10/10
Ford Mustang 2011 okt. 20. - 13:52:18 10/10
(179/279)
Nem a filmre gondoltam hanem a youtubeos linkre. Bár a filmre is igaz.

"Ez sokkal inkább egy Zuckerberg-lejáratókampány, mint egy Facebook-keletkezéstörténet" - Tévedés. Ha láttad a filmet és kellõen odafigyeltél, akkor értetted volna, hogy mirõl szól. És ebben nem járatták le Zuckerberget. És pont hogy a Facebook keletkezését mutatja be.
Citromfû 2011 okt. 20. - 11:34:23
(178/279)
Megnéztem a filmet úgy, hogy nem igazán tudtam a Facebook keletkezésérõl, annak körülményeirõl. Magam is rajta vagyok a ',,face"-n, de számomra csak egy gyorsabb kapcsolattartási módot jelent a barátaimmal. Viszont a film megtekintése közben éreztem, hogy egy tükröt tartanak elénk, hogy ez volt, és van...A facebook láz...Sok ismerõsöm megkapta, és azóta is benne él. Ezt én így érzékeltem a film kapcsán...Az idõsíkok jók, a zene is a helyén van, szóval nincs gond a filmmel.
6/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 20. - 03:23:33 6/10
(177/279)
Én megnéztem, de nincs benne semmi olyan, amit eddig ne láttam vagy tudtam volna, tehát nem érintett meg. Miért vagyok nagy fészbúkos? Azért mert regisztráltam rá (négy éve, mikor még alig voltak rajta magyarok, tehát nem divatból, hanem mert nálunk akkor még viszonylag újdonságnak számított és érdekelt) és mert kihasználom az elõnyeit? Vagy mert nem teszek úgy, mintha menõ lenne ignorálni? Vagy miért? Ha jól emlékszem, nem az vitte elõre a világot eddig sem, hogy az emberek homokba dugták a fejüket - sokkal inkább az, hogy vevõk voltak az újdonságokra: gondolhatunk akár a mozgókép megjelenésére is :)

A film egyébként nem rossz, az idõkezelése pl. tök jó, éppen csak arról nem szól, amirõl kellene neki. Ez sokkal inkább egy Zuckerberg-lejáratókampány, mint egy Facebook-keletkezéstörténet (legalábbis nekem ez volt az érzésem, de ugye nem ismerem a srácot). Viszont a színészek (Garfield, Eisenberg, Timberlake) annyira jók, hogy még a kliséhalmaz is megbocsátható.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 19. - 23:37:47 10/10 Előzmény Képkockaördög
(176/279)
Tévedés, mert nem csak azoknak szól. Azért is írtam, hogy ezt mindenkinek látnia kellene, az olyanoknak is, mint amilyen én vagyok, meg az olyan nagy fészbúkosoknak is, mint amilyen te vagy.
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 19. - 23:17:45 10/10
(175/279)
Huhh, ez ütõs volt! Ezt a filmet mindenkinek látnia kellene, elgondolkodtató.
A hossza 116'
6/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 19. - 22:48:53 6/10
(174/279)
Zõdszem már jól (jobban) leírta korábban amit én is gondolok, úgyhogy nem is lett volna erre feltétlenül szükség :) Csak ugye elõbb írtam és csak aztán olvastam... :$
6/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 19. - 22:45:10 6/10 Előzmény Ford Mustang
(173/279)
Szerintem ez azoknak szól, akik életükben nem jártak még a facebookon, és az ilyen jellegû videók hatására kedvükre kiszörnyülködhetik magukat, hogy "jajj, mi lesz az ifjúsággal?!". Pedig az egész csak nevelés kérdése. Ha a szülõk normális példát mutatnak a gyereküknek, akkor annak a gyereknek semmi baja nem lesz attól, hogy regisztrál.

Ha meg már regisztrált: aki a tükörben fotózza magát és minden lépését közzé teszi, az pont lesz*rja ezt a videót, talán addig sem jut el, hogy találkozzon vele, aki meg normálisan használja a face-t, és mellette még élete is van, az meg azért tojik rá. Nem hiszem, hogy nagy dicsõség lenne nem-fentlenni (menõ maradinak lenni, nem haladni a korral, nem érteni, mirõl beszélnek melletted?), hiszen akkor az ember tényleg sok mindenrõl lemarad, de tudni kell ésszel használni. Attól még mert valaki fent van, nem feltétlenül olvas kevesebbet vagy nem feltétlenül találkozik a barátaival kevesebbet. Lehet, hogy naiv vagyok, de nekem ez a tapasztalatom.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 18. - 22:27:06 10/10
(172/279)
Ez nagyon jó, ezt mindenkinek meg kellene néznie!
offtopic
kata3 2011 okt. 18. - 22:07:34
(171/279)
8/10
horas 2011 okt. 18. - 00:37:24 8/10
(170/279)
Érdekes ez a díj és jelölés esõ, ezzel a filmmel kapcsolatban. Ebben filmben csak maga a Facebook és Mark Zuckenberg személye az ami különleges. Egyébként egyszerûen és sallangmentesen elmeséli mi történt, vagy, hogy mi a hivatalos közlemény ebben a történetben. Kicsit csalódás megélni David Fincher ilyen szintû kiégését. Már semmi morális és társadalmi mondanivaló nincs a filmjeiben, pedig a metropolis-trilógiája zseniális volt ebben a tekintetben. Mára ebbõl semmi sem maradt. A Pánikszoba egy teljesen felejthetõ film lett, a Zodiákus egyenes nézhetetlen dokumentarista, Benjamin Button a maga stílusában jó, de egy kicsit vontatott és bárgyú. Ez a film is egy elég sablon darab lett, emléket állít jelenkorunk történelmi eseményeinek. Egyébként nem értek, hozzá a világosítással nagyon elvetette már sulykot, sokszor nem látni szinte semmit, annyira mélytónusú a film világítása.

Egyébként jó volt végig élni és betekintést nyerni abba, hogyan született ez a dolog, de a film eléggé középszerû és gyakorlatilag eseménytelen.

Facebookhoz meg annyit, hogy hatalmas találmány, nyilván beszippantja az arra hajlamos embert, ahogy minden más erõs impulzus, de tényleg csak az tud rajta maradni akinek az életvitelével és értékrendjével vannak problémák, mint minden más erõs függõség kialakulásánál. 8/10
6/10
NADALFAN 2011 okt. 17. - 16:02:08 6/10
(169/279)
nézem ez a film is mennyi díjat kapott ,de engem nem fogott meg.a támája miatt egyszer végig szenvedtem de ennyi.de díjat semmiképpen nem ért.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 17. - 01:33:34 10/10
(168/279)
Igen, épp ez az, ez a baj, hogy addiktív. De mindegy, engem nem érint, ezen nem akarom veszekedni.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 16. - 21:27:20 10/10
(167/279)
Van benne valami, én ellenzem akárhogy is nézzük.
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 16. - 16:37:44 10/10
(166/279)
Vártam már ezt a filmet hogy legyen az hbo-n, kíváncsi leszek rá.
Billythekid 2011 okt. 12. - 13:04:59
(165/279)
Az a baj, hogy (akinek nem inge ne vegye magára) némelyik ember szörnyen szûk látókörû. Aki a fõszereplõ kinézetén problémázik... õ volt a legjobb potenciális jelölt, aki úgy-ahogy hasonlított a fõszereplõre, legalábbis nekem nem jut eszembe más. A filmmel kapcsolatban: én tudtam rajta nevetni, még ha a sztori maga itt-ott tényleg klisé és elferdített, mert ki tudja, hogy történt eredetileg. Az, hogy a fõszereplõ bunkó, hadar vagy ilyesmi, szerintem nem meglepõ, a legtöbb zseni összeférhetetlen, persze akadnak kivételek. A facebook õrülettel kapcsolatban: én is regisztrálva vagyok, de nem tartozom az említett tömeghez. Engem is idegesítenek az unatkozó emberek, akik facebookon élik ki magukat, de ismerettség kérdése, az én ismerõseimnek legfeljebb a fele ilyen. És igenis szükség van az ilyesmire. Nem hiszem, hogy csak azért kirúgnak valahonnét, mert nem vagy fenn facebookon, de valóban rádkeresnek egy állásinterjún, hátha több dolog is kiderül rólad, amit esetleg magadtól nem említenél. Egyszerûbb, mint felhívni a CIA-t. Én is hasznát veszem néha, amikor fel kell vennem a kapcsolatot olyan emberekkel, akiknek csak a nevét ismerem, és nincsenek benn a telefonkönyvben.
Én is tudok bármi ellen érveket felhozni, de egy zseni megítélése egy erõsen átírt sztori alapján, vagy azok leszólása, akik felfedezik a dolgok hasznos oldalát szerintem nem helyénvaló.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 13. - 14:19:53 10/10
(164/279)
Rosszul közelítetted meg a dolgot. Nem muszáj. Ilyen nincs. Nem fogsz kilógni a sorból akkor sem, ha nem vagy ott. Nem leszel értéktelenebb, mint aki fent van. Sõt.
10/10
Thomasfrank8 2011 aug. 13. - 12:13:30 10/10
(163/279)
Engem is elkerült -hál' isten- ez a Facebook õrület, ma már persze tagja vagyok én is, mert muszáj, mert "mindenki" ott van, de nem rajongok érte. Ettõl eltekintve a film zseniális, mind a színészek, mind a rendezés. Visszatérve a Facebookra tulajdonképp egy remek találmány és sok jó dologra is képes, de mikor meglátom, hogy a felhasználók 95%-a egész nap a gép elõtt ül és 5 másodpercenként írogat az üzenõfalra, ráadásul hülyeségeket, akkor a hányinger kerülget.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 09. - 20:25:29 10/10
(162/279)
Teljes mértékben egyetértek! Én is pontosan így vagyok ezzel.
M.Zs.F 2011 júl. 22. - 09:18:26
(161/279)
Manapság egyre ritkább, hogy tudok élvezni egy filmet. Az meg pláne, hogy a fõszereplõ mimikája ennyire lekössön. Itt ez sikerült. A mimikája és a szinkronhangja nekem nagyon bejön. Láttam már másik filmben is, és ott is élveztem. Bár az is lehet, hogy Jesse Eisenberg mint szinész csak ezzel a stilussal tud játszani, és akkor az neki nem olyan dicséretes, de itt tetszett.
Én mondhatni elég facebook-függõ vagyok, de ettõl hogy láttam a filmet nem változott semmi az internetes szokásaimban. :)

10/8
porthuuser 2011 júl. 14. - 08:22:31 Előzmény bekbula
(160/279)
Lehet nem felejtette ki, csak nincs is a történetben ember?....