_Dincu_ 2006 dec. 03. - 17:04:43
(131/391)
Nah most ezen igazán nem fogok veled összeveszni,hisz mkinek más az ízlése!
Meg term. nem a vérrel volt gondom és nem a korhatárral,hanem a filmmel.
És sztem ez a fórum nem azért van h meggyõzzük a másikat a saját véleményünkrõl...
_Dincu_ 2006 dec. 03. - 14:12:34
(130/391)
Sztem hülyeség,hogy ahhoz h értsem a filmet,játszanom is kell.
Jó,nem tartom kizártnak hogy akkor jobban tetszene,de igazán meg lehetett volna úgy csinálni hogy külön külön is érhetõ legyen mind a kettõ.
Meg itt nem is az érthetõségrõl van szó,mert van olyan film,amit nem teljesen értek,mégis megnézném még többször h megértsem,mert leköt és sztem van mondanivalója.Nekem ilyen pl a Vanilia Égbolt is.Azt se teljesen értem.hisz elég összetett film,de szívesen megnézném,hogy megértsem,Na a Silent Hill-t viszont semmipénzért.
_Dincu_ 2006 dec. 03. - 14:07:34
(129/391)
Valahogy éreztem,hogy ez lesz a reakciótok:D
De ez a beletekergetés már a közepén volt,mikor már szétuntuk magunkat mert semmi extra nem történt...
Timke 2006 dec. 03. - 12:01:08
(128/391)
Engem nem az zavar, h nem lett happy end, hanem maga a film. Az, hogy folyton ömlik valakibõl a vér, aztán élve égetik meg a rendõrnõt.. hát csodálatos, mit ne mondjak. A filmre meg nem azt mondtam, h rossz, csak nekem valahogy nem jött be, nem ilyenre számítottam.
A játék meg már nem ide tartozik, biztos izgalmas, én elhiszem Neked.:)
Redfield 2006 dec. 03. - 10:48:53
(127/391)
Teljesen egyetértek. A Silent Hill film koránt sincs elcseszve, pedig sok játékos is azt mondja. Valamint szégyennek tartom, hogy már rögtön olcsó újságmellékletként jelenítették meg a DVD-t. ez eléggé... lealacsonyító sztem, hoott az Alone in the Dark, a Resident Evil, meg a többi (el nem talált hangulatú adaptáció) a boltokban virít, és sikernek örvend.
Timke 2006 dec. 03. - 09:11:35
(126/391)
Van benne, valami... :)
Aikidoka 2006 dec. 02. - 21:17:46
(125/391)
lehet nem beletekergetni kéne, hanem végignézni és akkor értenéd :O
_Dincu_ 2006 dec. 02. - 19:44:35
(124/391)
Fuhh,szerintem iszonyatosan gáz film!
Végig se tudtam nézni..beletekergettünk a bnõimmel,hátha értünk belõle vmit,de semmi.
Lehet h mi vagyunk ehhez sötétek,de egyszerûen semmi értelmeset nem találtunk benne!!!
Na ennyit róla
Newcastle United 2006 dec. 02. - 16:54:16
(123/391)
Viszont még a borzongás is hiányzott belõle, legalábbis belõlem semmi hatást nem váltott ki a vértenger és az élve égetés.
Egyedül talán Laurie Holdent (X-Aktákból ismerõs) volt érdekes a rendõrnõ szerepében látni.
Timke 2006 dec. 02. - 16:02:36
(122/391)
Undorító volt ez a folyton ömlõ/áradó vér. A story sem tetszett különösképpen, az utolsó két perc már inkább. Teljesen másra számítottam, negatív értelemben csalódtam. Nem ajánlom senkinek, max a horrorfanoknak- mûfaja miatt.
Newcastle United 2006 dec. 02. - 14:23:30
(121/391)
A játékot nem ismerem, szóval összehasonlítási alapom nincs. A filmben csalódtam, nagyobb volt a füstje, mint a lángja.

5/10
Noncsa 2006 nov. 17. - 08:57:13
(120/391)
én nem ismertem a játékot, de én alaposan be voltam rezelve végig a filmen! a haverom szerint (fiú) semmi extra nem volt benne. hát érdekes, én még hazafelé is összerezzentem minden levélzörgésre:D
Aikidoka 2006 nov. 16. - 21:14:25 Előzmény Redfield
(119/391)
Jahogy a legjobb? Ok ebben lehet, hogy igazad van. Viszont ez mindent el is mond ezekrõl a játék-adaptációkról :)
Koge 2006 nov. 14. - 16:40:59
(118/391)
Én nem értem a népet...
Sztem ahhoz képest hogy játékból csinálták... zseniális én ledöbbentem rajta folyamatosan...
Mondják a fanatikusok (én is játszottam az összes résszel mielõtt leugatnátok) hogy nem illik a sztoriba mert kavarások vannak coneheadnek semmi keresnivalója ésatöbbi...
Kérdés a négy játék alatt csak én vettem észre hogy köbö csak a helyszín közös?
A filmkészítõk 4 játékból próbáltak olyan történetet összegyúrni ami megfelel mind a játékosoknak (nem silent hill pólós droidoknak) mind a mezei filmnézõknek...
Sztem jól sikerült nekik aki nem érti a sztorit (pedig pofonegyszerû csak fantázia kell hozzá meg némi befogadókészség) az ne nézzen ilyeneket maradjon a könnyen emészthetõ sztoriknál ebben a mûfajban (kör grudge fekete víz meg az összes japánlopás)
Olvastam olyanokat hogy resident villel hasonlítják egyesek : FASSÁG a resident evil minden tekintetben elbújhat a silent mögött (érts játék és film)...
Ja meg hogy lehetett volna pörgõsebb zene... egy alapjáraton nyomasztó filmnek hova akarsz pörgõs zenét?
Ja meg a giccs... aki le tudja írni mi az a giccs tegye meg...
Ennyi jutott eszembe most hirtelen
szevasztok
gerhajdu 2006 nov. 10. - 18:01:02
(117/391)
és mielõtt elfelejteném a megégetett kislány öreg anyja (dahlia azt hiszem) nagyon tetszett. Mondjuk elég rébuszosan beszélt, de volt benne sok lényeges gondolat. Csak eredeti angol hanggal sokkal jobb.
gerhajdu 2006 nov. 10. - 17:53:20 Előzmény Kavics
(116/391)
akkor te is azon kevesek közé tartozol mint én. szerintem is az egyik legjobb játék-adaptáció. nekem meg kellett másodszorra is néznem hogy nagyjából megértsem, de igazán Nock írása mentett meg a kognitív disszonanciától (lelki zavartól:)) szerintem érdemes elolvasnod. A képi világ, a hangulat, a zene, a gondolat.. összeségében jó kis film volt. a félelmetességrõl csak annyit mindenki mástól fél ez természetes, ezért van például hogy engem a kör kisértett, mást egyáltalán nem, de õ a 5.érzéktõl parázott, míg én nem nagyon:). A silent hill nekem egész parás volt pl. a fényre menõ élõhalott nõvérek.
Még annyit hogy szerintem jó benne hogy elgondolkodtato, elég kusza, utána a lényeggel úgyis képbe jön az ember. Szóval bejött bár a Doom is, nézzétek el nekem (na jó, béna volt, de legalább a hangulat, a HANGULAT: átjött:D
x-tro 2006 nov. 09. - 11:51:58
(115/391)
Nekem nem tetszet a film, e topic elején szóltam is errõl, de erényei is vannak, az éppen az eredetisége. Ha animében gondolkodtak volna az alkotók, tán jobban jött volna nekem... ez a mûfaj jobban illik ide. És ezt érvényesnek gondolom minden számítógépes játék "mozivászonra" történõ felnagyítására/dramatizálására, nemcsak a Silent Hillre.

Az nagyon nagy tévedés, hogy a horrornak gyomroforgatónak kell lennie, és patakvér, meg kiomló belek... Alaphorrorklasszikus Dracula pl. abban nincs semmi, csak egy kéjes harapás a nyakon, meg néhány csepp vér, ennyi is elég volt azonban, hogy emberek tucatjai szarják össze magukat félelmükben...
Redfield 2006 nov. 09. - 08:31:09
(114/391)
Nem értek veled egyet, szerintem a Silent Hill úgy jó ahogy van, akkor lenne elcseszve, ha megfelelne az átlag akció-horror-mozirajongóknak. De a Cannibal Holocaust... igen... az egy nagyon, nagyon, nagyon beteg film. Beteges, és szörnyû. Ha meghallom a zenéjét, eszembe jutnak a képsorai, és eléggé megvisel, pedig én aztán már sok horrort láttam. :) Nem tudom, te hogy vagy vele, de én szerintem az az a film, amit senkinek nem ajánlok. :)
vizinyúl 2006 nov. 09. - 08:13:55 Előzmény tommytm
(113/391)
Mit nem lehet ezen "érteni"??? :DDDD Ez nem szerzõi film... Ez egy elfuserált thriller (Horrornak meg végképp nem nevezném... a Cannibal Holocaust... na, az horror).
Redfield 2006 nov. 07. - 08:19:55
(112/391)
Így van. Ez nem egy túl bonyolúlt film, de nem is az egyszerû, igénytelen akció-horror nézõk agyának készült. És bûn, hogy a rohadékok DVD megjelenése után egybõl leddobták a filléres kategóriába.