Téma: Sean Bean

10/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 10:25:51 10/10
(251/431)
Pedig Emily is egyedi, csak lehet, hogy nem tetszik neki, nem? :)

Van egy elméletem. Megosztom veled, mert sokat adok a és légyszi véleményezd. :)
Az az igazán jó fej pasi, akiért a nõk odavannak, de a fiúk is kedvelik. Ha egy pasast a többi férfi utál, ott valami nincs rendben. Bean olyan, akit a fiúk is szeretnek, mert kicsit brutálabb filmekben is játszik, "gonosszot" (ez Tamási Árontól van ez a rosszot, gonosszot kifejezés), meg kicsit keményebb palikat, katonákat, viszont nincs olyan szerepe, amiben nyálgépet játszik. Az arca meg emlékezetes.

A Sharpe sorozatban is egyszer beszólt egy nõnek, pont az Indiai küldetésben, ahol az indiai nõci utasítgatni akarta, de õ elég keményen ránézett, és azt mondta, hogy "Nekem egy nõ nem parancsol". Viszont kedvességgel, szeretettel és intelligenciával kenéyrre lehetett kenni, magyarul csak a normális nõkkel volt hajlandó foglalkozni. Na ez tetszett nagyon.

Érdekes volt az is, ahogyan felfedeztem magamnak. Nem azonnal történt, hanem kis adagokban. Láttam a Ne szólj szájt, és azt mondtam, micsoda agresszív kismalac ez az ellenség, de érdekes az arca. Aztán feledés.
Másik film évek múlva, Anna Karenina-Na végre egy normális Vronszkij, és milyen érdekes az arca. Felejtés.

Aztán újra megnéztem az Anna Kareninát, és felfedeztem, hogy ez a férfi iszonyúan vonzó. Törlés.

Aztán véletlenül, mert erotikus filmet kerestem, elõvettem a Chatterleyt, és ottragadtam a széken, és soha többé nem volt feledés. Hát.. így volt ez.... :)
frenchbullie 2013 júl. 03. - 10:22:37
(250/431)
Persze, hogy leszünk:-) Este újra akarom nézni a Ne szólj száj-t. Hol máshol beszélnénk meg utána? Off Ráadásul érzõ húrokat pengettél meg a lelkemben az utoljára küldött képpel:-), én - amilyen elvarázsolt vagyok -, hasonló frizurát hordok a hétköznapokban, csak rövidebb tüsit, és feketét... Köszi, hogy ajánlottad a filmeket, még nem láttam õket. MacAvoy-t csak a Vágy és vezeklés-ben láttam eddig. Fassbender-t az Õrjítõ vágy-ban, a Jane Eyre-ben, és a Prometheus-ban, kétségtelen, hogy ezen filmek mindegyike mást kíván a színésztõl. Ryan Gosling a Kísérleti gyilkosság-ból ismerõs. Ha jól emlékszem.
frenchbullie 2013 júl. 03. - 10:07:26
(249/431)
Off Grr... ez egyre rosszabb. Még egyszer megpróbálom, az a lényeg, hogy nem tudta a színésznõ nevét. Bocs.
frenchbullie 2013 júl. 03. - 10:06:11
(248/431)
*vagyis nem tudta, hanem nem tudta
10/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 09:51:26 10/10
(247/431)
Oxa, arra a kis bajszos õrültre mindig is vevõ vagyok. :)De azért még majd ezen az oldalon is leszünk? :)

Jaj de szép képet találtál róla, ez az egyik kedvencem. Elõször amikor megvizsgáltam a pulcsiját, azt hittem, hogy baj van. Szakadt pulcsit vett vona föl? De nem, ez csak egy kis speciális szegély, és mindenhol ilyen. Még jó, hogy a kisujját tartja elõre, és nem egy másikat. Hát ezért szeretem ezt képet, mert félórányi elemezni való van rajta, legalábbis nekem. Egyébként normális vagyok. Még. :)

Na, hát na, hát ugye hogy? Hát milyen szépségverseny az, amit Patisszon Úr vezet? Ugye már?
Kifelejtettem Fassbendert, õt is bírom, tehetséges. Van négy színész, akit nagyon tehetségesnek tartok, és úgy érzem, nem méltányolják õket megfelelõen-Fassbender,Norton, McAvoy és Ryan Gosling. Remélem, egyszer majd ezeknek is bejön egy fémszobor. Van egy szívmelengetõ filmem, amit a szívem legbelsõ berkeibe engedtem be, ahol kb. 5 film tartózkodik, Lélekben táncolok. McAvoy játssza, fent van a youtube-on, szinkronnal és anélkül, de a szinkronos nem jó. Dehát beszélhetek én... :):)
Ha lesz kedved, életem egyik legjobb filmje, a Leharcolt oroszlánokkal együtt, az is fent van.
Persze csak ha bírod a handykepppes figurákat, mert a másik srácnak sajnos artikulálatlanul kell beszélnie. Na de a film... 11-es.
frenchbullie 2013 júl. 03. - 09:45:03
(246/431)
Még az is eszembe jutott, hogy a 100-asok zömét csak a nõk ismerik fel, viszont Bean-t a férfiak is be tudják azonosítani. A férjem pl. teljesen önszántából nézte és nézi a Trónok-at, és ha meghallja Bean nevét, tudja kirõl van szó:-) Ez onnan jutott eszembe, hogy tegnap háromszor körülírta Emily Watson-t, meg, hogy miben láttuk, mert tudta a nevét.
frenchbullie 2013 júl. 03. - 09:19:25 Előzmény gladiolus
(245/431)
Aludtam rá egyet, és még mindig úgy gondolom, hogy Sean Bean is nyugodtan helyet kaphatott volna a listán. Mert õt akkor is meg lehet ismerni, ha nem éppen valamelyik szerepében készült fényképen látjuk, annyira jellegzetes a tekintete és karakteres az arca. Szégyen ide, szégyen oda, a listán szereplõ férfiúk kábé felérõl halvány sejtésem sem volt, vajon kik õk. Lehet, hogy hiányzott a jelmez. Néhol elolvastam a mellékelt szöveget, ebbõl jöttem rá arra, például, hogy a 84. startszámú fickó a Burok-ban szerepel. De azon a filmen én elaludtam, úgyhogy nem csoda, hogy Max-ra sem emlékeztem. MacAvoy rajta van a listán, elég elõkelõ helyen, csak máshogy néz ki, mint pl. a Vágy és vezeklés-ben. De számomra a legsajátosabb küllemet Tom Hardy produkálta az állszakállnak tûnõ vörös arcszõrzetével, igaz, Fassbender is meglepõ. Az pedig, hogy Pattison lett a leg... Vámpírnak vámpíros volt, (a listán elég sok a vámpír:-), de egyéb, komolyabb szerepeiben nem találtam meggyõzõnek. A Maupassant-os Szépfiú fõszerepében szerintem egyáltalán nem volt telitalálat. És ezennel visszatérnék Bean-hez, õ nemcsak a külseje miatt megnyerõ, hanem a szerepei miatt is, képes többarcú lenni, nem lehet beskatulyázni, és csak egyetlen szereppel azonosítani, ezért kedvelem.

Felvetõdött bennem egy kérdés a Hullámtörés kapcsán, meg tegnap este Poirot néztem, úgyhogy átugrok Emily Watson és David Suchet oldalára is, nehogy megszóljanak minket:-) Ott talizunk, jó?:-)
frenchbullie 2013 júl. 02. - 19:12:16
(244/431)
Ej,ez a 100-as lista... Igen, bizony, ebbe Bean is bõven belefért volna, még így 50 évesen, kócosan, borostásan is!
De most hagylak pihenni meg tornázni. Holnap is van nap:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 02. - 16:27:48 10/10
(243/431)
És: bõvíthetjük a kört Columbóval is, mert õ még egy tuti pasas, (a tuti kizárólag szellemi képességeire értendõ :)
10/10
gladiolus 2013 júl. 02. - 16:23:37 10/10
(242/431)
Az "úgy döntöttem, hogy jól döntöttem" úgy értendõ, hogy jól döntöttem a kedvenc színész kiválasztásában, és ezek a többiek itt a listán egyáltalán nem tudnak érdekelni. Talán James Mcavoy, ha rajta van, mert már nem emlékszem. Õ egy nagyon tehetséges ember, és kedves is.
Alapvetõen nagyon jó ez a beszélgetés, annak ellenére, hogy folyton offolunk, mert hát muszáj, mert más dolgok is érdekesek, egyébként láttam, hogy mások is ezt csinálják, talán nem szúrnak ki minket.Tök jó, hogy meg tudjuk bezsélni a filmélményeinket Ádámtól Éváig, csak most attól félek, hogy mi lesz, ha én nem tudom olyan ütemben nézni a filmeket, mint te. Mert itt szinte minden filmet, amirõl szó volt, azt régebben néztem, kivéve az újakat, amiket nem ismertem. Sok az elfoglaltság augusztus közepéig, de arra mindig lesz idõm, hogy néhány gondolatot leírjak ide, ha felvetsz valamit.
Az a baj, hogy mostanában már a filmnézés sem köt le, láthatod ezt abból is, hogy heti átlag 2 filmet nézek meg, jó esetben. :)Nem tudom, kicsit belefásultam az egy kaptafára készült romantikus vígjátékokba, ahol már minden kiszámítható az elsõ öt perc után. A thrillerek néha felkeltik a kiváncsiságomat, de utólag mindig megbánom, mert a legjobbaktól eltekintve a legtöbb nem hordoz semmi maradandót. A krimiket szeretem, de akkor az legyen Agatha Chrisie, vagy Hitchcock, vagy ezekhez hasonló.
Akció, fantazi, meg élõhalottas filmek egyetlen pillanatig sem tudnak lekötni. Szóval maradnak a krimik, az igényes vígjátékok és a drámák.
A könyvek jobban érdekelnének, de arra egyszerûen augusztus közepéig nincs idõm. Azon is sokat gondolkodtam már, hogy itt még mit lehetne elmondani, hogy az ember ne ismételje önmagát.
Az a baj, hogy Bean-nek, nincs most aktív filmje, a régieket lassan kinyírjuk, de azért van még jó pár darab, amit ha megnézel, ki tudunk dumálni. A róla szóló pletykákat nem szeretem kirakosgatni, had legyen az az õ magánügye, nem akarom az alapján megítélni, amit magánemberként tesz.
A képeit viszont sosem fogom megunni felrakni ide, mert hát az a lényeg, hogy látni lehessen.
Szóval ha nem szólnak itt ránk az offolásért, akkor csináljuk, de azt is csinálhatjuk, hogy átmegyünk mindig az aktuális film oldalára, és ott írunk. Majd kialakul.
Most meg nekem fáj a fejem, ma nyüzsi büzsi volt, kicsit pihenek....Ja és ma még tornázni is akarok, mert én meg intervallum edzést csinálok, és addig nem jelenek meg a világ színe elõtt, amíg ezt a tíz kilót le nem adom. ugyanis így utálom magam. Fuj.
frenchbullie 2013 júl. 02. - 13:01:07 Előzmény gladiolus
(241/431)
A Törvénytelen-ben Haás Vander Péter Bean magyar hangja. Én is gondolkoztam rajta, hogy álom vagy valóság, de aztán kiderül, hogy álom, mert a pisztoly durranása után rögtön következik az a jelenet, mikor Dekker felriad, ijedten felül az ágyában. Lehet, hogy azt akarták bizonyítani ezzel a kezdõ képsorral, hogy a valóság még rémesebbé válhat, mint egy álom, nem?

A Hullámtörés-ben Bess-nek talán volt egy kis skizo hajlama, a szellemi gyengesége mellett, azért beszélgetett magával, azért felelt meg saját magának - más hangon -, Isten nevében. Én legalábbis ezt hámoztam ki. És ténylegesen nem az õ áldozathozatala mentette meg Jan-t, szerintem se, de Bess így képzelte. Abból gondolom, hogy a végén, mikor összevagdalva bekerült a kórházba, emelgette a fejét, mondogatta, hogy Jan-t akarja látni, megmutatták neki, utána letette a fejét, és megnyugvással halt meg. Bess tökéletesen biztos volt abban, hogy megtörtént a csoda, én inkább a racionális orvosi magyarázatban hiszek. De azért a harangos zárójelenet megható volt.

Az elveszett jövõt nem szeretem, mert nem vonz a történet. Magam alá kerültem, mikor rádöbbentem, hogy az egész filmet végigkíséri a kõkorszak-feeling. Pozitívumnak azt találtam, hogy Bean nem hal semmiféle csúfos halált:-) A rét-et sajnos én is csak angolul találtam meg, felirat nélkül. A Gyûrûk urából az elsõ részt szeretem, mert tetszik a hobbit falu, meg Boromír:-), a másik két résznél elvesztettem az érdeklõdésemet, mert azokban már túl sok volt a harc, meg az ork, az egyéb történések rovására. A Trónok harcá-val az volt a bajom, hogy nem tudtam követni, ki kivel van a sok szereplõ miatt. Ráadásul Bean-t is karóba húzták, ha jól rémlik. Úgyhogy az elsõ évad végén feladtam. A Ne szólj száj c. filmet már nagyon régen láttam, azt újra meg kellene néznem.
10/10
gladiolus 2013 júl. 02. - 12:55:18 10/10
(240/431)
Na, szép kis Off-ok vagyunk mi, méghozzá nótóriusok. Nem csodálom, hogy Butler-re nem ismertél rá, mert gyakorlatilag az a hapsi teljesen szétesett, pedig még csak negyven pár éves. Ha akarsz rötyögni, beraktam az oldalára egy kövérkés képet, ott megtalálod. Szánalmas. A szép, nagy, fekete haja nélkül, dagin és öregen nem egy szép látvány. És a férjem azért pikkel rá, mert még beszédhibás is. Naja, nem szép dolog egy színésztõl, aki ügyvéd. :)

Ez a kis mágikus célszemély bezzeg õrzi az állagát,pedig legalább egy tizessel öregebb. Valahol Fenton és Danny Bryant között megállíthatta volna az idõt, és akkor most lenne legalább egy igazán jól kinézõ pasi a 100 legszexibb manus között. Iderakom a linket, ezt érdemes megnézned, kik ma a "szépségkirályok".

Vannak benne jók, de vannak szörnyek is. Pl. kérdezem, hogy a 84-est ki tartja vonzónak? És miért?

http://www.glamourmagazine.co.uk/celebrity/celebrity-galleries/2012/07/sexiest-hottest-men-2012#!image-number=25

Ezt a listát egyszer kínszenvedve végignéztem, és aztán úgy döntöttem, hogy jól döntöttem.
frenchbullie 2013 júl. 02. - 12:12:14 Előzmény gladiolus
(239/431)
Off Mikor néztem a Dracula2000-et, kétszer is meg kellett bámulnom, mire megbizonyosodtam, hogy Gerald Butler-t látom. Igen. Mintha mostanában már nem így nézne ki. Ha már vámpírok... Ez a másik vámpír is tetszetõs:-) Úgy örült a romantikus lelkem, mikor eltávolítottak minden zavaró tényezõt, összehozták a két fõszereplõt, mondom, na most már öröm lesz nézni... erre befejezték a sorozatot. Igazán jókat szoktam derülni azon is, ahogy amerikások átírják az európai történelmet. Ki gondolta volna, hogy a nagy francia forradalom igazándiból vámpírüldözés volt?:-) De a Dracula2000-ben se semmi a Júdás-ötlet. Ezeket a vámpíros izéket azért nézem, mert olyan jól lehet tornázni rájuk, elterelik a figyelmet arról, hogy még mennyit kell lépkednem a lépcsõzõn, vagy még meddig kell emelgetnem azokat az átok nõi súlyzókat:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 01. - 20:33:44 10/10
(238/431)
Jaj bocsi,elfelejtettem offolni, mert ez a fazon sem Bean kompatibilis. Bocsi:)
10/10
gladiolus 2013 júl. 01. - 20:28:25 10/10
(237/431)
Nincs semmi gond az alkonyattal, meg a fantazikkal, érdekes filmek azok, és sokan szeretik. Az én férjecském a Vámpírnaplókat meg az Underworld-öt nézte, meg a Man in black-et. Õ szereti a fantazikat, engem kevéssé kötnek le. De én is néztem ostoba vámpíros filmet, aminek a tartalma nulla volt, megcsinálni sem lett volna szabad. De megnéztem, ha másért nem, hát ezért...
10/10
gladiolus 2013 júl. 01. - 20:19:55 10/10
(236/431)
Ez érdekes, akkor képzeld el, a Törvénytelennél nem ugyanaz a szövege a szinkronos filmnek, mint a feliratosnak. Mert én felirattal néztem ugye, és ott azt mondta a végén förtelmes malacka Dekkernek, hogy „Nincs hozzá merszed, fiam”. Hahaha. Dehogyisnem volt. Egy jól irányzott mozdulat, aztán puff.
Ezt a rázkódó kamerát azt hiszem, mások is kifogásolták, most, hogy mondod, tényleg volt ilyesmi.
Ezt a Harrist is láttam már más filmekben, de mindig valami kis szörnyet játszik, mert hát olyan az alkata. De most nagyon markánsan hozta a túlzásba esett kis pszichopatát.
Bean-nek ki volt a magyar hangja?

Ugye Dekker az elsõ verést csak álmodta, és csak a második volt valóságos? De akkor ez azért kicsit misztikus, hogy megálmodta a helyet és a pofa arcát is álmában. Ilyenekben azért nem hiszek. :)
Ilyen oknál fogva azt is nehéz volt elhinnem, hogy a Hullámtörésben Bess az áldozatával csodát hozott létre, és megmentette Jan-t a nyomorékságtól. Ilyen szerintem nincsen.

Hát, remélem, azért érdemes volt megnézni a Törvénytelent is. Mostanra már azt hiszem, csak a negatív szerepek maradtak, vagy nem? Ja még ott van az Accused, Az elveszett jövõ, a Cleanskin, A múlt titka, Ha eljön a szombat, és a Viharos hétfõ, (a Szerencse zsoldosai és a Hõsök kora, ez a kettõ kicsit gyengécske film, de még elmennek azért)-ezek még pozitív hõsös szerepek, ja és a Rét. Hát ahhoz eddig nem találtam semmiféle magyar nyelvû változatot, se szinkront. Ha véletlen te találsz hozzá feliratot, vagy megtalálod szinkronos verzióban, akkor majd szólj légyszi, mert azt a jó kis filmet eddig csak angolul tudtam megnézni, de sokmindent nem értek. Meg hát ott van a Sharpe sorozat-túl hosszú.
A két Silent Hillhez gyomor kell, és õ keveset is játszik bennük, csak az elején meg a végén van a családi dráma vonulat, és õ csak azokban van jelen, a film nagy részét a nõk játsszák el.
Meg hát ott van a Trónok harca és a Gyûrûk ura, de nem tudom, azokat meg akarod e nézni.
Viszont a negatív szerepek között is akadnak jók, pl a Ne szólj száj, a Nemzet aranya, meg az Országút fantomja-ezek nagyon jók.
De a kedvenc negatív figurám mindig is Lord Fenton marad, hát azt nem lehet überelni. Az telitalálat volt.
frenchbullie 2013 júl. 01. - 18:38:42
(235/431)
Off Nekem a tüdõgyulladásról két dolog jut eszembe... Az egyik, hogy a lányom egy hétig kórházban volt tüdõgyulladással, ami mellé eszméletvesztéses lázgörcs társult:-( A másik olyan akasztófahumor-féle: egyszer én voltam nagyon vacakul, az orvos lórúgás antibiotikumot írt kezdõdõ tüdõgyulladás ellen, otthon sápadoztam, mikor hazaért a férjem rám nézett, és megkérdezte: "Itt járt Edward, és most megtámadod a Jerryt?" Hahaha... Az Edward-dal persze az alkonyatos vámpírra célzott, a Jerry meg a házi vérfarkasunk, mert nem rajzos, hanem ordas németjuhász. (Igen, az én férjemuram belenézett egy-két Alkonyat részbe, mikor rákényszerült:-) De azért ne gondolj rólunk semmi rosszat, jó?:-)

A Caravaggio kapcsán nekem is eszembe jutott, hogy Bean-tõl annyira idegen a férfismaci, de mikor a film készült még elég fiatalka volt, a pályája kezdetén, lehet, hogy azt mondta a menedzsere, vállaljon el mindent, ami akad, a befutás érdekében... Gondolom én. A lelkét pedig megnyugtathatta a tudattal, hogy ez "csak" mûvészfilm, nem egyéb. (Mondjuk, ha például Jeremy Irons-t látnám valami hasonló filmben, meg sem lepõdnék.)

Úgy képzelem, hogy a "tuti csávó"-nézést szándékosan begyakorolják az ígéretes filmszínészfickók, aztán ízlésüknek és kedvüknek megfelelõen alkalmazzák. És ez alól Bean sem kivétel:-)

A Törvénytelen... Bennem olyan felemás érzések vannak a filmmel kapcsolatban. A színészek nagyon jól játszottak, a szereposztás tökéletes volt. Tetszett Bean rideg arcú katonája. Harris jól hozta a zsigerbõl utálható, irritáló kis lúzert, aki biztonsági õrként hasonló kaliberûnek képzeli/képzelné magát, mint a kiszolgált veterán. Olyan visszatetszõ volt, mikor haverkodni próbált Bean-nel az elején, és mutogatta a kis kandikamerákat. A Hoskins által alakított kiégett rendõrfigurához - nagy meglepetésemre, mivel annyira más karakter a két ember -, nagyon jól passzolt Harsányi magyar hangja.
Sajnos a kapkodó, szaggatott képektõl néha megszédültem. Nem tudom, hogy a rendezõ vagy az operatõr ötlete volt-e, a kamera ráncigálása, de nekem sok volt. Gondolom, hogy bizonyos jelenetek felfokozott hangulatát akarták még tovább fokozni meg kihangsúlyozni, de akkor is... Juj, komolyan beleszédültem, és a nagyobb baj, hogy néha nem tudtam értelmezni, mit látok.
Viszont a filmben kétszer felhangzó mondat, "A nem vagy te olyan tökös...", telitalálat volt. Frappáns befejezés.
10/10
gladiolus 2013 júl. 01. - 13:14:20 10/10
(234/431)
Hát igen. :D

Csak mintha neki meg az érzelmi IQ-ja nem lenne elég fejlett. Nem tudom. És van állítólag a természetében valami elfojtott, de idõnként felszínre törõ agresszivitás, ami még õt is meglepi néha. Azt olvastam valahol, hogy gyerekkorában egyszer valami nem úgy alakult, ahogy õ szerette volna, és nekiment egy üvegajtónak, azt marta és rúgta, és majdnem halálra sebezte magát. De végül csak a lábán maradt egy csúnya sebhely, amirõl azt terjesztette, hogy cápatámadás okozta. :) Kreatív...

És van egy darab nézése, amit nem szeretek. De csak egy... :)
Nem tudom, lehet, hogy csak én magyarázom bele, de amikor így néz, az nem esik jól, valahogy ez a tekintet mesterkélt, nem olyan természetes, mint az összes többi arca. Valahogy olyan "tudom, hogy fasza csávó vagyok, na jössz egy körre, te kis nyomi" -vagy- "tudom, hogy fasza csávó vagyok, nehogy már álmodozz, te kis nyomi" típusú nézés.
Ilyet a Chatterleyben is csinált, amikor a nõ elment hozzá a kunyhóba, és a tûznél melegedtek, és Connie puszit kért. Akkor nézett rá így, ilyen fölényes "na ezért se kellett sokat küzdenem" nézéssel, és azt mondta neki, hogy ha ezt akarja, akkor menjen oda hozzá érte.

Dehát mindenkinek vannak hibái.
frenchbullie 2013 júl. 01. - 12:05:39
(233/431)
:-)
frenchbullie 2013 júl. 01. - 12:03:26
(232/431)
Dehogy baj:-) Mr. Szakáll úgyis csak kitérõ volt, a lényegen nem változtat, nevezetesen, hogy huncutszemû mindkettõnknek bejön:-) Jó munkát:-)