offtopic
Rhaegar 2011 aug. 09. - 18:07:12
(1251/2171)
Rég nem láttál ennyi náczit egy rakáson mi ?! :)
Parkolj máshova.. xP
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 18:03:50
(1250/2171)
Komolyan mondom, nem tudom, a ma délutáni tobzódásotokon sírjak, vagy röhögjek?

javaslom a topik címét átkeresztelni Dephoy-ra. A felirata már rég meg van:

„ Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaidat,
ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteidet,
ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaidat,
ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemed, és
ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat!"

Remélem a tombolásnak lassan vége lesz. :)
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 09. - 17:41:54
(1249/2171)
Nézd, az általad említett gazdasági válság erõsödésével szüksége is lenne a helyieknek azokra az alantas munkákra,amiket most a négerek csinálna.
Ezért mondtam végsõ megoldásként ezt, amivel megszabadulnak tõlük, a különbözõ segélyeik is a kasszában maradnak + munkahelyek teremtõdnek.
De ez utópia persze.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 09. - 16:29:56
(1248/2171)
Tudod az igazság az,hogy ez valószínûleg faji kérdés,csak így sajnos rosszul hangzik...
Vegyük a legegyszerûbb példát.
Ha egy magyar kiköltözik Németországba, hogy jön vissza?
Nyugisabb, nem szemetel,szabálybetartóbb, átvette a kinti életritmust, szokásokat, viselkedési módot, hisz ha nem így viselkedett volna kiveti a társadalom. Mindezt 1év kinti élet után.
Magam is voltam kinti magyar családoknál, teljesen felvették a kinti szabályokat, muszáj is volt nekik és nem is esett nehezükre picit jobban odafigyelni az ilyen-olyan elõírásokra.
Nézd meg ugyanakkor a már Magyarországon szocializálódott cigányokat.
Itt nõ fel, tudja nagyon jól mik a viselkedési szabályaink és mégis, hogy néz ki egy cigány család a plázában?
Elõl a 14 éves 110kg-os Lakatos Dzsenifer eszi a fagyit 2pofára, mögötte Lakatos Zsóti izomtrikóban jó büdösen ordibál hátrafelé az asszonynak,hogy mibõl és mit szívjon ki... és folytathatnám a sort a család többi tagjával,mert ugye 3 tagú roma család nem létezik...
Az egész pláza õket figyeli, hogy mit össze óbégatnak még jó ha be nem szónak,hogy mit nézel.
Egyszerûen nem hajlandóak beilleszkedni. Még most is a saját kultúrájuk, egykori szokásaik vannak elõtérben, agresszívek, büdösek stb.
Ezek mellett persze nekünk szeretnünk kéne õket...
Hát szeresse õket meszag.
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 15:30:34
(1247/2171)
De szerinted õk mit képviselnek? Azt hogy verjünk szét mindent, fosztogassunk meg raboljunk? Az ilyeneknek a dutyi lenne minimum a képviselet, vagy egy repjegy vissza oda ahonnét jöttek. Én sem verek szét senkit és nem rabolok ha nem tetszik valami, fõleg nem egy idegen országban.

Tömeggel nem lehet tárgyalni elõtte mert még nincs is tömeg. Közbe meg utána az olyan lenne mintha egy lavina elé egymagad kiállnál hogy megállitsad. Igy ha sokáig szórakoznak majd jön a kijárási tilalom és a katonaság aztán rendet tesz. Megérdemelnék!
Persze megelõzésen el lehet gondolkodni,most már csak utólag igaz, nem kéne beengedni az ilyen vadállatokat sehová, lehet ez az Unió és Európa multikulti csõdje....., illetve visszaállitanám a halálbüntetést és szigorúbb büntetéseket minden Uniós országban.
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 15:21:11
(1246/2171)
Hát ezen megint jót nevettem, viccesen irtad le a dolgokat, de igazad van komolyra forditva a szót.
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 15:04:00
(1245/2171)
hogy megnyugodj, belehallgattam, jól emlékeztem. Én ilyesmibõl sose csinálnák tv mûsort, és nem is tudok rajta nevetni
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 14:58:30
(1244/2171)
egyéb iránt elég vicceset eszkábáltál itt össze -bár igen ingatag-, volt rá fél napod. :)
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 14:56:01
(1243/2171)
okoska, már tegnap mondtam, hogy tárgyalni nem tömeggel, nem rendbontás közben, hanem elõtte, vagy utána kell, képviselõikkel.
Rhaegar 2011 aug. 09. - 14:36:00
(1242/2171)
http://index.hu/kulfold/2011/08/09/tinedzserek_rohangalnak_teglaval_baseballutovel_a_kezukben/

Na, itt vannak az újabb fejlemények.

Elképzelem az álomvilágban élõ meszagot, amint oda ballag egy 8 fõs társasághoz akik éppen elvannak foglalva azzal, hogy betörjék a kirakat ablakát, hogy zsákmányoljanak maguknak néhány cuccot. Megpróbálja meggyõzni õket arról, hogy mindenki képes megváltozni. Valószínûleg így zajlana:

Meszag: Figyeljetek! Srácok ez nem rendes viselkedés, ezt így nem lehet, oktatás, kapitalizmus, a tanulás ami ugye a tudás alapja, srácok tanulni kell és akkor nem betöréssel fogjátok megszerezni azt ami kell, hanem megvásároljátok, mert lesz mibõl..

Meszag hõn szeretett négere: Mivan?! Mirõl vakerálsz ?
(ha szerencséje van itt még talán nem vágják arcon)

Meszag: Mi magyarok sem tudtuk elõször felfogni mi a demokrácia, de aztán lassan-lassan csak sikerült, nektek afrikaiaknak is sikerülni fog, hidd el nekem (itt már elkezdik átkutatni a zsebeit van-e valami érték) de azt nektek is akarni kell. A legfontosabb az oktatás... a tanulás ... ..

Meszag hõn szeretett négere: Hord el magad, de nagyon gyorsan.

Persze mivel inkább optimista ember vagyok mint pesszimista, ezért a jobbik forgatókönyvet írtam, rosszabb esetben mielõtt megmukkanna a tanulás fontosságáról, leütnék, kirabolnák ha úgy van lehet meg is erõszakolnák.. de mind1. Mindenki megtud változni, az a lényeg. :)

Franciaországban sem õk randalíroztak... ott is a lelkészek gyújtogattak, meg támadtak rendõrökre. :)
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 13:38:23
(1241/2171)
hát ebbõl is látszik a nagy jóindulat, mekkora szükségük volt erre a n égereknek, na meg a jótéteméy, hogy a rakéts silót nem vitték el a fehérek, mert nehéz.
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 13:32:08
(1240/2171)
nincs hangfalam, de mivel van egy perverz kollegám, aki hozzád hasonlóan ilyeneken röhög, rémlik hallottam, de szerintem nem a fehér emberrel van bajuk
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 09. - 13:07:15
(1239/2171)
Megnéznélek hogy kezeled a helyzetet,mikor egy ilyen neked támad :D
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 12:40:20
(1238/2171)
Szivesen , még ha kimeritõnek nem is lehet nevezni...:)
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 12:39:44
(1237/2171)
mi célod ezzel?
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 09. - 12:29:20
(1236/2171)
Antiochus Epiphanesz 2011 aug. 09. - 12:28:23
(1235/2171)
Köszönöm a választ!
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 11:25:51
(1234/2171)
Igen ebben tök igazad van! Az angol gyarmat hihetetlenül felkorszerüsitve hagyta "magára" az országot. Egy Eu-s ország is megirigyelhette volna, komolyan. De pont ez a bosszantó hogy mindenki eljön vagyis menekül onnan aki ért vagy értett valamihez, mert minden állásra feketét vesznek fel és nem számit az sem hogy ért e hozzá. Ausztráliába nagyon sok dél-afrikai menekül.
offtopic
meszag 2011 aug. 09. - 11:18:48
(1233/2171)
te meg ne ripacskodj! :D
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 11:18:33
(1232/2171)
Ami ott van arról könyvet lehetne irni. Jó vastagot. Ha valaki bevállalós lenne és eltöltene ott legalább 5 évet, biztos összehozna egy olyan story-t amivel akár ismerté is válhatna. Ez csak mellékesen jegyeztem meg.
Nem lehet pár sorban összefoglalni azt ami ott van, de igen most a feketék uralják az országot. Amivel nem lenne gond ha tudnának is élni ezzel a lehetõséggel és jó dolgokat kihozni belõle, mert igen most a világ egyik legveszélyesebb országa, de akár hol jártam a világban , most is az a véleményem a Föld egyik legcsodálatosabb helye amit láttam életemben.

A legidegesitõbb az rájuk nézve, hogy ezt nem tudják értékelni, micsoda kincs van a kezükben a szabadságon kivül.
A VB rendezés joga hatalmas lehetõség lett volna az országnak, ha tudna élni vele, de ez nem hozza ki õket abból a gödörbõl amiben vannak, mert ez nem változtat majd egy sötétbõrü gondolkodásmódján , vagy egy olyan fehérén aki még mindig a négereket rabszolgának nézi például. Ami rontja az õ helyzetüket hogy számos más afrikai országból is érkeznek oda és például viszik magukkal a barbár szokásaikat illetve az AIDS-et is.

Az hogy például milyen fogalmuk van , kialakult nézetük errõl a betegségrõl, az orvoslásról és a védekezésrõl egy külön több oldalas sztorit lehetne irni. Lentebb már irtam róla pár dolgot nagyon dióhéjban.
Sok dél-afrikából menekült ismerõsöm van (fehérek, de van egy fekete is) és mind azt mondja (amit én is tudok), hogy volt akinek a rokonját ölték meg, lelõtték, mindennaposak a betörések, amit örülhetsz ha élve megúszol. Illetve leszoritják az embert az útról, fegyvert szegeznek a tarkódhoz és könyörgessz az életedért, ami van nálad azt elveszik.
Alapszabály hogy piros lámpánál tilos megállni este, vagy kihalt , kevéssé forgalmas helyen.
Kilóméteres nyomornegyedek vannak , melyek bádog bungallókból állnak, ahol nincs közmü. A repülõrõl már messzirõl fénylik Johannesburg felett. Nem kell õket kimondottan sajnálni, mert az állam adott nekik lakást, földet is, munkát is kapnának, de nekik nem kell. Lebontják, vagy felgyújtják, nem tudnak mit kezdeni vele, mind a mai napig a fehéreket okolják mindenért, holott most már inkább az a fõ probléma hogy nem tudnak mit kezdeni a szabadságukkal.

Van egy nagyon kevés százalék, tényleg kevés, aki tanult és jómodú, aki intelligens és kultúrált, de sajnos õk is eljönnek onnan és kb ez a véleményük a saját fajtájukról. Ez a durva.

Ha elolvasol egy Nelson Mandela életérõl szóló könyvet , abból is sokat megtudhatsz errõl ha érdekel. Pl azt is hogy neki alapvetõen jó gondolatai voltak az ország lendületbe hozásával kapcsolatban de túlértelmezték az emberek és emiatt inkább ennek az egész káosznak egy mártirjává tették. Ugyanakkor sok hibás nézetet is közvetitett pl be akarta vezettetni hogy a pár éves gyerekek is szavazhassanak az elnök választásnál.
Alapvetõen a problémák a tanulatlanságukból és a primitivségükbõl vagy barbarizmusukból is erednek sajnos, amin nem vagy nagyon nehezen lehetne változtatni.

Az angol gyarmat ideje alatt hatalmas volt ott a fejlõdés , noha a szinesek ebbõl nem éreztek nyilván semmit, de nekik túl kellett volna lépni ezen a gyülöleten és bölcs emberhez méltón a jobb jövõt épiteni és megtanulni együtt élni.
Õk mind fehér és mind fekete oldalról sajnos mind máig a múltban élnek.
A fehéreket sem kell sajnálni ott, mert sokan továbbra is azt mondják a négerem, még mindig van házi cselédjük, aki ott lakik és kosztért , szállásért kiszolgálja õket, ha beteg elviszik orvoshoz. Mint az Elfújta a szélben. Az ott élõ ismerõseimnek is volt saját "négere" !

Láttam olyat is aki úgy érkezett meg Angliából a reptérre, mint a gyarmatára. Kesztyüben, kalapban stb. ahogy kell....

Szóval én nem hiszem ott valaha jobb lesz. Ami ott van az egy ördögi kör.

Természetesen ezeket a dolgokat sosem olvasni utikönyvekben.