Téma: Saul fia

perry 2016 jan. 11. - 22:20:38
(415/615)
Igen, addig pedig itt vagyunk patt helyzetben lásd a nagybetûs asszonyt.
perry 2016 jan. 11. - 22:09:33
(414/615)
Szóval xdm : itt tartunk:)
vajaib 2016 jan. 11. - 21:57:52
(413/615)
"...valami olyat ami a magyarság identitását újra erõsítené, nem pedig besózná a még nyitott sebet."

Igazad van, de itthon ilyen eddig csak a Honfoglalás vagy a Sacra Korona színvonalán sikerült, ezek viszont vállalhatatlan alkotások...:(
perry 2016 jan. 11. - 21:51:28
(412/615)
Nem vagy eltiltva de szerintem ha valakit kitörölnek akkor a másik választ is ki szokták jártam már így.:)
perry 2016 jan. 11. - 21:47:10
(411/615)
Az elsõ kérdésre megadtad a választ.
"És igen valóban nem saul fiát szeretnék végre magyar történelmi filmként látni, hanem valami olyat ami a magyarság identitását újra erõsítené, nem pedig besózná a még nyitott sebet."

Igen, jellemzõ magyar identitási viselkedés akit meg akarunk alázni az lenemecsekezzük. Az hogy mit sózott ki be látod arról érdemes lenne polemizálni. De itt még az is a kérdés mitõl nyitott és miért hagyták üszkösödni. Csak egy olyan magyarság identitás témát írj amit minõségileg képes lenne valaki is létrehozni?
perry 2016 jan. 11. - 21:32:43
(410/615)
Fura még 20 filmre volt pénz, adott szerinted valaki be a magyar hadseregrõl, kitelepítésekrõl, nyilas idõszakról, stb. forgatókönyvet? Én megértem az okfejtésedet, hogy a Saul fia helyett másról akarsz filmet nézni.
9/10
bubi78 2016 jan. 11. - 21:29:32 9/10
(409/615)
Én vagyok eltiltva? :)))))
abisztriczky 2016 jan. 11. - 21:28:32
(408/615)
Nagyon méltatlan ami itt folyik! Szégyen....... Csak az vegye magára, akire vonatkozik!!!
Gratulálok, ha megint bezárják a témát!!!
offtopic
cellasto 2016 jan. 11. - 21:21:31
(407/615)
akkor el sem készül,nemhogy díjat nem nyer...
perry 2016 jan. 11. - 21:20:12
(406/615)
De most komolyan xdm nem kellene egyszer próbát tenni, ha nélkül?
offtopic
blacknet 2016 jan. 11. - 21:06:57
(405/615)
Ezt a képmutatást inkább ne! Itt nem a film minõsítésérõl volt szó, egy komment sem arra vonatkozott, hanem származási alapon jött minden támadás.
offtopic
cellasto 2016 jan. 11. - 21:05:25
(404/615)
én személy szerint boldog vagyok :D
mapk 2016 jan. 11. - 20:58:40
(403/615)
Nem tudom miért nem lehet egységesen örülni, végre díjat kapott Stallone! :D
abisztriczky 2016 jan. 11. - 20:24:34
(402/615)
Egyébként én is örülök ennek az igen jelentõs sikernek! Megérdemlik a gratulációt!
abisztriczky 2016 jan. 11. - 20:22:51
(401/615)
Talán még sem kéne elkalandozni! Megint be fogják zárni a témát!
Kovács kolléga 2016 jan. 11. - 20:20:53
(400/615)
Egyetértek. A Saul fia filmtörténeti sikert ért el, megérdemli a gratulációt.
moderator1 2016 jan. 11. - 20:16:20
(399/615)
Kedves Felhasználók!

Egyszer már lezártuk a Saul fia topikot, viszont büszkék vagyunk a film sikereire, ezért újra megnyitottuk. Kérünk Benneteket, kerüljétek egymás sértegetését, és a gyûlöletkeltõ hozzászólások beküldését, különben újra be kell zárnunk az oldalt! Elõre is köszönjük a közremûködéseteket!

Üdvözlettel:
PORT.hu
filoszemitabélus 2016 jan. 11. - 20:10:23
(398/615)
Tökéletesen egyetértek veled. Hála Istennek a gyûlöletbeszédet (milyen szép és különleges újbeszél szó!)már büntetik. Viszont az nagyon nincs jól, hogy mindenki csak úgy egyszerûen azt gondol, amit akar.
9/10
bubi78 2016 jan. 11. - 19:58:15 9/10
(397/615)
Sajnos az nem adatott meg nekem.:(
perry 2016 jan. 11. - 19:40:06
(396/615)
"A Saul fia Golden Globe-ja kapcsán õrjöngve gyûlölködõkrõl talán nem csak nekem jut eszembe a Nobel-díjat követõ "Imre Kertész"-ezés.
Pedig Nemes Jeles Lászlónál, aki arról beszélt a díj átvételekor, mennyire fontosnak tartotta, hogy a holokausztot ne elvont dolognak lássuk, hanem az emberi arcot - az emberek történetét, szenvedését, döntéseit - idézzük meg, és Röhrig Gézánál, aki egy nyilatkozatban azt hangsúlyozta, mennyire fontos volt, hogy az áldozatokról és ne a túlélõ kevesekrõl szóljon egy film, szóval náluk rokonszenvesebben és az alkotásukon keresztül egyetemes értékekrõl elgondolkodtatóbban megnyilvánuló embereket nehéz elképzelni.
Ide tolulnak Kertész Imre fájdalmasan sokrétû mondatai 2002 decemberébõl, a Nobel-díj átvétele utáni napokból-hetekbõl:
"Soha életemben nem tapasztaltam még annyi aljasságot, mint amióta kihirdették a Nobel-díjamat. Mintha a díj éppen arra való lenne, hogy rányissa az ablakot az aljasság feneketlen mélységeire. A nácik zsidózása; a zsidók zsidózása; a gonosz féreg, amely a múltból elõmászik, és hullaméreggel fecskendezi tele a levegõt. (...) Kiheverni a Nobel-díj ártalmait, mintha mi sem történt volna. Az émelyítõ, nevetséges és agresszív népszerûség, miután Magyarországon évtizedeken át azt sem tudták, hogy létezem. (Hacsak a rendõrhatóság nem.) (...) Magyarországon sosem értettek, s erre egyszerûbb a magyarázat, mint hittem volna: Magyarországon azért nem értenek, mert Magyarország nem keresztény ország. – Máskülönben nem vagyok hajlandó engedni a gonosz csábításnak, hogy újraértékeljem a mûvet, amelyet létrehoztam."

Nehéz volna bárkit lebeszélni a gyûlöletrõl - meg a feneketlenül mély ostobaságról - csak olyan jó lenne minimálprogramként emberszámba venni a másikat, esetleg hagyni egymást örülni, és ha valakinek másképp nem megy, akkor legalább a gyalázkodásban beálló szünettel megtisztelni azokat, akik valóban sokat tettek."