2/10
Owl 2018 márc. 06. - 14:01:19 2/10
(76/96)
2154-ben az Elysiumon, a Föld körül keringõ ûrállomáson a gazdagok luxuskörülmények között, egészségben élhetnek. A túlnépesedett bolygón a szegények milliói elképesztõ nyomorban és betegen tengetik az életüket. A kiváltságosok gondosan és szigorúan védik az elõjogaikat. A mesterséges holdra az illegális bevándorlást törvény tiltja, de ha kell, erõszakot is bevetnek az engedély nélküli beutazók ellen.

2031-ben a VONAT-on, a Földön keringõ szerelvényen a gazdagok luxuskörülmények között, egészségben élhetnek. A hátsó vagonokban a szegények százai elképesztõ nyomorban és betegen tengetik az életüket. A kiváltságosok gondosan és szigorúan védik az elõjogaikat. Az elsõ kocsikba az illegális belépést törvény tiltja, de ha kell, erõszakot is bevetnek az engedély nélküli beutazók ellen.

Ebbõl az összehasonlításból is rögtön látszik, milyen eredeti a történet. Moralizálás a társadalmi igazságtalanságokon, tökéletesen értelmetlen történetbe ágyazva. Aki sci-fit vár, agyfrászt kap a hülyeségektõl. Az egyedüli, ami tetszett, az a vagonok ötletes kidolgozása, nagyon jók voltak a díszletek. Ennyiben ki is merült a film.
bekukkancs 2017 nov. 12. - 22:22:56
(75/96)
Húsz percet bírtam,ami pont húsz
perccel volt több annál amit érdemel :)
5/10
agathasirmio 2017 aug. 17. - 10:28:41 5/10
(74/96)
Zavarbaejtõ film - már annak tekintetében, hogy mit gondoljon az ember róla.

Eredeti alapötlet?
Nem igazán... gyakorlatilag begyûjti az elmúlt idõk disztópiakliséit, legyen szó komoly mûvekrõl vagy pl. a populáris Éhezõk Viadaláról. Földpusztulás, zárt világban élõ túlélõk, szélsõséges gazdagság és szegénység... hol van itt az eredeti ötlet? Tilda Swinton karaktere és a vonat elsõ traktusának pár jelenete még rá is játszik az Éhezõk Viadalára, ami a magyar címadással egészen kínossá teszi a helyzetet.

Filozófia?
Szo-szo. Az alapötlet és a késõbbiekben kiderülõ részletek nem igazán adnak sokat. A végkifejlet érdekes, de annyira hirtelen történik és annyira indokolatlan, hogy inkább az a benyomása támad az embernek (hasonlóan pl. a Hanna c. filmhez), hogy csak be akarták fejezni a filmet és nem az, hogy itt valami jól elõkészített fordulatról van szó.

Akció/CGI?
A CGI szerintem oké volt. Nem nagyon jó, nem lehengerlõ, de oké. A történés úgyis a vonatban történik és a Raid Redemptionhöz, az Alienhez vagy kedvenc karácsonyi filmünkhöz, a Die Hardhoz hasonlóan itt is mûködik a klausztrofób alapélmény.

Szumma:
Ez nem egy kifejezett akciófilm, ahhoz azért kevés benne az anyag. Inkább az \"egy kis ilyen, egy kis olyan\" vonatra ült fel. Ez jó, de csak akkor, ha az egész összeáll egy érdekes egésszé, lásd: Éhezõk Viadala, vagy még inkább a Mátrix. - Sajnos ez itt nincs meg. Nem >Elég jó< ehhez a film. Nézhetõ, van benne sok minden, amirõl lehet beszélni és nem rossz film, de messze nem olyan jó, hogy tényleg emlékezetes legyen.

+1
Én személy szerint játéknak csináltam volna meg ezt. Amennyire nem üt a sztori a vásznon, annyira nagyot ütne, ha az egészet a fõszereplõ szemén keresztül néznénk végig és így már bõven passzolna a meghökkentõ ugrás a nyomorról a giccsre, a sok különbözõ \"pályarész\", sõt a konzervfilozófia is. A befejezés pedig végképp a földhöz csapná az egyszeri gamert, kb. úgy bámulná utána a monitort, mint ahogy a Drive után szoktuk a vásznat.
Nagyon-nagyon rossz, hogy ezt nem látta a producer és nem ebbe feccölt inkább pénzt. HA holnap kijönne a játék, megvenném. Tényleg.
10/10
Nunu101 2017 máj. 04. - 21:37:45 10/10
(73/96)
Nagyon tetszett a film. Az alapkoncepció eleve nagyon tetszik, és egyedi a vonatos ötlet is, hogy egy teljes társadalom, sõt egy miniatûr ökoszisztéma létezik itt. Igaz kicsit sok benne az öldöklés, és a vér, de egy lázadás mindig ezzel jár. A látványvilága valami fergeteges volt. Viszont Chris Evansról állandóan Amerika Kapitány ugrott be... Lehet hogy én nem tudom kivenni a színészt a skatulyából, amibe raktam, nem tudom, de egy kicsit ettõl csalódott voltam. Viszont a többiek játéka nagyon tetszett! :)
barna pólós2 2017 ápr. 12. - 09:27:21
(72/96)
A legjobb rész a lázadás eleje, az katartikus jelenet.
barna pólós2 2017 ápr. 09. - 09:27:43
(71/96)
Nagyon jó, izgalmas, érdekes, tartalmas film, és még hosszú is. Még a vége is jó, csak a legvége, a megoldás teljesen értelmetlen. Na persze ez az egész vonatosdi nem logikus, a pályát, vonatot karban kellene tartani, bármikor kisodródhatna, hótorlaszon nem lehet átmenni, stb.
SPOILER
A legvégén kiderül, hogy nincs is annyira hideg már, és erre eddig nem jöttek rá.
3/10
mork 2017 márc. 31. - 19:31:50 3/10
(70/96)
Idõpocsékolás
7/10
ResidentEvil 2017 jan. 03. - 00:16:29 7/10
(69/96)
Vannak benne nagy baromságok,de az alapötlet jó(a megvalósítás nem annyira),7.
7/10
eIemes 2016 nov. 22. - 15:52:18 7/10
(68/96)
ez... ehhez nem tudok többet hozzáfûzni.

kéremkaccsojjaki.

http://comment.blog.hu/2016/11/22/tevesorozat_lehet_az_evtized_egyik_legjobb_sci-fijebol
7/10
eIemes 2016 szept. 24. - 05:32:07 7/10
(67/96)
annyira faék egyszerûségûek az analógiák a "világgal..." nyomorgó rabszolga tömegek, vannak páran, akik jól élnek és egyébként õk mûködtetik a rendszert, gyerekmunka, rohanni kell mert ... rohanni kell (a vonat száguldásának nincsen oka).

és persze az üzenet: a tömegeket nem lehet felemelni a nyomorból, és a ruhanás vége szükségképpen kataklizma.
5/10
Ra 2016 szept. 24. - 00:15:46 5/10
(66/96)
Spoiler ?

Curtis tipikusan az az amerikai "hõs" volt, aki csak megy vakon, mint a tök, és végig mások irányítják, tehát a klasszikus amerikai balek, akin jót röhögnek, akik felette mesterek.

A film végefelé már lett volna valami kis mondanivaló, de a fõhõst és csapatát másfél órán keresztül szemlélve ez már nem bizonyult elégnek.
5/10
Ra 2016 szept. 22. - 23:41:40 5/10
(65/96)
Dekadens film, ami az égvilágon semmirõl nem szól ... pontosabban nem képvisel és nem közvetít semmilyen értéket. A koreaiaknak nem lenne szabad az amerikaiakkal közösen forgatni.
Aki igazán jó koreai kultfilmet akar látni, annak a Natural City címû filmet javaslom. Annak hangulata van és közvetít valamit, nekem legalábbis nagyon tetszett, ellentétben ezzel.
abisztriczky 2016 aug. 07. - 19:25:46
(64/96)
Most akkor mi lett a vége? Csak addig bírtam cérnával, hogy sikerült fölrobbantani a vonat elejét.
2/10
Lulu 2016 júl. 03. - 04:05:42 2/10
(63/96)
Két csillagot adam az ötletre, Tilda Swintonra és Ed Harrisre való tiszteletem jelélül. Valójában 0-át érdemelne. A film kidolgozatlan, minden logikát nélkülöz, unalmas klisék elgondolkodtató kérdések helyett. Gyenge grafika. Inkább csak az bosszantott hogy egy jó ötletböl, jó szinészekkel miért nem tudtak egy jó filmet csinálni. Túl sokat akart markolni a csapat...aztán nem lett belöle semmi. Pl: A jövö vonatain Wes Anderson diszleteiben csücsülnek a szereplök? Már ma sem Orient Expresszként rendezik be a modern vonatokat. Jáj és jááj.
2/10
Lulu 2016 júl. 03. - 03:56:17 2/10 Előzmény feketevipera
(62/96)
Nagyon teteszik a kritikád. Legjobb összefoglaló a film gyengeségeiröl.
Csonger 2016 jún. 27. - 12:16:56
(61/96)
Gyenge, sok szempontból átgondolatlan film.
7/10
Újvállalkozó 2016 ápr. 09. - 23:30:14 7/10 Előzmény idõjós1010
(60/96)
7/10

Érdemes megnéznie annak, aki egy nem szokványos, kicsit nyomasztó scifire vágyik.
1/10
trikaja 2016 febr. 27. - 23:02:40 1/10 Előzmény hummer
(59/96)
Tudod én már láttam olyan vagont/mozdonyt, ami úgy nézett ki, mint amihez évtizedek óta nem nyúltak. Ez a gépezet mármint a mozdony még mindig vadonat új volt és még a bútorok sem koptak és a futómûvek ... Még egy kérdés. Miért nem mozgott benne semmi? Még egy nagyon szuper IC is kattog meg kissé mozog mikor elindul. Persze a wc-t értem, mert már vákuumos a legjobbakon és elképzelhetõ lesz, hogy amit lehúz magától azt valahogyan sikerül visszaforgatni és a kedves utasoknak utána kocsonyaként fellehet szolgálni ismét :) Na de még nem tartunk ott. A Nostromo ûrhajón ezt a visszaforgatást már megoldották csak azt még vagy 100 év múlva fogják elküldeni a mély ûrbe :)
1/10
trikaja 2016 febr. 27. - 22:44:50 1/10 Előzmény Zsolt 4042
(58/96)
Én azt nem értettem ebben a nagy hülyeségben, hogy minek ment folyton és miért pont vonat. Csinálhattak volna egy hatalmas üvegház komplexumot ugyan ezzel a technológiával és kivárták volna ott a végét, de e helyett csak mentek. A marhavagonok jutottak errõl eszembe. És mibõl volt a kaja? A kölyköket is beledarálták abba a bélsár kinézetû cuccba? Azt hittem az elsõ 10-15 percben, hogy Asylum filmrõl van szó és a Holnapután címû (szintén egy 0 alkotás) filmrõl másolták az egészet egy kis szigetes sztorival meghintve. És utána az a kettõ mi a piklit evett? Kimentek a hóra csak úgy, vagy a saját ürüléküket fogyasztották, mint a vonaton? És mit keresett egy másik kölyök az atomreaktorban, ami a vonatot hajtotta? Egy sz@r az egész.
1/10
trikaja 2016 febr. 27. - 22:34:34 1/10
(57/96)
Most néztem. Nagyon gyenge volt. Aki szenvedni akar kb két órán keresztül annak ajánlom :( Igazi mestermû. Kell hozzá egy bizonyos értelmi szint. Láttam már gyenge filmeket, de ez még a nulla színvonalat se érte el.