Deszpina 2011 dec. 25. - 19:51:15
(13/33)
Amiért Ezsébet pl. Sissi. Így becézték. Ennyi.
Deszpina 2011 dec. 25. - 19:47:52
(12/33)
Az a film legnagyobb hibája, hogy egy történelmi személy tragikus sorsát leönti egy rózsaszínû mázzal, amitõl olyan, mint egy bárgyú leányregény. Feleslegesek az erõltetett helyzetkomikumok is a csendõrség szereplõinél.
Nem tudom, a mai rész meddig megy el, de érdemes megemlíteni, hogy 1867. június 8-án, a budai Mátyás-templomban tartott koronázási ünnepségen az elõadók mind bécsiek voltak, a bécsi Udvari Ének- és Zenekart a megbetegedett Johann Herbeck helyett Gottfried Preyer másodkarmester vezényelte, a hegedûszólót Georg Hellmesberger játszotta. Liszt Ferenc – akit két nappal korábban Ferenc József-renddel tüntettek ki –, még meghívót sem kapott a koronázásra, csak a Nemzeti Zenede szerzett neki helyet az orgonakarzaton.f [4] Liszt – nem várva meg a ceremónia végét – gyalog indult el a szállására.
A Koronázási Mise Liszt Ferenc szerzeménye.
Ez sok mindent elmond az uralkodóról. Dehát álmodozzunk csak a szép, szõke hercegrõl! Hátha még császár az illetõ!
Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, aki ennyire kritikus szemmel nézi? Ha nem történelmi filmnek állítanák be, nem lenne vele semmi gond. Egy szirupos trutyival több.
10/10
barbi_112 2011 dec. 25. - 19:30:25 10/10
(11/33)
Egyik kedvenc filmem a trilógia. Kövezzetek meg, de én minden nézésnél kicsit "beleszeretek" Ferenc Józsefbe, mert olyan romantikus az egész, és még jóképû is a színész. Kislányként mikor néztem, mindig arról álmodoztam hogy találjak egy olyan pasast :D
A stáblistánál Sissi anyját miért "Vickie" néven említik?
10/10
tibor76 2011 dec. 25. - 17:46:55 10/10
(10/33)
És azt se feledjük hogy Gödöllõt is mennyire szerette.
10/10
tibor76 2011 dec. 25. - 17:44:39 10/10
(9/33)
Én sem.csak tegnap páran leszólták.Arról nem tehetünk ha a férj ilyen-olyan volt.Már nem lehet mit tenni utólag.Ez volt és kész.A múltat nem tudjuk se eltörölni,se megváltoztatni.Azért írtam mert hasonló személyiségünk nem nagyon volt az elmúlt évszázadokban.
10/10
tibor76 2011 dec. 25. - 17:33:09 10/10
(8/33)
A lényeg.õk tudtak vigyázni az értékeikre és megbecsülték ami maradt é. a mai napig õrzik és védik ezeket,mi pedig nem.De azért nekünk is maradt valami.százmilliókat ellövöldözni ünnepi tüzijátékokra.És sokmilliós jutalomutak,amit megérdemelnek az illetékesek.
A film a lényeg ma pontosabban sissi karaktere.Tegnap valaki jól leszólta hogy hazugság az egész film.Szerintem õ csak hallott róla de nem látta.Én nem emlékszem hogy nekünk lett volna olyan királynõnk aki hasonlókat cselekedett volna egy más nép érdekében.Vagy javítsatok ki és akkor elnézést kérek.
10/10
tibor76 2011 dec. 25. - 17:16:40 10/10
(7/33)
Érdekes dolgot írtál de nem akarok vitatkozni veled,pláne nem ilyenkor.Van egy olyan hely hogy Burgenland,ha jól tudom a hold egyik tartománya.Érdekes módon ott is földig romboltak mindent a múltban és lõn csodát.Helyreállítottak szinte mindent.Majd elfeledtem,a hold-on ufó-k laknak,nem emberek.
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 25. - 17:10:44 Előzmény Halberdier
(6/33)
Tényleg kiválóak a színészi alakítások, nagyszerû ez a film. :)
10/10
tibor76 2011 dec. 25. - 17:10:32 10/10
(5/33)
Ajánlom ez ügyben a következõ olvasmányt:Kiss Gábor:várak,várhelyek,várkastélyok Magyarországon.
Na de maradjunk Sissi-nél.Én optimista vagyok és talán 3800 körül lesz egy ilyen, más nemzetiségû magasrangú hölgy, aki ennyire szeretni fogja országunkat mint õ tette és akar is tenni értünk valamit.Lehet hogy F.J. ilyen-olyan volt de ez kit érdekel? Itt sissi a lényeg miatta nézzétek na és ROMY miat is.
10/10
tibor76 2011 dec. 25. - 17:02:37 10/10
(4/33)
Igazad van és azt is tedd hozzá hogy nem hordta szét a nép a megmaradt részeket az építkezéseikhez, mint nálunk a 95%-át.olvass utána.Itthon elhordták a kövektõl kezdve az utolsó darabig mindent a honpolgáraink.Ennyit rólunk.
10/10
tibor76 2011 dec. 25. - 16:48:27 10/10 Előzmény keane01
(3/33)
Sziasztok.Egyetértek veletek.És azért azt se felejtsétek el hogy reklámmentes non-stop leadás.Ezért külön köszönet a tv-nek.Mert bárhova kapcsolsz és bármit nézel még ilyenkor is 5 percenként bedobnak gagyi semmitérõ reklámokat.Félelmetes hogy legalább ilyenkor évente 1x nem lehetne megoldani máshogy? Aki nem járt schönbrunnban az semmiképp se hagyja ki,mert olyan mintha semmi sem változott volna az évszázadok alatt.És ráadásul messze sincs tõlünk.De már az interneten található képek is önmagukért beszélnek.Keressetek rá.
keane01 2011 dec. 25. - 08:55:32
(2/33)
Én már legalább 4-szer láttam, de sosem tudnék nemet mondani rá, hogy ne nézzem meg újra és újra, pedig még DVD-n is megvan. Ráadásul nem hiszem, hogy más, ebben az idõpontban sugárzott bármely mûsor is különb és méltóbb lett volna szenteste. Örülök, hogy az m1-nek erre a trilógiára esett választása! Nagyon szép film: mind a helyszínek, mind a fõszereplõ és a szereplõk alakja, a zene és maga a történet is. Mesteri munka!
Halberdier 2011 dec. 25. - 08:43:12
(1/33)
Én még csak az elsõ részt láttam, de tetszett, jó helyszínekkel, és kiváló színészi alakítással! Várom a 2. részt is!:)