Téma: Rossz versek

9/10
stockholm 2019 jan. 26. - 16:28:05 9/10
(26/66)
Rég nevettem ennyit moziban. Szuper ötletek, képi poénok, nagyon jó karakterek vannak benne. A legütősebb jelenet számomra a buszos-zenés volt. De vinnyogva nevettem a fenyőfás, a zenekar-megalakulós, vagy a végső reptéri jeleneten is. Kovács Zsolt ismét fantasztikus, már a puszta tekintete is megnevettet sokszor; méltatlanul elhanyagolt színész, örülök, hogy mostanában több lehetőséget kap.
Voltak persze gyengébb momentumok is, lehet vitatkozni a sztori kerekségén, a főhős karakterén, ezért mínusz egy pont. De az énkeresés, a mit-akarok-az-élettől bemutatása teljesen hiteles.
janderka 2019 jan. 15. - 10:40:43
(25/66)
Ha a film napjainkban játszódik, akkor biztos hogy a főhős csak 33 éves? Mert akkor hogy lehetett 97-ben (amikor a PUF plakátokat fejelgette) már 17 éves?
10/10
Thony 2019 jan. 15. - 02:21:22 10/10
(24/66)
Nagyon jó volt, extázis, orgia. Merthner Tamás Akarok lenni!
Vagy inverzcsirke.
Hát, ha a VAN 10, akkor ez nálam biztos megérdemli a 20-at.
Mélyebb a történet, és sokkal kidolgozottabb benne minden.
A történet nekem kerek egész, a 3 féle szakítástól az ősrobbanásig.
Persze, akinek az életben összejött minden, - vagy legalábbis úgy gondolja - az kevésbé fogja megérteni egy magát a múltból összerakó 33 éves kamasz ki vagyok én, mit akarok én valójában is? történetét.
A Moszkva tér - sok a történetbeli párhuzam - egy bulikeresős történet - ott a poénok nagyon jók és könnyen, egyből érthetőek.
A Rossz versek tele van jól kidolgozott geggekkel, poénokkal, de nagy részét itt egy szinttel mélyebben kell keresni, észre kell venni az utalásokat és a metafórákat is.
A képi poénok, a karakterek, a kis apró múltbéli történetek nagyon ötletesek és kidolgozottak, - össze szeretném számolni hányféle tónusbeállítású epizód van a történetben - és egyik sem öncélú, mindegyik erősíti az adott sztorit, de méginkább a különbözőségüket. A történet észrevétlenül halad egy olyan irányba, amikor a végén minden összeáll, de ehhez lehet előbb szét kell hullnia darabokra.
A film nem a szakításról szól, az csak ürügy arra, hogy végiggondoljuk a film után akár a saját történetünket.
Én azokat a filmeket szeretem, amik nem kész megoldást adnak, amik nem a moziban fejeződnek be, hanem a mozi után az utcán, a kocsmában, vagy már hazaérve. Mi volt ez? - érzem, de még nem értem a befejezést, hagynak, kényszerítenek gondolkodni a moziból kifele jövet.
Ja, és aki életében írt már legalább 1 verset, az feltétlen nézze meg!
kambekk 2019 jan. 14. - 19:28:58
(23/66)
Valóban. Aki látta Reisz első filmjét, az ezt is látta. Totális önismétlés. Még ha képileg vannak is benne izgalmas megoldások, és nekem tetsző tér/idő átúszások. De hát (szerencsére) ez a korábbiban is volt. Maga sztori az max 60 percet bírn ki. Onnantól nyűglődés. És nincs befejezése sem. Még csak lezárása sem.
Nem baj persze, hogy elkészült. De ha ezután mégiscsak felkérnék Reisz-t, csináljon bátran inkább reklámokat.
jn 2019 jan. 14. - 01:35:35
(22/66)
Volt benne sok jó gondolat, életkép, sok gag és poén, nálunk bőven voltak nevetgélések a moziban. Azt sem mondanám, hogy bánom, hogy megnéztem, vagy hogy megfordult volna a fejemben menet közben, hogy felállok, ugyanakkor a végére leszívott az egész, nem úgy jöttem ki, hogy wow... Kicsit túl volt erőltetve, el volt húzva pár jelenet, volt pár klisé vagy gagyiság, a szekunder szégyenérzet is elő-előtört az emberből.. 5-6/10-nél többet nem tudok adni rá.
7/10
Shakespeare_07 2019 jan. 12. - 22:28:20 7/10
(21/66)
Nem is olyan rossz (versek). Sőt. A mostani '20-as végi, '30-as eleji generációnak - akik a film főszereplői is - kifejezetten nagy élmény tud lenni a jól elkapott hangulatelemek miatt. Igazából egy szívet melengető nosztalgiázás a '90-es évek végéről és a 2000-es évek első évtizedéből. Budapestről. Hülyén megélt, elcs.szett "szerelmek", fura kapcsolatok, a tinédzserkorunk és a fiatalságunk.
Külön tetszik, ahogy szolidan megjeleníti az elmúlt pár évben hatványozottan, politikai síkon is jellemzővé vált fiatalok és idősek közti törésvonalat (nagyban: polgárháborút?), ami pl. a gyerekek és a szülők generációja között húzódik. De mindezt ízlésesen, nincs a pofánkba tolva.
Jó film! 7/10.
9/10
csodaszerva 2019 jan. 07. - 19:10:47 9/10
(20/66)
Ismerőseim posztjai alapján, és saját tapasztalat is, hogy sűrűn és sokat nevettek a nézők, tehát vígjátékként 9-10/10, filmes munka 10/10, forgatókönyv 7/10, színészi teljesítmény 8-9/10 .
1/10
AyyLmao 2019 jan. 07. - 12:04:49 1/10
(19/66)
Persze vizuálisan voltak jó ötletek benne, de ezek nem tettek hozzá semmit a filmhez, kb mintha egy másfél órás zenés videoklipet nézett volna az ember.
1/10
AyyLmao 2019 jan. 07. - 11:50:51 1/10
(18/66)
Öncélú poénkodásokkal van tele az egész. Mint egy szar family guy epizód amikor a totál oda nem illő poén mellé írnak egy jelenetet keretnek. Nem voltam elragadtatva. Látszik, hogy a rendező próbálta elkerülni a tipikus romantikus filmes kliséket, ehelyett beletette a saját cinikus látásmódját, ami kb ugyanannyira ciki. Sztori az kb nincs, egy 33 éves ember nem tud normálisan elviselni egy szakítást.
1/10
randrea 2019 jan. 06. - 10:04:34 1/10
(17/66)
Rossz, unalmas, sokszor érthetetlen film. Végig csend volt a teremben, semmi nevetés. Lehet, hogy elaludtak a vígjátékon? Én azon gondolkodtam, hogy 20 perc múlva felállok és kijövök. Csak a barátaim miatt maradtam. A film végén általában rossz véleményeket mondtak a nézők.
1/10
zebegényiek 2019 jan. 04. - 15:06:41 1/10 Előzmény funfun
(16/66)
A Van valami furcsa film az tényleg 10/10, de ez sajnos max 5.
1/10
zebegényiek 2019 jan. 04. - 15:04:59 1/10 Előzmény szenbanyasz@gmail.com
(15/66)
Sajnos igazad lett úgy, hogy nem is láttad a filmet. Egyszerűen érthetetlenül rosszra sikerült ezt a film. Sose fogom tudni megérteni, hogy egy olyan rendező aki egyszer tudott csinálni egy jó filmet, az hogy tud egy ilyen rosszat összehozni.
A két film szinte ugyanaz, ellentétben a Van az teli van jó poénokkal, ez a Rossz Versek alatt a moziterem végig csöndben ült. Egy vígjátékon. Nem jó ez a film. Nem jó.
Edmond Dantes 2018 dec. 31. - 10:55:06
(14/66)
Rövid és stílszerű leszek. 1) Láttam. 2) Rossz versek: rossz film. A többi néma csend.
8/10
makitasunrise 2018 dec. 30. - 19:01:47 8/10
(13/66)
a legjobb modern kori magyar vígjáték. 20-as/30-as korosztálynak kötelező.
9/10
funfun 2018 dec. 30. - 16:36:04 9/10
(12/66)
Jó film, de ha a VAN nálam 10 pontos, akkor ez 9. Nincs semmi baj a filmmel, sőt, csak nekem a VAN-nál jobban összeállt az egész.

Nagyon jó és eredeti ötletek, poénok vannak a filmben, zseniális a Szomszédok utalás, hogy csak egyet emeljek ki a sokból, az apa nagyon szerethető és magam részéről kívánok mindenkinek ilyen szerető apát, de ezt a már többek által megmagyarázott lúzerséget nem tudom hová tenni, amit leginkább a reklámfilm szál jelez. Hogy ez is egy fricska, meg ilyenek. Ki se derült, miért pont a főhőst választották végül, hiszen nyilvánvaló volt a megbízó számára az alkalmatlansága.
perry 2018 dec. 30. - 10:20:49
(11/66)
Szerintem csak a blogját népszerűsíti ami tele van epeömléssel, de hát mint tudjuk vannak ilyen emberek.
1/10
zebegényiek 2018 dec. 29. - 21:47:30 1/10 Előzmény szenbanyasz@gmail.com
(10/66)
ügyes vagy. Nálad biztosan a vígjáték a Superbojznál kezdődik és ott is érhet véget. Hála az égnek, hogy emberek tízezrei fognak a kritikád ellenére is elmenni úgy, hogy majd más ajánlja nekik.
8/10
AnnaAnna 2018 dec. 29. - 09:04:30 8/10
(9/66)
Nehéz helyzetben van a rendező, mert a "semmiből" (vizsgafilmesként és költségvetés nélkül) készítette a VAN-t 4-5 évvel ezelőtt. Annak a filmnek minden kockája zseniális. Nyilván nem könnyű azt túlugrani, de nem is kell. A Rossz versek egy nagyon jó film, egy agilis, tehetséges, láthatóan összetartó csapat (stáb és a színészek egyaránt) munkája, teli nagyon jó ötletekkel, poénokkal. Megmutatja a vívódó ént, ami mindannyiunkban van, és mosolygunk magunkon, az esendőségünkön, az életünkön, amit itt élünk Budapesten vagy valahol máshol Magyarországon. Szerintem nézzétek meg.

Még hadd tegyem hozzá: ledöbbentem a szenbanyasz blogon: létezik az, hogy valaki úgy ír kritikát - ráadásul negatív véleményt - egy filmről, hogy meg sem nézi? De tényleg, ilyen van? A rendező évekig dolgozik a filmen, és a "kritikus" úgy húzza le, és tiporja a sárba, hogy nem szán másfél órát a film megnézésére? Szerintem a linket törölni kellene erről az oldalról, mert teljesen félrevisz, a szerző bevallottan maga sem tudja, miről ír.
10/10
tigerbite 2018 dec. 28. - 17:47:32 10/10
(8/66)
Ez a film egyszerűen zseniális. Minden a helyén van benne. A helyzetek, ritmus, hang, vágás, humor, helyszínek, utalások, színészi játék. Ilyennek kell lennie egy filmnek: nem cgi, nem harsány, nem pörög, hanem mély, elgondolkodtató, emberi. A legegyszerűbb és legtermészetesebb filmes eszközökkel is lehet hatni, bemutatni, éreztetni. Annyira gördülékenyen jók a jelenetek, mintha a rendezés, a színészi játék, a vágás és a hang egy gömbre lenne felrajzolva. Nem lehet belekötni. De rá kell hangolódni, és meg kell érteni. Nyitottnak és befogadónak kell lenni. Csak akkor mutatja meg magát. Az utóbbi évek legjobb filmje.
3/10
András Domán 2018 dec. 28. - 08:58:25 3/10
(7/66)
Aki Reisz Gábor elsőfilmjét látta (és tetszett is), az ne nézze meg ezt a filmjét is. Az összképet lejjebb viszi. Valahol ez egy gyenge ismétlés volt. Még azzal is kiemelte ezt, hogy a szülők ugyanazok a szinészek. Amugy tehetséges rendező.