2/10
rues 2011 ápr. 04. - 09:37:21 2/10
(10/30)
Eszenyinek -aki kitünõ szinésznõ volt-az a kevés esze is eltávozott, ami eddig az igazgatói kinevezéséig meg volt.
Eszenyi-Kamondi Alföldi ezek a magyar szinjátszás, azon tagjai akik a klasszikusokra köpnek, a közönséget irritálják, magukat öntörvényileg tömjénezik, õket csak a maguk által kiváltott ostobaság érdekli. Mit szól ehhez egy tanár és diákja, akik Shakespearet még a valójukban szeretik?
dreamer1 2011 ápr. 03. - 16:25:35
(9/30)
Jó hogy Pápai Erika ismét szerepet kapott a Vígben!Szeretik és még mindig gondolnak rá.
10/10
CinkaPanna 2011 ápr. 03. - 13:50:43 10/10
(8/30)
Az igaz,hogy formabontó,így eléggé megosztó lehet a feldolgozás.Alpárinak semmiképpen nem mondanám,bár trágár kifejezések elhangzanak,csakúgy mint a mai hétköznapi beszédben.Varró Dániel fordításában éppen az a nagyszerû,hogy úgy ülteti át a mai magyar valóságba Shakespeare szövegét,hogy annak idõtlensége,általános érvényûsége tökéletesen élõvé válik.Úgy láttam a fiatalok élvezték az elõadást, a szombati elõadás végén volt nagy vastaps,füttyögés,sikítozás,bravózás,úgyhogy meglehetõsen hangos volt a tetszésnyilvánítás.:))
Való Világból még soha,egyetlen részt sem láttam,így nem tudom mirõl beszélsz,és meg vagyok gyõzõdve róla,hogy Eszenyi Enikõ sem követi azt a bizonyos sorozatot vagy mit!
Te viszont úgy látom tájékozott vagy benne,ami ellen semmi kifogás nincs,csak nem kell Eszenyi rendezéséhez hasonlítani!
Ja és szegény Ruttkai Éva 2db t-vel írta a nevét!:))
1/10
DreamR 2011 ápr. 03. - 11:57:12 1/10 Előzmény andrewboy007
(7/30)
Rettenet. Trágár, alpári. Mondjuk nem méltatlan a rendezõjéhez ;) Kusturica és West Side Story utánérzések. Na de jóasszony micsoda különbség! Ez inkább a "Való Világ"-ra hajaz
Szegény Rutkai és Latinovits és szegény mai fiatal színészek a Vígben. Iszonyú Enikõ!
1/10
andrewboy007 2011 márc. 31. - 18:35:10 1/10
(6/30)
életem egyik legrosszabb színházi elõadása.. és legnagyobb csalódás a Vígben.. :(
10/10
CinkaPanna 2011 márc. 29. - 22:24:45 10/10
(5/30)
Én is láttam az elõadást,ami úgy tudom nem feldolgozás hanem az eredeti Shakespeare,csak Varró Dani vadonatúj fordítását használják.Valóban nagyon poénos,vicces az elõadás,talán kicsit túlságosan is,még a tragikus jelenetekbe is be-becsúszik néhány poén,ami nem biztos,hogy szerencsés,szerintem.
Varju Kálmán (Rómeó) az erkély jelenetben kiáll az emeleti páholyok párkányára,meglovagolja az erkély korlátját,hajmeresztõ,de nagyon látványos az egész,fantasztikusan ügyes a fiatal színmûvész!
Kentaur díszletei gyönyörûek,látványosak!A zene hol szupermodern rap,hol negédes olasz slágerek,mindenképpen telitalálat.
Az egész elõadás - nekem úgy tûnik - a tízen-és huszonéves korosztálynak szól elsõsorban.
Az idõsebbeket óva intem attól,hogy klasszikus elõadást várjanak,ez bizony szupermodern,motorozás, akrobatika,rap és bizony elég sok erõs kifejezés is elhangzik.Összességében egy látványos,szórakoztató,a mai fiatalok nyelvén szóló modern Rómeó és Júlia.:))
7/10
craslorg 2011 márc. 29. - 10:20:20 7/10
(4/30)
Volt szerencsém szombaton megnézni, érdekes feldolgozás. Kis angol humor, szójátékok, látvány is volt és a fõszereplõk körbemászták az összes emeleti páholyt. Konkrétan 2 percig 40 centire elõttem monológozott Bata Éva a páholyban. Nekem tetszett, de biztos lesz, akinek ez a fajta humor ehhez a darabhoz nem jön be. Bár a történetet hûen követi, eredeti szöveget ne nagyon keressetek, viszont a szóviccek jók, meztelenkedés is van kicsi, bár a végére kicsit leült a darab és nem csak azért mert a történet vége is szomorú. Lehet, ez betudható volt annak, hogy talán a 2. vagy 3. elõadás volt, még a végén a tapsrend se alakult ki. A kellékek, díszletek látványosak, amit egy Vígszínházba át lehetett a mûbõl vinni, azt megtette Eszenyi. Talán 10-15 elõadás múlva már rendesen összeáll az egész, tõlem egy 7-est minimum megérdemel.
Pancsiii 2011 márc. 28. - 22:55:00
(3/30)
na most volt elõadás vagy nem ???? írjatok :)))
8/10
csaplarzsu 2011 márc. 28. - 18:46:26 8/10 Előzmény turmix
(2/30)
26-án szombaton volt az elsõ elõadás!(a bemutató egy szereplõ balesete miatt tolódott el)
turmix 2011 márc. 28. - 11:42:46
(1/30)
ha 1 hét múlva lesz a bemutató, miért adtok máris 2 értékelést? megálmodtátok?

(ettõl függetlenül lehet, hogy ennyi lesz nálam is, de legalább láttam a pontozás elõtt.)