnek kinéző emberekre. Hova kellett volna menekülnie?
pod tibi 2021 ápr. 26. - 21:37:11
(89/92)
Akkor az az ember nomális aki a könyvében a nácikat dicsőíti? Az az ember normális aki öl? Márpedig az ember alkotta dolgok és történő cselekmények is hozzátartoznak a személyiséghez. Az én szememben ez a fickó intézetbe való. Lehet akármilyen zseniális rendezős és forgatókönyvíró, alkotásai még az emberi százlábút is jóval felülmúlják. Amit leművel ez a fickó, az zseniális és undorító. Értem hogy mindennek meg van a művészete, de az nem azt jelenti hogy az alkotó biztosan normális. Aki pedig pedofíl az pedofíl, tehát ami büntetendő az büntetendő. Az is sokat mond a jelleméről hogy franciaországba menekül, tehát isten tudja hogy mi jár ennek az embernek a fejében. Ha pedig jól olvastam a bíróságokon sem fogalkoztak minden bűntettével megfelelően, tehát ne védjük már mindazért mert valamiben tehetséges.
7/10
Ra 2017 febr. 13. - 19:26:18 7/10 Előzmény Ra
(88/92)
Amit még hozzáfûznék:
Roman Polanski (és hozzátartozói) életében (véleményem szerint) semmi sem volt véletlen; Polanski életmûvén végig (elég)jól látható egy mély okkult kötõdés a természet sötét oldalához ... a szabadság mellett ez volt (lehetett) még az, ami egész életén keresztül foglalkoztatta ... ez jól kivehetõ a filmjeibõl (vagy: bizonyos filmjeibõl).

Mai nyelvezettel úgy mondanák, hogy a "balkezes ösvény" egyik alakja volt, erõs kötõdéssel a természet sötétebb, árnyékos oldalához (=a húshoz, a vérhez, az érzékiséghez, az elmúláshoz). A filmek (vagy bizonyos filmek) rendezése Roman Polanski számára Rítus lehetett (a rítus lényege az, hogy valamire irányul ... tehát nem véletlenül történik). (( Egy példa: Tudta, vagy csak ösztönös volt, a késekkel Vágás-t idézett meg, ami késõbb valóban manifesztálódott a hollywoodi gyilkosságban.))

Röviden a lényeget: (egy idõben) talán túl sok volt a dollárja, és ez elragadta.

A dollár: 2 oszlop, amit egy kígyó egyesít. Nem (feltétlenül) jó jel.
K.Patrik19 2016 nov. 03. - 20:33:19
(87/92)
Röviden itt is le kell írjam a véleményemet. Nagyon sokan szidják Polansky-t, mert hogy pedofília miatt ítélték el. Viszont a filmjeit nem szabad a személyével összemosni. El kell különíteni a kettõt. Nem a személyét értékeljük egy filmnél, hanem a termékét, ami a személyével nem egyenértékû. És valóban jó rendezõ Polansky, sok filmjét szeretem és pont a zongorista az egyik leggyengébb.
7/10
Ra 2016 szept. 24. - 00:30:59 7/10
(86/92)
A lelkében cigány volt a kis Polanski, kötetlen és szabad. A szabad lelkek nem korlátozhatók, a társadalmi szabályokkal nem törõdnek, a saját útjukat járják, a mások által rájuk kényszerített kereteket (=az igát) nem állják.

Szerintem jó rendezõ volt, tehát nem (csak) a profitért alkotta meg a filmjeit, hanem belülrõl égette a vágy, hogy kifejezze magát.
10/10
Nira1900 2014 ápr. 15. - 02:35:50 10/10
(85/92)
Végigolvasva a hozzászólásokat: Ki gondolná, hogy néhányan milyen jól informáltak lehetnek több évtizeddel ezelõtti, a világ másik felén történt dolgokkal kapcsolatban, mintha ott lettek volna õk maguk is, noha lehet, hogy akkor még meg sem születtek. :o
Nem láttam az összes filmjét (be fogom pótolni), de az Iszonyat, a Keserû méz vagy a Vámpírok bálja a kedvenceim közé tartoznak. Szuggesztív, igényes rendezõ, hiteles színész, és olyan jólesõen európai. :-)
hanguktaekwondooo 2013 márc. 19. - 15:27:24
(84/92)
romlott
büdös
ki kell dobni
dubcseksanyi 2010 szept. 27. - 11:50:23
(83/92)
Én nem értem mi bajuk van egyeseknek Polanskival? Már az is baj, hogy szereti a gyerekeket?
Drogba56 2010 szept. 27. - 01:31:23 Előzmény FaTraktor
(82/92)
A Zongoristát láttad? Vagy inkább úgy kéredezem, hogy azon kívül láttál tõle valamit is egyáltalán? Mert ugye a kurucon írják h az nem jó, és akkor Polanski is már rögtön mehet a levesbe...? (persze a Zongorista qrva jó)
FaTraktor 2010 aug. 23. - 21:20:20
(81/92)
Szerintem van az a pénz amiért nem akar vádaskodni ;) A dokumentumokból nem derül ki, hogy fizetett vagy sem, de van egy tippem... :)
FaTraktor 2010 aug. 10. - 16:39:03
(80/92)
Talán az anya volt olyan naív és megbízott polanskiban. Meg a lány is... Nincs az emberek arcára írva, hogy perverz, szóval nem igazán lehetett sejteni, hogy polanski ilyen abberált... Én legalábbis ha ránézek, nem sejteném.

A filmjeit illetõen korrigálok: a kilencedik kapu egész nézhetõ alkotása még. De a többi... (A Twist Olivér filmje viszont nagyon jó, jól eltalált!)
offtopic
Jim Hacker 2010 aug. 10. - 11:08:09
(79/92)
Állítólag nem ez volt az egyetlen ilyen eset Polanski magánéletében. Nem török pálcát felette, sem a lány és anyja felett. Ráadásul, nem szeretem Polanski filmjeit.
FaTraktor 2010 aug. 09. - 16:18:52
(78/92)
Láttam pár filmet tõle, és a Twist Olivér filmjén kívül nem tetszett egy sem. (A mostani szellemírót még nem láttam, majd késõbb fogom) Egyébként undorító ez a szerecsenmosdatás, hogy lány a hibás, meg az anyja a hibás. Attól, hogy filmeket rendez (nem sorolnám korunk legjobb rendezõi közé...) még nem mentõdik fel egy bûn alól. Lehet mismásolni meg hámmogni, a büntetés jár neki.
10/10
Gabriella54 2010 aug. 05. - 16:25:21 10/10
(77/92)
Sajnos - és ez több, mint szomorú :(
10/10
Gabriella54 2010 aug. 05. - 15:59:48 10/10
(76/92)
Hát ez az! Hagyjuk is ezt a csontot a többieknek - csak mindig úgy felháborít, ahogy elõ-elõveszik ezt a témát...
10/10
Gabriella54 2010 aug. 05. - 11:38:54 10/10 Előzmény Kulipintyo88
(75/92)
Nem vagyok belé szerelmes, csak nagyra értékelem a munkásságát.
Amúgy valld be õszintén: ismerve Hollywood-ot, te elengedted volna egyedül a 13 éves lányodat? Ugye hogy nem? Ráadásul a kislány már nem is volt szûz!
Nem mondom, hogy ártatlan, nem is lehetne ezt mondanom, de nézzük már meg a másik fél felelõsségét is!
Hadd kérdezzem meg, hogy ezt a csontot meddig fogjuk még rágni?
mulao 2010 júl. 16. - 18:09:57
(74/92)
Igaziból nem tudom arra mit mondjak, hogy megerõszakolta azt a kislányt, bár már az a felnõtt, családos nõ kérte, hogy hagyják békén ezt az ügyet. Persze nem helyeselem. Rendezõként nem tartom rossznak.
10/10
Noncika 2010 júl. 16. - 13:53:54 10/10
(73/92)
Nagyon jó rendezõ, az egyik kedvenc:)A Rosemary gyermeke, Tess, A zongorista mind kitünõ film, de még sorolhatnám! És szerintem elég szánalmas, hogy itt egyesek a mostani pedofil botránya miatt szavaztak 1-sel rá. Amúgy is úgy tudom, hogy nem erõszak történt, a csaj benne volt a dologban...