9/10
Kutasi Kovács Zoltán 2021 febr. 18. - 20:57:15 9/10
(4/24)
Nem mindennapi film ez egész biztos és nem bántam meg, hogy rá szántam azt a közel másfél órát.
Látványos, tetszetősen fényképezve.
2/10
nick név 2021 jan. 26. - 00:25:37 2/10
(3/24)
80-as évek hangulat (mert az ma menő), sztereotip díszletfigurák egy teljesen valószerűtlen szituációban, a 2. világháború idejében, plusz egy talán valahol viccesnek szánt, talán csak teljesen talajvesztett koncepció szülte elem, ami nem félelmetes, inkább röhejes (de sajnos nem a jó értelemben). Megint a mai progresszív nézőpont rávetítése egy régebbi korszakra, a hűség igényének legkisebb foka nélkül. Háborús akció, horror (?), dráma (?), vígjáték (?), mindezt a jelenkor "jóember" filmgesztusaival fűszerezve. Hogy mindenkihez szólhasson és ezáltal igazából senkihez sem. A kötelező manírokat kifejezi, a múltat a saját ízléséhez igazítja és részéről kész van a feladattal.
Ezek a filmek az unatkozó, filmeket jellemzően egyszerű időtöltés gyanánt megtekintő embereken túl kiknek készülnek? Nyilván elsősorban az arctalan, homo novus fogyasztói tömegnek, de rajtuk kívül kik azok, akiket érdekel, illetve megfog egy ilyen alkotás?
Úgy ültem neki, hogy rendben, egy abszurd, szar film, néha nem árt egy kis tres sem, viszont ez a darab végig csak egy szenvedés volt, az előre elkönyvelt tartalmatlanságán túl nem volt benne semmi szórakoztató, a közelében sincs A káosz birodalmának, vagy a 9-es tervnek ebből a szempontból.
10/10
kikikirly1991 2021 jan. 11. - 18:52:49 10/10
(2/24)
Most néztem meg.
Nálam működött a film, végig fenn tartja a feszültséget. Párbeszédek kúrva jók, látványos az akció.
10/9
5/10
tonijani@gmail.hu 2021 jan. 10. - 20:33:06 5/10
(1/24)
elég semmitmondó, unalmas és bárgyú, max egyszer nézős nálam.