Téma: Sodródás

6/10
bbit 2018 nov. 13. - 21:58:17 6/10
(7/27)
Nekem az Everest anno nagyon tetszett, meg is vettem DVD-n. Ez a film kevésbé, utólag zavart hogy a film nagy részében így átverték a nézőket...

SPOILER!
Az meg, hogy a hetekig tartó halucinációjában is halucinált... :-D
k11zoltan 2018 okt. 16. - 22:39:51
(6/27)
Egynek elmegy, sok ilyen film van.
8/10
dandelion83 2018 szept. 08. - 21:37:06 8/10
(5/27)
Megható, igaz történet az élni akarás hihetetlenül erős ösztönéről és a szerelemről. Nekem tetszett, bár valószínűleg nem az a film, amit majd évek múlva újra meg fogok nézni. Nekem a szerelmi szál kicsit kibontatlan maradt. Ennek ellenére nagyon beleéltem magam a filmbe, meghatott. A képi világa, a zenéje csodaszép.
10/10
Barnus92 2018 aug. 22. - 22:31:40 10/10
(4/27)
Szerencsére nem láttam a bemutatót, nem tudtam a filmről semmit. Spontán jött, így 10/7
3/10
andris80 2018 júl. 18. - 13:52:17 3/10 Előzmény Ktesibios
(3/27)
Nekem ezzel az a problémám hogy egy eleve katasztrofális filmiparhoz viszonyítva próbálod kiemelni hogy ez jó...
ÉN Alapvetően 3 kategóriába sorolnám a filmeket, 1--megnézed és még meg fogod nézni többször,
2--megnézed és azt mondod rá 1-nek elment de soha nem nézed újra és 3 --megnézed(ha nem tudsz közben kimenni) és felháborodsz hogy ma azért a bizonyos alkotásért pénzt mertek kérni.....Ez a film az 1 szer elmegy típusba tartozik egy olyan mezőnyben ahol rengeteg a 3 kategóriás film DE ettől nem lesz jobb inkább szégyen a filmgyártásra hogy itt tart(a látvány mindenekelőtt ).....Kezdjük ott hogy nem is kéne ennyi film, kicsit olyan az érzésem ebben is mint a tehetségkutató műsorok esetében a futószalagon gyártott sztárokkal....sok van és nincs "súlyuk"--de persze aki a pénzt keresi belőlük szupersztárnak promótálja őket....
2/10
tesz-vesz 2018 júl. 14. - 16:48:01 2/10
(2/27)
ha láttad a bemutatót, akkor az egész filmet láttad. egy butácska film - az everest rendezőjétől, hát akkor jó film nem lehet, a 21. században ilyen sztori elég unalmas azért. és nem is sikerült kitörni a béna filmek kategóriájából. nagyon kezdetlegesek és ellentmondásosak a párbeszédek. előtte úgy voltam vele , hogy biztos látványos lehet az a 10 perces vihar-jelenet, de a viharjelenet nincs is benne 10 perces... nem sokkal több mint a bemutatóban. hogy egy tapasztalt hajós miért nem köti ki magát viharban, és miért nem vesz fel mentőmellényt, azt nem tudom, ahogy azt sem, hogy miért nem zárják be magukat hajó belsejébe, az olyan mint egy tengeralattjáró, a kormányzás akkora a viharban már nem lehetséges.
nem volt kedvem nézegetni másfél óráig wallpapereket, szgépes háttereket, ráadásul ez a csaj se szimpi eleinte. de a vége jó volt,

SPOILER, RONTÓC:

valahogy megható volt nagyon amikor észrevették, és dudált a hajó, az számomra tényleg megható volt. és TOM WAITS zenéje igényessé tette a végét, nem pedig giccsessé, de a vége nem menti az egész filmet, ami bűnrossz.

legalább valami szakmai ismeretek lettek volna benne a vitorlázásról, vagy a szextáns működéséről, de semmi! még két mondatot se kaptunk erről. ahogy az everestben is csak az igazi hegymászóból űznek csúfot, aki tényleg meg tudta indokolni miért jó hegyet mászni. az oroszból. a hegymászás szépségét az ostoba jenki szereplők nem tudják megindokolni, a "mert ott van" nem elég indok arra, miért szeret valaki hegyet mászni, itt se látjuk a vitorlázás szépségét, se a működését.

ráadásul az a nyálas homokos a halott anyjával beszélget? és a hangján kéri meg barátnője kezét? igazi barom. elmebeteg. miért kell ilyen nyálas gejl hülyéket berakni filmekbe? azért egy igényes rendező ki tudott volna hozni ebből egy igényes, szépen összerakott filmet
8/10
Ktesibios 2018 júl. 08. - 21:03:26 8/10
(1/27)
Ez a film igenis megnézhető. Aki pedig imádja a tengert, annak egyenesen kötelező megnézni. Adok rá nyolc pontot, nem mintha annyit érne, de ez a 3,5 pont nevetséges, ilyet a fingós amcsi vígjátékokra adunk. Az Everest borzasztóan sikerült, ez már majdnem megvolt. A következő talán telitalálat lesz. De ha nincsenek túlzó elvárásaink, ezt simán meg lehet nézni a sok hülye Marveles baromság helyett (mellett).