Téma: Solomon Kane

offtopic
CrazyBoy 2010 júl. 13. - 21:13:54
(18/58)
Beletekergettem, nem fogott meg, talán egyszer.
9/10
Ayrton Corvus 2010 júl. 03. - 19:14:05 9/10 Előzmény temtem
(17/58)
Ez a baj, hogy mindent egyszer néztek meg azt is csak néha-néha odapislogva. Az elmúlt 12 év kereskedelmi tv terror felnevelt egy teljesen érzéketlen, agyhalott generációt. Remélem ez a szemlélet kipusztul és újra az értékek kerülnek elõtérbe. Rengeteg értékes alkotás készült az elmúlt 70 évben, és még remélem fog is.
Az ember értékrendje változik, bõvül, kifinomultabb lesz, akinek nem az húzza le magát.
8/10
temtem 2010 júl. 03. - 14:24:43 8/10
(16/58)
Mikor beszereztem a filmet, csak azért akadt meg a szemem rajta, mert épp nem volt más, amit még ne láttam volna, így elég sokat ültem rajta, mire elõvettem volna. Ma sor került rá és döbbenten állok/ülök. Ez kell! Nem a LotR filmek sötétben is csilli-villi világa, hanem kõkemény fantasy. Dark, vagy nem dark az másodlagos. Ez például mondhatni "etalon-dark" és önmagában is megállja a helyét. A végétõl eltekintve ez a kis költségvetésû, független film annyira tökéletes, amennyire lehetett. Vannak hibái /a story nem egy világmegváltó, a harcok..hát Conanosak :), a CGI a legvégén engem kicsit lelohasztott és még fel lehet hozni pár dolgot/, de a díszlet, a jelmezek, a színész választás, a végétõl eltekintve a CGI, tökéletesen azt a hangulatot teremti, ami kellett hozzá.

Összességében, azon ritka filmek egyike, amit, miután megnéztem, félre rakom, hogy ha kedvem tartja bármikor elõvehessem újra. Ellentétben a látványban párhuzamos Van Helsinggel, amit miután kínomban végigröhögtem, majd cinikus mosollyal "kivégeztem", még sóval is behintettem a "hulláját", hogy még véletlenül se támadjon fel a közelembe.

Összességében, tessék beszerezni és megnézni, mert érdemes.
8/10
7/10
beo71 2010 jún. 16. - 23:06:02 7/10
(15/58)
Jó kis kalandfilm,a Hugh Jackmanre hajazó James Purefoy remek szereplésével,igazi kardcsatákkal,ördögi és démoni rosszakkal fûszerezve.A titánok harca lehet,hogy több pénzbõl(sõt biztos)készült,de ez a jobb film.
9/10
Sadenal 2010 jún. 15. - 23:17:02 9/10
(14/58)
Purefoy ismételten bebizonyította, hogy ku**a jó színész (már a Rómában is brillírozott.) Máig a legkedveltebb színészeim közé tartozik, csak kár, hogy olyan alul értékelt. A film atmoszférája valóban meggyõzõ, habár szerintem ha hosszabb lett volna és mondjuk még költenek rá pár millát (így is sokat kihoztak belõle), akkor lehet, hogy ütõsebb lenne. Kár, hogy kis országunkban nincs olyan nagy híre. Én is csak Purefoy miatt néztem meg, meg persze a trailer miatt is. No meg persze azért is, mert a Gyûrûk Ura 3 óta nem volt nívós fantasy....

Csak ajánlani tudom.....remélem lesz annyi anyagi bevétele, hogy megérje több részt is forgatni...Purefoy legalább is jól odateszi magát minden filmjénél...

8/10
9/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 05. - 13:38:24 9/10
(13/58)
Miért akarja a lelkét? Valószínûleg azért, mert az apja, hogy megmentse a fiát alkut kötött. A történet nincs össze csapva csak figyelmesen kell megnézni, ez az alkotás még filmnek nevezhetõ. Az akciók azok akciók, nem digitális figurák vívnak, hanem húsvér színészek, ahogy ezt évtizedekkel ezelõtt megszoktuk. Nem a playstation generációnak készült. Szerencsére!
8/10
TommyGun 2010 jún. 05. - 09:28:02 8/10
(12/58)
Nekem tetszett a film remélem folytatják, R.E. Howard fantasy világa meg bejön jólenne ha több ilyen jönne...
Látvány zene zsír, történet picit egyszerû és eléggé összecsapott...pl mér akarja az ördög a lelkét ? Szerintem kevés volt benne a zúzós akció, túl sok a duma :)
8/10
Keba 2010 jún. 05. - 01:23:44 8/10
(11/58)
Tetszett! Pont ilyenre számítottam, vagyis egy kicsit rosszabbra, szóval pozitív csalódás volt részemrõl! :) Tényleg klappolt minden: történet, alakítások, zene, megvalósítás, effektek, stb. csak a vége az nekem kicsit gyors volt. Na meg úgy egészében túl rövid volt a film, 2 órát simán ki lehetett volna hozni belõle.
Hogy érdemes-e megnézni, az nem is kérdés :)
8p
7/10
affarefatto 2010 máj. 26. - 06:20:13 7/10
(10/58)
Bár én olvastam a novellákat (valahol meg is vannak), nem emlékszem arra, hogy pontosan mirõl is szóltak, csupán a fõhõsre. És arra, hogy ezek is Hard Fantasy kategóriájúak voltak, tehát ilyen értelemben a film talált. Nekem pont az eleje nem jött be, de nem vészes. A gonoszok egy kicsit orkosra sikeredtek,persze a LOTR filmek után nehéz újat letenni az asztalra. A képi világ és a zene nagyon jó. Remélem lesz folytatás - ámbár Magyarországra hivatalosan még el sem ért a film. Errõl még jópár bõrt le lehet húzni, és bodybuilderek sem kellenek hozzá. Érdemes megnézni.
9/10
Ayrton Corvus 2010 máj. 20. - 17:15:33 9/10 Előzmény The Man Who Laughs
(9/58)
Meglepõdtem hozzászólásodon, már mint a korod miatt. Végre valaki a nálam fiatalabb generációkból, aki hasonlóan gondolkodik. Klaus Badelt zenéjérõl nekem inkább az Equilibrium vagy az Idõgép jut eszembe. Robert E. Howardtól én se olvastam, de a Conan a barbárt milliószor láttam, így tudtam mire számíthatok. Engem már az elõzetes meggyõzött. James Purefoy-ról csak annyit, hogy kicsit túlzás srácnak nevezni, hiszen pár hét múlva lesz 46 éves.
Nem azért a két forintért, de a magyar dvd premierrõl semmit nem hallok. Iszonyatos a magyar mozi és dvd piac.
8/10
The Man Who Laughs 2010 máj. 20. - 13:14:54 8/10
(8/58)
Remek film. Ismét bizonyítást nyert, hogy a jó fantasykat manapság nem a moziban (Titánok harca) hanem a dvd polcon (ez, a Terry Pratchet filmek, sõt nekem az Outlander is bejött, de az már tényleg b kategória) kell keresni - már ahol a kijön. Minden a helyén van a látvány egészen elképesztõ (nem csak az effektek, de a díszletek, jelmezek is nagyon jók illetve az egész borongós, esõs Anglia remek hangulatot kölcsönöz a filmnek már alapból is). Klaus Badelt zenéje is teljesen jó, habár nem sikerült olyan jellegzetes és nagyszerû zenét írnia mint a Karib tenger kalózaihoz, de a film hangulatához jól ileszkedik és aláfestésnek tökéletesen megfelel.

A történettel semmi baj, habár még nem olvastam eredeti Robert E. Howard sztorikat szóval, nem tudom, hogy menyire mond ellent a novelláknak, de nem is érdekel mert a film önmagában jól van megírva. Nem kapkodja el a dolgokat, mentes a logikai bakiktól.

Ezt a James Purefoy srácot meg remélem még több hasonló filmben láthatjuk, hisz sármos, tökös legény és ráadásul nem is rossz színész. A mellékszereplõk is rendben hozzák a kiszabott szerepüket.

Patrick Tatopoulos meg az Outlander után ismét szállított nekünk pár igazán fasza lényt, kár, hogy a Balrog szerûséggel nincsen nagyobb harc a végén.

Remélem elkészül a tervezett trilógia másik két része is.


8/10
peca1000 2010 máj. 14. - 23:10:57
(7/58)
Hát nem egy nagy eresztés. Amilyen jól indult (izgalmasan, és érdekesen), úgy lett egyre középszerûbb, és átlagos.
Nem mondom, hogy rossz lenne, mert 1x meg lehet nézni.
Viszont az elsõ 10 perc az üt, azt kellett volna továbbvinni a filmben.
9/10
Ayrton Corvus 2010 máj. 12. - 17:54:52 9/10
(6/58)
Egyéb dvd megjelenések.
Anglia június 14.
Franciaország június 30.
9/10
Ayrton Corvus 2010 máj. 12. - 17:38:51 9/10
(5/58)
Most néztem, hogy a svédeknél a hivatalos DVD és BD premier augusztus 11 környékén.
Rika 2010 máj. 11. - 17:49:23 Előzmény Ayrton Corvus
(4/58)
Ami nem romantikus/gyilkolászós/rajzfilm/sírósdráma/fantasy az marad mûvészfilmnek:) Félek elmenni moziba társasággal, mert épp nem megy semmilyen csajos kasszasiker. Tömeges döglés lenne.
9/10
Ayrton Corvus 2010 máj. 11. - 14:32:17 9/10
(3/58)
Én ezt már rég megszoktam. Moziba 8 éve nem voltam. Olyan érzésem van, mint a 80-as évek közepén, amikor VHS-n néztük az új filmeket, és a magyarországi hivatalos megjelenések csak 90 után voltak.
Magyar mozikba mûvészfilmek? Én azt hittem csak avatar meg kis pista kalózai megy. Számomra a mûvészfilmek valahol Bergman és Fellini között keresendõ.
Jól eltértem a témától. Remélem a magyar dvd megjelenésre nem kellesz két évet várni, de amilyen a hazánkban lévõ értékrend.
Rika 2010 máj. 11. - 11:25:08
(2/58)
Nekem is felkeltette a kíváncsiságom.
Fene tudja. Most mûvészfilmek mennek a moziba. Majd jön ez is.
Ide pár dolog lassabban ér el, szokd meg.
9/10
Ayrton Corvus 2010 máj. 11. - 11:14:37 9/10
(1/58)
2010 Májusát írunk, és én még sehol nem látom, hogy valahol a világon megjelent volna DVD-n. Amit sikerült beszereznem abból hiányzik két perc gondolom ez a koreai kamerás változat.
Magyarország mélyen hallgat a filmrõl. Miért?
Végre egy igazi fantasy, igazi kardcsörték, misztikum, barbári kegyetlenség, remek zene.
Valahogy úgy érzem ennek az agyhalott országnak ez a film túl bonyolult, elég ide valami kék színekben pompázó rajzfilm, nem kell több.
James Purefoy a legjobb választás volt, jó volt látni a 80 éves legendát azaz Max Von Sydow játékát, na õ a másik Robert E. Howard filmben a Conan a barbárban is játszott. A Hetedik Pecséttõl a Solomon Kane-ig, több mint 50 évig topon lenni, ez az igazi teljesítmény.
Amúgy nem is csodálkozom, hogy a letöltések csak erõsödnek, nem pedig gyengülnének. Se mozi, de, még a magyarországi dvd megjelenésrõl se lehet hallani.

Canada 16 September 2009 (Toronto International Film Festival) (premiere)
USA 24 September 2009 (Austin Fantastic Fest)
Spain 10 October 2009 (Sitges International Festival of Fantastic and Horror Cinema)
USA 6 November 2009 (American Film Market)
France 23 December 2009
Kazakhstan 31 December 2009
Russia 31 December 2009
Spain 1 January 2010
Philippines 27 January 2010
UK 19 February 2010
Portugal 26 February 2010 (Fantasporto Film Festival)
Portugal 18 March 2010
Estonia 19 March 2010
Israel 25 March 2010
Netherlands 25 March 2010
South Korea 25 March 2010
Belgium 10 April 2010 (Brussels International Fantastic Film Festival)
Denmark 16 April 2010 (Copenhagen Film Festival)
Indonesia 21 April 2010
USA 24 April 2010 (Newport Beach International Film Festival)
Sweden 5 May 2010 (DVD premiere) (Blu-ray premiere)