Téma: Roncsfilm

10/10
7szünyü 2009 jún. 02. - 09:59:15 10/10
(15/55)
*** SPOILER ***

"Béla én vagyok!"

"...majdnem sakkozott!"

XDDD

10/10
10/10
alex4427 2009 jún. 02. - 09:39:32 10/10 Előzmény perry
(14/55)
Ehhez nincs is mit hozzá tenni: okos, pontos!
Ha csak annyit nem, hogy ugyanabban az évben (1992) egy bizonyos Szabó István is készített egy kitûnõ filmet az un. rendszerváltás körüli traumáról, bizonytalanságról (Édes Emma, drága Böbe.) Szabó István hõsei is a túlélésért küzdenek! De nem mindegyik olyan "sikeresen", mint a Roncsfilm hõsei! (Na ja, a Roncsfilm komédia, az Édes Emma...dráma, sõt, tragédia!)
perry 2009 jún. 02. - 09:02:30 Előzmény wladyslawsky
(13/55)
Igen ez a film kicsit te vagy , kicsit én kicsit a kis magyar valóság.
A mûfaja pedig ööö, szóval a mûfaja a komédia és a burleszk igazán finom szintézise, néhol az angol fekete humort is megszégyenítve.
Mitõl is kult ez a mozi?
Talán attól, hogy kis hazánk szinte teljes szociológiai keresztmetszete képviselteti magát
a filmben. Agyament mi és nagypofájú koklerek, jószívû prostik, csökött értelmiségiek, lelki és testi sérültek, riasztóak és még is szeretni valóak, pestiesen tök jó figurák és mikor mosolyra húzódik a szánk, vagy harsányan kacagunk akkor is bennünk bujkál az a torokszorító érzés, hogy én ugyan nem de mi van ha még is én, én, én, meg a Irén is olyan. ( :) ).
Van itt a berlini fal helyett nem jelképes, vagy talán az Ungarische tégla fal. Sánta Gizi és Kapa love story-a -mely jutalom játék Szirtes Áginak és Mucsinak egyaránt, nota bene
Jancsó.
Nincsenek ezeknek a filmes alakoknak nagy igényei, õk csak túlélni szeretnének, mint mi szép kis hazánkban. Megjegyzem akkor még nem is volt gazdasági válság.
A nõk prostituáltak és/vagy munkanélküliek, gyerekeik neveletlenül nõnek, a férfiak alkoholizmusba menekülnek. A körülmények újfajta életstratégiát hoznak elõ az emberekbõl, amelyben a cél szentesíti az eszközt - a mindennapi összecsapások túlvészelését. Ez lenne a mi életünk, vagy csak egy film ez a film?
Igazából mindkettõ és ezért ennyire ütõs.
Mozi lények ezek a szereplõk, de a keser édes
kacagás mögött mindig ott bujkál a színének a visszája is. Az emberek, és tudjuk kis szeretetre neked, nekem és talán neki is szüksége van.
Bár már használtam ezt a kifejezést de kérem szépen a kis magyar tragikumról van szó.
wladyslawsky 2009 máj. 29. - 22:11:01
(12/55)
óriási film,nagyszerû színészekkel!
no.1. kedvenc,számtalanszor láttam, és soha nem tudom megunni.pár jelenet szövegét álmomból felriadva is szó szerint idézném :))
8/10
JetiRulez 2009 máj. 27. - 15:56:54 8/10
(11/55)
"Ég a fater b*meg!"

Nagyon jó film. Az egész család szereti. ;)
10/10
Italogyuri 2009 jan. 09. - 12:38:46 10/10
(10/55)
Imádom ! Legalább 21.654 szer +néztem. A falfúró és a Dögkeselyû is ugyan ilyen jó. -- Igaz,hogy más . --( "Aznap nem volt halsütés". )
"A ribizlibor az a kerti asztalon volt, nem pedig a Gaál Sándorné ablaka alatt álló kis méretû mûanyag lappal fedett hokedlin".
Lery 2009 jan. 03. - 01:32:08
(9/55)
Szerintem ez egy iszonyúan tömény hangulatkép abból a korszakból. Ami elég érdekes lehetett, és ezt a film jól visszaadja, bár a komolyságra nem igazán törekszik. Olyan, mint az Európakemping, csak egy fokkal komolyabb a "mondanivalója". Brutál! :)
10/10
alex4427 2008 nov. 22. - 23:56:45 10/10
(8/55)
NEM a pártállam hanyatlásának idejébõl, hanem a rendszerváltásnak becézett Kész Átverés Show kezdetérõl: munkanélküliek, lecsúszottak, roncsemberek. (És hajléktalanok még nem is voltak!)
Heathcliff 2008 nov. 22. - 23:18:57 Előzmény Strangereister
(7/55)
Igen, ez volt a film legmaradandóbb jelenete, és valóban nagyon ütõs. De hasonlóan erõs az is, amikor a Média diszkrét bájában szalonnázik félbevágott bútorok között. Kegyetlenül hiteles volt.
*Bátorszív* 2007 nov. 26. - 12:00:15
(6/55)
...Köszönöm...!,
*Bátorszív* 2007 nov. 24. - 12:59:43
(5/55)
... De jó, hogy nem vagyunk _Egyformák_...!(!) :)) (:)...)
4/10
seressandor 2007 nov. 04. - 17:17:18 4/10
(4/55)
A Falfúró sokkal jobb, és is csak jó közepes darab. Ebben sehol semmi feszültség, csak unalmas poénok rakásra ... a reklámszövegek hallgatása a velük kontrasztos képek alatt kb. két percig vicces, utána bosszantó, de hamar átcsúszik unalmasba, csakúgy, mint az állandó szurkálás-hajtépés-kiabálás. Ezeknek a színészeknek annyi közük van ehhez a társadalmi környezethez, mint a filmbeli léggömb-disznónak egy hús-vér állathoz... az egész film unalmas röfögés volna, és kínszenvedés a nézése, ha nem lenne Szirtes Ági, aki egy igazi figurát és valódi életerõt hoz ebbe a nejlonszatyor-világba. Milyen nagyszerû feneke van Szirtes mûvésznõnek itt...
heathenreel 2007 aug. 19. - 22:52:25
(3/55)
Az tényleg óriási jelenet. Kicsit talán kár, hogy a nõ néha elneveti, de rögtön utána lereagálják - fõleg a Szõke -, így nem romlik el a jelenet végül sehol.
Nekem segített, hogy a film megnézése után mindenhol máshol is könnyebben észrevegyem az ilyen semmitmondó, általános maszlag szöveget.
10/10
Strangereister 2007 aug. 19. - 19:48:47 10/10
(2/55)
számomra Szõke-házmester leveses monológja minden idõk egyik legerõsebb filmes jelenete, amugy õt személy szerint nem nagyon kamázom
fc.kenyér 2007 máj. 02. - 17:15:52
(1/55)
A film maga nem rossz. Kifejezetten tragikomikus, ahogyan a rendszerváltozás idején nyomorognak az emberek a nyugati típusú reklámok árnyékában. Néha azért felröhögtem. Nem egy szereplõje a filmnek most ugyanilyen fos, lélekben sokakat megnyomorító reklámokban tûnik fel, ettõl persze maga a mozi nem lesz hiteltelenebb, sõt, ez a körülmény még aktuálisabbá teszi. Azért mûvészi értékben nekem nem adott túl sokat, csupán egy hangulatot közvetít, de szerintem nem is akar mást, annak ellenére, hogy lehetett volna több is.