Annabella3 2022 jan. 27. - 11:35:10
(11/11)
Bar en lehettem volna akkora 1 luxusribi!
balintszautner 2020 okt. 27. - 17:51:47
(10/11)
valakinek nincs meg véletlenül dvd-n vagy bármilyen formátumban az összes rész?
Gosztola Kriss 2015 okt. 19. - 21:38:33
(9/11)
Nem tudom, vajon ki találta ki ezt a rajzfilmet, de biztos hogy nem tudott sokat Erzsébetrõl. Barna haja volt, barna szeme, a mesében szereplõ Sisi-nek kék szeme van és szõke haja. Ráadásul a Sisi-t csak egy s-el írják (hivatalosan a Lisi félreolvasásából lett Sisi). Ráadásul Helénét, a mesében úgy állítják be mintha csak egy gonosz fruska lenne, pedig õ Sisi nõvére volt. Egyébként nagyon kedves mese, de szinte alig stimmel valami Erzsébet királyné valódi életével.
maya40 2011 szept. 14. - 21:41:38 Előzmény Figulus
(8/11)
Teljesen egyetértek veled, de egy apróságot kiigazítanék. Erzsébetnek barna haja volt. De abban egyetértek, hogy egy zaklatott és hányatott életû asszonyról nem kellett volna ennyi cukormázas bájoska sztorit összehordani. Sajnos ez azért történhetett, mert a világ róla leginkább a Romy Schneiderrel készült trilógiát ismeri, a valóságos életérõl alig, vagy semmit nem tudnak.
Hilaryfan17 2009 márc. 03. - 19:15:28
(7/11)
régebben, amikor még volt akkor mindig néztük a tesómmal..... de most :(:( (olyan korán meg nem kelek fel, amikor a tv2-n megy reggelente hétvégén) :(:(
1/10
Figulus 2009 febr. 21. - 13:31:21 1/10 Előzmény Szívkirálylányka
(6/11)
Kedves Szivárványlányka, azt hiszem, félreértettél. Semmi bajom azzal, ha gyönyörû hercegnõk és szerelmes hercegek szép és tanulságos mesék keretében harcolnak a gonosz ellen és végül elnyerik megérdemelt jutalmukat. A gondom az, hogy a mese az mese, a történelmi valóság meg történelmi valóság. A kettõt nem szabad ENNYIRE összekeverni. Nagyon is van fantáziám, és nagyon szeretem a meséket, rajzfilmeket, megtörtént események mûvészileg szabad átültetését. Semmi bajom azzal, ha Csipkerózsikával vagy Hamupipõkével történik mindez, mert az eredetileg is mesének született, és akárhogy dolgozzák át (több vagy kevesebb sikerrel), mese is marad. De Erzsébet királynõ története nagyon is valóságos volt, és ennek a rajzfilmnek csak annyi a köze hozzá, hogy ugyanúgy hívják a fõszereplõket, ill. egy-egy helyszínt. Szerintem az amerikaiak között is lenne, aki sértõdötten venné tudomásul, ha George Washingtonból vagy Abraham Lincolnból csinálnának ilyen mesefilmet. Nem azt mondom, hogy száraz történelmi ismeretterjesztõ filmekkel kell a gyerekeket bombázni (jaj), de az irodalmi vagy mûvészi adaptációnak alapvetõen tiszteletben kell tartania az eredetileg történteknek legalább a gerincét, és nem teljesen kiforgatnia abból. (Mert itt az történik.) Ne haragudj, ha megbántottalak, inkább jó szórakozást kívánok ahhoz, amit fontosnak és szórakoztatónak tartasz.
10/10
Sarusi Edit 2009 febr. 14. - 10:31:54 10/10
(5/11)
Én imádom nagyon tetszik!!! A fõcímdala is király!!! :D
10/10
Szívkirálylányka 2009 jan. 29. - 21:28:06 10/10 Előzmény Figulus
(4/11)
Nem igazán értek egyet a véleményeddel.Könyörgöm ez csak egy mese.A mesének az a lényege, hogy eltérjen a valóságtól és csodás, mesés elemekkel legyenek tarkítva.Ez gyerekeknek szól,különösen szerintem a lányokat fogja meg igazán,nem pedig felnõtt rajzfilm.Gondolom Erzsébet királyné élete volt az alap történet és azt szõtték át.És mivan ha átszõtték.Semmi.Én speciel 7 évesen láttam elõször és egy cseppet sem tudtam/érdekelt, hogy valós-e egyáltalán az alap vagy maga a történet.A gyerekeket ez nem fogja érdekelni.Megnézik és élvezik.Amikor leültél, hogy megnézd, kíváncsi volnék hogy elõtte mit gondoltál.Gondolom jó nagyot koppantál.Szerintem megérdemelted,hisz ez a mûfajából is adódik hogy mese, NEM TÖRTÉNELMI FILM.Azért vannak benne hiteles dolgok is. Ha pedig nincs fantáziád és nem tudod átélni,akkor ne is nézd meg.Ha csak a történelmi hitelesség érdekel, akkor maradj inkább a könyveknél,azok sosem hazudnak. Bocsi,ha egy kicsikét kritikus voltam, de ez MESE, ami a gyerekek fantáziájára lett átalakítva.
1/10
Figulus 2009 jan. 26. - 09:52:45 1/10 Előzmény Szívkirálylányka
(3/11)
Hát... Aranyos rajzfilm meg minden, de azért nekem nem tetszik. Finoman szólva nem hiteles. Az még hagyján, hogy Sissi szõke benne (a valóságban éjfekete haja volt), de a pár történet, amit láttam bosszantóan hiteltelen, a vlaósághoz semmi köze. Ferenc József a magyarokért harcol Sissivel stb. Jobb lett volna ezeket a bájos kis sztorikat valami teljesen kitalált hercegnõre applikálni, ennyi erõvel bármely történelmi személyt bármilyen tulajdonsággal fel lehet ruházni. Nem tudom, mit szólnának az amerikaiak, ha mi cisnálnánk ilyen rajzfilmet az õ történelmükrõl.
10/10
Szívkirálylányka 2008 okt. 11. - 19:06:55 10/10
(2/11)
Nagyon szeretem,csak kár, hogy már nem adják. :( Erzsébet királynérõl pedig gyûjtök mindent.
szabnyika 2007 szept. 29. - 08:52:58
(1/11)
Nem tudja valaki mi a címe a fõcímzenének?