Téma: Saint Ange

k11zoltan 2009 aug. 17. - 22:46:22
(5/25)
Mármint a történetet.
k11zoltan 2009 aug. 17. - 22:44:53 Előzmény fkapuy
(4/25)
Én inkább a Hideg csontkohoz, és az Ördöggerinchez hasonlítanám, de ez bûnrossz.
9/10
fkapuy 2009 jún. 08. - 00:58:08 9/10
(3/25)
Egyedül, sötétben, nagy hangerõvel jól kijönnek az effektek.
A sztori bizonyos pontokon áthajlik unalmasba, de összességében nem vészes.
Én horrornak nevezném misztikus elemekkel átszõve. Az alkotás követi azoknak a filmeknek a sorát, amik kicsit elgondolkoztatóak, nem adnak egyértelmû alkotói választ a felvetõdõ kérdésekre, inkább a nézõkre bízzák a sztori értelmezését (gondolok itt pl. a Hívatlanokra, részben az Árvaházra).

részben SPOILER:

A fõszereplõ lány vagy egy misztikus játék részévé válik, szellemeket lát, vagy egyszerûen csak hallucináció vannak (a környezet, a terhesség és a bolond lány hatásának köszönhetõen), és ezeknek az összjátéka kihat tényleges cselekedeteire. A nyitott kérdések szerintem érdekesebbé teszik összességében a filmet, de feltehetõen sok embernek nem jön be az, ha nem adnak a kezébe egy totál egyértelmû befejezést...
2/10
feeco 2009 máj. 17. - 22:40:12 2/10 Előzmény bbit
(2/25)
..próbáltam nem felülni a negatív véleményeknek, és megnéztem.. kedvelem Virginie Ledoyen-t és a nem szokványos francia filmeket. de ez a mozi valóban nagyon rossz.. rossznak is rossz..
bbit 2007 aug. 01. - 09:42:37
(1/25)
Saint Ange (House of Voices)

Egy állapotos fiatal nõ viszontagságai egy elhagyott romániai árvaházban. Ennél mindenképpen többet vártam ettõl az alkotástól. Hosszan nyújtott hatásvadász jelenetek és a történet is lerágott csont. Inkább misztikus, mint horror... Egyszer rezzentem össze, a tükrös jelenetnél... aztán közömbös unalom...

Egyedül ne menjen senki a nagymosdóba éjjel! ;-)