Téma: Saul fia

offtopic
cellasto 2015 jún. 28. - 15:30:37
(252/612)
nem unod mégvezt az allergiás dumát?:)
egy holokauszt"emlékév"után simán tele lehet a púpja sokaknak a témával szerintem
eIemes 2015 jún. 28. - 15:07:18
(251/612)
nem csúsztat, így érzi.

az allergiás sem szimulál, amikor tüsszent.
offtopic
cellasto 2015 jún. 28. - 14:28:09
(250/612)
szerintem cseppet sem,sõt
8/10
giggs985 2015 jún. 28. - 14:23:34 8/10
(249/612)
Nem érzed azt, hogy egy "cseppet" csúsztatsz?
Reciprok1 2015 jún. 28. - 13:49:20
(248/612)
> Már sok volt ezekbõl a zsidópropaganda filmekbõl. Ahogy elöttem írták én is megnézném már a másik oldalt.

Tessék, a másik oldal:
https://www.youtube.com/watch?v=aLKC0LbMM68
https://www.youtube.com/watch?v=S0xoyd2B2io
https://www.youtube.com/watch?v=GBK30NR8ma8
https://www.youtube.com/watch?v=kZxstzaSe5U
Shaba 2015 jún. 28. - 10:13:52
(247/612)
Te propagandának mondod, sántít, mert nem meríti ki e fogalmi kör egyik mérvadó kritériumát sem. Mármint a Soah, s ezáltal az azt témájuknak választó alkotások. Jóval inkább mérhetetlen merítési lehetõség, és lám: egy lelketlenül sivár, gépiesen monotonra vett, amúgy szimplán leírható történelmi katasztrófát milyen sokfelõl meg lehet ragadni és milyen sokrétûen fel lehet dolgozni, nézõ elé lehet tárni, sõt bele is lehet vinni, vonni õket a filmmenetbe. Ez hatmilliónyi egyéni tragédia, így tehát pont ugyanennyi kiaknázási opcióval bír. Pedig minden egyes darab ugyanazon a borzalmon alapszik.
offtopic
cellasto 2015 jún. 28. - 10:05:11
(246/612)
olvasd el plievier-sztálingrád címû könyvét

filmet pedig ne várj errõl
csak a zsidók"szenvedése"ami számít jelenleg,semmi más
eIemes 2015 jún. 28. - 09:28:49
(245/612)
1. sok film van arról, amit te másik oldalnak nevezel, valójában nem találod meg õket, mert nincs másik oldal. mindenütt emberek vannak.

2. sok film van zsidókról, amely nem kap díjat, mert szar.
8/10
JasonStatham 2015 jún. 28. - 08:36:01 8/10
(244/612)
Már sok volt ezekbõl a zsidópropaganda filmekbõl. Ahogy elöttem írták én is megnézném már a másik oldalt. De ezen kívül meglepõen pozitívan csalódtam, ha magát a film készítését kell értékelni. Örülök, hogy Cannesban 3-ból 2-t megnyert egy magyar film(dráma). Jól be lett mutatva minden, a színészi gárdával sem lehet nagy panasz, Nemes Lászlónak érdekelni fognak a filmjei. Furcsa, hogy imdb-n 10/8, port.hu-n meg csak 6.
Szerintem egy 7.5, de 8-asra kerekítem.
SpencerBarnes 2015 jún. 28. - 00:00:39
(243/612)
kitt= hitt.
És az kimaradt, hogy amíg a belét ontotta a fronton egy eszméért, addig a gyõztes oroszok
erõszakolták meg a jó esetben tizenéves lányát, és a feleségét, plusz forgatták ki mindenébõl.
SpencerBarnes 2015 jún. 27. - 23:59:02
(242/612)
Szívesen megnéznék már egy olyan filmet is, ahol bemutat egy sima wehrmacht katonát aki kitt egy rendszerben,
és lehúzott 5 évet harcban, javát a fronton éhezve, fázva, az életéért harcolva, utána még elvitték az oroszokhoz egy
kis robotra, és a mai napig Õ a gonosz NÁCI...
Jaaa, hogy az nem nyerne semmit? Kár...
eIemes 2015 jún. 27. - 23:13:58
(241/612)
köszi, ez nagyon részletes és érdekes visszajelzés.

"...nem tudom, hogy miért nem lehetett pl..." -- mert nem ez volt a cél.
amerikai filmet csináljanak az amerikaiak.
a jó harcol a rossz ellen, a jó gyõz, the end.
ezt forgatják le évente százszor, morzsányi eltérésekkel.
bobin 2015 jún. 27. - 19:13:27
(240/612)
Megnéztem. És sikerült is végignéznem , ami már nem rossz dolog és igen dícséretes próbálkozás, bár inkább azt hiszem a témának szól, mint a filmnek igazából. Rossznak nem lehet mondani, már a téma miatt sem, de sajnos a jó magyar film számomra továbbra is várat megára. Örvendetes, hogy a rendezõ legalább nem hülyeségekkel foglalkozik, de lehet, hogy ez mégis „túl komoly” most neki, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy lehet, hogy ha öt évvel késõbb csinálja meg ezt a filmet, egészen másképp csinálná. Szerintem meg fogja bánni. Mert hát vajon hányszor van lehetõsége egy rendezõnek életében kétszer ugyanarról a témáról filmet készíteni? Bár lehet, hogy épp most volt rá lehetõsége ….
Így visszaolvasva pár hozzászólást, hogy: „holokauszt témájú, de nem a holokausztról szóló film”, meg „ a fogva tartók és fogva tartottak kérdését boncolgatja”, meg, egyes kritikákban, hogy „ az egyéni cél, meg a közösség érdeke…”, meg felhoztak itt valami egyetemi közösségben lefolytatott kísérletet ….. ????? Hát kérem, aki kísérleti filmet, vagy mûvész filmet akar csinálni, az csináljon azt. Mi köze ennek pl. a holokauszthoz? Tényleg a legalkalmasabb környezet erre az auschwitzi koncentrációs tábor? Ugye nem azt akarja nekem valaki mondani, hogy szegény, megkínzott, kiéheztett, 40 kg-ra fogyott, a lábán alig megállni tudó emberek empátiakésségét vagy viselkedését próbáljuk boncolgatni vagy számon kérni? ???????
Visszatérve a filmre, engem zavart a „körülöttem homályos minden” dolog. Arra jó egyedül, hogy a fõhõs beszûkült érzékelését és világát megmutassa (nem hiszem, hogy a mai (felnõtt) ember, aki bekapcsolja a híradót és mindennapos, hogy embercafatokat lát, ne bírná elviselni a halott testek látványát filmen), de egy idõ után állandóan a szememhez kapkodtam „megdörzsölni”, meg ösztönösen hunyorogtam „hogy jobban lássak”, akaratlanul is. Nekem, sajnos a színészek sem tetszenek, igaz, nincs is sok lehetõségük „megcsillogtatni a tudásukat”, mindegyiknek van, vagy öt mondata. És hát megint a hangjukkal van a legnagyobb bajom, egyrészt alig lehet érteni, amit mondanak, másrészt úgy érzem, nem tudnak hangsúlyozni. Mert hát én sem beszélek szépen az igaz, na de hát színész sem vagyok…. Meg szerintem a szöveg sem jó, gyakran nem is odaillõ amit mondanak, sok helyen természetellenesen hat: vontatott, elnyújtott, szokásos, magyar, 70-es évek beli félmondatok, úgy odavetve, találd ki mit akart mondani, se füle-se farka …. Hát könyörgöm a mindennapokban sem beszél így az ember, egymás között sem, ilyen se eleje, se vége módon …. Mi több tulajdonképpen alig vannak benne magyar mondtak (pedig lenne mit gyakorolni : )), nagy része „felirat”. Hát persze ez is megoldás, de egybevéve, avval, hogy a film, amirõl szól bár drámai és hatásos, de egy ember érthetõ „megõrülésének” ábrázolásán túl mást nem mutat, az embernek az az érzése, hogy a film egy nemzetközi közösségnek is fogyasztható, kissé „öncélú” alkotás. Lehet, jobban jártunk volna, hogy kicsit késõbb viszi filmre a dolgot, mikor már nem bizonyítani akarja, hogy tud rendezni, de el is hiszi magáról. Az ilyesmihez nem kellenek technikai bravúrok ….
Amúgy mint átlag fogyasztónak nekem a holokausztról szóló pár film közül, amit láttam, tetszett a Schindler listája, csak hát az tulajdonképpen igazából mégiscsak Schindlerrõl szólt, talán legjobban az Az élet szép tetszett.
Különben is, azt nem tudom, hogy miért nem lehetett pl. egy olyan magyar zsidó ember történetét megfilmesíteni, akit mondjuk elhurcoltak, látott mindent, átment minden nehézségen és annak ellenére, hogy meg kellett volna halnia, mégis legyõzött mindent és mindenkit és megmutatta, hogy mindenki mehet a fenébe és csak azért is gyõzött és kész! Nem hiszem el, hogy nem akadt legalább egy. Csak a rend kedvéért, hogy egyszer a végén ne mi szívjuk meg. Vagy nem tudom, csak nekem van erre igényem?
offtopic
filoszemitabélus 2015 jún. 27. - 14:20:51 Előzmény bubi78
(239/612)
Sajnos nem tudok pontos választ adni, mert bár jártam Oswiecimben, de nem vonattal, hanem autóstoppal és éppen nem volt a mellemen sárga csillag. Ha jól emlékszem, kockás ingben voltam.
eIemes 2015 jún. 27. - 05:47:00
(238/612)
ne etesd a kiállítási tárgyakat
9/10
bubi78 2015 jún. 27. - 03:26:32 9/10
(237/612)
A hozászolásod iróniája megindító. De azért arra kíváncsi lennék, ha le kéne lépned egy Auschwitzban megálló vonatról- sárga csillaggal a melleden.
9/10
DoctorMorreau 2015 jún. 26. - 13:42:13 9/10
(236/612)
Jó film volt.


SPOILER


A végén egy kicsit komplikáltabb befejezésre számítottam, szerintem azt ott összecsapták. De a lényeget - , vagyis annak az egész idõszaknak és különösen azoknak a táboroknak az esszenciáját - nagyon jól ábrázolta a film.

A színészek nagyon jók voltak.
filoszemitabélus 2015 jún. 26. - 11:13:37
(235/612)
Nem szeretném, hogy töröljék a hozzászólásomat, ezért kijelentem, hogy ez egy fantasztikus, nagyszerû alkotás.
Szeretném még megjegyezni, hogy a Porton a moderátorok nagyszerû munkát végeznek és nagyfokú éberségrõl tesznek tanúbizonyságot. És nem vitatkozom egy percig sem, akár azt kell hinni, hogy Óceánia mindig is szövetségesünk volt és mindig is harcban álltunk Eurázsiával, vagy Eurázsia mindig is szövetségesünk volt és mindig is harcban álltunk Óceániával.
eIemes 2015 jún. 26. - 10:08:51
(234/612)
lapoznod kell hozzá.
176
96
36
35
28
9/10
Brew 2015 jún. 26. - 00:05:51 9/10
(233/612)
Hálás vagyok azoknak, akik a Saul fián dolgoztak, és hosszú idõ után ismét jó magyar film készült. Teljesen megérdemelte a cannesi díjakat, valóban zseniális alkotás.