-csengõzoli-- 2011 aug. 09. - 10:58:52
(1231/2171)
Miközben húznak fel a villanyoszlopra népmûvelõ elõadásokat kéne tartani nekik!
Az anyagyilkosoknak is elõször a lelkét kell megérteni, a szörnyû gyermekkorukat, esetleg egy perverz nagypapát a múltból.
A sorozatgyilkosok is emberek valahol, ott is elõfordulhat egy hentes felmenõ, egy félresiklott életpálya.
Nemigaz milyen rosszindulatú vagy!
Mindig a hátteret kell nézni és megérteni az okokat... :D
Rhaegar 2011 aug. 09. - 10:56:28
(1230/2171)
Dél-afrikáról én azt tudom, hogy pl a hadsereg azon belül is a haditengerészet illetve a légierõ megszûnt létezni.. de nem azért mert nincs technika, nagyon korszerû eszközeik vannak csak éppen nincs aki kezelje õket. Ugye a pilóták, technikusok döntõ többsége fehér, azok meg inkább elmenekültek az országból és az ausztrál hadseregben kamatoztatják tudásukat.

http://szentkoronaradio.com/jacks-corner/2008_08_02_jack-corn-del-afrikai-helyzetjelentes-a-2010-es-labdarugo-vb-helyszinerol-20
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 10:25:22
(1229/2171)
Most megmondtad a frankót. :D
Nem kell ám külföldre menned, hogy gyakorold a megértést, toleranciát. Nincs kibuvó. :)
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 10:23:51
(1228/2171)
Nézd én éltem ott és nem könyvekbõl bújtam ki a frankót, mint te, hanem azt amit ott az élet mutatott és az élettapasztalat nap mint nap, ahogy élnek ott az emberek és ahogy éltem én is. Nem vitatkozom veled, mert olyannal nem érdemes akinek ebben nincs releváns tapasztalata. Bocs.
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 09:50:26
(1227/2171)
Hát tudod azért tanulmányohattad volna Dél-Afrika történetét kicsit, hogy megpróbáld megérteni a történéseket. Aztán már írtam, hogy mi az igazi segítség, az oktatás: amibe beleértheted, hogy hogyan mûveljük kertünket - mert elég lenne nálunk is kísérletként kiküldeni a földekre néhány echte városi embert, hogy a falusiak jót derüljenek/bosszankodjanak (ki, ki vérmérséklete szerint) , mert segítség híjján vért pisilne, még a mi körülményeink között is. Azt az elsõ saroknál mondatod megbocsáss, de fenntartásssal fogadom, oka van annak, ha így van - nem kerested.

Persze, hogy nem vetkõzi le senki azonnal a kultúráját, neveltetését, ha áttelepül más közegbe. A minek beengedni kérdéseddel nem értek egyet: meg kell tanulni elfogadni - mindkét részrõl - a másikat. A beilleszkedés/beolvadás más kérdés.Ki mit akar, tud elérni. Az eleve elutasítás, elõítéletek miatt a legrosszabb (pirézek), ha beilleszkednek, sõt beolvadnak, a legjobb ( miért? jó? minek? akar?). A kettõ között számtalan variáció, és én is a beilleszkedést preferálom, ami mellett persze megõrizheti/ápolhatja származási helyének kultúráját, vallását, az adott ország lehetõségei, törvényei szabta keretek között, és megfelelõ számosság alapján és arányosan bizonyos kérdések miatt képviselete is lehet.
Én nem leszek ideges néhány gésa, vagy szári láttán, inkább érdekel mások kultúrája, élet felfogása, és csak a tõlük hallottak, tanusított viselkedésük alapján döntök, nem eleve ítélkezek, mert a szomszéd haragszik rájuk.
Azonban a majd én megmutatom neked, hogy kell hozzáállni egy nációhoz igen irritál, ill. nevetséges. Könnyesre röhögtem magam már elõre, mikor az itthon szocializálódott zámolyi romákat akarták befogadni a franciák, ráadásul ezzel példát statuálni.. eleve halálraítélt gondolatuk volt.
A beilleszkedés nem megy, nem változik meg az ember máról holnapra, az egy folyamat, aminek katalizátora, vagy inhibitora lehetsz - már bocsánat a mûszaki kifejezésekért. Sõt, eleve el is ronthatod a dolgokat önkényeskedéssel, ostobasággal. A fehér ember sem nõtt fel így általánosságban fogalmazva semmihez, a magyar meg különösen nem elfogadó másokkal, a mássággal szemben (felmérés szerint)- látod én is az általánosítás hibájába esek ezzel. Ergo, nem mondhatod meg, hogy ki vadásszon antilopra, és ki a "felnõtt". Aki ért hozzá, az legyen a vadász, aki megért/megélt már több dolgot, az lehet, hogy felnõtt.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 09. - 09:21:32
(1226/2171)
Én követem a híreket neten is:)
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 07:11:18
(1225/2171)
Akkor nézd a hiradókat, és kommentelj, különben minek írsz ide? :) Politikusnak meg ... ne ábrándozz. :D
1/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 09. - 02:43:41 1/10
(1224/2171)
Hallod, de egyetértek... azt hiszem elmondtad, amit már rég akartam. Hát, itt volt már az ideje.
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 00:50:35 Előzmény meszag
(1223/2171)
Hát nézd, lehet hogy 1o emberbõl 1 nem igy gondolkodik, vagy van ilyen meg olyan barátja, de a nagy többség nem ilyen. És sokan vannak olyanok akik játszák a nagy "én nem vagyok fajgyülölõ"-t , de még nem is élt olyan helyen, vagy tapasztalata sem volt erre vonatkozóan.
Én éltem 3 olyan országban is , jelenleg is, volt gyarmatok, köztük dél-afrikában ahol te aztán verheted a feneked a földhöz hogy mennyire néger barát vagy és nem vagy fajgyülölõ, az elsõ saroknál felakasztanak,és kibeleznek, mert még a saját fajtájával is azt csinálja. Fehér nõket erõszakolnak meg és a saját csecsemõjüket, mert a hitük szerint az AIDS-tõl például majd ettõl megtisztulnak és még sorolhatnám. Agyonvernek, minden ok nélkül ha megállsz a piros lámpánál azért mert fehér vagy és nekik a demokráciával ez összefügg. Persze ott is lehet látni ha nagyitóval keresed vegyes párt, de kb annyit mint Magyarországon cigány és fehér párt, vagy annyit sem. A félvéreket megvetik mindkét oldalról és õk a társadalom ottani leginkább kitaszitottjai, mert sem a feketék sem a fehérek nem fogadják be õket. A fehérek jó része elzárt fallal körülvett városnegyedben él, ezzel védve magukat a négerek ellen. Nem egy vicc olyan kéróban élni, melynek méteres falai vannak és szögesdrót van a tetején. Tetszik vagy nem ez nem politika, mivel a politika sem tud erre élhetõ megoldást találni és ha engem kérdezel soha nem is fog.Pedig az állam a seggüket is nyalta, hogy emlitsek pár dolgot: ha van néger pályázó álláshirdetésre, akkor azt kell felvenni, az sem érdekes hogy nem ért hozzá. Kaptak az államtól ingyen földet , házat. De nem tudnak vele mit kezdeni. Suliba járatják õket, de rajtuk az sem segit, mert a fosztogatásért nem kell megdolgozni.
Alapvetõen az ember arra van programozva hogy mindenki a saját faját birja, ami más az idegen, azt nem tiszteljük, nem szeretjük stb. Kivétel mindig van, de ez pont erõsiti a szabályt. De ezt a dolgot le is lehet vonatkoztatni kultúrákra is. Egy japán gésa sosem fog magyar csárdást járni és gulyást fõzni.
Ha Magyarországra jönne mint bevándorló, hozza magával a saját kultúráját. Itt bejön a politika szerepe, minek beengedni....A magyarnak pedig nyilván szúrni fogja a szemét hogy egy idõ után mindenki "ferde szemmel" néz rá az utcán és gésaruhában sétál minden harmadik ember. Ez feszkót szül mindenhol. Viszont az egy másik kérdés mit nevezünk kultúrának? A tombolást? Verekedést? Köpködést? Bünözést? Fehérgyülöletet? Én mért nem teszem? Én mért nem vertem meg senkit mikor piszkált és beszólt a bõrszinemre? Ez nem politika, ez intelligencia, ami vagy van vagy nincs. A fehér ember véleményem szerint már rég felnõtt az "egyelõség" feladatához, legalábbis valamilyen szinten. Politikai szinten is, mert ott a bevándorlás politika. Akik erre nem alkalmasok azok a szinesbõrüek, köztük az afrikaiak.
Az ilyen takarodjon tényleg haza és vadásszon inkább antilopokat, mert azon a szinten vannak és nem is akarnak mást.
A téma a részemrõl most már lezárva, elmondtam mindent amit lehetett.
idõjós1010 2011 aug. 09. - 00:03:29 Előzmény Rhaegar
(1222/2171)
Nos igen. Azt persze már nem emelik ki ennyire (sõt említést sem tesznek róla) ha az elkövetõ színes bõrû. Pedig sokszor már maga a bûncselekmény sejteti az elkövetõ/elkövetõk hovatartozását. meg sem kell említeni, de már tudjuk. És ez a szomorú. Szomorú de nem reánk nézve, hanem rájuk.
offtopic
meszag 2011 aug. 08. - 23:52:07 Előzmény Rhaegar
(1221/2171)
nem érted, az nem szégyenem. Persze mondhatnám stílusosabban, de azt sem értenéd,
"kis lovag".
parkolj másutt a spanoddal
7/10
NANU..! NANU..! 2011 aug. 08. - 22:32:23 7/10
(1220/2171)
Én már a szigetre sem engedném be õket, nem hogy itt szórják még el a magot is, elég nekünk a magunk baját megoldanunk, az is jó idõbe bele fog még telni... :(
A PaBokba is a kirakatokba, csak ki kell tenni a piros/fehér zászlót, abból tudni fogják a fekák, hogy rossz helyre keveredtek, aztán saját maguk elpucolnak. !:(
Esetleg megtoldani még egy Oroszlánnyal vagy Turur kettõs kereszttel és tudatosul bennük a merrõl, hány méter… :(
Ha meg bele kötne valaki, bekaphatja, mert magán sextorban van, oszt bekaphatják. !:(
7/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 aug. 08. - 22:22:33 7/10
(1219/2171)
Minden feketét vissza kell toloncolni ahová való, ennek így kell megtörténnie és csak nyugalom, ami késik, nem múlik, itthon is meg van már a STRATÉGIA, csak jól kell etetni a sajtót és a... :(
offtopic
Rhaegar 2011 aug. 08. - 20:52:31
(1218/2171)
Szereted csûrni-csavarni a dolgokat a saját szád íze szerint.
Feleslegesen minek kérdezzek ?
Úgy is olyan választ kapnék ami csak szerinted válasz.. :)
Rhaegar 2011 aug. 08. - 20:50:52
(1217/2171)
"Ja, az angol témához még annyit,hogy az illetõ aki a rendõrökre támadt és akit lelõttek büntetett elõéletû volt...

Rossz szót használtam, az áldozat nem volt megfelelõ.
Ezt sejteni lehetett, törvénytisztelõ polgár nem támad rendõrre.. :)
offtopic
meszag 2011 aug. 08. - 19:53:33
(1216/2171)
Jobb helyen, ha valamit nem tudnak/értenek, kérdeznek...
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 08. - 19:35:42
(1215/2171)
Ez a meszag féle "nem tudok mit mondani és összehordok hetet havat" válasz volt.
Hogy tanulniuk kéne,de ugyanakkor mégse,mert ugye mi sem tudjuk se azt,hogy mi a demokrácia,se ,hogy mi a kapitalizmus stb., amit õ onnan tud,hogy Orbánra szavaztak.
Ahelyett,hogy a frenetikus, hihetetlen eredményeket felmutatni képes MSZP lenne megint hatalmon,mert hát az elmúlt 8 év olyan jó volt.
Így egyben el is tudja terelni a szót az eddigi témáról és lehet Orbánozni, mert ugye õ maga a sátán. :)
Ne törõdj vele :)
Ja, az angol témához még annyit,hogy az illetõ aki a rendõrökre támadt és akit lelõttek büntetett elõéletû volt...
offtopic
Rhaegar 2011 aug. 08. - 19:27:41
(1214/2171)
Jól.
Nagyon jól.
Nem kispályás.

Kicsit még bontogatom, boncolgatom, aztán majd úgy este 10 óra tájban válaszolok rá.. addigra talán rájövök, hogy mit is akart ezzel.

De szerintem szerzett rólad egy képet és miközben hsz-t írt, rá(d) nézett majd összegabalyodtak az ujjai(zavar támadt a központban) és ez a hozzászólás sült ki belõle.
Rhaegar 2011 aug. 08. - 19:11:51
(1213/2171)
A tényekben most volt szó a londoni zavargásokról.

Azt mondják, hogy eddig még tisztázatlan körülmények között lõtték le az ürgét, holott már rég kiderült, hogy a rendõrökre támadt, lõtt,tehát a rendõrök önvédelembõl lõtték le.

(de azt persze kihangsúlyozták, hogy színes bõrû az áldozat, csöndben, a rasszizmus gyanúját keltve)
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 08. - 18:54:40
(1212/2171)
Fú, ezt a választ jól megkaptad :D