Téma: Senki

4/10
nonus77 2021 ápr. 21. - 08:05:35 4/10
(5/65)
Pontosan, én átverve érzem magam! A trailer azt sugallta, hogy egy kertvárosi átlagember, egy "senki" húz kesztyűt bűnöző bandákkal szemben stb. De már az elején kiderül hogy annyira nem senki, hogy egy veterán valaki. Na innentől kezdve láttunk már vagy 20 ilyet, a vége felé csökkenő szinvonalról már nem is beszélve. A befejező jelenetek a kezdeti hiperrealizmust teljesen mellőzve, B kategóriás akciófilmek szintjére süllyesztették a sztorit. Az összevissza lövöldöző orosz maffia és a "trailerszerintegysenkideátvagyba**vatenézőhahamertkurv*ranagyonisvalaki" főhös, a nyugdíjas papával és "ikertesójával" vállvetve, a golyózápor kellős közepén sértetlenül kissé megzavartak, hogy ez most valamiféle groteszk vígjáték, mert nem akcióthriller, ahogy beharangozták az biztos. Lassan meg kell szokni, hogy ha mostanában elő is kerül Hálivúdban egy jó ötlet, azt is elrontják.
5/10
bontottcsirke 2021 ápr. 19. - 13:45:07 5/10
(4/65)
Ha nem lenne John Wick, akkor ez lenne az eredeti 'szergejbácsifivérétkinyírtazexfbiosamerikaiöljükmeg' film, de mivel már van John Wick, ezért inkább egy fantáziadús koppintás. Viszont az, hogy paralel filmet kell koppintani, azt jelzi, hogy nagy bajok lehetnek már Hollywoodban, mert a fantázia kábé a béka segge alatt 5 kilométerrel lehet. Nemrég néztem orosz filmeket, ahol a kpvilág és a cselekmény együtt kezdi lelépni az amerikaiakat, tized annyi költségvetésből.
7/10
danek87 2021 ápr. 17. - 08:32:55 7/10
(3/65)
Saul Goodman Bryan Mills üzemmódba kapcsol.A filmre a legjobb szó:stílusos.A John Wick óta várta az ember hogy mikor születik egy tökös akciófilm,nos íme.Nézése közben eszembe jutott az Elrabolva,a John Wick és a Védelmező. Sztorivezetésében leginkább utolsóra hasonlít,mivel a film nem egy másfél órás non-stop akcióórgia.Van talán 4 akciójelenet,az utolsót leszámítva egyik sem több pár percnél.A film végi akciózásnál a Védelmező raktáros leszámolását ötvözték egy kis John Wick stílussal.Vannak benne marhajó ötletek brutális halálok és az ütéseknek tényleg érzi az ember a súlyát,szinte képernyőn keresztül is fáj egy-egy megagyalás.Tetszett még a sok melankólikus aláfestő zene,erre is jellemző hogy stílusos volt és mindig passzolt az adott jelenethez.Az is pozitívum hogy már a legelső buszos bunyónál is megagyalják a főhőst,talán ennek az ellenpórusa az utolsó leszámolós jelenet ahol egy zs kategóriás Van Damme-ot csináltak belőle,jobban szerettem volna ha ott is egy sebezhető hősként ábrázolják,de igazából ez legyen a legnagyobb baj az összes akciófilmmel.Még így is bőven kiemelkedik a felhozatalból és beillik a felsorolt jobb darabok sorába.Nekem 10/7
10/10
yaka 2021 ápr. 16. - 19:33:01 10/10
(2/65)
Tartom a 10-et, sőt emelném, ha lehetne... John Wick színvonal. Nem számítottam rá, hogy ekkorát fog ütni (a szó minden értelmében), remélem, lesznek még hasonló meglepetések idén. Kötelező darab.
10/10
cruz4 2021 jan. 27. - 01:26:03 10/10
(1/65)
Induljunk 10-ről...