Téma: Samaritan

5/10
The Cortez 2022 nov. 30. - 22:44:51 5/10
(11/11)
„Az ember intézze a saját problémáját, vagy a problémája intézi el őt.”

Középszerű szuperhősfilm a kiöregedett Stallonéval a főszerepben. Az alkotást már az intrótól kezdve egy olcsó, B-kategóriás feeling járja át, csak itt azért nem ugranak le az effektek a vászonról. A sztori (ami részben egy mentortörténet) régi vágású, egyben lassan csordogáló, tele van logikátlanságokkal + klisékkel, ugyanakkor egy jókora csavart is tartalmaz. A helyszínül szolgáló Granite City egy Gothamhez hasonló rázós környék, bár ez jóval gettósabb. Sly pont ugyanolyan, mint mindig, a Michael Shannonra hasonlító főellenség általában jó, de akadnak röhejes pillanatai, a főszereplő kissrác pedig leginkább tűrhetőnek nevezhető. Az akciók korrektek, valamint az elején a képregény megelevenítés szintén látványosra sikeredett.
Sz. Péter 2022 okt. 24. - 20:17:44 Előzmény rudapitecus
(10/11)


"máig nem tudom, ki volt a második szuperhős, aki szóba került egyszer egy pillanatra"



Most nem állítom azt, hogy te roppant figyelmesen nézted ezt a filmet.
5/10
rudapitecus 2022 okt. 24. - 19:36:20 5/10
(9/11)
Mintha csak Bruce Willis időskori Zs-kategóriás filmjét láttam volna. Sajnos a történet zsenge, máig nem tudom, ki volt a második szuperhős, aki szóba került egyszer egy pillanatra... ha van is valami mondanivalója, azzal én nem tudok azonosulni, másképpen látom. Lehet, hogy csak a smink miatt van, de Sly bizony iszonyúan sz@rul festett benne, mint egy vénséges-vén alkoholista hajléktalan... egy kicsit azt hiszem ezt is túltólták!
5/10
itsme1 2022 szept. 22. - 10:21:48 5/10
(8/11)
Felejthetetlen alakítás a művész úrtól egy műremekben, amely eredeti elemek széles skáláját vonultatja fel.
3/10
balzamon 2022 szept. 08. - 13:20:26 3/10
(7/11)
Remélem nem ez Stallone utolsó filmje. A pocsék történetet sikerült tovább rontani a még rosszabb dialógusokkal. Az egy szem csavar működik, de más pozitívumot nem tudok megemlíteni. Hogy adhatta ehhez Stallone a nevét?
6/10
alien1976 2022 szept. 06. - 21:43:24 6/10
(6/11)
Nem egy megszokott szuperhősös film, s nekem pont emiatt tetszett. Főleg a film első fele. Utána már nagyon átment csihipuhisba, ahol repkedtek az emberek, s egy típusú bunyót többször is láttam. De a mondanivalója nekem tetszett. Tuti, hogy nagyon furának fog tűnni, de néha olyan érzésem volt,(mikor nem a szuperverekedős részek voltak) mintha a Rocky VI folytatását nézném. Lehet baromság, de néha így éreztem. Emellett a zene jó volt.
7/10
3,14159 2022 aug. 31. - 10:24:20 7/10
(5/11)
Olvastam róla lesújtó kritikát is, és fikázó, érvek nélküli fröcsögést is, és el kell ismernek, számos ponton lehetett volna még sokat dolgozni a filmen.
Ugyanakkor szerintem mélyebb tartalommal bír annál, mint amit sokan elsőre észrevesznek.
Mint akciófilm, lehet, hogy én is csak egy 3-mast adnék rá. (és ezen a téren bőven lenne mit fejlődni)
De ezzel együtt -még ha szubjektív is- tartom magam a 7/10-es értékeléshez!
5/10
fferlen73 2022 aug. 28. - 22:46:03 5/10
(4/11)
Hát, nem emiatt a film miatt fogunk Stallone-ra emlékezni az biztos. Erősen felejthető a film, ha nem Stallone játszott volna benne, akkor szerintem a felénél befejeztem volna. Egy gyenge 5-öst megér, max "egyszernézős" film, ha épp nincs jobb, akkor hétköznapi lefekvéshez elmegy.
tomnemis 2022 aug. 27. - 21:58:32
(3/11)
Nem indult rosszul, és a témája érdekesnek is tűnt. Olyan "12 egy tucat" filmnek gondoltam az elején, azaz, ha megnézem jó, de ha kihagyom, akkor sem veszítek semmit. Aztán a közepe után lement teljesen "dedós" szintre, ami nem is akármilyen brutalitással párosult. Nem tudom elképzelni, hogy milyen célközönségre gondoltak a készítők. (Lehet, hogy igaz az, amit az amerikaiakról mondanak? Remélem, hogy idehaza csak egy nagyon szűk réteget lehet ezzel a filmmel megcélozni.)
Ha az összes érdemét figyelembe veszem, akkor sem éri el az 5 csillagot.
7/10
Atis88 2022 aug. 27. - 12:18:32 7/10
(2/11)
Teljesen vállalható és szerencsére nem teljesen tipikus szuperhősös film.
Norbert1981 2021 szept. 26. - 13:36:47
(1/11)
Jó film!