10/10
5mina5 2009 febr. 06. - 18:30:04 10/10
(25/105)
Kedvenc filmjeim egyike... De Sade érdekes egy figura volt a világunkban, és szerintem Geoffrey Rush kiválóan játsza el... nézze meg aki teheti!...
Én is kíváncsi vagyok milyen szinkront kapott a film...
Zuzzuka 2009 febr. 06. - 17:52:09
(24/105)
De Sade történetét feldolgozta Peter Weiss is egyik drámájában (Jean Paul Marat üldöztetése és meggyilkolása, ahogy a Charentoni Elmegyógyintézet színjátszói elõadják). Hát mit mondjak az is 5* volt... El sem hiszem, hogy ma ezt is megnézhetem...
szmart 2009 febr. 06. - 17:12:47
(23/105)
Nézzétek meg! Megéri fent maradni!!
tdk 2009 febr. 06. - 14:45:58
(22/105)
Azt hiszem, ma ezt fogom nézni, bár egy bolondokházás filmet már adtak a múlt héten (Ópium), és akkor úgy éreztem, elég is a témából egy idõre. Kár, hogy a másik királyi adón is pont ezzel egy idõben adnak valami jót...
9/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 06. - 12:30:57 9/10
(21/105)
Én még nem láttam, és megnézem mindenképpen. :)
10/10
idõjós1010 2009 jan. 31. - 00:09:00 10/10
(20/105)
Megvan ez a film valakinek szionkronosan is?
Egyszer a HBO-n levetítettek szinkronnal is, de a neten már csak nyers angolban találom meg, még feliratot sem kaptam hozzá.
10/10
idõjós1010 2008 dec. 15. - 16:31:01 10/10
(19/105)
Téged nem a vallási meggyõzõdésed , vagy a vele kapcsolatos filmbéli észrevételed miatt "támadtak" itt (talán) többen is, hanem mert mint egy eszközt látták ezen meglátásodat a kezedben, mellyel megpróbáltad lehúzni a filmet, ami talán tényleg értékeket képvisel.
(nekem így tûnt)
Ezen felül, ill kívül, ez egy fórum, aki ide ír az sajnos, nem sajnos, de el kell hogy fogadja a mások által az általa felvetett témával kapcsolatban-i felvetéseket, véleményeket.
Te ezt szinte már-már megtiltottad nekik.
Talán ez is kelthetett némi ellenszenvet irányodba tõlük.
(szerintem)

Egyébként szerintem túlságosan fel lett ez az egész téma fújva. Tényleg nem kellett volna nekik sem dobálózni itt dolgokkal. Tõled is meglepõ volt egy filmen való komoly felháborodás.
(de ez szintén csak az én véleményem)
10/10
idõjós1010 2008 dec. 13. - 21:38:35 10/10
(18/105)
..."nekem ez egy film volt a sok közül"
..."Talán a filmnek kéne inspirálóbbnak lennie,hogy érdekeljen bármi is ezzel kapcsolatban."
"Én magáról errõl a két órás vagy mekkora hosszúságú mozgóképrõl beszéltem..........."
"Ez egy hollywood-i film.Ennyi"

A fenti sorokból melyek mindegyike, mint ahogyan azt minden valószínûség szerint már sejted is, egy a te hozzászólásod valamelyikébõl lett kicsípve, és mindegyikbõl csak az tûnik ki mennyire nem jelent neked semmit ez a film. Csak egy a sok közül, mely még csak nem is inspiráló, írod te.
Ehhez képest elég rendesen felkavar, nem gondolod?
De még mielõtt csuklóból azonnal cáfolnád egyéni véleményem, az alábbi idézettel, mely szintén tõled származik gyorsan alá is támasztanám merész kijelentésemet.
Íme:
"Nekem pl nagyon rosszul esett,hogy azt is be merték képekben mutatni,hogy egy pap a templomban hullával szeretkezik."

Tudod, én úgy gondolom hogyha valaki mindjárt egyenesen a lelkére képes venne valamit egy filmbõl (megjegyezném ez igen ritka jelenség) az a film már koránt sem lehet olyan közömbös számára.

Íme még egy idézet, egyenesen tõled:
"A film maga nem egy rossz film,...."

A soraidból csak az tûnik ki, hogy számodra ez a film egyszerre volt jó, felháborító, majd közömbös.
Érdekes párosítás. "Mesterhármas"
10/10
idõjós1010 2008 dec. 13. - 21:04:43 10/10 Előzmény reila
(17/105)
..........."Mûvészfilmek, elgondolkodtató filmek, csavaros történetek jöhetnek....:d"
Hát, ez egyik kategóriába sem sorolható.
Viszont nem átlagos. :-)
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 13. - 20:35:46
(16/105)
"Ismerjük embertársunkat, és mégsem ismerjük, mert nem vagyunk dolog, és embertársunk sem dolog. Minél mélyebbre ereszkedünk le létünk vagy másvalaki létének mélységébe, ismeretünk célja annál inkább elsiklik elõlünk. És hiába, mégiscsak vágyunk rá, hogy behatoljunk az emberi lét titkába, a legbelsõ magba, ami 'õ'.
Van egy mód, egy kétségbeesett mód, megtudni a titkot: a teljes hatalom egy másik személy fölött; a hatalom, amellyel elérjük, hogy azt tegye, amit mi akarunk, azt érezze, amit mi akarunk, azt gondolja, amit mi akarunk, ami átalakítja õt dologgá, a ami dolgunkká, birtokunkká. Ennek a megismerési kísérletnek a legvégsõ fokát a szadizmus végletei jelentik, a vágy és képesség egy emberi lénynek szenvedést okozni; kínozni és arra kényszeríteni, hogy kínjában elárulja a titkát. Az olthatatlan vágy, hogy behatoljunk az ember titkába, az övébe és ezzel a magunkéba, ez a lényegi indítéka a kegyetlenség és rombolási vágy mélységének és erejének...
A megismerésnek ez az útja gyakran egészen nyíltan mutatkozik meg a gyerekeknél. A gyerek szétszed valamit, feltör valamit, hogy megismerje...A kegyetlenségnek mélyebb indítéka van: a vágy, megismerni a dolgok és az élet titkát.
A 'titok' megismerésének másik útja a szeretet. A szeretet cselekvõ behatolás a másik személybe...A szadizmust a titok megismerésének a vágya idézi elõ, mégis éppoly tudatlan maradok, mint voltam. Szétszaggattam a másik lényt ízrõl ízre, de mindössze annyit értem el, hogy elpusztítottam..." (Erich Fromm)
10/10
Trissie 2008 dec. 13. - 16:08:41 10/10
(15/105)
Egyetlen egy dolgot nem értek, mi az édes köze van a filmnek a színészek vallásához? Tõlem akár zen buddhisták is lehetnének, miközben a Sátánt istenítik, akkor sem érdekelne. Egy mélyen hívõ keresztény is eljátszotta volna ezt a szerepet,ha ez lett volna a feladata. Nulla köze nincsen hozzá. És persze, hogy megkérdõjelezi mindenki a kommentárod, hogyha ennyire semmi relativitás nincsen benne. Milyen sárdobálásról beszélsz? Nem tehetek róla, hogy engem jobban érdekel, egy olyan "zseni" élete, mint pár színész vallása. Én inkább azt javasolom, hogy olyan névre keress rá a Wikipédián, hogy Sade, ne pedig pár jelentéktelen színészrõl vagy rendezõrõl gyûjts információkat, akiket úgyis rövid idõn belül elfelejt majd az emlékezet...
10/10
Trissie 2008 dec. 07. - 00:35:37 10/10
(14/105)
Elolvastam a hozzászólásaidat, de mivel neked volt jogod leírni, amit akartál nekem is van azt jogom véleményezni, bármit is várnál Te. Igazából az elsõ benyomásom az volt, hogy "jajj, de primitív!" Sajnos továbbolvasva ez a véleményem nem változott meg. Nem hinném, hogy bármit tudnál Sade -ról azon kívül, amit ebben a filmben láttál. Keresztény gyalázás? Mirõl szóljon egy film, ami az õ életérõl készül, istenítsük a keresztényeket? Sade mit gondol a kereszténységrõl?" Az egyetlen fontos dolog, amit képtelen vagyok megbocsátani az embereknek az Isten létezésnek a gondolata." Igen kicsit szabad fordításban, mert sajnos még magyarul nem sikerült elolvasnom. De akkor mit vársz? Õ egy ember volt, aki megvetette a normális emberi viselkedés minden formáját és a kereszténységet. Olvass az életérõl és utána beszélj zsidókról egy róla készült filmmel kapcsolatban! "Én nem vagyok fajgyûlölõ, viszont..." olyan, mintha azt mondanád, hogy hidd azt, hogy én nem ítélek el senkit, de azért természetesen megteszem...
10/10
Crush 2008 dec. 05. - 12:48:43 10/10
(13/105)
Nálam ez 10 pontos.
reila 2008 okt. 10. - 21:09:20
(12/105)
Hát szeretem az úgymond nem "átlagos " filmeket! Mûvészfilmek, elgondolkodtató filmek, csavaros történetek jöhetnek....:d
10/10
idõjós1010 2008 okt. 09. - 19:23:52 10/10
(11/105)
A lényeg, hogy ez egy remek film. No nem egy közönség film, de komoly film. Ha minden igaz, valóság alapú.
reila 2008 okt. 09. - 18:57:47
(10/105)
Elég eltérõ vélemények...Ez valami kosztümõs film?
10/10
idõjós1010 2008 okt. 09. - 18:55:56 10/10
(9/105)
Ez egy nagyon jó film, egyedi történettel.
Igazából ez tetszett benne a legjobban, hogy nincs még egy hozzá hasonló.
10/10
Roy Mustang 2008 szept. 14. - 09:14:09 10/10
(8/105)
Tényleg merész és lehengerlõ film,ahogy Rush Sade márkit alakítja,meg a többiek is jók,nekem Joaquin is naon tetszett.
Nekem is megkéne szerezni már......-..
offtopic
Miki1900 2008 aug. 03. - 12:24:39
(7/105)
megnézném
10/10
kramerallrad 2008 aug. 02. - 14:54:32 10/10
(6/105)
Anno moziban láttam, nekem nagyon tetszett, különösen a végefelé, Sade márki börtönrácsok közti tevékenységeinek/gondolatainak ábrázolása, színészi megformálása. 10-es