8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 23. - 15:49:53 8/10
(23/63)
Én azzal kezdtem ebben a topikban, hogy alapból az egyik legnagyobb ellenzõje vagyok a hûtlenségnek. Valójában úgy érzem, amíg el nem válik valaki, addig nem szabadna új kapcsolatba kezdeni. De vannak esetek, mikor ez nem sikerül. Nem jár érte dícséret, dehát attól még megtörténik. Még sosem éreztem pozitív szereplõnek egy filmben azt, aki ezt tette, ez az egy a kivétel, mert valahogy képes voltam együttérezni vele.

A házasságról: nekem nem szimpatikus intézmény. Nem hiszem, hogy egy életre hûséget lehet esküdni valakinek teljes felelõsséggel, viszont a válási hercehurca, a közös vagyon sok elromlott kapcsolatot tart össze, ami nagyon káros szerintem a család minden tagjára nézve. A gyerekeknek sok esetben jobb, ha elválnak a szülei, minthogy nap mint nap marják egymást. Tapasztalatból tudom.
Ennek ellenére én is azt vallom, hogy amíg csak szeretem a másikat, ki kell tartanom mellette jóban, rosszban, és nem feladni az elsõ nehézségnél. De ha már nem - amirõl nem tehet az ember, mert parancsra vagy elhatározásból nem lehet szeretni senkit -, akkor mindenkinek jobb, ha elválnak útjaink.
Sokszor menthetetlen egy kapcsolat, mert hiába próbálják megbeszélni a problémáikat - ha egyáltalán eljutnak eddig -, nem értik egymást, elbeszélnek egymás mellett. Erre nem tudok megoldást.

A konkrét példánál maradva: amennyire emlékszem, a feleség próbálta jelezni, hogy mi a gondja, de a férj mindig kitért elõle. Sajnos ekkora pofon kellett hozzá, hogy felébredjen.:( De ennek ellenére nem helyeslem persze a nõ tettét, csak megértem.
gaby8174 2008 ápr. 23. - 15:22:55
(22/63)
Én mondok mást.
Napjaink felmérései szerint miért van növekvõbe a válások száma,az elhagyott gyermekek száma.
Persze sok tényezõ szerepet játszik:alkohol,drog,stb de a hamar megcsalás is egy ilyen tényezõ.Nem azt mondom hogy ha valami megromlik hagyni kell továb romolni de lehet próbálni javítani.
Nem tudom akkor miért van az hogy jóban roszban együtt.
Ha a másik a sárba esik akkor könyebb otthagyni mint felemelni.(mert a TV szerelõ indirekt módón a sárba volt,persze hogy az õ hibájából,mert nem figyelt a feleségre de figyelemztetni,jejezni kellett volna neki)
A fimre visza térve a nõ nem probált semmit javítani és csak több kudarc után belemenni az újba.
Tudom hogy régimódi vagyok,és én is azt mondom hogy az érzelemek irányitsanak de tekintsünk a környezetünkben élõ személyekre is és az õket érte sérelmekre ami a mi szórakozásunból ered.

Azzal hogy megcsalta a férjét szerintem önmagát is megcsalta egy kicsit.
Persze nem mondom hogy az én véleményem az ami jó.
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 23. - 13:41:29 8/10
(21/63)
De remélem, nem haragszol rám, mert kicsit más a véleményem.:)

"A lánya az tinédzser, tõle megengedhetõ, sõt elvárható."

Mármint mi? Hogy elszökött a koncertre? Ezt most arra írod, amit a gyerek elõtt pasizásról írtam?:) Nem értem, ahhoz hogy kapcsolódik. Ha nem tudta, hogy ott van a lánya a koncerten, akkor nem szándékosan pasizott elõtte. Ezzel azért egyetértesz, vagy nem?


"Akkor marad a kérdés. Megéri feláldozni a gyerekeket a boldogságért? Ki a nyertes? A nõ valoban igazán boldog lett volna? (Ha nincs gyermek akkor egyetértek."

Ezt nem tudhatom. Kinek hogy. Apák gyakran teszik. Persze lehet rá hivatkozni, hogy egy anya az más...:) De szerintem nem is írtam olyat, hogy egyértelmûen el KELL mennie a "blúzossal", vagy fel kell áldozni a gyereket. Had ne nekünk, kettõnknek kelljen ezt megmásíthatatlanul megválaszolnunk!


"Az meg, hogy a blúzos elfogadja teljesen a más gyermekét, az baromság."

Szerintem meg ez a baromság.:)


"Az Ok, hogy nem kell mindég az észre hallgatni, de hol a határ?"

Mindenkinek máshol. Vannak õrültebb és vannak nagyobb önfegyelemmel rendelkezõ emberek. És ez attól függetlenül így van, hogy jó vagy rossz.
gaby8174 2008 ápr. 23. - 11:26:12 Előzmény Ezüstliliom
(20/63)
A lánya az tinédzser,tõle megengedhtõ,sõt elvárható.
A kérdésem marad.
Ha elutazik a blúzossal az biztos hogy a gyerekek nem értik meg de õ boldogabb lett volna.(Az hogy késõbb megértik az már más,de akor már sokat veszítettek az anya hiánytól)
Akkor marad a kérdés.Megéri feláldozni a gyerekeket a boldogságért? Ki a nyertes? A nõ valoban igazán boldog lett volna? (HA nincs gyermek akkor egyetértek).Az meg hogy a blúzos elfogadja teljesen a más gyermekét az baromság.
Az Ok, hogy nem kell mindég az észre halgatni de hol a határ?
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 21. - 13:16:07 8/10 Előzmény gaby8174
(19/63)
Bocs! Ha nõcsábász lett volna, nem hívta volna magával a csajt, hanem egy szó nélkül továbbállt volna.

"Szerintem akkor helyes ha nincsenek elköteleztségei, gyerekek. Hogy unta magát az unalmas TV szerelõ mellett aki napokik dolgozott a családéert? Lehet, de nem fair."

Ezzel teljesen egyetértek.


"Vagy mindenkinek megengethetõ egy "kis szórakozás" fõleg a gyermeked elõtt egy idegennel?"

A nõ nem tudta, hogy a lánya is elszökött a koncertre, szóval ez meg Tõled nem fair.

Elméletben teljesen egyetértek Veled. Gyakorlatban viszont nem mindig képes az ember az eszére hallgatni. Olykor viszi a szive. És itt nem arra gondolok, hogy egy kicsit félre... valakivel, hanem ha szerelmes lesz. Ez utóbbi már külön kategória. Nem lehet egy életen át a kötelességek oltárán feláldozni a boldogságot. Õ maradt. Jól tette, ha így is boldog tud lenni. De nem hiszem, hogy a "blúzossal" nem lett volna boldog, és nem derült ki, hogy hosszútávon milyen társ lett volna Viggoból, úgyhogy látatlanban ne húzd le! Persze a tapasztalat, a nagy számok törvénye a Te nézetedet támasztja alá, de ebben a filmben szerintem kifejezetten nem egy ilyen férfit szerettek volna mutatni nekünk, pont azért, hogy ne legyen olyan egyértelmû, ki a jó és ki a rossz.
gaby8174 2008 ápr. 21. - 09:46:04 Előzmény Ezüstliliom
(18/63)
Most akkor kinek van igaza a filmben.
Persze hogy az ilyen nõcsábaszoknak bedõlnek a nõk,egy kis szórakozásból.De helyes?
Szerintem akkor helyes ha nincsenek elköteleztségei,gyerekek.
Hogy unta magát az unalmas TV szerelõ mellett aki napokik dolgozott a családéert? Lehet, de nem fair.
Szerintem egy nõ ezt kell hogy érzékelje a férjell és csak utána szaladjon más karjaiba.
Tegyük fel hogy elmegy végleg a "bluzóssal".Szerintetek végig boldog lett volna vele.Szerintem nem.Mert az eféle papasok csak ezt tudják nyújtani.A rövid távú boldogságot de hoszú távra bocs a kifejezést de eg "Nagy Sz*rok".Egy idõ után találnak másik vonzó nõt,és útnak eresztik a régit.
Mit szoltok jól döntött a nõ.Vagy mindenkinek megengethetõ egy "kis szórakozás" fõleg a gyermeked elõtt egy idegennel?
Sajnos ma sok házzasság bomliik fel ilyen "kis játékok" miatt,aminek a levét a gyerekek iszák meg.
10/10
avionics 2008 ápr. 12. - 23:23:09 10/10
(17/63)
szóval halak vagyok ok :-)
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 12. - 23:11:04 8/10
(16/63)
Ja! Akkor azért nem értettem, mert az asztrológiai jegy az halak, nem hal.:) Szóval Te halak vagy.
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 12. - 23:09:39 8/10 Előzmény merkur66
(15/63)
Igen, tényleg harapni lehetett a feszültséget, de szerintem nem csak a gyerek miatt nem robbant ki. Van annyira normális mindkettõ, hogy nem csinált volna balhét. Szerintem.:)
10/10
avionics 2008 ápr. 12. - 21:37:52 10/10 Előzmény merkur66
(14/63)
sziasztok, hal vagyok, asztrológia tudod...
a halak romantikusak, néha könnyebb megfogni õket akár "ólcsóbb trükkökkel" is...
de szerintem ez a film nem "trükközött"...
nekem az is nagyon tetszett ahogy összetalálkozott a szülõk és a teenager lányuk "élete"
szerintem soha szebben nem lehet egy mai fiatalnak elmondani hogy milyen nagy felelõsség az elsõ szerelem
emlékszem mikor érettséginél hallottam az idézetet egy ünnepélyen:
"körülöttük már az élet csörtetett"
merkur66 2008 ápr. 12. - 20:34:55 Előzmény avionics
(13/63)
Szerintem jó film volt, bár nem az én kedvenc stílusú filmjeim közé tartozik.(én a fantasykat imádom). Szerintem pont az fogott meg benne, hogy érdekesen festette le az emberi kapcsolatokat és azok alakulását. Folyamatosan ébren tartotta a figyelmet.

Spoiler
A csúõcsjelenet, szerintem, az volt mikor a kisfiút megcsípték a darazsak és Viggó segített, aztán az apa is megérkezet. Az a feszültség a szobában, ami egyedül a kisfiú miatt nem robbant ki,nagyon tetszett. Mintha én is a szobában lettem volna.Fantasztikus volt.
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 12. - 20:24:20 8/10 Előzmény avionics
(12/63)
A zöm az akciódús, gyors vágású, öldöklõs filmeket szereti, illetve a primitív humort. Nem tudom, mennyien lehetünk mi, kivételek.

Mit jelent az, hogy hal vagy?
10/10
avionics 2008 ápr. 11. - 23:22:53 10/10
(11/63)
de ha már errõl a filmrõl beszélünk... mi a véleményetek? az ilyen filmek mondjuk hány embernek tetszenek .. nagyon...mondjuk 10 emberbõl? nekem nagyon tetszett és.. hal vagyok
10/10
avionics 2008 ápr. 11. - 23:15:03 10/10
(10/63)
sajna nem láttam...
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 11. - 23:03:34 8/10
(9/63)
Kicsit off is itt, de például ott volt a Lakota hold címû film, ami indiánokról szólt minden torzítás nélkül. Még csak a port.hu adatbázisában sincs benne, olyan kevéssé ismert, pedig nagyon jó film volt.
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 11. - 22:14:31 8/10
(8/63)
Igen, olyan filmek vannak ezen az adón, amik kimaradnának az életembõl - és milyen kár lenne, ha kimaradnának! -, ha õk nem adnák le.
10/10
avionics 2008 ápr. 11. - 21:55:55 10/10
(7/63)
már nem elöször látom hogy a DUNA TV kiváló érzékkel talál rá remek filmekre.. ha véletlenül nem kapcsolok oda késõ este, lemaradok egy maradandó élményrõl... szupi volt!
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 10. - 23:59:55 8/10
(6/63)
Néha kell egy kis õrültség. Nem lehet egy egész életen át "jól viselkedni". Persze ettõl még nem válik pozitívvá, amit tettek, de nem azért rossz, mert elmentek Woodstockba, és jól érezték magukat.


Jó fej a "blúzos" meg a férj is, de a legjobb a kislány fiúja. Le a kalappal elõtte.:)

Kár, hogy az apát ilyen számomra ellenszenves férfi játssza. (Hasonlít valakire.) Nem tudok így haragudni a nõre. Ráadásul Viggo...:)
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 10. - 23:30:21 8/10
(5/63)
Szeretem az ilyen kedves, õrült embereket.:)
luetin 2008 ápr. 10. - 20:53:56 Előzmény efes
(4/63)
"ja, és aragorn, isildul kardja marlboro-reklámot játszik!!"
:)) Ez tetszett! :D

Végre ma megnézhetem teljes mivoltában, ugyanis anno kb. az elsõ 20-30 percrõl lemaradtam.