Téma: Senki többet

8/10
gabroca 2014 dec. 31. - 07:49:03 8/10
(93/153)
Jópofa film volt, bár egy nagy mesének tartom mégis...de tetszett
Marianyu 2014 dec. 30. - 23:09:46 Előzmény sandros5000
(92/153)
"Én úgy gondolom a fórumtárs nagyon reálisan, a jelenlegi világi trendeket követve - hogy szinte mindenki hazudik, mindig kételkedj mert sok az átverés és a végén mindig csalódik az ember - azt szûrte le hogy csak ez lehet a fõ cél. S utólag joggal hiszi magát nagyon okosnak." - nagyon jó mondatok!!!
Marianyu 2014 dec. 30. - 23:03:16 Előzmény Doc Holliday
(91/153)
Tetszettek a hozzászólásaid! Egyetértek :)
Killbox 2014 dec. 30. - 18:12:35
(90/153)
***SPOILER***

Nem tudom.Én nem szeretek olyan filmeket nézni,ahol a rossz fiúk verik át a jókat és a végén nyernek.
Filmben legyen már másként,nem elég,ha az életben ez történik?
Egyébként én nem sejtettem,hogy átverõs sztori lesz,szerintem aki ilyet állít,hogy már ekkor meg akkor tudta,az enyhén szólva...khmhkmkhhm...
1/10
benvenuto1 2014 dec. 30. - 01:12:04 1/10
(89/153)
Olyan ez a történet, mint a Halál Velencében: senki sem gondolhatja, hogy majd happy end lesz.
10/10
Teknocc 2014 dec. 26. - 20:02:07 10/10
(88/153)
E film számomra végig angol érzést váltott ki, a finomkodása miatt.
Sosem gondoltam volna, hogy olasz.
THK 2014 dec. 26. - 11:22:36
(87/153)
SPOILER
Így van: a többség jóelõre sejthette, mi lesz a végkifejlet - de talán bízott abban (pláne így karácsonykor nézve :), hátha másként alakul, és egy feel-good film kerekedik ki belõle. Különösen azért, mert minden arra utalt, h a lány idõvel tényleg beleszeretett - csak aztán mégis a "másik ajánlat"-nál maradt...
sandros5000 2014 dec. 26. - 10:07:27
(86/153)
Spoilert tartalmaz.
Megnéztem a filmet és végigolvastam a hozzászólásokat mielõtt megírtam a véleményeket.
Ahogy több fórumtársnak nekem is az a véleményem hogy a film 4/5-ig egészen kiváló a színészek alakítása és a történetvezetés lenyûgözõ. Egyik fórumtárs írta õ már az 50 percnél tudta hogy mire megy ki a játék. Nos szerintem aki ehhez hasonló filmeket néz, azoknak mind ott kavargott ez a gondolat a fejükben, de ez csak mint egyik befejezés volt szerintem több más lehetséges befejezések közül. Én úgy gondolom a fórumtárs nagyon reálisan, a jelenlegi világi trendeket követve - hogy szinte mindenki hazudik, mindig kételkedj mert sok az átverés és a végén mindig csalódik az ember - azt szûrte le hogy csak ez lehet a fõ cél. S utólag joggal hiszi magát nagyon okosnak. Közben az állandó gondolkodó azon töpreng, mi van ha most mégsem ez lesz a történet vége, vagy mivel a lány és a férfi olyan sokat és meghitten beszélgetnek, hogy talán a lány visszakozik és nem hajtja végre a tervet. Persze utólag már mindenki mondhatja hogy én tudtam a végét, de ha mégsem így lett volna vége akkor õszintén elismernéd hogy épp a jelenleg uralkodó senkiben sem bízok logika szerint az 50. percben lezártad a film végét.
Az utolsó 1/5-e a filmnek nagyon gyorsan felgyorsul, túl gyorsan történnek a dolgok, túl hamar mutat meg mindet a lánynak, és túlságosan úgy viselkedik mint egy szerelmes bolond kamasz. Ez nekem már nem igazán tetszett, mert úgy gondolom, hogy az olyan ember mint a fõhõs, akinek többen tettek utalást a nõk kiszámíthatatlanságára, csalfaságára mint Sutherland és a titkár, nem gondolkodik el egy percre sem, hogy teljesen kifordult önmagából és egy kicsit lassítani kellene. Viszont a legvége újra felemeli az alkotást szerintem, és a zárójelenet metaforája ismét brílliáns.
Az ember a végéig azt hiszi hogy milyen brílliáns csapdát állítottak neki, és kiderült hogy mennyire óvatlan volt a fõhõsünk és számos egészen egyszerû banánhéjon elcsúszhatott volna az egész társaság. Hogy miért volt a fõgonosz Donald, mert a csapda azért mûködött mert egy olyan ember találta ki, aki nagyon jól ismerte, a szokásait, a munkamódszerét, hogy minek mennyire fog utánanézni, hogyan lehet felkelteni az érdeklõdését, a megvett képek alapján milyen a nõideálja, hogy mekkora érték lehet a páncélszekrényben, hiszen D-vel közösen szerezték be a gyûjteményt. S azt is tudta hogy a szemközti kocsmából biztos figyelni fogja a házat, de nem fogja megkérdezni hogy kié a ház, pedig 9-szer járt már ott. Amit én is hiányolok a filmbõl a bûnsegédek szerepe, ugye a srácot már elég régóta ismerte, valószínû az utólag lett beszervezve, mert nem hiszem hogy azért dolgozott vele évekig hogy egyszer majd átverje, a fekete barátnõ szerepe sem teljesen tiszta, a vén gondnok is milyen jól játszotta szerepét, engem õ teljesen megtévesztett. Ezekre a kérdésekre kár hogy nem kapunk választ.
Összességében 9/10
THK 2014 dec. 26. - 00:07:01 Előzmény botta-melinda
(85/153)
SPOILER
Nem jött ki: pont a Prágában hiábavaló várakozás volt az, ami végképp padlóra küldte, az õrületbe - a diliházban erre csak visszaemlékszik...
10/10
Léna56 2014 dec. 25. - 19:44:15 10/10
(84/153)
Nagyszerû alkotás, végig fenntartotta a figyelmemet. Ajánlom annak, aki szereti a gondolkodós filmeket.
9/10
KF 2014 dec. 25. - 18:39:52 9/10
(83/153)
Zseniális, érdemes megnézni! Nagyjából a közepe felé sejtettem mi lesz a végkifejlet, de azért még így is sikerült meglepni.
erlangen 2014 dec. 25. - 13:15:44
(82/153)
jól láttam, hogy az ezermester is azok között volt akik megverték?
proklima@freemail.hu 2014 dec. 24. - 05:57:35
(81/153)
Jó film. 10/10
zsombor1 2014 dec. 23. - 03:25:37
(80/153)
Igen, itt van egy-két ember, aki eleve SPOILER névvel kellett volna regisztráljon. Õszintén szólva én szeretem azt ha kibeszélik egy film tartalmát, sok olyan dolgot fedezek fel ami esetleg elkerülte addig a figyelmemet, megismerkedek más emberek nézõpontjával, stb. Szeretem azt is, ha egy-egy filmnek a logikai buktatóit kitárgyalják a fórumokon, persze ilyenkor, aki 10 pontot adott a filmre fölháborodik, hogy a kedvenc filmjét kivesézik és elkezd köpködni, hogy nem is azt kell figyelni.

SPOILER

Nekem ebben a filmben az egyik ilyen "logikai buktató" az volt, hogy volt egy jelenet amikor, az öregnek a barátja azt mondja neki, hogy nem csak a festmények lehetnek hamisak, hanem az érzelmek is. Ezzel szerintem maga alatt vágta a fát. Ha én összeesküvést szövök valaki ellen, akkor nem fogok olyasmit mondani neki, ami segít a leleplezésben. Szerintem ezzel, hogy ezt elmondta neki, fölkelthette volna a gyanakvását és esetleg utána néz a neten, vagy akárhol, hogy ki is ez a lány, kik voltak a szülei, kinek a tulajdonában van a ház stb stb. Lehet, hogy meg kellene néznem még egyszer, nem nagyon szoktam nézni többször filmeket, úgy vagyok vele, hogy minthogy megnézzem még egyszer ugyanazt, inkább az az idõ alatt megnézek egy másikat. A másik, nekem úgy jött le, hogy az ezermester srácot ismerte régebb óta. Nem igazán derült ki a végén, hogy az összeesküvésben résztevevõk között milyen viszonyok voltak, kinek mekkora szerepe volt a dologban.
magicvoice 2014 dec. 22. - 11:13:39
(79/153)
Remek történet, talán a rendezés lehetett volna finomabb, mert a karakterek fejlõdése (különösen a fõszereplõnél) idõ elõtt lelõtte a poént. Túl szájbarágósan próbálta bemutatni az átalakulást, olyan volt, mintha egy festõ durva ecsetvonásokkal festene. Az, hogy így a közepétõl pontosan lehetett tudni, mi lesz, sokat rontott a film élvezeti értékén. Bár az is lehet, Geoffrey Rush nem elég jó színész, hogy így túljátszotta a szerepét. Nekem az agyondícsért A király beszédében se tetszett, pedig azért is egy csomó díjra jelölték, de valószínûbbnek tartom, hogy a rendezõ kérte ezt tõle (lásd pl. a nagyon béna elfelejtett aukciós jelenetet).
offtopic
amon tobin 2014 dec. 21. - 20:10:37 Előzmény Igazgató1
(78/153)
Kösz a spoilert...
offtopic
szabo84tamas@gmail.com 2014 dec. 21. - 20:08:10 Előzmény Igazgató1
(77/153)
Írd már oda, hogy spoiler!
offtopic
franszoá81 2014 dec. 21. - 18:23:22
(76/153)
jó nagyot spoilereztél, köszönöm szépen. igazi ész nélküli fórumer.
skeletoncrew 2014 dec. 21. - 09:03:28
(75/153)
Nem halandó hanem hajlandó!Nem mindegy.
9/10
Igazgató1 2014 dec. 20. - 22:15:47 9/10 Előzmény missdev666
(74/153)
***SPOILER PÓTOLVA***


Kitaláltam a londoni árverésen, hogy a nõ kirabolta. Egyszerûen nem történhetett másképp. Ezért adtam kilencest. A film nagyon jó.