Téma: Sas kabaré

crazyforyou 2010 febr. 20. - 21:06:18
(145/245)
Én szeretem,de a legjobb benne Kokas Piroska és Szántó Szandra!!

Szerintem szenzációs páros,humorosak,profik.

De a többiek,Sas,Heller,Beregi,Baranyi László,Karsai István,Aradi Tibor is mind-mind nagyszerû szórakoztató mûvészek!!

Az Atv-n ez az egyetlen mûsor amit megnézek.

Hatalmasak!! :)))
pozsizsuzsi 2009 febr. 09. - 13:27:06
(144/245)
Az a legfõbb bajom vele, hogyha néha belefutok (mert belefutok, nézek én minden ratyit), kifejezetten kínosan érzem magam. Helyette.
1/10
alver 2009 febr. 09. - 12:52:54 1/10
(143/245)
Sas József a humortalanság koronázatlan királya.

Egyedülálló ebben a mûfajban, mert ennyire ócska szar poénokat egymás után nem kis munka lehet összehányni.

A legnagyobb elismerést azonban azok érdemlik akik ezt a kabarénak gúnyolt foskupacot a tvbe teszik...
Moldávia bánata 2009 jan. 18. - 19:23:41
(142/245)
Az a baj, hogy nem tudok idelinkelni egy-két olyan elõadást, amivel be tudnám mutatni, hogy mért is gondolom azt, amit. Sajna egyik sincs rajta a jutyubon.
A 100ezer éves poénokkal nem értek egyet teljesen, már csak azért sem, mert a napi események, történések (na jó, talán nem napi, sokkal inkább havi, vagy féléves) mindig újak. Másrészt a stand-upokban is néha kínosan lerí a történetrõl, hogy még kitalálva is rossz.
Másrészrõl viszont igaz, hogy egy Showder klub klasszisokkal élvezhetõbb, mint egy Sas kabaré. Igaz, más mûfaj, más kör.
CsengoZoli 2009 jan. 18. - 19:11:05
(141/245)
Hát,ha mondanád ha nem, a stand upok is elõre kidolgozottak.
A két mûfajt egyébként valóban nem lehet összehasonlítani, de szerintem a színvonalat sem.
Rendben van,hogy önirónikus poénok is vannak benne,de ez nem változtat a minõségén.
Szerintem katasztrófális, 100ezer éves poénok ripacskodva elõadva, nézhetetlen.
Moldávia bánata 2009 jan. 18. - 15:41:28 Előzmény CsengoZoli
(140/245)
Ezt azért én így nem mondanám.
Bárhogyan is csûrjük és csavarjuk, a stand-upokban egyfajta sztorizgatást hallhatunk, míg egy ilyen Sas kabaréban színészek játszanak, párbeszédek hangzanak el. Még van minimális díszlet is.
Nem feltétlenül a minõség a kérdés (persze az is, hogyne) ha a kettõt hasonlítjuk össze.
Kivetnivaló talán annyi lehetne, hogy a poénok bizonyos értelemben tényleg "ezerévesek", ugyanakkor léteznek a mindennapi életre is reflektáló, nem egyszer önironikus elõadmányok.
CsengoZoli 2009 jan. 18. - 01:23:24
(139/245)
Igaz, "mesterfok" visszavonva! :)
CsengoZoli 2009 jan. 18. - 01:22:57 Előzmény Moldávia bánata
(138/245)
A stand up comedy-k is elõre megírt és megszerkesztett elõadások.
Mondjuk a különbség a humor minõségén van,mert a Sas kabaréban elõadott 2000 éves "poénokon" már tényleg inkább sírok ,mint nevetek.
pozsizsuzsi 2009 jan. 17. - 13:15:31
(137/245)
Engem határozottan irritál, de ezt már írtam itt egyszer, kicsit finomabban.
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 17. - 13:15:07 1/10
(136/245)
Na ezt én se értettem, min vigyorognak. :)
Moldávia bánata 2009 jan. 17. - 12:40:49 Előzmény CsengoZoli
(135/245)
Nem mondom, sokszor túl modorosak az elõadók, maga Sas is sokszor túlzásokba esik, mindazonáltal - szerintem - nem annyira vészes a helyzet. Ezek nem stand-up-comedyk, hanem megírt, megszerkesztett kabarék. Én ezt becsülöm! Mert ilyen ma nincs manapság. Sajnos.
CsengoZoli 2009 jan. 15. - 22:26:56 Előzmény Moldávia bánata
(134/245)
Azzal nincs gond,hogy mai problémákat karikíroznak ki,az a szörnyû ahogyan ezt teszik!
Ripacskodás mesterfokon!
offtopic
neugassaman 2009 jan. 14. - 18:07:27 Előzmény meszag
(133/245)
Korrekt alapos válasz! Köszönöm!
ha megtalálom, majd beollózom ide Hungaricum ebben a témában megejtett hsz-ét! Az is nagyon bölcs, józan érveket sorakoztat fel, és azonosultam a véleménnyel, ill a Tiéddel is.
Moldávia bánata 2009 jan. 14. - 13:21:30
(132/245)
Egyébként a Sas kabaré annyival több, jobb, mint sok más, ma is futó mûsor, hogy itt valós, társadalmi problémákat karikíroznak ki.
Vagy ahogy Sas József szokta volt mondani: náluk azon lehet nevetni, amin valójában sírnunk kellene...
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 14. - 13:15:33
(131/245)
Ez reggel fél ötkor remek teljesítmény! :))
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 14. - 04:35:27 1/10 Előzmény neugassaman
(130/245)
Talán mint egy gyereknél, vissza kellene állítani értékítéletüket a a helyes vágányra. MIszerint az embernek nem jár az államtól, s ha kap, hálásabbnak kellene lennie, de legalább ne harapjon bele az adományozó kézbe...igaz ezt a társadalom jó részére elmondhatjuk.
Ez persze máról holnapra nem megy, és lassúbb folyamat a javulás, mint amilyen könnyen elrontották, de ez van. Türelem kell hozzá, de következetesség, és magyarázni, magyarázni, mert itt nagyon sokan átestek a ló túlfelére. Persze ehhez az államnak az alapot kell megteremtenie, nem ész nélkül adott szabadságot, szabadosságot engedni, de az állampolgár eszének is helyre kellene billenni. Elõhozhatnék mosz egy csomó közhelyet, közmondásokat, de nem teszem, pedig sok igazság van bennük...
Alapnak tekintem a törvényhozást, a rendvédelmet, a közigazgatást, érték-arányok megfogalmazását, és betartatását - nem vagyok bolond, tudom, hogy svihákok, és élõsködõk mindig lesznek - de helyes mintát kell adni a polgároknak, hogyha adsz, akkor kapsz is, s hogy jó legyen, neked is adnod kell. Mert most ami van ez tragédia.
A kisebbségi kérdést úgy, ahogy van eltörölném. Hagyjuk már ezt a marhaságot. Gyakorolják, ápolják nyugodtan az értékeiket (zene, tánc, nyelv), ezt támmogatnám is, legyen pozitív diszkrimináció feléjük, de csak ha cserébe együttmûködnek, és õk is kidobják maguk közül a silányakat. Nem volt olyan rossz intézmény náluk a vajda, tudom, nem mindegyik csoportjuknak volt, de valami hasonlót tudok elképzelni, nem ezt a sok vacak kis önkormányzatot...
Valahol a fejnél kell elkezdeni, a rendcsinálást, de majd még gondolkozom, egyenlõre hajnalban ennyi jutott eszembe. :))
offtopic
neugassaman 2009 jan. 13. - 21:21:14
(129/245)
Huú! Ez még egy gyomorforgató gátlástalansági parádé! Mit is mondhatnék, rohadt nagy gáz van - és az viszont roppant szar minõségû, büdös mint az ördög végbele...
Az alternatív energiaelõállítást viszont a lobbik békjóiba fojtja ez az aljas és gátlástalanul cinikus kormányzat.
Pojácát csinálnak belõlünk is, és mi meg csak tûrünk - mert mit a rákot is tehetnénk!
Igazán nem akartam, és akarnék erre a témára rámenni - mint egy másik topicon, de kénytelen vagyok.
És Te Meszag, mit szólsz ezekhez a kissebbségi aktualitásokhoz?!
Szerinted mi lenne az elsõ lépés, hogy legalább egy olyan korántsem tökéletes, de azért még is mûködõképes mederbe tereljük ezt az elfajzást, mint ahogy az átkosban volt?!
Hogy kéne ezt megoldani?
Tudom, mint sima egyszerû állampolgár, ezt mi aligha befolyásolhatjuk a magunk szintjén, csak annyira, mint pl én is, hogy egy - két jobbravaló Cigány származású emberrel jóban vagyok. Mondjuk hogy "jóban".
A többi az önálltatás,és hiába szeretnék én békét a lehangolóan antiszociális többségükkel, ha ezt a természetük miatt nem lehet megvalósítani!
Ha Te egy államfõ lennél, mit szorgalmaznál elõször - ebben az elfajult kissebbségi kérdésben?
Bocs hogy terhellek ezzel, de nagyon érdekel a véleményed!
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 13. - 20:22:33 1/10 Előzmény neugassaman
(128/245)
Na és mit szólsz a gázszállítás körüli cirkuszhoz?
10/10
idõjós1010 2009 jan. 07. - 20:01:30 10/10
(127/245)
Akkor ne tedd.!!
Köszönöm
CsengoZoli 2009 jan. 07. - 19:48:06
(126/245)
Hidd el van olyan humorista akit bár nem szeretek elismerek.
De igazad van, úgy írom SZERINTEM Sas egy akkora nulla,hogy vele kapcsolatban vétek még csak emlegetni is a humort :)