offtopic
kata3 2011 szept. 14. - 11:34:42
(1711/2171)
Így van, Ambrusnak aránytalanul nagy a büntije. Ahogy vénasszonyoknyara fogalmazott "megcsapolt néhány bankot", ezért példát akartak vele statuálni. A nép szemében õ volt a szimpatikus rabló, olyan, mint Robin Hood, azzal a kivétellel, hogy nem osztotta szét az elrabolt pénzt. Tényleg nem ölt embert, a fegyvert kényszerítõ eszközként használta. Ami persze a bankrablást elszenvedõ alkalmazottaknak éppen elég volt így is. Hiszen akit fegyverrel tartanak sakkban, az nem heveri ki egy hamar a stresszt.
Így van, Damunak kevés a 6 év erõszakért. Õróla már elég régóta lehetett tudni, hogy egy hírtelen haragú erõszakos alak.
Nagyon felháborít a Stohl-ra kirótt 5 hónap! Hogy mennyi az elegendõ büntetés neki, ahhoz nem tudok hozzászólni.
Büdösborz 2011 szept. 14. - 11:06:02 Előzmény kata3
(1710/2171)
Az Ambrus aránytalanul sokat kapott. Ennyit gyilkosságért sem kapnak. Bár ismerve az igazságszolgáltatást korruptálhatóságát (Zsanett ügy) nem csodálkoznék azon ha a sok banki milliárdos intézte volna igy. Tudni lehet hogy Ambrus "visszaesõ" és elég sok "kárt" okozott. Rablásért meg nem itélnek el valakit majdnem életfogytigra, fõleg hogy embert sem ölt, nem úgy mint a Móri mészárosok.
A Damu-ügy szerintem elég kusza. A Palácsikot sem kell félteni. Ha valóban történt erõszak akkor Damunak ez a 6 év nagyon kevés.
Stohl-t lecsuktam volna legalább annyira amennyit a Damu most kapott. Ha kiengedik nem adok neki 5 évet és újabb hasonló ügye lesz, vagy kinyirja magát.
offtopic
robicsek2 2011 szept. 14. - 09:25:13 Előzmény vénasszonyoknyara
(1709/2171)
Most az egyszer egyet értek. Ez egy agresziv állat. De én azt se értem hogy a fenébe engedhették hogy ez lemenjen adásba ? Ez a szint már a béka segge alatt van. Aki kamerák elõtt ilyet megmer csinálni, hát ne csodálkozzon hogy
egybõl elhisznek róla mindent. Amugy meg hülyeségeket beszél egy étel miatt 3 napja nem aludt :)
offtopic
kata3 2011 szept. 13. - 19:09:13
(1708/2171)
Na örülök, hogy vitára hívtalak benneteket!
Az indító témám a Damu-ügy kapcsán az volt, hogy még mindig felháborít a Stohl-ra kirótt minimális 5 hónap!
Nagyon egyetértek az alábbi mondataiddal:
"mégsem tudom a tettét egy kalap alá venni nõk bántalmazásával és a nemi erõszakkal."
"Nem lehet egy napon említeni a brutális barom Damu Rolanddal."
És egyáltalán nem mindegy, hogy "valaki bankot rabol felesleges erõszak nélkül, vagy nõket ver és erõszakol meg vagy a saját gyerekével fajtalankodik".
"Ambrus 17 éve nagyságrendekkel eltúlzott Damu 6 évéhez képest".
Így van, és hozzá teszem, hogy a Stohl 5 hónapja is nagyságrendekkel kevés az elõbbi kettõhöz.
offtopic
robicsek2 2011 szept. 13. - 19:02:11
(1707/2171)
Jaja de az is röhej hogy eddig tartott mire megszüntették, Ebben az egy dologban igazuk van az LMP-sek nek hogy túl lassan halad az úgy.
UserX 2011 szept. 13. - 18:51:10
(1706/2171)
Hír: Végre sikerült felfüggesztetni Gyurcsány Ferenc mentelmi jogát és következhet a jól megérdemelt felelõsségre vonása.
offtopic
meszag 2011 szept. 13. - 17:31:20
(1705/2171)
mégha nem is oda írtam, a gondolataimban ez volt.
offtopic
meszag 2011 szept. 13. - 17:29:33
(1704/2171)
nem, ez Mermaid szimpatikus, nem szimpatikus fejtegetésre volt válasz
vénasszonyoknyara 2011 szept. 13. - 17:19:32
(1703/2171)
Nem kedvelem egyik "színészt" sem, nem is tekintem e kettõt annak, de" semmivel sem kedvesebb számomra" ambrus sem, a fékevesztett sportoló
Nem bûvészkedek a szavakkal. A fentieket írtad. Szerintem ez pontosan azt jelenti, amit én értettem belõle.
offtopic
meszag 2011 szept. 13. - 17:13:36
(1702/2171)
nem szeretem, ha valaki a szavakkal bûvészkedve olyat mond, amit még csak nem is gondoltam.
Nem az én felelõsségem, sem nem áll jogomban a büntetési tételeket megállapítani. Nem tartom túlzottnak ambrus ítéletét, stohlét keveslem, damu meg kiderül mit kap.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 13. - 17:07:35
(1701/2171)
Szerintem a jogi kategóriáktól és a büntetési tételektõl függetlenül is össze lehet hasonlítani bûntetteket.
Ha a Te szemedben mindegy, hogy valaki bankot rabol felesleges erõszak nélkül, vagy nõket ver és erõszakol meg vagy a saját gyerekével fajtalankodik, akkor nagyon sajátságos mércéd van. Én habozás nélkül ki merem jelenteni, hogy Ambrus 17 éve nagyságrendekkel eltúlzott Damu 6 évéhez képest.
offtopic
meszag 2011 szept. 13. - 17:06:44
(1700/2171)
Mérges voltam én is anno az ilyen halasztgató - ráérek, apuka kifizeti - hozzáállást tanúsító egyénekre, de nem támogatom a csökkentést. Sem az állam által finanszírozott, sem a fizetõs helyeket ne csökkentsék. Nem vagyok híve a szakmunkásokkal feltöltött országnak, összeszerelésbõl csak éhen lehet halni, nem gyarapodni. Nem lehet, ne legyen mindenki lakatos, meg hegesztõ, hogy az orvosokhoz hasonlóan szintén külföldön keresse meg a boldoguláshoz valót.
Az is tény, hogy azt is elszúrták - szakmunkás képzés -, minõsíthetetlenül leromlott az onnan kikerülõ emberek tudása, de alapvetõen az emberek hozzáállásával is baj van.
offtopic
meszag 2011 szept. 13. - 16:56:21
(1699/2171)
Nem kértem, hogy vedd egy kalap alá. Nem lehet különbözõ bûnöket összemérni, nem is akarom. Aki bûnt követett el, kapja meg a megfelelõ büntetést. Nem kedvelem egyik "színészt" sem, nem is tekintem e kettõt annak, de semmivel sem kedvesebb számomra ambrus sem, a fékevesztett sportoló. Mindegyik bûnös - bár damu ítélete még nem jogerõs. Magánemberként leszerepeltek, és sokat kellene bizonyítaniuk, hogy megváltozzon a véleményem.
cirmoska.nz 2011 szept. 13. - 16:11:39
(1698/2171)
Elég sok adó megy el arra hogy próbálgassuk árt e vagy használ valakinek a tanulás dolog. Elég pukkasztó is tud lenni az hogy évhalasztott, keresztféléves, bugdácsoló , sok lógós egyéneket tanitunk állami pénzen, aki meg becsülettel csinálná végig annak meg nincs rá pénze, még az állami finanszirozott képzésre sem. A barátnõm emiatt nem tudott például továbbtanulni sohasem. Most meg már azért nem mert dolgozik és kell a pénz a megélhetésre. Az összes börtönlakónál nem nagyon zavar ha tanul, legalább ha kikerül van esély rá hogy jó útra térjen, a magyar költségvetés még úgy is jobban járna ha csak a börtönlakókat tanittatja és kétharmaddal lecsökkentené az állami diplomás ingyenképzéseket. Az Ambrus meg nem ölt embert, ahogy irta más is, van a csávóban valami, attól független hogy amit tett azzal nem értek egyet én sem. Azt sokkal jobban elitélem aki gyilkol.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 13. - 16:10:44
(1697/2171)
Nem lehet egy napon említeni a brutális barom Damu Rolanddal. Abban a "kultur"körben, ahonnan õ jött teljesen elfogadott a nõk bántalmazása, prostitúcióra kényszerítése. Javaslom nézd meg a videót, amit belinkeltem és egy szemernyi kétséged nem lesz afelõl, hogy a terhére felrótt cselekményeket elkövette.

Ambrus attila megcsapolt néhány bankot. lehet, hogy a bankok ezt ránk terhelték, mégsem tudom a tettét egy kalap alá venni nõk bántalmazásával és a nemi erõszakkal.
offtopic
meszag 2011 szept. 13. - 15:56:53
(1696/2171)
érdekes. ambrusnál nem zavar, másnál igen? :)

Engem senkinél sem zavar, ha megfizeti, vagy ha nem tudja, akkor olyan tanuljon, aki komolyan veszi. Azonban azt ne feledjük, hogy a diploma csak lehetõség, és nem jár együtt automatikusan azzal, hogy az illetõ a gyakorlatban is teljesíteni tud, hasznosítani tudja a tudását. Legyen az bármilyen mesterség.
Az tény, hogy most hirtelen képeztek egy csomó "felesleges" diplomást, de ne feledjük, hogy pusztán negyven egy nehány ezer államilag finanszírozott helyrõl volt szó. A tanulás meg senkinek se árt, max. nem használ.
cirmoska.nz 2011 szept. 13. - 15:32:04
(1695/2171)
Ha a javára szolgál engem speciel nem zavar. Az sokkal jobban hogy több ezer diákot tanittatunk ki az egyetemeken teljesen feleslegesen. A magyar egyetemek kétharmadát be kellene zárni.
offtopic
meszag 2011 szept. 13. - 15:25:31
(1694/2171)
hát nekem ambrus is bûnözõ. Bármily jó hangulatban, kedvesen rabolta ki a bankot, és mulatta el a sok-sok milliót. Ráadásul a börtönben még ki is taníttattuk. Remek. Remélem élete végéig jóvátételt fog fizetni.
offtopic
Mermaid. 2011 szept. 13. - 13:57:29
(1693/2171)
Az Ambrus az egyetlen olyan bünözõ akivel ha találkoznék nem félnék tõle és még ki is engedném az ablakon :D. Régen nem sokat tudtam róla, de sokat hallottam beszélni és láttam is. Nagyon megdöbbentett, hogy milyen, mennyire értelmes és intelligens, élvezetesen lehet vele társalogni bármirõl, még tisztelet is van benne és még szimpatikus az arca is, ami kevés bünözõrõl mondhatók el ezek a tulajdonságok valljuk be, van benne szeretet és szerintem jóság is. Drukkolok neki hogy tudjon új életet kezdeni valahol, bár nem tudom hogy menni fog e neki. Elég sokat kapott.

Az erõszakosok....Errõl órákat lehetne szerintem beszélgetni hogy egyes nõk mért választanak be ilyen pasikat. Ez szerintem pszichologia részben és magukkal hozott családkép. Ami nem feltétlen jelenti azt hogy egy nõ akinek az anyját verték az olyan férit választ magának. Sokkal inkább szerintem olyanok választanak agresszivabb társat akiknek nincs elég határozott és karakteres, magabiztos jellemvonásuk. De az agressziv férfi se választana magának egy ilyen tulajdonságokkal rendelkezõ nõt, mert azon nem tudná kiélni a hajlamait, sõt az ilyen nõket õk kimondott gyülölik. Aztán olyan nõ is választhat magának agressziv párt akinek az apja volt túl "gyenge", határozatlanabb, értem ezalatt azt hogy az anyuka viselte otthon a nadrágot. A gyerek ilyenkor nem kap "igazi" apát, csak egy elnyomott, és nem egyenrangú férfi képet lát. Ugye általában minden gyereknek normál esetben és feleségnek az apa-férj kéne jelentse a biztonságot fizikálisan és a menedéket. Ha a gyerek azt látja hogy az anya "korbáccsal üti" az apát, ez a kép hiányozni fog. Igy ezek a nõk felnõtt korukban gyakorta a túl határozott, agressziv férfiakat vonzzák be. Sajnos.
offtopic
kata3 2011 szept. 13. - 13:42:28
(1692/2171)
Tuti igazad van, Ambrussal kapcsolatban. Sokat változott vele kapcsolatban a véleményem. Míg szökésben volt, bujkált, bevallom féltem tõle, mert a környékünkön van az az OTP fiók, ahol fegyverhasználat is volt.

Azokon kívül, amit elmondtál róla még hozzá tartozik, hogy a kutyája iránti szeretete buktatta le õt, ami szintén szimpatikussá teszi.

Én sem értem, miért jó egy nõnek, ha verik, ha lenézik, ha megalázzák, miért tûrik el, egyáltalán miért állnak szóba egy ilyen emberrel?