damien 2007 dec. 19. - 20:04:24
(171/391)
egy 13 éves "nõnek" még a sapka nélküli lenin is ijesztõ. szvsz gyenge film.
10/10
Híró.Tündéjjke 2007 dec. 19. - 19:44:50 10/10 Előzmény dolost
(170/391)
Nagyon nagyon jó a film! Mindenkinek ajánlom. Nálam 10-es. Ijesztõ meg minden. szal nyugodtan nézd meg, mert nem fogsz csalódni. Én legalábbis nem...
dolost 2007 aug. 24. - 21:46:47
(169/391)
Hy. Láttam a filmet és beleszerettem!!!! Csak egy problémám van. Már 3 hónapja meg akarom szerezni a játékot PCn; próbáltam letölteni mindenféle sz@rral, de mivel nem vagyok egy informatikai zseni, olyan szinten tönkretettem a gépet, hogy majdnem mehetett a kukába. Csoda, hogy most mûkszik. A boltokban nem találom, úgy viszik, mint a cukrot. Elegem van. Ha valaki tud segíteni, hálás lennék...
marmyk 2007 máj. 03. - 16:11:11
(168/391)
Szia,
Itt nézelõdj tutit tudnak segíteni.

<a target="_blank" href="http://gportal.hu/gindex.php?prt=9130" title="http://gportal.hu/gindex.php?prt=9130">gportal.hu</a>
Cobateso 2007 máj. 03. - 15:05:30
(167/391)
Sziasztok!
Kérlek segítsen aki tud!

PC-n játszok a Silent Hill 4-el és elakadtam egy helyen, a chapter 2-1 ben, mikor bejutok a farkasok kinyírása után a templomba és balra felmászok a létrán, majd ráugrok a csillárra, és ennyi. A csillárról a túloldalra hogy kell átugrani, mert mindig leesek, és akármit nyomok nem tudok nagyobbat ugrani, szal ez a gondom. Please Help!

Köszönettel:
Ati
Huko 2007 ápr. 01. - 22:59:31
(166/391)
én nem ismertem a játékot,de megértettem a filmet.
szóval szerintem egy olyannak is élvezhetõ,aki nem ismeri az elõzményeket.
szerintem a mûfajában ez egy egész jó kis film.
ja..és nagyon tetszett a nem "happy end"...végre!
Maia 2007 márc. 30. - 23:51:58
(165/391)
Aha, pontosan tudom milyen erzes, ilyenkor atadom a stafetabotot a profinak es nezem, ahogyan jatszik, jobb mint egy horrorfilm! Mert valosagos az erzelem, ott nincs elore megirt forgato konyv, ugyes vagy es tuleled vagy bena vagy es meghalsz!
sorlix 2007 márc. 30. - 23:44:49
(164/391)
aha, erõsen gondolkodom hogy letöltsem e mert nem akarom hogy az legyen hogy olyan marha félelmetes, és nem merek játszani vele XD mert volt már olyan játék :D
Maia 2007 márc. 30. - 23:20:57
(163/391)
En meg nem jatszottam, de nagyon szeretnem, mert nem reg olvastam utana, ugy tudom, hogy ezek survivor-fele jatekok, de ha tevedek akkor bocsanat es javitsatok ki, hogy tulajdonkeppen mi is a jatek. En csak a Resident Evil 5-tel jatszottam es annak is a tanulo palyan es mar akkor osszecsinaltam magam:)) Dehat nobol vagyok...ez van!
sorlix 2007 márc. 30. - 23:07:51
(162/391)
Kösz hogy elmondtad a végét, mert már láttam régen a filmet csak elfelejtetem benne mi votl az érdekes :D egyébként a játék milyen? ilyen kaland játék vagy ilyen lövöldözõs fpses?
Maia 2007 márc. 30. - 22:00:20
(161/391)
Koszi a valaszt! Ha lesz ra modom mindenkeppen szeretnem kiprobalni a jatekot!
A filmerol pedig, kozbe eszembe jutott mas is, ismetlem, hogy nem olvastam bele az elozokbe ez most jutott az eszembe ahogy a soraidat olvastam! Megpedig az, hogy milyen is lett tulajdonkeppen a befejezes.
Ha az anya es a kislany egy masik parhuzamos vilagban vannak, az hogy nem halottak esetleg azzal magyarazhato, hogy a film vege fele az anya fel tudta hivni a ferjet es a ferj tudott beszelni a feleseggel, azonban amikor mar otthon voltak megsem talakoztak, viszont ereztek egymas jelenletet. Sot a ferfi mindvegig erezte a feleseget meg akkor is, amikor mindvegig Silent Hill-ben volt. Ebbol kifolyolag kell, hogy legyen folytatas...de ha bosszut allt, akkor hogy jut vissza az igazi vilagba a ferjhez, hogy ujra egy csalad legyenek? Hiszen megtette, amire kerte ot a kislany, segitett neki, hogy bosszut alljon!
Egyenkent en segitettem volna bosszut allni a szegeny megkinzott kislannyak! :)
Brambilla 2007 márc. 30. - 20:23:45
(160/391)
Mi lett a legvége? Addig láttam, hogy elégett a rendQrcsaj, aztán kiment a parabola. Nagyon hálás lennék, ha valaki elmondaná mi lett legvége!
dodega 2007 márc. 30. - 17:00:54
(159/391)
Elolvastam a hozzászólásokat tegnaptól.Tetszett hogy azokat is érdekelte a film,akik nem játszottak a játékkal. Mivel mint már mondottam volt végigvittem mind a 4 megjelent részt és volt szerencsém a resident evil 1 2 3 4 code veronica hoz is,válaszolhatok neked Maia. Saját véleményem szerint a silent hill klasszisokkal félelmetesebb játékra sikeredett mint a R.E akármelyik része.Gondolom nem olvastál vissza bár már oot is említettem a játékkal kapcsolatban dolgokat. A Silent Hill nyújtotta bizarr világ + bizarr,sokféleképp értelmezhetõ,némely részeken mélyen elgondolkodható történetei + idegroncs szereplõi+...á nem is lehet felsorolni mennyi összetevõbõl született meg a számomra favorit horror-survivor.
Arra a kérdésre a válasz hogy a nõ és a kislány meghalt e...hát épp ez a jó hogy gondolkodásra késztet...haver ezt állítja(meghaltak) szerintem például nem...(itt most nem kezdem el bontogatni hogy miért mert oldalakba telhetne..:)) szerintem simán bekerültek silent hill világába...ha ugy tetszik egy másik sikra mely a valós világtól eltér...azzal párhuzamosan létezik...és azért nem kerülhetettek vissza a valós világba mivel a nõ segített alessának bosszút állni (az nagyon tetszett a filmben:))---ez pedig egy bad ending.játékosoknak ez már sokat mond...de akik nem értenék.. a silent hill játékoknak átlag 5 befejezést lehetett elérni..pl.: nagyon rossz, rossz, átlagos jó, jó, nagyon jó..(nem mindben) és ebben a filmben kaptunk egy rosz befejezést ami pont azért jó hogy elgondolkodtassa az embert miért is történik ez miért nincs happy end...esetleg hogy lehetne...stb....
ha valaki nem unta végig magát és esetleg nem ért egyet velem nyugodtam ellent mondhat..pont ez a jó...sok vitát lehet kezdeni a sok kérdés miatt melyet a film és a játékok vetnek fel...
Alternat 2007 márc. 30. - 11:21:20
(158/391)
Na sikerült megnéznem tegnap a filmet.
Hát több szempontból is lehetne értékelni. Ha az eddigi számítógépes játékok megfilmesítésébõl indulok ki, akkor nem lett rossz. Viszont ha úgy nézem, mint egy sima filmet, akkor meg eltûnik az átlagban. Amikre felfigyeltem, mert nagyon gáz megoldások voltak a filmben, az az hogy elõszeretettel tömték tele zenével az olyan részeket, mint amikor pl ment le a csaj azon a hosszú lépcsõn a film elején a sötétbe egy öngyujtóval. Kb 20x ilyen jó lett volna az a rész zene nélkül. A másik meg, hogy nálam a film elejétõl a legvégéig ugyan az a feszültség és hangulat volt meg. Pedig azért nem lett volna probléma, hogyha valamilyen formában megemelkedett volna a végkifejletre.
Összegezve: nem bántam meg, hogy megnéztem, de még egyszer nem tenném.
Maia 2007 márc. 30. - 10:28:45
(157/391)
En ketszer lattam a filmet, de igazabol, amikor masodszor megneztem jobban tetszett:)) Mindegy, azonban mindig volt egy hianyom a film alatt... egy info vagy egyfajta ertetlenseg, es az osszes hozzaszolast lusta voltam elolvasni, ezert inkabb megkerdezem, hogy a no es a kislany tulajdokeppen meg a film elejen a balesetben meghaltak ugye?
Azok akik a jatekot ismerik es esetleg ismerik a Resident Evil Jatek sorozatot, ,mondjak meg meg sokkal ilyesztobb mint R.E.?
Egybkent ez a film engem egy kicsit arra emlekeztet, amikor Cotton Mathertol olvastam a "Gonosz Istenrol". Az uj Amerikai tarsadalom ugy probalta kordaban tartani a varos lakoit, hogy minden misen elmodtak Isten haragjat es, hogy mennyire kicsi es esendo es tehetetlen a kis ember a Nagy Gonosz Istennel szemben, es hogy csak Krisztus szenvedesei altal lehet elnyerni a megvaltast es a megtisztulast...tulajdonkeppen ezek az iratok mise-beszedek...de olyan szkta hangulata van, amitol kiraz a hideg! Az uj vallas....jaj...annyira ilyeszeto nem volt, csak inkabb rettenetesen elgondolkodtato...a jatek meg biztos nagyon hangulatos lehet!
Hellnight 2007 márc. 30. - 09:44:45
(156/391)
Tévedsz. Finoman megfogalmazva a magyar 5.1-et iszonyat elk**ták. Még a DVD-n is baromi halk az egész film. Errõl nem a TV2 tehetett, hanem akik elkészítették a magyír szinkront. Ha az RTL adta volna le akkor is nagyon halk lett volna. Ez van. Az utóbbi évek egyik legjobban elcseszett szinkronját tudták rátenni a DVD-re. Én a helyükbe ki is hagytam volna, ha csak ennyire tellett tõlük xD
Mondjuk ezért is nézek minden filmet feliratosan. Az biztos nem halk :D
Gertev 2007 márc. 30. - 00:46:50
(155/391)
Én a játékot nem ismerem (max. kártyázni szoktam a gépen + 10-15 éves játékok..). Én a filmet néztem meg.
Az emberek nagy része a szájbarágós filmeket szereti, ez pedig nincs túlmagyarázva. Szépen fényképezett és nézhetõ.
amozijo 2007 márc. 30. - 00:17:31
(154/391)
Ez tény, hogy a reklámok hangosabbak. Pontosan a marketingfogás miatt. De ez nem egy újkeletû dolog, régóta így mûködik.
Carnivora 2007 márc. 29. - 23:47:59
(153/391)
Az eleje nekem sem tetszett hülyeségnek látszott a film szerencsére elsõnek moziba láttam , így nem kapcsoltam el :))
Carnivora 2007 márc. 29. - 23:46:51
(152/391)
Ez egy újfajta marketingos ötlet v.melyik barom azt hiszi, hogy jobb, ha a filmet halkan nyomják a reklámokat meg 2x olyan hangosan ... , mert attól majd jobban veszed a mosóport, ha üvölt ... -