Téma: Sodródva

5/10
Dörflinger 2023 jan. 25. - 16:45:41 5/10
(12/12)
Végignézhető, de túlértékelt film. Nem nagyon van benne olyan rész, vagy jelenet, ami valami miatt kiemelkedő lenne. A szereplők megpróbáltak mindent kihozni ebből a gyenge sztoriból, javarészt sikerült is, de az iszákos főhős kicsit túljátszott néha. A legutolsó számot leszámítva, még a dalok is gyengék voltak benne. 5/10
dt9250 2022 dec. 04. - 08:39:53 Előzmény Sztrogacsev
(11/12)
Sztrogacsev véleményével értek egyet. Maximálisan. Nem pontozom, de 3-nál többet nem adnék rá, sőt. (Többeknek viszont nagyon bejön, úgyhogy szembemegyünk az árral :)
Xxy92 2022 dec. 04. - 01:38:03
(10/12)
December 4. - Vasárnap
21:55 Film4

Csöndesen megbúvó értékre szeretném felhívni a tévénézők figyelmét! Saját tájékozatlanságom okán ugyan, de nem tudtam, hogy William H. Macy rendez is.
9/10
Nótárius 2022 ápr. 26. - 20:39:00 9/10 Előzmény hippieee
(9/12)
Szinte mindenben egyetértve, nekem a Sing Along című számnál katarzisélménnyé sűrűsödött ez a mindvégig erős érzelmi hatású, magával ragadó film.

Csak jóleső felidézésre ajánlva, azoknak linkeltem be spoileres tartalomként a fenti dalt, akik már látták a filmet:


Sing Along - Billy Crudup

https://youtu.be/3gxuxE9EVHk

9/10
hippieee 2022 ápr. 24. - 09:49:29 9/10
(8/12)
Nagyon érdekes kérdést vet fel a film. Ha valaki véghez vitt valami szörnyű tettet, és közben alkotott valami zseniálisat és csodálatosat, bűn-e élvezni az alkotását? Lenullázza-e a tette az alkotása értékét? És felmentést ad-e a tettére, ha feltehetően mentális betegséggel küzdött? (bár ez nem derül ki a filmből). Nagyon jó film, annak ellenére, hogy egyetlen ponton sem volt igazi katarzisélményem. Nem is gondoltam volna, hogy Billy Crudup ennyire jó színész. Az ő játéka és a szuper dalok miatt újra megnézném.
8/10
Delaco 2022 ápr. 17. - 21:46:53 8/10
(7/12)
Nem egy könnyed kis film. Ha valaki már veszített el szerettét, tudja hogy a feldolgozásnak vannak fokozatai. Ezek hossza valószínűleg személyenként változik, miként a módja is. Talán idővel könnyebb, ha találsz valamit, amivel úgy érzed, magadban/magad mellett tartottad. Fura az élet..amikor először láttam ezt a filmet, még ez előtt a történés előtt voltam. Most már utána vagyok, és teljesen másként rezonálok a film mondanivalójára. Kellőképp fájdalmas, kissé szirupos, de mindenképp látni kell.
Szinuska 2022 ápr. 17. - 19:09:15 Előzmény dandelion83
(6/12)
Ugyanezt éreztem én is. Többször megnéztem már és még mindig fáj....
7/10
dandelion83 2021 máj. 02. - 08:29:56 7/10
(5/12)
Megérintett. Lehet, hogy többet is ki lehetett volna hozni belőle, de így is elégedett vagyok. Az egész filmet átitatja a mérhetetlen fájdalom, már szinte mi magunk is szenvedünk. Szépen mutatja be, milyen nehéz feldolgozni egy ilyen tragédiát. A dalok szuperek voltak. Összességében tetszett.
9/10
Istenasszony 2016 júl. 05. - 09:29:20 9/10
(4/12)
Remek film. Nagyon jók a zenék, a sztori, engem végig lekötött, és nagyon jól szórakoztam. Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg, mert tényleg üdítõ.
5/10
Sztrogacsev 2015 ápr. 21. - 15:08:56 5/10
(3/12)
Egy nagyon jó film lehetett volna ebbõl... Sajnos nem lett. Az alapötlet hiánypótló, a story jó, a dalok se rosszak de minden más nagyon gyenge. Az elsõ 20 perc után ki akartam kapcsolni, de aztán erõt vettem magamon, és onnantól hogy eljutottunk a dalokig, egész nézhetõ lett. A színészi alakítások B kategóriásak, hiteltelenek. A rendezés a forgatókönyv összecsapott, a vágások is rosszak. Sok a sablonos jelenet, és nagyon "amerikaira" sikeredett. Az egész filmet a zenék és az alapötlet elgondolkodtató volta cibálja el a célvonalig. Plusz fél óra szerintem sokat segített volna a karakterek kiforrottságán. Az in medias res kezdés nem tesz jót a dolognak. Kicsit olyan érzés, mintha a forgatókönyvíró is csak kötelezõen lefutandó körnek gondolná a bevezetést és szeretne rajta a legegyszerûbben, leggyorsabban túlugrani, hogy aztán a zenéé legyen a fõszerep.
Sajnos nem tudom ajánlani a filmet, de storyn való gondolkodást mindenképpen.

SPOILER
A nem megfelelõ felvezetés miatt, értettem ugyan a "csavart" a filmeben, de semmilyen hatása nem volt. Másrészt meg ha valaki tömeggyilkos és öngyilkos lesz, az nem ilyen dalokat ír, a szülõk, hozzátartozók nem így viselkednek a halotti toron. Valahogy az egész ügy sántított picit és ezért hiteltelen volt.
Az alapgondolat, hogy tettes gyerek szülei mit élhetnek át, hogyan dolgozzák fel a tragédiát, mindenképpen dicsérendõ. Kár, hogy a kivitelezés nagyon gyenge lett.
8/10
Delaco 2015 ápr. 19. - 12:51:17 8/10
(2/12)
Belenéztem, megfogott. Meglepõen kellemes film, kellemes zenékkel, életszagú befejezéssel.
adamnagysweetmovie 2015 ápr. 17. - 22:19:20
(1/12)
Quiz Kid Donnie Smith (Magnólia, emlékszik valaki?) elsõ mozirendezése.
(Kép)magnóra, osztók!